Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - zberný kôš

Do tejto témy budú presúvané príspevky z tém k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005 s nič nehovoriacimi nadpismi obsahujúcimi notoricky známe a preto aj viac krát zodpovedané otázky.

P.S.
17.5.2006, 12:55:
Táto téma má už prezývku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=243193&postcount=35
Asi je "obľúbená" medzi Poraďákmi.
Naposledy upravil endrju : 17.05.06 at 09:57
Usporiadat
JaroslavKadle JaroslavKadle

JaroslavKadle je offline (nepripojený) JaroslavKadle

SZČO za rok 2005 od 01.01.2005 do 13.10.2005 PN a od 13.102005 poberateľ invalidného dôchodku. Aké údaje z DP FO bude treba zohnať a ké tlačivo bude vypisovať. Asi typ XB?
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Môže zamestnávateľ vykonať RZ aj dôchodcovi, ktorý pracoval na základe DOVP, nakoľko presiahol hranicu 13,000.-SK?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

koalko
Môže zamestnávateľ vykonať RZ aj dôchodcovi, ktorý pracoval na základe DOVP, nakoľko presiahol hranicu 13,000.-SK?
http://www.porada.sk/t25840-zdravotn...chodcovia.html
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Som dôchodca a zároveň pracujem na DVP. Aké tlačivo mám použiť na RZ
Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Damián
Som dôchodca a zároveň pracujem na DVP. Aké tlačivo mám použiť na RZ
Ďakujem
http://www.porada.sk/showthread.php?t=25840
0 0
Jaro ban Jaro ban

Jaro ban je offline (nepripojený) Jaro ban

Prosím o radu : Som zamestnávateľ (s.r.o.) aj zamestnanec (1). Moja spoločnosť s r.o. bola v roku 2005 v strate. Od 1.1.2005 do 31.12.2005 som poberal minimálnu mzdu. Musím vykonať RZZP za r.2005? Ďakujem.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Informácie vyčerpávajúce. Odpoveď: nie.

A to mi verte, že skoro nič o tom neviem. .-)
0 0
ValMa ValMa

ValMa je offline (nepripojený) ValMa

Ktoré tlačivo:
SZČO od 1.1.2005 - do 18.4.2005,
od 19.5.2005 - do 31.12.2005 - evidovaný na úrade práce.
príjem do 78 000,- Sk
0 0
ekopeter ekopeter

ekopeter je offline (nepripojený) ekopeter

Chcel sa opítať poraďákov či už má niekto prerobené tlačivá pre ročné zúčtovanie ZP v akrobate, tak aby som mohol do nich dopisovať, lebo vypisovanie ručne mi už nevyhovuje, nedá sa to uložiť. A preto prosím toho, kto to už má prerobené aby tieto prerobené tlačivá poskytol.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vydržte ešte týždeň a budete príjemne prekvapený možnosťami PC programu na vypĺňanie tlačív. Niečo podobné, ako DP na internete.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ValMa
Ktoré tlačivo:
SZČO od 1.1.2005 - do 18.4.2005,
od 19.5.2005 - do 31.12.2005 - evidovaný na úrade práce.
príjem do 78 000,- Sk
B .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jaro ban
Prosím o radu : Som zamestnávateľ (s.r.o.) aj zamestnanec (1). Moja spoločnosť s r.o. bola v roku 2005 v strate. Od 1.1.2005 do 31.12.2005 som poberal minimálnu mzdu. Musím vykonať RZZP za r.2005? Ďakujem.
Nemusíte .
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ešte aj smetiak sa minul účinku?Odpovedá sa tu ďalej
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

bepo
Ešte aj smetiak sa minul účinku?Odpovedá sa tu ďalej
Peťo, nerád by som bol, keby táto téma mala prezývku "smetiak".

Pomenovanie "zberný kôš" som myslel skôr s významom "zázračný klobúk", z ktorého dobrí škriatkovia Porady budú občas vyťahovať otázky a odpovedať na ne.
Keďže klobúk, do ktorého by sa pomestilo obrovské množstvo otázok na tému RZZP, by musel mať obrovské rozmery (určite by kandidoval na zápis do Guinessovej knihy rekordov), použil som pri zakladaní tejto témy pracovné pomenovanie "kôš"

Určite nebudem brániť ktorémukoľvek dobrému škriatkovi odpovedať na otázky v tejto téme.
0 0
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

Jozef Mihál
Vydržte ešte týždeň a budete príjemne prekvapený možnosťami PC programu na vypĺňanie tlačív. Niečo podobné, ako DP na internete.
Padol mi kameň zo srdca a ten týždeň rada počkám. :p
0 0
mucina mucina

mucina je offline (nepripojený) mucina

som tá, ktorá má rada čísla
ahoj poraďáci, mám taký menší problém. robím ročné zúčtovanie poistného a zaoberám sa jedným mesiacom. ide o mesiac november. v novembri som do 20. pracovala na dohodu, kde som mala odmenu 6000 a od 21. som isla na pracovnú zmluvu, kde som dostala mzdu 3750, z ktorej bolo za mna odvedené zdravotné poistenie. ja však neviem, či aj z tých 6000 som ja mala zaplatiť poistené, alebo stačí ak v jednom mesiaci je odvedená iba jedna čiastka a to z pracovnej zmluvy.
prosim o odpoved.
dakujem.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ak som to dobre pochopila na školení, tak v mesiaci, v ktorom si platila poistné ako zamestnanec, aj keby to bol len jeden deň, máš štatút zamestnanca a tým pádom sa príjem z dohody v tom mesiaci vôbec neberie do úvahy.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

iniciativne to rovno davam zo smetaku
je to "tema dna" z archivu TA3 www.ta3.com

16.05.2006
Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia
1. cast relacie
2. cast relacie
Po prvý raz treba odovzdať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Čas vyprší 30. júna.
Už teraz počuť výhrady: systém je príliš komplikovaný. Bola táto zmena nevyhnutná?
A nedalo sa chaosu so zúčtovaním predísť?

Hostia:
Tibor Gregor, Klub 500
Vladimír Sirotka, Slovenská asociácia malých podnikov
Róbert Haršány, Vzájomná zdravotná poisťovňa Dôvera
Rudolf Zajac, minister zdravotníctva

-------------
neviem sem pripnut link, je tam java ale je to zaujimave, naozaj vhodne na vypocutie
skuste si to sami vyhladat v archive
nasla som tam jeden malilinky odkaz od davida copperfielda
0 0
dudel dudel

dudel je offline (nepripojený) dudel

Mala by som prosbu, náš zamestnanec za mesiace január - november dosiahol maximálny vymeriavací základ, v mesiaci december bol evidovaný ako nezamestnaný, je povinný robiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

dudel
Mala by som prosbu, náš zamestnanec za mesiace január - november dosiahol maximálny vymeriavací základ, v mesiaci december bol evidovaný ako nezamestnaný, je povinný robiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Ďakujem
Pokiaľ mal 11 mesiacov príjem nad 43.095 a v jednom mesiaci príjem nula tak je povinný vykonať zúčtovanie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať