Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm...a na to chceš akú reakciu ?

Ty tu urveš poznámku, že sa to nedá čítať. ALE čo je vlastne " TO " ? Na koho príspevky narážaš, na čo narážaš ?
Poznámka o ničom...ale hlavne, že si ju dala.
No ani za toho Boha nenapíšeš nič, čo by sa dalo akceptovať...a ako vravím...SV, Bukiho a Dušeka si nechaj na domáce sledovanie.
Jeden väčší oný ako druhý...

Vtipný ? ...a uveríš, že poslednou dobou ma vtipkovanie nejak ani nebaví...teda, tu na Porade.

....a vieš čo ? Radšej ani nepokračujem v texte...ono je tu dosť urážlivých jedincov, hneď by sa nasrali a začali mi vypisovať do profilu alebo súkromky.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
bjuty smis
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...
No poď, objasni mi to...som zvedavý.
Hmm, zmis, hmm? Neviem, čo odpovieš bucha ... " kráľovstvo za koňa ", " peniaze za zdravie ", " sity hladnému neverí " Veríš tomu, že štuple plástové z plastfľaší zachránia niekomu život? Život je riadna divočina, no človek nejak do tej bežnej divočiny nezapadá. Pretože niet väčšieho divocha, predátora. Ak nevie kam z konopy, zvalí to na iného tvora. Ak ani to nepomôže, na Pána ukáže " gott ins uns " na porade, tiež sa tak prejavujú, ale v jednotnom čísle, že?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...
No poď, objasni mi to...som zvedavý.
sa tu zas trošku strácaš

ja ti mám objasňovať tvoje hlášky ???

ja som reagoval na tvoje reči o doplatkoch za lieky.....
ty si to obháj, alebo nechaj tak....
ja tvoju odpoveď nepotrebujem, viem ako to je...
Naposledy upravil bjuty smis : 20.11.20 at 18:10
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
bjuty smis
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...

p.s. športové potreby zatiaľ vynechajme
Toto vlákno je úplne od veci. Štát by sa mal v prvom rade postarať, aby sa v obchodoch nevyskytovali potraviny ikstej kategórie, rovnako GMO potraviny, aby mal každý človek vrátane dôchodcov možnosť si kúpiť dostatok ovocia a kvalitnej zeleniny a mäsa. Na sladké žbrndy vyššiu DPH, detto zbytočné pochutiny, ako to urobil Orbán. Detto na alkohol z dovozu ako u žbŕnd.
Aspoň raz ročne pobyt mimo domu. Znížiť obyvateľstvu stres.
Zdvihni obyvateľstvu kvalitu života, vráti sa to štátu cez zdravotné poisťovne. Bolo by aj na slušnejšie platy zdravotníkov.
.
V CZ rozhovor, že o ... rokov, bude mať každý druhý Čech CA. Toto kedysi fakt nebolo. Na Slovensku už dávno niet jednej zdravej rodiny.
.
Ak nevieš ako je to s doplatkami na lieky, tak si zisti u vašich.
dakujem za vysvetlenie
nezabudni aj dnes na lieky
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
bjuty smis
korela
bjuty smis
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov
Skús si položiť aj otázku, že prečo. Mňa si nikto nikdy nekupoval, a mng nebol od 89 na jediných voľbách.

Už úplne dorazte školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, kultúru, rozmrvte etiku, potom tak aj budúcnosti voľby budú dopadať. Podľa hesla, všetko zlé je na niečo zlé.
Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho neviem nájsť vhodný výraz.
Neviete sa dočkať, kedy dôchodcovia odídu na druhú stranu? Dôchodcovia sú poslednou encyklopédiou alebo živou kronikou. Národ má pamäť. A aj to v národe ostane.
Keby mali starší ľudia viac energie a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali od válova.
ty otázku si polož najmä ty , kto vie napočítať do 5 má v tom jasno
ludia vo volbách rozhodli, že sa nič dorážať nebude, vzali sme vám moc, dosr..dosmiali ste, na čo ste siahli

skús aspoň trochu sledovať, čo kto povie v diskusii a podľa toho aj reagovať, ..
Si groteskný. Komu ste vzali moc? Komu tu vykáš? Najprv sa ma aspoň spýtaj, s ktorou doterajšou vládou som bola spokojná.
Už si ho podávajú aj v Sedmičke, aj protokolisti, lekári, nevie reprezentovať. Hanbu robí krajine.
Čo sa dalo čakať, veď doteraz nevedel ani po slovensky.
dakujem..na teba také milé slovo nemám....
komu prisudzuješ moc ?
komu zas vykáš ty ?kto má doraziť zdravotníctvo ?
kto školstvo ?
kto poľno ?
kto kutúru ?
kto etiku ?
komu zase vykáš ???????????????????
mne je úplne jedno, s kým si spokojná
kľudne si nalep jeho bradavicu.....a lajkuj blahu


a prestaň sa čudovať, keď odpovedám tvojím štýlom.....už mi nemusíš vykať...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
No nehovor...ty vieš, že ako to je ?
Novela bude platiť až od 1.1.2021...ale ty už vieš, ako to bude.

Doteraz je v platnosti stav, že doplatok je vrátený vo výške maximálne 60€ za kvartál...
Naposledy som dostal 58,10€. Zaplatil som ale tri krát toľko, čiže zvyšok ostal poisťovni.

Som teda fest zvedavý, čo donesie konečný stav.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...-najlacnejsie/

Ale šak ty vieš...ostatne, ako vždy.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nádych...výdych
nechápem, o čo ti ide ?
úplne mimo ako korela nie si a ak máš chuť hádať sa, tak na mňa to neskúšaj

ale známy mi tu poradil vynikajúcu metodu...kamienky prežúvať...máš ?
ja píšem a´o aktuálnom stave...nemám dôvod to sledovať do budúcna, kedže som relatívne zdravý...
treba sa vrátiť k podstate tejto témy..a to je tvoj príspevok o nákladoch dôchodcov za lieky

netreba odbáčat, ani urážať skús iba odpovedať: na moju otázku...nie dalších 5 zavádzajúcich príspevkov
max. doplatok stále platí....
a to nehovorím, že táto vláda vám ho chce úplne zrušiť...

nandrolon mal plnú pravdu, mladé rodiny sú na tom ovela horšie ako dôchodcovia
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Súhlasím, mladé rodiny
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
ja píšem a´o aktuálnom stave...nemám dôvod to sledovať do budúcna, kedže som relatívne zdravý...
nandrolon mal plnú pravdu, mladé rodiny sú na tom ovela horšie ako dôchodcovia
Poznal som viacerých s takýmto názorom a aj stavom.
Kuwa...ale ako potom otočili.

Mladý je ešte nevybehaný v živote...on tak maximálne vybehne do Čiech na nákup.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

no zákon vraví o dôchodcoch toto :

Limit vo výške 12 eur sa vzťahuje na:

poistenca, ktorý je držiteľom preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom,
poberateľov invalidného dôchodku alebo invalidného výsluhového dôchodku,
poistenca, ktorý je invalidný a nevznikol mu nárok na invalidný dôchodok.

Limit vo výške 30 eur sa vzťahuje na:

poberateľov starobného dôchodku, poberateľov dôchodku z výsluhového zabezpečenia policajtov a vojakov vo veku ustanovenom na vznik nároku na starobný dôchodok,
poberateľov dôchodku z iného členského štátu Európskej únie, Nórska, Lichtenštajnska, Islandu, Švajčiarska – ak nie je takáto osoba poistená v tomto členskom štáte, nie je poberateľom dôchodku z tretieho štátu,
poistenca, ktorý dovŕšil dôchodkový vek a nevznikol mu nárok na starobný dôchodok,
poistenca, ktorý je poberateľom predčasného dôchodku a nevznikol mu nárok na starobný dôchodok

Limit spoluúčasti je suma, ktorou sa poistenec spolupodieľa na úhrade lieku, dietetickej potraviny a zdravotníckej pomôcky hradenej z verejného zdravotného poistenia. To znamená, že ak úhrnná výška úhrad poistenca za doplatky za lieky, za dietetické potraviny a zdravotnícke pomôcky prekročí v kalendárnom štvrťroku limit spoluúčasti (tzv. ochranný limit) 12 eur, 30 eur, 10 eur alebo 0 eur, zdravotná poisťovňa mu uhradí čiastku, o ktorú bol limit spoluúčasti prekročený. Zákon presne definuje podmienky, za akých zdravotná poisťovňa uhradí doplatky za lieky.


dal som zlý link ? je to úplne inak a máte dôchodcovia ešte dalšie doplatky za lieky,dietetickej potraviny a zdravotníckej pomôcky ako spomínaš ????
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ak by bolo niekomu nejasné, je to za 3 mesiace, nie 1
a nie iba lieky...ale aj dietetickej potraviny a zdravotníckej pomôcky...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Mladé rodiny? Dnes skôr staršia začínajúca rodina. Ak chce opustiť hotel tatomama, tak najmenej dvadsať, dvadsaťpäť rokov slučka, hypotéka na krku. Samozrejme s radostnou záťažou, dieťa, deti najviac dve. A ak sa zadarí ...

A dôchodcovia? Však sa majú, dlhy zväčšia nemajú. Bývať kde majú. No nie si vždy život v zdraví užívajú. Na vzácne lieky nemajú. Poisťovne zisky radi majú, na liečbu im takými liekmi nič nedajú. Takže dôchodcovi česť má byť, že mohol pre štát robiť. Štát kašle na ich chorobu, už aby išli do hrobu. Staroba - choroba. Ak v rodine na to majú do starobinca ho dajú. Hmm, dnes do sociálneho zariadenia.

Ako chalan som to počul " čo ste vy, to sme boli aj my. A to čo sme my, to budete aj vy."

Hold, generačná výmena ." Sity hladnému neverí. Zdravý chorému, tiež nie." A mladí, tiež povedia, za našich mladých časov to bolo inak, lepšie. Že?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sito
čo ste vy, to sme boli aj my. A to čo sme my, to budete aj vy.
Marcel to je epitaf.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Darina1234
Súhlasím, mladé rodiny
Nedá sa ani v tomto prípade zovšeobecňovať.
Ja s takýmto názorom nesúhlasím.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
bjuty smis
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...

p.s. športové potreby zatiaľ vynechajme
Toto vlákno je úplne od veci. Štát by sa mal v prvom rade postarať, aby sa v obchodoch nevyskytovali potraviny ikstej kategórie, rovnako GMO potraviny, aby mal každý človek vrátane dôchodcov možnosť si kúpiť dostatok ovocia a kvalitnej zeleniny a mäsa. Na sladké žbrndy vyššiu DPH, detto zbytočné pochutiny, ako to urobil Orbán. Detto na alkohol z dovozu ako u žbŕnd.
Aspoň raz ročne pobyt mimo domu. Znížiť obyvateľstvu stres.
Zdvihni obyvateľstvu kvalitu života, vráti sa to štátu cez zdravotné poisťovne. Bolo by aj na slušnejšie platy zdravotníkov.
.
V CZ rozhovor, že o ... rokov, bude mať každý druhý Čech CA. Toto kedysi fakt nebolo. Na Slovensku už dávno niet jednej zdravej rodiny.
.
Ak nevieš ako je to s doplatkami na lieky, tak si zisti u vašich.
dakujem za vysvetlenie
nezabudni aj dnes na lieky
Ktoré? Beriem jeden na tlak, aj to iba polovičku pilulky. Zatiaľ.
Nechcela by som vôbec podporovať farma fy, ale niektoré doplnky kupujem, a podporujem svoj zdravotný stav inou formou, preto som zatiaľ iba na minime liekov. Ale to pomimo vôbec nestojí málo. Takže štát zatiaľ odľahčujem. A mng neberie žiadne lieky z princípu. Zatiaľ.
.
Čo mi v súčasnosti ale veľmi prekáža, prečo sa odsúva zdravotná starostlivosť v nemocniciach.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
bjuty smis
korela
bjuty smis
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov
Skús si položiť aj otázku, že prečo. Mňa si nikto nikdy nekupoval, a mng nebol od 89 na jediných voľbách.

Už úplne dorazte školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, kultúru, rozmrvte etiku, potom tak aj budúcnosti voľby budú dopadať. Podľa hesla, všetko zlé je na niečo zlé.
Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho neviem nájsť vhodný výraz.
Neviete sa dočkať, kedy dôchodcovia odídu na druhú stranu? Dôchodcovia sú poslednou encyklopédiou alebo živou kronikou. Národ má pamäť. A aj to v národe ostane.
Keby mali starší ľudia viac energie a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali od válova.
ty otázku si polož najmä ty , kto vie napočítať do 5 má v tom jasno
ludia vo volbách rozhodli, že sa nič dorážať nebude, vzali sme vám moc, dosr..dosmiali ste, na čo ste siahli

skús aspoň trochu sledovať, čo kto povie v diskusii a podľa toho aj reagovať, ..
Si groteskný. Komu ste vzali moc? Komu tu vykáš? Najprv sa ma aspoň spýtaj, s ktorou doterajšou vládou som bola spokojná.
Už si ho podávajú aj v Sedmičke, aj protokolisti, lekári, nevie reprezentovať. Hanbu robí krajine.
Čo sa dalo čakať, veď doteraz nevedel ani po slovensky.
dakujem..na teba také milé slovo nemám....
komu prisudzuješ moc ?
komu zas vykáš ty ?kto má doraziť zdravotníctvo ?
kto školstvo ?
kto poľno ?
kto kutúru ?
kto etiku ?
komu zase vykáš ???????????????????
mne je úplne jedno, s kým si spokojná
kľudne si nalep jeho bradavicu.....a lajkuj blahu


a prestaň sa čudovať, keď odpovedám tvojím štýlom.....už mi nemusíš vykať...
Vykať ti môžem prestať, ak si však prestaneš ty mykať.
Po voľbách si zmenil vo svojich príspevkoch spôsob vyjadrovania, štýl, obsah aj prístup, a prešiel si do mykania. Si predsedom, či čo?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
švedi pritvrdzuju, len sa človek čuduje prečo, ved pohoda, klidek, tabaček
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok...i-ivan-korcok/
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
marjankaj
duves
marjankaj
Uvidíme o pár rokov, keď ti vymerajú dôchodok. Potom sa možno zbadáš.
O moj dochodok sa nestaraj. Pojdem na par hodin nejaku brigadičku do cyklo servisu a mam to iste čo teraz netto z platu. O svoj dochodok sa staraj.
Ja už mám vystaráno. Nezaujíma ma ani koho si zvolíte. Čo si zvolíte to budete mať. Aj keby tie tvoje IQ testy dali do ústavy, tak vy sa potom budete diviť, nie ja. Mne to už môže byť u prdele.
Ved toto, človek sa vždy vytešuje z tisic euroveho dochodku.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bjuty smis
...a lajkuj blahu
My starší si pamätame sudr.Vasila Biľaka, myslel som, že ho nikto neprekoná. A sklamal som sa. Jediny rozdiel je, že Blaha rozprava spisovne. Biľak tam špliechal tie vychodniarske vyrazy a človek mal dojem, že sedí pri pive v IV.cenovej.
Tento Blaha by sa mohol živit ako komediant, na obrazovkach, prečo neosloví Dana Heribana, so zaradením do relácie Pumpa?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves
Jediny rozdiel je, že Blaha rozprava spisovne. Biľak tam špliechal tie vychodniarske vyrazy a človek mal dojem, že sedí pri pive v IV.cenovej.
Musím ťa poopraviť.
Biľak nešpliechal východňarske výrazy...také proste neexistujú, to aby sme sa rozumeli.
Biľak, keď už, tak rozprával spisovne, no s rusnackym akcentom.

Biľak hore, Biľak dole...prečo asi mu postavili bustu v rodnom kraji ?
No lebo bol jeden z mála politikov, ktorý nezabudol na svojich, aj keď sa dostal na najvyššie miesta.
My starší, čo pamätáme, tak vieme, že ako bola zásobovaná Jednota v určitom regióne. Taký Tuzex v slabšom vydaní...

Teraz sa promenádujú v médiách, v parlamente, vo vláde exoti, ktorí dávajú slovenčine po boku, len tak hučí. Prím má premiér...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať