Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Tak mňa vytáča táto chvíľa. Márne sa snažím otvoriť svoju Poradu. Neustále mi ukazuje, že nie som registrovaná. Prečo? Zrušil ma niekto. Urobila som niečo zle.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ale veď si tu.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Ja som sa práve peckovo strepala na schodoch aj s mojim suchým obedom. S kolenom (dosť ma bolelo aj pred tým) na roh schodu, hmm čo viac poteší pri práci.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
No a mňa zasa rozčuľuje arogantnosť chodcov. Dnes mi schválne vletela do cesty cigánka, samozrejme, že mimo prechodu pre chodcov a ešte sa rozčuľuje!!! A to som prosím pekne išla ani nie 40-tkou. Nechápem, čo robia policajti. Aj chodcom by mali dávať pokuty!!! Mám pocit, akoby tí naši tmavší spoluobčania boli akokeby len "čakajúci, príp. vyhľadávajúci na invalidný dôchodok", bohužiaľ na úkor služných vodičov. Povedala by som si od srdca aj viac, no ale to by už možno niektorí kričali, že som rasista, aj keď je to všetko svätá pravda. Samozrejme, česť výnimkám, ktorých je však žalostne málo.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Mňa toho tiež vie doraziť, minule sa vraciam z Popradu domov do Revúcej, celú cestu či v Poprade aj mimo v pohode nikto z chodcov sa netrepal na cestu a doma cigánka hneď mi vbehla a potom matka s dcérou (malou! ) sa trepala na cestu v plnej premávke a dieťa ťahala so sebou, som len tak očila oči, no a samozrejme nie na prechode.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Misicka21 Pozri príspevok
Ja som sa práve peckovo strepala na schodoch aj s mojim suchým obedom. S kolenom (dosť ma bolelo aj pred tým) na roh schodu, hmm čo viac poteší pri práci.
A prečo nepozeráš pod nos? Či si pozerala inam? napr. na nejakého pekného tvora? Ale boľačky si pofúkaj, nech sa rýchlo zahoja.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
tešila som sa na obed, no raňajky skôr,
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Tweety Pozri príspevok
Ale veď si tu.
To je len zdanie. Pozri sa na profil. Aj teraz som sa dopracovala k odpovedi akosi čudne. Opäť som musela zadať prhlasovacie meno a heslo. Pri novej registrácii som prehodila len meno a priezvisko. Nepustí ma to do Porady. Skús si vyhľadať môj profil a zistíš, že mám pravdu. Ide ma poraziť, lebo práve teraz som sa chcela poradiť. Nuž, čo. Asi musím začať odznova.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Možno tvoj problém je len v tom, že Ťa stále z nej vyhodí nie?
Musíš si pri prihlasovaní zafajknúť-zapamätať.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Janiela Pozri príspevok
No a mňa zasa rozčuľuje arogantnosť chodcov. Dnes mi schválne vletela do cesty cigánka, samozrejme, že mimo prechodu pre chodcov a ešte sa rozčuľuje!!! A to som prosím pekne išla ani nie 40-tkou. Nechápem, čo robia policajti. Aj chodcom by mali dávať pokuty!!! Mám pocit, akoby tí naši tmavší spoluobčania boli akokeby len "čakajúci, príp. vyhľadávajúci na invalidný dôchodok", bohužiaľ na úkor služných vodičov. Povedala by som si od srdca aj viac, no ale to by už možno niektorí kričali, že som rasista, aj keď je to všetko svätá pravda. Samozrejme, česť výnimkám, ktorých je však žalostne málo.
Dvakrát som sa pozrela, kedy píšeš príspevok. Včera som išla domov, a cez cestu tmavá občianka-uhlopriečne cez križovatku 2+2 jazdné pruhy. Premávka bola hustá, a keď na ňu zatrúbilo auto, ktoré len-len dobrzdilo, tak spustila vresk :"A čo trúbiš, ty... taký a taký...!" Civela som na to dobreže nie s otvorenými ústami- to bol vrchol drzosti.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Čo ma potešilo? Nie dnes, ale včera. Volala mi, veľmi milo, jedna nemenovaná pracovníčka zo SP v KE, že som uhradila fondy o 25,- Sk viac. Upozornila ma, aby som na ďalší mesiac uhradila o túto prekročenú sumu menej. Ja som síce na to medzitým prišla, ale som si pomyslela, že to potom dorovnám. Tak ma to milo prekvapilo, že som mala z toho príjemný deň, aj napriek tomu, že som ja urobila chybu. Aj také veci ma vedia potešiť.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Konecne si aj tito ludkovia uvedomili, ze ziju z nasich penazi a zacinaju sa k nam spravat slusne.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Nechcem sa úradníkov zastávať, ale keď vidím tie stohy papierov čo musia vyrábať tak ich mi je ľúto. A plat tiež nie je bohviečo. Keby im aspoň trošku uľahčili prácu páni zákonodarci potom by sa aj oni k nám správali trocha inak. A večné zmeny zákonov im tiež úsmev na tvári nevykúzli, tak ako nám.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

sojciakova Pozri príspevok
Nechcem sa úradníkov zastávať, ale keď vidím tie stohy papierov čo musia vyrábať tak ich mi je ľúto. A plat tiež nie je bohviečo. Keby im aspoň trošku uľahčili prácu páni zákonodarci potom by sa aj oni k nám správali trocha inak. A večné zmeny zákonov im tiež úsmev na tvári nevykúzli, tak ako nám.
Ale si porovnaj, čo všetko ovládaš ty a čo všetko ovládajú oni. Oni len prehadzujú papiere a ťukajú do pc, ale my musíme aj rozmýšľať. Samozrejme nehovorím o všetkým, ale vo väčšine je to tak.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
michelle84 Pozri príspevok
Ale si porovnaj, čo všetko ovládaš ty a čo všetko ovládajú oni. Oni len prehadzujú papiere a ťukajú do pc, ale my musíme aj rozmýšľať. Samozrejme nehovorím o všetkým, ale vo väčšine je to tak.
Ozaj záleží na úradníkovi. Doklady treba skontrolovať poriadne... Pri refundácii nákladov je dôležité zistiť, či náklady, ktoré boli predložené sú aj v skutočnosti zaúčtované a zaplatené, či sú v správnej výške za každého zamestnanca, či nie sú nedoplatky,.... Zákony sa tiež stále menia a musia ich mať naštudované...Taktiež komunikácia s niektorými klientmi je dosť obtiažna, ale to poznáte aj vo svojej profesii. A s tým rozmýšľaním - musia poriadne pouvažovať aby boli aj v rámci zákona a predpisov, ale aby aj pomohli klientovi...
Tiež mám skúsenosti s príjemnými ale aj nepríjemnými úradníkmi. Vždy záleží na ľuďoch, na tom, čo robia a hlavne na tom, aký majú vzťah k svojej práci...

Ešte doplním: Keď naši zákonodarcovia zmenia zákon a pre ľudí sa zhoršia alebo priťažia podmienky, komu nadávajú? Vynadajú úradníkom, že čo si to na nich zase vymysleli. Niektorí sa len posťažujú, lebo si uvedomujú, že úradník za to nemôže. Mám s tým vlastné skúsenosti
Naposledy upravil mirpo : 22.10.08 at 07:37 Dôvod: Doplnenie
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Keď už sme pri tejto debate, pridám aj ja, čo ma vôbec neteší.
Zamestnankyňa podala žiadosť o vyrovnávaciu dávku a SP
pýta každý mesiac potvrdenie o výške mesačného vymeriavacieho
základu NP. Po mojej argumentácii, že si ten údaj nájdu v prílohe
mesačného výkazu a načo zbytočne ešte jedno potvrdenie, bola odpoveď, že ona pracuje na oddelení nem. dávok a nie na oddelení mesačných výkazov. A tak píšem každý mesiac potvrdenie, lebo si tento údaj nevedia vybrať z EZU. Nech žije byrokracia!
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Tá byrokracia je nielen na SP ale všade. S tým my nič neurobíme.Môžeme sa len rozčuľovať. Mňa len to hnevá, že v tejto republike niet človeka, ktorý by v tom konečne urobil poriadok. Veď nie je možné aby v jednom meste platili iné pravidlá ako v druhom a všade to bolo v súlade zo zákonom. Na druhej strane zamestnanec je vždy vizitkou svojho šéfa a to sa týka aj úradníkov. Za neochotným úradníkom treba vždy hľadať neochotného šéfa. To je ale môj názor. Nemusíte so mnou súhlasiť.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja som pracovala na zakaznickom centre a NIKDY som zakaznika neodbila ako moje kolegyne, ked som videla ako kolegyna odbila staru pani, ktora cestovala od rana, aby si vybavila zmenu majiteľa pri umrti manžela a nedoniesla si vypis z katastra, ktory sme požadovali, tak som sa tej pani ujala ja a výpis som si vytlačila z programu od katastra a bolo to. samozrejme, že kolegyna sa na mna stažovala, ale ja som svoj pristup k ludom nikdy nezmenila. Ale už tam ani chvalabohu nepracujem. Veľmi zaleži na uradoch, na koho človek natrafi. A nedam sa ani ja odbyť, ked niečo vybavujem.
Naposledy upravil Darina1234 : 22.10.08 at 11:42
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Dnes som reagovala takto: , keby som nemala dobré držiaky, tak by som si aj cvrkla.

Môj 5-ročný syn manželovi:
"Tatinko keď sa pozriem na Tvoju riť, vidím presne tvoju tvár."
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Počul to asi v škôlke, že. Ale tiež mám oprskaný monitor
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať