Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dezolát?
No predsa:
https://webslovnik.zoznam.sk/synonym...s=dezol%C3%A1t
A potom sa stačí pozrieť na správy a výroky istých oných.... a hneď vieš, kto je dezolát....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ďalší nevzdelaný dezolát!!!
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ten toho už "navysvetľoval" dosť. https://dennikn.sk/blog/2216369/o-uz...eho-odbornika/
Ja sa len čudujem, že ho považujú za odborníka... teda Zjem aj Vlek ho má za TOP odborníka (lebo im hrá do karát a kváka tak, ako to oni chcú počuť).
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

"Kváka" tam kde mu daju priestor......lebo inde im jeho kvakanie nehraje do karat....
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Aj tu kvakaju totalny "laici"
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

misoft
Dezolát?
No predsa:
https://webslovnik.zoznam.sk/synonym...s=dezol%C3%A1t
A potom sa stačí pozrieť na správy a výroky istých oných.... a hneď vieš, kto je dezolát....
Pozrela som a je to variabilné.Dezolát môže a asi aj je každý :-)))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Pozrela som a je to variabilné.Dezolát môže a asi aj je každý :-)))
Pozri si príspevky a komentáre na Booku Fasov. Občas je nutné preklikávať sa ku tomu alebo hentomu...ale to sa dá.
Horšie je, že tam ti je tých dezolátov ešte viac...neskutočne veľa....a čo jeden dozvie, dast ist hrúzen.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na dôchodku ak sa tam niekedy dostanem :-))
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Názov článku: Slovenský konomika v tomto roku vzrastie o 4,5 %, oživenie pokračuje
Oživenie ekonomiky podľa Kažimírových slov pokračuje, riziká však naďalej číhajú. Slovákov guvernér vyzval, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.
Správu že vraj aktualizujú, dúfam, že aj gramatiku.
Po týždni som zapla rádio, hneď som aj vypla. Predstaviteľ štátu sa vyjadroval ku "gastráčom". Prečo použil slang vo verejnom vysielaní?? To sa mi dnes nepáčilo, okrem iných vecí.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Kvaka
Názov článku: Slovenský konomika v tomto roku vzrastie o 4,5 %, oživenie pokračuje
Oživenie ekonomiky podľa Kažimírových slov pokračuje, riziká však naďalej číhajú. Slovákov guvernér vyzval, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.
Správu že vraj aktualizujú, dúfam, že aj gramatiku.
Po týždni som zapla rádio, hneď som aj vypla. Predstaviteľ štátu sa vyjadroval ku "gastráčom". Prečo použil slang vo verejnom vysielaní?? To sa mi dnes nepáčilo, okrem iných vecí.
a čo tak druhý najvyšší predstaviteľ štátu používa výraz tutok....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mila123
Kvaka
Názov článku: Slovenský konomika v tomto roku vzrastie o 4,5 %, oživenie pokračuje
Oživenie ekonomiky podľa Kažimírových slov pokračuje, riziká však naďalej číhajú. Slovákov guvernér vyzval, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.
Správu že vraj aktualizujú, dúfam, že aj gramatiku.
Po týždni som zapla rádio, hneď som aj vypla. Predstaviteľ štátu sa vyjadroval ku "gastráčom". Prečo použil slang vo verejnom vysielaní?? To sa mi dnes nepáčilo, okrem iných vecí.
a čo tak druhý najvyšší predstaviteľ štátu používa výraz tutok....
Alebo ako mohol bývalý prezident gašpar ivanovič slovko preci.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ja so slovenčinou, ako aktuálna "prváčka", mám teda riadny problém. To, že píšem bez diakritiky je zvyk, lebo keď píšem s kamoškami žijúcimi v cudzine, tak im písmená s diakritikou ukazuje ako symboly.
No ale, čítam s dcérou šlabikár a tam v texte že ... šiel si obuť prezuvky ... ja automaticky vzala ceruzku a dokreslila dĺžeň ... že prezúvky ... veď teda od slova prezúvať. Dcéra to samozrejme v škole hneď vykvákala, že mama jej dopísala dĺžeň
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bolo by dobré, keby ste si ešte uvedomili rozdiel medzi slangom a nárečím...inak je vaše pindanie na dve veci :
- od veci
- vyjadrenia laikov
0 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
oboje su nespisovne a v oficialnom vyjadreni statneho cinitela sa nemaju vyskytnut
Naposledy upravil vicktor : 22.06.21 at 15:18
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
anet
ja automaticky vzala ceruzku a dokreslila dĺžeň ... že prezúvky ... veď teda od slova prezúvať
A ucitelka co na to?
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=pre...pskcs&d=psken#
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
Ja so slovenčinou, ako aktuálna "prváčka", mám teda riadny problém. To, že píšem bez diakritiky je zvyk, lebo keď píšem s kamoškami žijúcimi v cudzine, tak im písmená s diakritikou ukazuje ako symboly.
No ale, čítam s dcérou šlabikár a tam v texte že ... šiel si obuť prezuvky ... ja automaticky vzala ceruzku a dokreslila dĺžeň ... že prezúvky ... veď teda od slova prezúvať. Dcéra to samozrejme v škole hneď vykvákala, že mama jej dopísala dĺžeň
Vidno.
---------------
Polám cerúúúúzku...
---------------
Mama síce dopísala, no zle urobila
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dlho som si zvykala na https://slovnik.juls.savba.sk/?w=pr%...iezviska&d=un#
V detstve to bola doma pračka. Prvý aj druhý význam. V dĺžni nevidím logiku.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
tkať, prať, srať, ...
tkáč, práč, sráč, ...
tkáčka, práčka, sráčka, ... (sračka je niečo iné)
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

vicktor
A ucitelka co na to?
Dcera ma natrela on-line Ucitelka zneistela, a ina mamicka priznala, ze tiez jej to prislo divne a musela googlit.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

mal suskat tichsie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať