Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Kočky - každé mesto zrejme nemá rovnakú likvdáciu tohto kuchynského odpadu - takže podľa toho zrejme vydajú "svoje" konkrétne inštrukcie - napr u nás platí toto (trošku inak, ako u babky):
Čo patrí do kuchynského odpadu ?
vyšky a šupky z ovocia a zeleniny, škrupiny z vajec, orechov,
izbové a rezané kvety /bez nádob a viazania/,papierové servítky, vreckovky, vlasy,
hobliny, piliny, drevená vláknina, zvyšky kávy, vrecká s čajom,
záhradný biologicky rozložiteľný odpad /listy, burina, pokosená tráva, jemné posekané vetvičky/, seno, slama, starý chlieb a pečivo, cestoviny, potraviny rastlinného pôvodu po dátume spotreby – bez obalov
Nepatrí sem
mäso, ryby, mliečne výrobky – a ich zvyšky, tekuté zložky biologicky rozložiteľného odpadu – polievky, omáčky a pod., popol z uhlia a dreva, cigaretové ohorky, prach zo smetí a vysávania, použitý olej a masť, všetky ostatné zložky triedeného odpadu /papier, plasty, sklo, kovy, tetrapaky/, guma, nebezpečné odpady /lieky, farby, batérie, chemické prostriedky a pod./, uhynuté zvieratá a zvieracie exkrementy. akýkoľvek obalový a viazací materiál

každá domácnosť dostala plastové hnedé vedierko a máme hnedé kontajnery (stojiská sú už skoro všetky zamknuté) - od mája to funguje (zatiaľ)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
Kočky - každé mesto zrejme nemá rovnakú likvdáciu...
Nie ZREJME, ale JEDNOZNAČNE...a to nie iba mestá, ale aj obce.
Mám za to, a to dokonca JEDNOZNAČNE, že niekto si zasa NEPREČÍTAL príslušný Zákon o odpadoch...hlavne § 81.

P.S.:
...a ako je v našich končinách bežnou praxou, tak celé toto ohľadom odpadov je šité horúcou ihlou.
Áno, čítal som nejaké články, že na Západe to funguje už nejaký ten piatok. Lenže pokiaľ sa tak stalo, tak to trvalo tiež nejaký čas.
Naposledy upravil buchač : 01.07.21 at 19:06
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Poniektorí zabudli a iní nikdy nevideli a nepočuli ako sa nakladalo s odpadom, keď ešte nebol spoločný platený odvoz. Aké jednoduché, čo sa nedalo zvieratám, išlo do hnoja a ostatné do pece, teda okrem toho, čo sa dalo vymeniť u "šmačára" za hlinené taniere.
5 1
letavizu 1 letavizu 1

letavizu 1 je offline (nepripojený) letavizu 1

Západ je v šoku! Lukašenkov prejav pri hradbách Brestskej pevnosti :
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To bude pred voľbami kvikotu, aby ľudia nevolili fašistov. Keby chcelo tak ĽSNS aspoň 9% a Republika rovnako.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

veronikasad
Dnes som počula v rádiu, že treba triediť zvlášť kuchynský odpad (zbytky jedál) a zvlášť BRO (šupky ovocia, zeleniny ...). Počula som to prvý raz, asi mesiac je u nás pri kontajneroch tiež malá "popolnica" do ktorej dávame odpad v špecialnych sáčkoch. Dostali sme na domácnosť 20 ks, ak sa minú, žiadne info kde zoženiem ďalšie ...
Nezoženiete,kúpite.Tieto čo ste dostali máte zaplatené v odpadoch a ak robíte viac odpadu dokúpite-tak je to v Belgicku.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BXLmiami
veronikasad
Dnes som počula v rádiu, že treba triediť zvlášť kuchynský odpad (zbytky jedál) a zvlášť BRO (šupky ovocia, zeleniny ...). Počula som to prvý raz, asi mesiac je u nás pri kontajneroch tiež malá "popolnica" do ktorej dávame odpad v špecialnych sáčkoch. Dostali sme na domácnosť 20 ks, ak sa minú, žiadne info kde zoženiem ďalšie ...
Nezoženiete,kúpite.Tieto čo ste dostali máte zaplatené v odpadoch a ak robíte viac odpadu dokúpite-tak je to v Belgicku.
kde kupim ?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad
kde kupim ?
podľa mňa v hociktorom obchode (v tesku som videla, keď som kupovala kompostovateľné misky) - alebo zadáš do gúgľa - a vyhodí ti ich plno.
Ale načo by si zbytočne kupovala - jedno vedierko (košíček) ti to neporieši? (my sme nafasovali od mesta)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R
veronikasad
kde kupim ?
podľa mňa v hociktorom obchode (v tesku som videla, keď som kupovala kompostovateľné misky) - alebo zadáš do gúgľa - a vyhodí ti ich plno.
Ale načo by si zbytočne kupovala - jedno vedierko (košíček) ti to neporieši? (my sme nafasovali od mesta)
nedostali sme vedierka, len jeden balík (20 ks) sáčkov
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
nedostali sme vedierka
Nie aby si vzala niekomu z detského pieskoviska...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Veľmi dobrý (ako zvyčajne) blog...
https://paje.blog.pravda.sk/2021/07/...n=shp_rightbox
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žeby prirodzené čistenie ľudského genofondu?

Lebo fakt, aby sa tehotná dala očkovať dočasne schválenou vakcínou je asi iba na ten potrat.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Už by ste sa mohli začať s tou vakcináciou vyrovnávať.Nech ste zaočkovaní kým príde nejaký další vírusový sajrajt.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
Už by ste sa mohli začať s tou vakcináciou vyrovnávať.Nech ste zaočkovaní kým príde nejaký další vírusový sajrajt.
si sa minule pýtala, kto sú to dezoláti....

0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-)) Pamätáš na hlásateľku ktorá v hlavných správach zahlásila že školy nezačnú vyučovať lebo učitelia majú teplotu a bolesti klbov,čiže nežiaduce účinky a nemôžu učiť?Tak autora tejto správy ja pokladám za dezoláta.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bjuty smis
BXLmiami
Už by ste sa mohli začať s tou vakcináciou vyrovnávať.Nech ste zaočkovaní kým príde nejaký další vírusový sajrajt.
si sa minule pýtala, kto sú to dezoláti....

A tvoj názor ako doktorky na konanie pána doktora?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Myslím,že to nemusím komentovať.Môj názor je jednoznačný-aký je výber?Kovidová pneumonka alebo vakcína.
Každý má výber a svoje práva.Ale aj zamestnávatelia majú právo nevyradiť svoje firmy pre karantenu.Letecké spoločnosti,hotely atd atd...Treba urobiť menšie zlo a prestať kecať.
Vyberáme z dvoch zlých možností tú lepšiu.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Veľmi dobrý (ako zvyčajne) blog...
https://paje.blog.pravda.sk/2021/07/...n=shp_rightbox
Možno, až na túto myšlienku "Je však pravda, že človek má v génoch zakódované kradnutie" ....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
BXLmiami
Už by ste sa mohli začať s tou vakcináciou vyrovnávať.Nech ste zaočkovaní kým príde nejaký další vírusový sajrajt.
si sa minule pýtala, kto sú to dezoláti....

Choď sa dať k nemu vyšetriť ako pacient, a bude ti jasné, či ide o dezoláta.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Neočkovaný minister navrhol
209666906_4336454329731855_1630452712361321926_n.jpg  
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať