Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Upravil som.
Ale idem ďalej.

Ona je postihnutá, to je bez diskusií...no a tí drbnutí v pozadí sú vyrehotaní až do het...peniaze sa len tak hrnú.
Stačí sa len pozrieť na YT
https://www.youtube.com/results?sear...greta+thunberg

Ono akože kritizovať je jednoduché, no navrhnúť čo i len jedno rozumné riešenie je už ťažšie.
V takom našom meradle na lokálnej Slovenskej úrovni by som takéto Grétine konanie prirovnal k rôznym ochranárskym združeniam.
Medvede, vysoká alebo čierna sa prechádzajú po mestách...no aj napriek tomu sa "ochranári" snažia presvedčiť národ o tom, že medvede nie sú premnožené...
Pritom Štátna ochrana prírody hovorí len o odhadoch, takže to zbieranie vzoriek je na dve veci. Tam ide o solídne peniaze...za posledné roky minutých 10 100 396,2‬ € ... na obdobie 2017 – 2022 ide o nenávratný finančný príspevok vo výške 6 515 596,97 EUR...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Títo ľudia sa uplatnia na veľmi dobre platených a zodpovedných miestach, pretože im to väčšinou v určitých oblastiach dobre myslí.
Pane Bože...daj mi silu...

Títo ľudia SA UPLATNIA...čas budúci ... a bavíme sa o ľuďoch, čo sú už dospelí, na ktorých nie je vyvíjaný nátlak, ktorí nie sú ľahko ovplyvnení...atď.
Gréta je decko...čas prítomný...opak vyššie uvedenej vety.
Opravujem pre vyslovene tvoju potrebu, tí ľudia tam pracovali a aj v súčasnosti pracujú.

To je Gréta Thunberg a její otec, Svante



Jej otec je herec, nebudem sa domnievať ...



.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Graf klímy od roku 1870 ..
https://twitter.com/DODRE4/status/1176408946384523265
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[B]143nenormal[/B]
Na prelome 1978 a 79 potom zmenili palivovku na plyn
...a ty si čuchol a odvtedy múdry jak lietadlo nad Rádiom Jerevan...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte sa vrátim k výrobe dioxínu, vyrábal sa iba na troch miestach na svete, v BA Dimitrovke, ktorá bola síce kedysi na periférii mesta, resp. za mestom, rovnako ako súčasný Slovnaft, kde hygienici boli vyslovene proti jeho výstavbe, ale v tých rokoch o umiestnení stavby rozhodla Praha.
Potom sa vyrábal už iba niekde v Juž. Amerike a Japonsku.
Vďaka Bohu, že sa jeho výroba na Slovensku zaobišla bez havárie.

Keď spustili v BA spaľovňu, to bol božský vzduch! 70. roky. A roky trvalo, kým sa urobili úpravy. Detto Slovnaft.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
[B]143nenormal[/B]
Na prelome 1978 a 79 potom zmenili palivovku na plyn
...a ty si čuchol a odvtedy múdry jak lietadlo nad Rádiom Jerevan...
Myslím si, že sme si občas niečo čuchli všetci. Aj dnes. :-)))
Aká škoda, že sa vtedy nenašiel nejaký aktivista, teda aj povšimnutím jeho osoby. :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte dodám, keby to vtedy obyvatelia BA vedeli, tak sa do nohy vysťahujú (dioxín).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Myslím si, že sme si občas niečo čuchli všetci. Aj dnes. :-)))
No kooonečne normálna veta/reč...lebo furt dávaš Blavu a okolie.
Lebo v oných dobách bolo zaondiané všeliakým bordelom vo vzduchu skoro celé Slovensko...nakoľko Praha tak rozhodla.
Šak Chemko, Celulózka, Hlinikáreň, VSŽ, Vojany....a XX ďalších podnikov smradili a znečisťovali až do het.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
Nandrolon
Žiaľ, žiadna strana nemá v programe vrátiť migrantov tam, odkiaľ prišli a tým trochu dvihnúť cenu práce.
Migrantov ani nespomínaj...

Pred časom (pár mesiacov nazad) som spomenul, že "automobilová veľmoc Slovensko " raz kľakne a Blava a iné mestá sa budú podobať na spôsob Detroitu.
Článok vraví o 10 rokoch, ale podľa mňa sú to tie optimistickejšie prognózy, realita príde možno aj skôr.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...n=shp_rightbox

Tým chcem povedať to, že krajiny V4 sú proti umiestneniu migrantov...migranti sa tiež nejak (chvalabožku) nehrnú ku nám. No buzeranti z Bruselu už určite niečo vymyslia, aby došlo k opaku.
už vidím jak sa naši cigáni, čo makajú za 63 eura a byvaju s deckami v štatnych maringotkách potešia, ked dáky lenivý ***** z afriky dostane, ubytko, stravu, mobil a vreckové len tak...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

143nora
Nandrolon
143nora
Nandrolon
buchač
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.

Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Táraš !

Skús podnikať.
Zatiaľ nie som na to odkázaný. Možno v budúcnosti, človek nikdy nevie.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

143nora
Nandrolon

Už niekoľko rokov mám pocit na základe svojej profesie, že som ešte nenašiel podnikateľa v SR, ktorý by skutočne podnikal férovo podľa zákonov.
Ryba smrdí od hlavy ! ! !

Keď vidím ako hospodária s vybranými daňami , tak som si povedal :

Ako sa štát správa ku mne, tak sa ja budem správať k štátovi.

Príklad :
Veľkým investorom (s odbytom ) prispeje štát na vytvorenie 1 prac. miesta aj 30000 €.

Mne asi pred 8 rokmi prispel do 2500.

Prečo by som sa mal rozčuľovať
a tým škodiť vlastnému zdraviu ?
V tomto plne súhlasím. Všetky dotácie treba zrušiť, lebo teraz tu nemáme vďaka tomu férovú trhovú ekonomiku.
Ešte by som porozmýšľal nad dotáciami v poľnohospodárstve, to je podľa mňa úplne osobitná kapitola. Ale dotácie na montážne haly ako VW, KIA, JAguár? Však to je úplne choré!
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nandrolon
143nora
Nandrolon

Už niekoľko rokov mám pocit na základe svojej profesie, že som ešte nenašiel podnikateľa v SR, ktorý by skutočne podnikal férovo podľa zákonov.
Ryba smrdí od hlavy ! ! !

Keď vidím ako hospodária s vybranými daňami , tak som si povedal :

Ako sa štát správa ku mne, tak sa ja budem správať k štátovi.

Príklad :
Veľkým investorom (s odbytom ) prispeje štát na vytvorenie 1 prac. miesta aj 30000 €.

Mne asi pred 8 rokmi prispel do 2500.

Prečo by som sa mal rozčuľovať
a tým škodiť vlastnému zdraviu ?
V tomto plne súhlasím. Všetky dotácie treba zrušiť, lebo teraz tu nemáme vďaka tomu férovú trhovú ekonomiku.
Ešte by som porozmýšľal nad dotáciami v poľnohospodárstve, to je podľa mňa úplne osobitná kapitola. Ale dotácie na montážne haly ako VW, KIA, JAguár? Však to je úplne choré!
noo, ale dakto dostal do vrecka, či?? šak tým k.vám zahraničným sa to za pár mesiacov vráti... to je premyslená kapitalisticko-otrokárska politika a že tu žienky aj chlapi za pár drobných rakovinu chytajú pri pásoch, šak čo, zp vytunelovaná a kto to má hasiť?? tota nová akože vláda zbohatlíkov? nedaj sa vysmiať..
Naposledy upravil bettylou : 03.10.19 at 07:29
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Čo sa im má vrátiť?
Však nejaký zahraničný otrokár napr. zhrabne 1 mil. eur, z toho dá 200 tis. "niekomu". Ale výsledok je taký, že stále má ZDARMA 800 tis. eur oproti inému, ktorý nedostal nič.
Akákoľvek dotácia je nespravodlivá, nakoľko ju nedostanú nikdy všetci plošne a v rovnakej výške, teda ten, kto ju dostane si polepší, tým pádom si ostatní pohoršia, lebo sa stávajú o to menej konkurencieschopní.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Čo sa im má vrátiť?
Však nejaký zahraničný otrokár napr. zhrabne 1 mil. eur, z toho dá 200 tis. "niekomu". Ale výsledok je taký, že stále má ZDARMA 800 tis. eur oproti inému, ktorý nedostal nič.
Akákoľvek dotácia je nespravodlivá, nakoľko ju nedostanú nikdy všetci plošne a v rovnakej výške, teda ten, kto ju dostane si polepší, tým pádom si ostatní pohoršia, lebo sa stávajú o to menej konkurencieschopní.
ono je to pre ostatných ešte horšie
nie že len nič nedostanú....oni sa ešte musia na tie dotácie poskladať....
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nandrolon
143nora
Nandrolon
buchač
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.

Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Čiže zavreme školy,nemocnice,domovy dôchodcov.Títo idioti nevedia podniakť.:-))
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

buchač
korela
Myslím si, že sme si občas niečo čuchli všetci. Aj dnes. :-)))
No kooonečne normálna veta/reč...lebo furt dávaš Blavu a okolie.
Lebo v oných dobách bolo zaondiané všeliakým bordelom vo vzduchu skoro celé Slovensko...nakoľko Praha tak rozhodla.
Šak Chemko, Celulózka, Hlinikáreň, VSŽ, Vojany....a XX ďalších podnikov smradili a znečisťovali až do het.
Niklovka Sereď nesmrdela, ale opustené kopce čierneho prachu stoja viac ako 50 rokov
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

BXLmiami
Nandrolon
143nora
Nandrolon
buchač
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.

Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Čiže zavreme školy,nemocnice,domovy dôchodcov.Títo idioti nevedia podniakť.:-))
Myslel som čisto podnikateľské subjekty, teda subjekty založené za účelom dosiahnutia zisku.
Nič z toho čo si písala do tejto kategórie nepatrí. Ak by sa zrušili dotácie podnikateľským subjektom zvlášť tým zahraničným, ktorí to nepotrebujú a ktorí zožerú možno 90% dotácií, tak by sa mohlo dať školám, domovom, nemocniciam.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No len ono to spravilo poriadny malér,ZP sa už nechali počuť,že ak ich nedofinancujú aj z hľadiska poukážok,príplatkov a vyššej minimálky,budú musieť spraviť šetriaci program pre pacientov.Pretože nemocnice a ambulancie zo zákona jednoducho musia dať zamestnancom čo sa schválilo.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ZP sú kapitola sama o sebe. Mali by byť pre to "dofinancovanie" aj nejaké podmienky, napr. zastropované príjmy.
Je dosť smiešne vyplácať si státisícové odmeny k vysokým platom a potom žiadať peniaze od štátu.
Naposledy upravil Nandrolon : 03.10.19 at 10:22
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alaya1
Buchac, ja som to pocula len v spravach v TV ze isli z branneho cvicenia. Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
Jisteeeeee, že ne! Ale, ako tomu predísť, zabrániť?

1. Rozkážeme dážďu, vetru.
2. Rapa Nui, zlikvidovať všetky stromy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať