Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
letavizu 1 letavizu 1

letavizu 1 je offline (nepripojený) letavizu 1

0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Leto, dobra nalada ... roztancovany Chorzow, PL https://www.facebook.com/umchorzow/v...97127743939751
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

anet
Dnes doobedu som na FB zaregistrovala nejake talianske video - spravy z roku 2015, kde hovorili o experimentoch cinskych a US vedcov, ako vstepuju protein virusu zo SARS netopierom. US vyskum ukoncila, cina vraj pokracovala. Neviem ho najst, ale isto by to bol "hoax".
Zvedavost ale nepustila, tak som si teraz (mam cas) googlila .. clanok je z augusta 2010 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3298303/
Ťažký akútny respiračný syndróm (SARS) koronavírus (SARS-CoV) je novovzniknuté zoonotické CoV, ktoré spôsobilo medzinárodnú epidémiu v roku 2003. Epidemiologické štúdie preukázali, že prvé prípady SARS u ľudí boli spôsobené covs úzko súvisiacimi s tými, ktoré
Takže na tej vakcíne sa nepracovalo až tak krátko.Rok 2003.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

letavizu 1
Tiež si to vravím ked vidím tie umeliny čo sa tvária ako pečivo/dopekané/ a prečítam ich zloženie.
3 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

BXLmiami
Takže na tej vakcíne sa nepracovalo až tak krátko.Rok 2003.
Vidis, ja fakt nie som zaujata ani antivaxer.
I ked ockovat ludi cestou do obchodu mi normalne nepride.
V kazdom pripade to nemeni nic na tom, ze ja vcelicku nepotrebujem ... a obdivujem kazdeho, kto sa necha opichat proste iba tak, alebo je lieky ako nejake cukriky.
Nech sa kazdy rozhoduje na zaklade svojho vedomia a svedomia.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami
letavizu 1
Tiež si to vravím ked vidím tie umeliny čo sa tvária ako pečivo/dopekané/ a prečítam ich zloženie.
Čo si vravíš? To video je o vakcínach.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Považujem preto za dôležité, aby sme si z úcty a vďaky, uctili tohto velikána aj formou štátneho smútku,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...atneho-smutku/

Už je načisto zhúúúlený alebo mu len yebe ???
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mali by dať deň pracovného pokoja a každému údenáčovi aspoň 500 eur.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

BXLmiami
anet
Dnes doobedu som na FB zaregistrovala nejake talianske video - spravy z roku 2015, kde hovorili o experimentoch cinskych a US vedcov, ako vstepuju protein virusu zo SARS netopierom. US vyskum ukoncila, cina vraj pokracovala. Neviem ho najst, ale isto by to bol "hoax".
Zvedavost ale nepustila, tak som si teraz (mam cas) googlila .. clanok je z augusta 2010 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3298303/
Ťažký akútny respiračný syndróm (SARS) koronavírus (SARS-CoV) je novovzniknuté zoonotické CoV, ktoré spôsobilo medzinárodnú epidémiu v roku 2003. Epidemiologické štúdie preukázali, že prvé prípady SARS u ľudí boli spôsobené covs úzko súvisiacimi s tými, ktoré
Takže na tej vakcíne sa nepracovalo až tak krátko.Rok 2003.
No ešte lepšie
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Konecne ...
https://www.ta3.com/clanok/206728/v-...icke-opatrenia
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

anet
BXLmiami
Takže na tej vakcíne sa nepracovalo až tak krátko.Rok 2003.
Vidis, ja fakt nie som zaujata ani antivaxer.
I ked ockovat ludi cestou do obchodu mi normalne nepride.
V kazdom pripade to nemeni nic na tom, ze ja vcelicku nepotrebujem ... a obdivujem kazdeho, kto sa necha opichat proste iba tak, alebo je lieky ako nejake cukriky.
Nech sa kazdy rozhoduje na zaklade svojho vedomia a svedomia.
Normálne to roky bolo v škole,bez prítomnosti rodiča.Ta prečo nie v obchodáku?:-))
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kopretinka
BXLmiami
letavizu 1
Tiež si to vravím ked vidím tie umeliny čo sa tvária ako pečivo/dopekané/ a prečítam ich zloženie.
Čo si vravíš? To video je o vakcínach.
Tak zomrieť sa dá na všeličo,neviem prečo ťa tak berú akurát vakcíny.:-)))
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

BXLmiami
Normálne to roky bolo v škole,bez prítomnosti rodiča.Ta prečo nie v obchodáku?:-))
To hovoris o casoch, ked este podavali Sabinovu zivu vakcinu na lyzicke?
Ci o casoch ked pod hrozbou telesnych trestov ziskavali nevolnikov?

V Uhorsku a teda aj na území dnešného Slovenska nariadili úrady vakcináciu proti pravým kiahňam v roku 1813. Keďže nebolo povinné, museli lekári ľudí pre vakcináciu prácne získavať. Ak to nešlo podobrotky, úrady skúšali rodičov detí primäť silou, pričom každá župa postupovala po svojom.

Podrobne o tom píše v jednej štúdii súčasný historik medicíny László Kiss. Niekde privádzali rodičov-nevoľníkov s deťmi k lekárovi len pod hrozbou telesných trestov a v sprievode pandúrov, príslušníkov ozbrojenej poriadkovej služby. V obciach Zemplínskej župy neboli zriedkavé prípady, keď sa matky s deťmi ukrývali v okolitých lesoch. „Ujdú do lesov zakaždým, keď tušia, že má prísť župný lekár,“ zaznamenal pred vyše dvesto rokmi etnograf Ján Čaplovič.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Akože čo konečne ? Nože to rozviň...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami
kopretinka
BXLmiami
letavizu 1
Tiež si to vravím ked vidím tie umeliny čo sa tvária ako pečivo/dopekané/ a prečítam ich zloženie.
Čo si vravíš? To video je o vakcínach.
Tak zomrieť sa dá na všeličo,neviem prečo ťa tak berú akurát vakcíny.:-)))
Mňa nič neberie,ale nechápem tvoj komentár,video je o vírusoch vo vakcínach a ty píšeš,že : tiež si to vravím,keď vidím tie umeliny........
Tak sa pýtam,že čo si vravíš......si stojím na kábli či čo ....
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Naucia sa s tym zit, tak ako s inymi virusmi.
V kazdom pripade vystupili z EU, ukoncili pandemiu ... a tak smeruju opat k prosperite.
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

anet
BXLmiami
Normálne to roky bolo v škole,bez prítomnosti rodiča.Ta prečo nie v obchodáku?:-))
To hovoris o casoch, ked este podavali Sabinovu zivu vakcinu na lyzicke?
Ci o casoch ked pod hrozbou telesnych trestov ziskavali nevolnikov?

V Uhorsku a teda aj na území dnešného Slovenska nariadili úrady vakcináciu proti pravým kiahňam v roku 1813. Keďže nebolo povinné, museli lekári ľudí pre vakcináciu prácne získavať. Ak to nešlo podobrotky, úrady skúšali rodičov detí primäť silou, pričom každá župa postupovala po svojom.

Podrobne o tom píše v jednej štúdii súčasný historik medicíny László Kiss. Niekde privádzali rodičov-nevoľníkov s deťmi k lekárovi len pod hrozbou telesných trestov a v sprievode pandúrov, príslušníkov ozbrojenej poriadkovej služby. V obciach Zemplínskej župy neboli zriedkavé prípady, keď sa matky s deťmi ukrývali v okolitých lesoch. „Ujdú do lesov zakaždým, keď tušia, že má prísť župný lekár,“ zaznamenal pred vyše dvesto rokmi etnograf Ján Čaplovič.
Doplnim: Na ZS chodila do skoly zubarka, tahala vsetko zaradom ... deti kricali, jacali ... uz vtedy som odmietla osetrenie (zubnu kartu mam doma a v nej cervenym pismom s vykricnikom )
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anet
Naucia sa s tym zit, tak ako s inymi virusmi.
V kazdom pripade vystupili z EU, ukoncili pandemiu ... a tak smeruju opat k prosperite.
Máš čiastočne pravdu - smerujú k prosperite.... ale dokedy? A keďže už nie sú v EÚ - tak sa na nich hľadí ako na občanov tretích krajín, vrátane VŠETKÝCH možných potvrdení o očkovaní, prekonaní COVIDu.
A uvidíme, ako budú po prázdninách, výletoch, neobmedzených kontaktov na jeseň opäť zavádzať (pre nich nepopulárne a "obmedzujúce) opatrenia - ako potom budú "spievať"! Na koho potom hodia vinu, že sa to tam vrátilo? Na nás asi nie, ale si to odskáče strapatý Boris....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
anet
BXLmiami
Normálne to roky bolo v škole,bez prítomnosti rodiča.Ta prečo nie v obchodáku?:-))
To hovoris o casoch, ked este podavali Sabinovu zivu vakcinu na lyzicke?
Ci o casoch ked pod hrozbou telesnych trestov ziskavali nevolnikov?

V Uhorsku a teda aj na území dnešného Slovenska nariadili úrady vakcináciu proti pravým kiahňam v roku 1813. Keďže nebolo povinné, museli lekári ľudí pre vakcináciu prácne získavať. Ak to nešlo podobrotky, úrady skúšali rodičov detí primäť silou, pričom každá župa postupovala po svojom.

Podrobne o tom píše v jednej štúdii súčasný historik medicíny László Kiss. Niekde privádzali rodičov-nevoľníkov s deťmi k lekárovi len pod hrozbou telesných trestov a v sprievode pandúrov, príslušníkov ozbrojenej poriadkovej služby. V obciach Zemplínskej župy neboli zriedkavé prípady, keď sa matky s deťmi ukrývali v okolitých lesoch. „Ujdú do lesov zakaždým, keď tušia, že má prísť župný lekár,“ zaznamenal pred vyše dvesto rokmi etnograf Ján Čaplovič.
Doplnim: Na ZS chodila do skoly zubarka, tahala vsetko zaradom ... deti kricali, jacali ... uz vtedy som odmietla osetrenie (zubnu kartu mam doma a v nej cervenym pismom s vykricnikom )
Anet...pre Boha živého...to si si aj prečítala, čo si napísala a pomiešala dokopy ?
Sorry, ale porovnávať bývalú monarchiu s dobou terajšou je riadna odvaha...
Kde sú linky tvojich zdrojov, keď z nich čerpeš ?
Na jednej strane spomínaš kiahne a na strane druhej vravíš o Sabinovi, ktorý vakcinoval proti obrne...
Trochu viac o očkovaní na Slovensku....https://historyweb.dennikn.sk/clanky...o-na-slovensku


Doplnenie :
Na ktorej ZŠ sa to takto dialo ? Na tej tvojej ? To kde bolo ? Kedy to bolo ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať