Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No, ale aj deravé sito niečo zachytí, tak keď nič lepšie nie je, aspoň nejaký záchyt. Vždy sa dá nájsť pre aj proti.
Moja skúsenosť: Dávnejšie som potrebovala test k odbornej dr. polročná kontrola. Musela som cestovať hodinu, imhd+trolejbus. Tam aj späť cca 2 hodiny. V polceste mi crnkol v mobile výsledok, negatívny. Práve som bola obklopená skupinkou školákov, ktorí išli zo školy domov a nahrnuli sa do autobusu ako včeličky. Mohla som byť na druhý deň u tej dr. už aj pozitívna. Covidfraška?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Jarka 1
bjuty nemyslím vedcov a lekárov. Oceňujem, že sa ma spýtaš a rovno sem nepíšeš len podľa toho, akoby si si to mohol ty vysvetliť.

Myslím, že každí už videl aj nejaký hoax zo strany vaxerov. Aj tam ľudia niekedy pricapia niečo, kde je zjavné, že je to už pritiahnuté za uši.

Deliť lekárov a vedcov na vaxerov a antivaxerov je absolútne neprijateľné. To kde sme dospeli, že im upierame ich názor. A je jedno, či je súhlasný, alebo nesúhlasný. Na všetko iné musia mať lekári pri liečbe svoj vlastný názor, za ktorí zodpovedajú. No na vakcínu nesmú mať vlastný názor.
kto sú tí vaxeri, to mi nie je jasné...

ja som nevidel naozaj ani jeden hoax , daj mi prosím jeden, aby som vedel, čo považuješ zaň

ja ich určite nedelím.....ale zas mudr. piják , ked si dá na chvílu dole kyslíkovú masku sa možno vyjadrí, ako je dobre odčervený....a prečo teda netrvá momentálne na liečbe ivermecinom, či ako sa to konské svinstvo volá
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau
hm, tak podľa "akoby" rozhodovať o zdravotnom stave, to už hej.....
Vidím, že si nepochopil a hlavne nepoznáš tieto slovné hračky....takže znova.

Prečo sa koľajnice v diaľke zbiehajú akoby do jedného bodu ?
Lebo citrón je žltý.
Prečo je citrón žltý ?
Lebo lavičky v parkoch sú natreté na zeleno.
Prečo sú lavičky v parkoch sú natreté na zeleno ?
Lebo koľajnice v diaľke sa zbiehajú akoby do jedného bodu.

Toto je len krátka verzia...možností je plno, veľa, habadej...záleží len jedincovi, čo použije.
-------------------------------
Takže aj tvoje otázky sa točia len okolo jedného, s malými obmenami a na každú odpoveď máš inú otázku.
0 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

buchač
marleau
hm, tak podľa "akoby" rozhodovať o zdravotnom stave, to už hej.....
Vidím, že si nepochopil a hlavne nepoznáš tieto slovné hračky....takže znova.

Prečo sa koľajnice v diaľke zbiehajú akoby do jedného bodu ?
Lebo citrón je žltý.
Prečo je citrón žltý ?
Lebo lavičky v parkoch sú natreté na zeleno.
Prečo sú lavičky v parkoch sú natreté na zeleno ?
Lebo koľajnice v diaľke sa zbiehajú akoby do jedného bodu.

Toto je len krátka verzia...možností je plno, veľa, habadej...záleží len jedincovi, čo použije.
-------------------------------
Takže aj tvoje otázky sa točia len okolo jedného, s malými obmenami a na každú odpoveď máš inú otázku.
nemáš logickú odpoveď, tak robíš zo seba ..ja, ale to nemusíš
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau
nemáš logickú odpoveď, tak roíš zo seba ..ja, ale to nemusíš
Mne ti vychádza niečo úplne iné....veď logika, na ktorú ty proste nemáš.
Nechápeš vyšší level diskusie, rôzne nuansy, skryté myšlienky...tak čo s tebou ?
Takže logicky mi vychádza, že tým ujom si ty ... a už pekných pár rokov.

P.S.:
Neurážaj...nebudem ani ja.
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

</p>
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vaxeri sú u mňa takí, ktorí osočujú neočkovaných a nepripúšťajú nič iné, len to, že sa všetci musia zaočkovať a basta. Pre tento cieľ sú ochotní tolerovať čokoľvek a myslia si, že to dosiahnu nátlakom. Podsúvajú ľuďom informácie v duchu, že nikto z pozitívne testovaných snáď ani nemohol prežiť.

Rovnako sa pozerám na antivaxerov, ktorí osočujú očkovaných, nazývajú ich ovcami, neprimerane strašia, že všetci očkovaní o pár rokov zrejme zomrú. Nepripúšťajú iný názor.

U mňa hoax aj napr. nejaký zverejnený text akože sms, kde sa až za uši pritiahnuto popisuje a vyšpičkuje situácia ohľadne covidu. Takéto vytvorili vaxeri aj antivaxeri. Neverím, že nikto z vás ešte nevidel oba tipy takýchto textov. Rozdiel je len v tom, že niektorí sa pohoršujú nad jedným a iní nad druhým takýmto textom.
4 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
kto posiela za uši pritiahnuté sms, alebo zverejnuje také texty?
kto v boji za očkovanie blokuje dopravu, obchody ,


lebo opačných príkladov ti dám hned plno
4 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Jarka 1
Vaxeri sú u mňa takí, ktorí osočujú neočkovaných a nepripúšťajú nič iné, len to, že sa všetci musia zaočkovať a basta. Pre tento cieľ sú ochotní tolerovať čokoľvek a myslia si, že to dosiahnu nátlakom. Podsúvajú ľuďom informácie v duchu, že nikto z pozitívne testovaných snáď ani nemohol prežiť.

Rovnako sa pozerám na antivaxerov, ktorí osočujú očkovaných, nazývajú ich ovcami, neprimerane strašia, že všetci očkovaní o pár rokov zrejme zomrú. Nepripúšťajú iný názor.

U mňa hoax aj napr. nejaký zverejnený text akože sms, kde sa až za uši pritiahnuto popisuje a vyšpičkuje situácia ohľadne covidu. Takéto vytvorili vaxeri aj antivaxeri. Neverím, že nikto z vás ešte nevidel oba tipy takýchto textov. Rozdiel je len v tom, že niektorí sa pohoršujú nad jedným a iní nad druhým takýmto textom.
bjuty smis
no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
kto posiela za uši pritiahnuté sms, alebo zverejnuje také texty?
kto v boji za očkovanie blokuje dopravu, obchody ,
lebo opačných príkladov ti dám hned plno
Stoja pred kolapsom! Nemocnice, vrátane Ľubovnianskej, vyzývajú k riešeniu a ľudí k očkovaniu
Všetkých desať nemocníc v prešovskom kraji je v kritickom stave, personál je vyčerpaný a demotivovaný – takto zhodnotili situáciu v nemocniciach jej riaditelia. Naplnenie nemocníc covidovými pacientmi má dopad na ostatných, odsúva sa tzv. biela medicína. Trpia pacienti s inými diagnózami.
včerajšie výsledky., proste katastrofa........ https://korona.gov.sk/koronavirus-na...sku-v-cislach/
3 0
letavizu 1 letavizu 1

letavizu 1 je offline (nepripojený) letavizu 1

Jarka 1
Vaxeri sú u mňa takí, ktorí osočujú neočkovaných a nepripúšťajú nič iné, len to, že sa všetci musia zaočkovať a basta. Pre tento cieľ sú ochotní tolerovať čokoľvek a myslia si, že to dosiahnu nátlakom. Podsúvajú ľuďom informácie v duchu, že nikto z pozitívne testovaných snáď ani nemohol prežiť.

Rovnako sa pozerám na antivaxerov, ktorí osočujú očkovaných, nazývajú ich ovcami, neprimerane strašia, že všetci očkovaní o pár rokov zrejme zomrú. Nepripúšťajú iný názor.

U mňa hoax aj napr. nejaký zverejnený text akože sms, kde sa až za uši pritiahnuto popisuje a vyšpičkuje situácia ohľadne covidu. Takéto vytvorili vaxeri aj antivaxeri. Neverím, že nikto z vás ešte nevidel oba tipy takýchto textov. Rozdiel je len v tom, že niektorí sa pohoršujú nad jedným a iní nad druhým takýmto textom.
O to im presne ide , rozostvat ockovanich a neockovanich, nech sa biju medzi sebov a oni sa budu rehotat na ich hluposti.
0 3
letavizu 1 letavizu 1

letavizu 1 je offline (nepripojený) letavizu 1

marleau
buchač
marleau
hm, tak podľa "akoby" rozhodovať o zdravotnom stave, to už hej.....
Vidím, že si nepochopil a hlavne nepoznáš tieto slovné hračky....takže znova.

Prečo sa koľajnice v diaľke zbiehajú akoby do jedného bodu ?
Lebo citrón je žltý.
Prečo je citrón žltý ?
Lebo lavičky v parkoch sú natreté na zeleno.
Prečo sú lavičky v parkoch sú natreté na zeleno ?
Lebo koľajnice v diaľke sa zbiehajú akoby do jedného bodu.

Toto je len krátka verzia...možností je plno, veľa, habadej...záleží len jedincovi, čo použije.
-------------------------------
Takže aj tvoje otázky sa točia len okolo jedného, s malými obmenami a na každú odpoveď máš inú otázku.
nemáš logickú odpoveď, tak robíš zo seba ..ja, ale to nemusíš
Myslim ze iba mrhas energiov, v miestnom kosiari ta nepochopia, odignoruju ta, je to hadzanie hrachu o stenu .
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
letavizu 1
v miestnom kosiari ta nepochopia,
Hlavne, že ty si za barana...
...a už radšej nemysli, choď si navariť hrachovej kaše a potom si prdkaj niekde inde.
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bjuty smis
no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
Ved ich tu mas na porade hned niekolko, vratane teba.
V prvom rade by sme si mali ujasnit kto je vaxer?
Vaxer je podla mna clovek, ktory natolko doveruje medicine a vedcom, ze ma v sebe vsetky dostupne vakciny, vratane tych nepovinnych.
A teraz ruku hore, kto ich v sebe ma? Ani medici ich v sebe nemaju!
Antivaxer je podla mna clovek, ktory absolutne nedoveruje v prinos a nema v sebe ziadnu vakcinu.
A teraz ruku hore, kto v sebe nema ziadnu? Ja osobne takeho cloveka nepoznam.

Ludia ako ty inych osocuju, nazyvaju antivaxermi, dezolatmi atd. a vsetko postavili iba na jedinej covid vakcine. Tak kto si tu vylieva svoju frustraciu?!
1 1
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Jarka 1
Vaxeri sú u mňa takí, ktorí osočujú neočkovaných a nepripúšťajú nič iné, len to, že sa všetci musia zaočkovať a basta. Pre tento cieľ sú ochotní tolerovať čokoľvek a myslia si, že to dosiahnu nátlakom. Podsúvajú ľuďom informácie v duchu, že nikto z pozitívne testovaných snáď ani nemohol prežiť.

Rovnako sa pozerám na antivaxerov, ktorí osočujú očkovaných, nazývajú ich ovcami, neprimerane strašia, že všetci očkovaní o pár rokov zrejme zomrú. Nepripúšťajú iný názor.

U mňa hoax aj napr. nejaký zverejnený text akože sms, kde sa až za uši pritiahnuto popisuje a vyšpičkuje situácia ohľadne covidu. Takéto vytvorili vaxeri aj antivaxeri. Neverím, že nikto z vás ešte nevidel oba tipy takýchto textov. Rozdiel je len v tom, že niektorí sa pohoršujú nad jedným a iní nad druhým takýmto textom.
Mňa prekvapuje ako k vysoko odborným témam okolo koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie covid19 v inernetových diskusiách bohorovne vyjadrujú laici lebo majú vlastný názor. Ten názor nemajú na základe toho, že si prečítajú a dokážu pochopiť odborný text nejakých vedeckých štúdii, ale osvoja si ten "svoj" názor podľa politikov, ktorých preferujú.
Jeden glosátor k téme daňovej reformy pekne vystihol otázku názoru "S názorom je to ako so zadkom, každý má vlastný, ale z toho ešte nevyplýva, aby ste ho všetkým ukazovali".
Čo sa týka hoaxov, jedna z definícii je: Hoax je nepravdivá správa, ktorej cieľom je zvýhodniť nejakú stranu. Cieľom je zakryť pravdu, prekryť fakty alebo vytvoriť situáciu, v ktorej sa všetky tvrdenia začnú stávať rovnako pravdepodobnými. Zámerom nie je nevyhnutne pretlačiť jeden pohľad na svet, skôr vytvoriť nedôveru k autoritám, médiám a faktom vo všeobecnosti. https://domov.sme.sk/t/3182/hoax
Netreba zovšeobecňovať že antivaxeri a lebo my druhí tú šírime hoaxy , Ja som tu pokázal na konkrétne viaceré širené hoaxy a fejkove pseudopríbehy, ktoré mali účelovo podsúvať nedôveru k očkovaniu. Dovolím si tvrdiť, že som sem nedal žiaden hoax ani fejk, ani som nefabuloval o vakcíne, ktorá vylieči, ak áno tak mi to ukážte. Zatiaľ som tu čítal iba hoaxy spochybňujúce očkovanie. Chcel by som vidieť aspoň jeden konkrétny hoax s tej "druhej" strany.
K vedcom - Vedci sa neriadia názorom ale vedeckými dôkazmi, Tie získajú buď vlastnou vedeckou činnosťou, alebo z publikovaných štúdii. Veľmi často dôjdu k opačným výsledkom, potom vedú riadnu polemiku, kto akú metodiku použil, aký mal štatistický balík či mieru spoľahlivosti údajov. Tragédiou je, ak sa do tejto diskusie zapoja laici a najmä politici
Naposledy upravil majkii : 20.11.21 at 11:03
3 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Balada o virech spalničkových
Plaváček


Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.

Létal si vzduchem jak zrnko pudru,
neměl strach z lidí, ba ani z Mudrů.
Potkal pár kámošů, veselou bandu,
co z mnoha mrtvol měli jen srandu.

Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.

O sto let později naštval tři vědce,
a s hrůzou objevil, že nikdo ho nechce.
Přes krásné pupínky, veselou horečku,
stvořili vakcínu - a máš to, ty blbečku!

Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.

Kámoši zmizeli neznámo kam,
opuštěn, zklamán, zůstal tu sám.
Já to tak nenechám, řekl si v duchu,
našel si blbouna, co dopřál mu sluchu.

Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.

Zašeptal do ouška sečtělé matce,
když si mě ponecháš, budeš žít sladce.
Robátko malinké potrápím chvíli,
a když to přežije, budete v cíli.

Antivax matka teď nad hrobem pláče,
veselý virus vzduchem si skáče.
Vidíš to mamko, četla jsi letáček,
nechtělas očkovat, mrtvý je miláček.

Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

anet
bjuty smis
no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
Ved ich tu mas na porade hned niekolko, vratane teba.
V prvom rade by sme si mali ujasnit kto je vaxer?
Vaxer je podla mna clovek, ktory natolko doveruje medicine a vedcom, ze ma v sebe vsetky dostupne vakciny, vratane tych nepovinnych.
A teraz ruku hore, kto ich v sebe ma? Ani medici ich v sebe nemaju!
Antivaxer je podla mna clovek, ktory absolutne nedoveruje v prinos a nema v sebe ziadnu vakcinu.
A teraz ruku hore, kto v sebe nema ziadnu? Ja osobne takeho cloveka nepoznam.

Ludia ako ty inych osocuju, nazyvaju antivaxermi, dezolatmi atd. a vsetko postavili iba na jedinej covid vakcine. Tak kto si tu vylieva svoju frustraciu?!
JAA ??

kedy som čo i len slovkom zavadil o človeka, čo zvážil riziko a odmieta sa očkovať ?
nedal sa - chová sa zodpovedne, dodržuje predpisy, nevypisuje tu jak debo, čo všetko dnes porušil ??

ale napr. teba, milá zlatá a tie dalšie 2 grácie za takú rozhodne nepovažujem
ja som o nejakej anet kým sa nezjavil covid ani netušil
odkedy je si sem dala stovky hoaxov a poloprávd.....
preto si u mňa dezolát.....

nie preto, že sa nechceš očkovať...to je tvoja vec
2 1
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

bjuty smis
anet
bjuty smis
no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
Ved ich tu mas na porade hned niekolko, vratane teba.
V prvom rade by sme si mali ujasnit kto je vaxer?
Vaxer je podla mna clovek, ktory natolko doveruje medicine a vedcom, ze ma v sebe vsetky dostupne vakciny, vratane tych nepovinnych.
A teraz ruku hore, kto ich v sebe ma? Ani medici ich v sebe nemaju!
Antivaxer je podla mna clovek, ktory absolutne nedoveruje v prinos a nema v sebe ziadnu vakcinu.
A teraz ruku hore, kto v sebe nema ziadnu? Ja osobne takeho cloveka nepoznam.

Ludia ako ty inych osocuju, nazyvaju antivaxermi, dezolatmi atd. a vsetko postavili iba na jedinej covid vakcine. Tak kto si tu vylieva svoju frustraciu?!
JAA ??

kedy som čo i len slovkom zavadil o človeka, čo zvážil riziko a odmieta sa očkovať ?
nedal sa - chová sa zodpovedne, dodržuje predpisy, nevypisuje tu jak debo, čo všetko dnes porušil ??

ale napr. teba, milá zlatá a tie dalšie 2 grácie za takú rozhodne nepovažujem
ja som o nejakej anet kým sa nezjavil covid ani netušil
odkedy je si sem dala stovky hoaxov a poloprávd.....
preto si u mňa dezolát.....

nie preto, že sa nechceš očkovať...to je tvoja vec
Obdivuhodné, ako anet dokáže obviňovať iných z toho čo sama predvádza. Svoju Frustráciu, bezočivé klamstvá, svoje mindráky a žlč tu vylieva práve táto madam.
2 1
letavizu 1 letavizu 1

letavizu 1 je offline (nepripojený) letavizu 1

Svojho casu Krcmeri povedal ze nasledky, vedlajsie ucinky vakcin zistime tak za 5 rokov, niektore okamzite ale to je statne tajomstvo. Tak vaxeri teste sa , ide predsa iba o taky nevinny zart, skusobna (vakcina)
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bjuty smis
odkedy je si sem dala stovky hoaxov a poloprávd.....
preto si u mňa dezolát.....
Zaujimave, ze ani jeden "hoax" si nedokazal vyvratit relevantnou studiou.
To ze ty si o mne nevedel, to ma netrapi. To ze som dlho neprispievala, neznamena, ze som poradu necitala Mne su mena dlhorocnych poradakov zname.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
letavizu 1
Svojho casu Krcmeri povedal ze nasledky, vedlajsie ucinky vakcin zistime tak za 5 rokov, niektore okamzite ale to je statne tajomstvo. Tak vaxeri teste sa , ide predsa iba o taky nevinny zart, skusobna (vakcina)
Krčméry toho navravel vcelku dosť...
Ale prezradím ti tajomstvo...každý liek má vedľajšie účinky a aj následky.
...a taká hrachovka alebo fazuľovica ? Ajajajáááááj...
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať