Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zdanlivo mimo témy, vidím súvis, pretože ak niekto prednáša o pozitívach olivového oleja a znevažuje maslo a o pár dní prednáša de facto to isté iba v opačnom poradí iba o niekoľko km ďalej, sediac roky so svojimi titulmi pred menom a za menom na vysokom poste, tak dovtedy polemizovať, hoci aj laicky, jednoducho treba. Nech mi nikto nepovie, že to ľudia zo zdravotníctva nevidia. Vidia, aj posúvajú. Celý národ nie je až tak priblblý, ako by sa rád niekto domnieval.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Informácia o osýpkach v Rumunsku a iných krajinách. Keby spravodajstvo malo plniť svoju funkciu, bolo by vhodné priložiť mapku výskytu v týchto krajinách a dosadiť do kontextu správy. Verím, že epidemiológovia ju k dispozícii zaiste majú. Pretože inak by nevyšlo na Slovensku vyhlásenie, aké vyšlo.
Keď u nás vyjde správa o nárazovom výskyte žltačky napr. na Spiši, tak sa nesplaší celé Slovenko. Lebo. Svoje reálie ako-tak poznáme.
Kedy sa dočkám odovede, prečo je u nás očkovanie povinné a na západe nie. To je pre mňa dosť podstatné.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Informácia o osýpkach v Rumunsku a iných krajinách. Keby spravodajstvo malo plniť svoju funkciu, bolo by vhodné priložiť mapku výskytu v týchto krajinách a dosadiť do kontextu správy. Verím, že epidemiológovia ju k dispozícii zaiste majú. Pretože inak by nevyšlo na Slovensku vyhlásenie, aké vyšlo.
Keď u nás vyjde správa o nárazovom výskyte žltačky napr. na Spiši, tak sa nesplaší celé Slovenko. Lebo. Svoje reálie ako-tak poznáme.
Kedy sa dočkám odovede, prečo je u nás očkovanie povinné a na západe nie. To je pre mňa dosť podstatné.
Hmmm..... možno majú, možno hádajú, odhadujú.... a prečo nezverejnia?

Aby náhodou neboli popoťahovaní za vajcia na úrad za šírenie poplašných správ..... precedovi by sa to nepáčilo....
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

alaya1
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.

A o svedskom parlamente si myslim svoje - hlasy volicov su dolezitejsie, ako zdravie deti.

Si zastanca neockovania - tak neockuj, myslim, ze mas syna- ak dostane napr.osypky- stane sa neplodnym- potom ti podakuje.
alaya1, mozes tu vypisovat, ze ti take bludy nestoja ani za citanie a ze rodicia, lekari, vedci opacneho nazoru ako mas ty, su tajtrlici. Mne tvoje posledne prispevky nestoja ani za tie minusky.
Vacsiu hrubost, ako si napisala taikovi, som tu este necitala, cisty hyenizmus.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchy, slnieckarov nemas rad a ich bludne balvany tu davas ako argument? Ved sa stali pre ocenenych poctou, take lahke si nevyguglil?
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
alaya1
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.

A o svedskom parlamente si myslim svoje - hlasy volicov su dolezitejsie, ako zdravie deti.

Si zastanca neockovania - tak neockuj, myslim, ze mas syna- ak dostane napr.osypky- stane sa neplodnym- potom ti podakuje.
alaya1, mozes tu vypisovat, ze ti take bludy nestoja ani za citanie a ze rodicia, lekari, vedci opacneho nazoru ako mas ty, su tajtrlici. Mne tvoje posledne prispevky nestoja ani za tie minusky.
Vacsiu hrubost, ako si napisala taikovi, som tu este necitala, cisty hyenizmus.


Ak je konstatovanie, ze osypky mozu sposobit neplodnost muza hrubost, tak som bola hruba- podla teba.


Taiko ma "vysmial" v prispevku, to ti neprekazalo.
Ty vidis len to, co ti naserviruju ti, co to chcu tak servirovat, sirsie suvislosti ta obchadzaju. Ja to vidim kazdy den a nie je to niekedy pekny pohlad.
Taiko si chcel "kopnut" kopol si, avsak to si si nevsimla. Ako inak....


Uz davno stratil nestrannost, ktoru by tu moderator mal mat. Ved ty si nim tiez.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Ing. Ľubomír Janoška
Katy a R
Ing. Ľubomír Janoška
Katy a R
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...PGlh-BkIzUnIEQ
- ešte zaujímavý koment na konci článku - od Kennedyho jr.
PS - to, čo tam povedal o vakcíne, platí aj pre bežné potraviny
... to čo povedal Kennedy je len ako zaujímavosť (aj keď výstižné) ... článok je podstatný - informácia o rozhodnutí jednej vlády.
Ak je to pravda, tak podľa textu ide o to, že nebolo schválené povinné očkovanie, nie že bolo zakázané. Seriózne médium si nedovolí takýto "posun" od obsahu k nadpisu. Ale však aj úroveň komentárov niečo naznačuje.
A ak je to pravda, ešte stále to neznamená, že švédski poslanci vedia, o čom hlasujú. To by boli prví na svete
Mne pride podstatne, ze media, ktore povazujeme za seriozne, tuto spravu neuverejnili. Teda ja som to aspon nepotrehol.
Jedni to neuverejnili, druhí to skreslili.
Mne neuverejnenie pride nejake skodlivejsie nez skreslenie. Aj ked tie skreslenia k dobru nie su, ako som pisal.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
alaya1
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.
nuz len som vyjadril potesenie nad rozhodnutim svedskej vlady a zaroven, som, ako si spravne poznamenala, poukazal na Tvoj prispevok.
Skusme ale zamerat na podstatu. Svedska vlada versus alaya z porady
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
Nepochopil som v com je to podpasovka. Ano mozno som sa zle, ci nepresne vyjadril. Mal som na mysli skupinu ludi riadiacich stat, zakonodarcov, radu starsich, demokraticky zvolenych zastupcov ludi, kolektivne vedomie atd atd. Nech to bude aj 10 anynymnych ludi z davu. Vzdy to bude viac ako jeden anonymny nick z porady. Dufam, ze je to teraz jasnejsie.
BTW: v statoch kde povinne ockovanie schvalili, tomu poslanci rozumeju ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
Katy a R
Ing. Ľubomír Janoška
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
---------
... nuž podľa teba švédsky parlament, či vláda (aj iné parlamenty... napr rakúsky) určite nerozumejú o čom rozhodujú - ale hlavne že náš parlament tomu rozumie dokonale!
...
no a fakt neviem - načo sa to vôbec rozbehlo smerom vzájomného urážania - priložila som len jeden článok - kto chce si ho môže prečítať, môže ignorovať, môže sa na to vys....bodnúť, môže patrične "ohodnotiť (-)" - alebo nečítať vôbec.
Nikto ti tvoj názor neberie - ale to ešte neznamená, že ten tvoj názor je jediný správny. Nikto nemôže mať iný? - a ostatných, ktorí majú iný názor treba znevážiť,
Ja keď nebudem chcieť čítať niektoré príspevky - tak ich jednoducho neprečítam ... a nebudem to tu všetkým oznamovať (načo je to dobré?).
Ak som urazil niektorého z diskutérov porady, ospravedlňujem sa. Nie som si vedomý žiadneho slovného útoku na spoludiskutérov.


To nič nemení na tom, že kolektívne orgány vrátane parlamentov (a NRSR určite nie je výnimkou) a ich členovia nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Väčšina poslancov nerozumie odborným témam ako sú napríklad medicínske témy, pretože na to jednoducho nie sú kvalifikovaní. Od toho majú stanoviská odborníkov, ktorými sa riadia alebo neriadia.
co Ta vedie k tomu, ze vo Svedsku sa poslanci neriadili stanoviskami odbornikov ?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Včera som sa bavila s mng o autistoch. Počúval niekoľko relácií v rozhlase, rodičia popisovali ich záchvaty, musia si niekedy na svoje dieťa sadnúť, aby sa spolu preniesli cez záchvat ...
Spomenula som mu alayiu, ako tu spomínala svoje nočné výjazdy k týmto deťom. Tomu verím. Ale kde je príčina a prečo sa tak rapídne rýchlo zvyšuje počet tejto dg?
Rodičom sa predsa narodí zdravé dieťa, vyvíja sa úplne normálne a po očkovaniach uvádzajú, že nastal zlom, resp. návrat späť. Toto má pokladať človek fakt iba za náhodu?
Jedno dieťa s autizmom poznám od perinky. Nevidela som ho však veľmi dlho. Poznačená celá rodina.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Uz davno stratil nestrannost, ktoru by tu moderator mal mat. Ved ty si nim tiez.
tak tak, a este su s nami iluminati a rosenkreuz nam podchvilou robi bocne sluzbicky.
Alaya zapamataj si raz a navzdy, ze ja niesom s nikym a nik nie je so mnou. Ked sa mi nazor paci, pochvalim, ked sa mi nepaci, pohanim, no a pri obzvlast komickych nazoroch sa nezdrzim, to je pravda. Mea culpa. Ale tiez som len clovek. Zatial som ale nikomu rakovinu, osypky, ci neplodnost nezaprial.
Takze este raz. Ziadny skryty, ci otvoreny nepriatel, ci dokonca spolok nepriatelov neexistuje. Svojim najvacsim nepriatelom si je totiz kazdy sam.
0 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
Uz davno stratil nestrannost, ktoru by tu moderator mal mat. Ved ty si nim tiez.
tak tak, a este su s nami iluminati a rosenkreuz nam podchvilou robi bocne sluzbicky.
Alaya zapamataj si raz a navzdy, ze ja niesom s nikym a nik nie je so mnou. Ked sa mi nazor paci, pochvalim, ked sa mi nepaci, pohanim, no a pri obzvlast komickych nazoroch sa nezdrzim, to je pravda. Mea culpa. Ale tiez som len clovek. Zatial som ale nikomu rakovinu, osypky, ci neplodnost nezaprial.
Takze este raz. Ziadny skryty, ci otvoreny nepriatel, ci dokonca spolok nepriatelov neexistuje. Svojim najvacsim nepriatelom si je totiz kazdy sam.
Tak toto si od teba VYPROSIM. Ja som KONSTATOVALA. .Kde som napisala, ze to zelam???????????????? Nikomu v zivote som NIKDY ziadnu chorobu nezelala. neprekrucaj, beriem net s rezervou, snazim sa mat nadhlad, ale tymto si ma nesmierne urazil. Mam toho dost!!!

Nebudem uz na teba a tvoje vyplody reagovat, toto som zobrala osobne!. Nasledky si rozmyslim.
1 1
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Ing. Ľubomír Janoška
Katy a R
Ing. Ľubomír Janoška
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
---------
... nuž podľa teba švédsky parlament, či vláda (aj iné parlamenty... napr rakúsky) určite nerozumejú o čom rozhodujú - ale hlavne že náš parlament tomu rozumie dokonale!
...
no a fakt neviem - načo sa to vôbec rozbehlo smerom vzájomného urážania - priložila som len jeden článok - kto chce si ho môže prečítať, môže ignorovať, môže sa na to vys....bodnúť, môže patrične "ohodnotiť (-)" - alebo nečítať vôbec.
Nikto ti tvoj názor neberie - ale to ešte neznamená, že ten tvoj názor je jediný správny. Nikto nemôže mať iný? - a ostatných, ktorí majú iný názor treba znevážiť,
Ja keď nebudem chcieť čítať niektoré príspevky - tak ich jednoducho neprečítam ... a nebudem to tu všetkým oznamovať (načo je to dobré?).
Ak som urazil niektorého z diskutérov porady, ospravedlňujem sa. Nie som si vedomý žiadneho slovného útoku na spoludiskutérov.


To nič nemení na tom, že kolektívne orgány vrátane parlamentov (a NRSR určite nie je výnimkou) a ich členovia nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Väčšina poslancov nerozumie odborným témam ako sú napríklad medicínske témy, pretože na to jednoducho nie sú kvalifikovaní. Od toho majú stanoviská odborníkov, ktorými sa riadia alebo neriadia.
co Ta vedie k tomu, ze vo Svedsku sa poslanci neriadili stanoviskami odbornikov ?
To, že sa švédski poslanci neriadili názorom odborníkov, si si domyslel. Ale domyslel si si to správne. Očkovanie detí spochybňujú iba kváziodborné médiá, ktoré uverejňujú všetko. To som - dúfam - preukázal dostatočne rukolapne. Lekári v tom majú jasno.
Protiotázka: prečo si myslíš, že švédski poslanci sa vedia k téme očkovania detí postaviť odbornejšie než Ala? (Ala, ktorá mimochodom, pracuje aj s autistami a s ich zdravotnými kartami)
PS - Prečo neuznávaš odborné názory lekárov, keď uznávaš iných odborníkov?
Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 05.06.17 at 16:01
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

priložím - ak má niekto záujem, môže sa pozrieť - tiež niečo o (ne)informovanosti ..
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Katy a R
priložím - ak má niekto záujem, môže sa pozrieť - tiež niečo o (ne)informovanosti .. ]
Fact-checking. So všetkými podrobnosťami, bod po bode.
https://leftbrainrightbrain.co.uk/20...is-misleading/
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
co Ta vedie k tomu, ze vo Svedsku sa poslanci neriadili stanoviskami odbornikov ?
To, že sa švédski poslanci neriadili názorom odborníkov, si si domyslel. Ale domyslel si si to správne. Očkovanie detí spochybňujú iba kváziodborné médiá, ktoré uverejňujú všetko. To som - dúfam - preukázal dostatočne rukolapne. Lekári v tom majú jasno.
Protiotázka: prečo si myslíš, že švédski poslanci sa vedia k téme očkovania detí postaviť odbornejšie než Ala? (Ala, ktorá mimochodom, pracuje aj s autistami a s ich zdravotnými kartami)
PS - Prečo neuznávaš odborné názory lekárov, keď uznávaš iných odborníkov?
1. nemyslim si, ze ockovanie spochybnuju iba kvaziodborne media a nemyslim, ze lekari v tom maju jasno ( tiez som to uz dokazal)
2. neviem, co a s kym robi alaya, ale biochemicka podla mna nie je.
3. Tak nejak si proste myslim, ze medzi svedskymi poslancami su aj vzdelani, rozhladeni ludia s otvorenymi myslami (mimochodom z roznych stran politickeho spektra) ktori danu vec konzultovali s odbornikmi predtym, nez urobili rozhodnutie. Okrem toho svedski poslanci neodsuhlasili, ze ockovanie je zle a ze neockovanie je dobre. Nezaoberali sa ockovanim samotnym, ale jeho povinnostou, ci nepovinnostou.
4. Ja som nikdy nenapisal ze neuznavam odborne nazory lekarov. Ja sa zamyslam nad nazormi oboch stran. Nemam dovod sa len tak bez diskusie a otazok priklanat na jednu, ci druhu stranu.

Nema sa zovseobecnovat, ale dovolim si to. Vies co je podstatne ? Ze odporcovia ockovania chcu diskutovat, kladu otazky, zvazuju moznosti, pochybuju a zastancovia ockovania s klapkami na ociach hystericky kricia, nadavaju, odmietaju zodpovedat otazky a pochybnosti odporcov.
To mi vadi, nie ockovanie samotne. ja neviem, ci je ockovanie dobre ci zle, ale mam rad, ked mam co najviac informacii.
2 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
OK, vieme, čo Ti vadí.
A nevadí Ti o svojej strane hovoriť, že chce diskutovať a o protistrane, že hystericky kričí.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
OK, vieme, čo Ti vadí.
A nevadí Ti o svojej strane hovoriť, že chce diskutovať a o protistrane, že hystericky kričí.
nie nevadi, lebo taka je moja skusenost. S tym nic nenarobim. Okrem toho, ako som pisal, ja stranu nemam. Nepocitam sa za odporcu ockovania. Myslel som ze je to uz jasne.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko
alaya1
Uz davno stratil nestrannost, ktoru by tu moderator mal mat. Ved ty si nim tiez.
tak tak, a este su s nami iluminati a rosenkreuz nam podchvilou robi bocne sluzbicky.
Alaya zapamataj si raz a navzdy, ze ja niesom s nikym a nik nie je so mnou. Ked sa mi nazor paci, pochvalim, ked sa mi nepaci, pohanim, no a pri obzvlast komickych nazoroch sa nezdrzim, to je pravda. Mea culpa. Ale tiez som len clovek. Zatial som ale nikomu rakovinu, osypky, ci neplodnost nezaprial.
Takze este raz. Ziadny skryty, ci otvoreny nepriatel, ci dokonca spolok nepriatelov neexistuje. Svojim najvacsim nepriatelom si je totiz kazdy sam.
Tak toto si od teba VYPROSIM. Ja som KONSTATOVALA. .Kde som napisala, ze to zelam???????????????? Nikomu v zivote som NIKDY ziadnu chorobu nezelala. neprekrucaj, beriem net s rezervou, snazim sa mat nadhlad, ale tymto si ma nesmierne urazil. Mam toho dost!!!

Nebudem uz na teba a tvoje vyplody reagovat, toto som zobrala osobne!. Nasledky si rozmyslim.
ked si nasledky rozmyslis, daj mi prosim vediet.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Argument pre povinné očkovanie na Slovensku: "My Slováci sme bordelári. Povedzme si tak, ako je. Istým spôsobom odporučenie niečoho znamená, že to netreba. ..."

Úmrtie predtým zdravého bábätka 3 dni po povinnom očkovaní
od 4:50, celé 5:14
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať