Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Obľubujete pikantné jedlá, ak áno tak vyskúšajte.
Nechce sa mi to písať, tak len priložím link:

http://www.kucharka.sk/recepty/chilli-con-carne
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Niekto tu spomínal koložvársku kapustu, mala som ešte zamrazenú, idem ju dať rozmraziť - a obed mám na stole.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Zita5 Pozri príspevok
Muži sa na seba podobajú, ako keby si písala o mojom
Dievčatá, ja som si myslel, že píšete o mne ...
...manzelka sa ma vcera pýtala co ma navarit, lebo je uz vraj zufalá z kazdodenného vymyslania ...., tiez som jej poradil ze nieco suché moze byt ...mysliac si, aký som originlny
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Bubasik Pozri príspevok
a predpokladam ze na tejto teme sa samozrejme stretli same zeny... chlapi tento problem nemaju.... Ako ten moj: ked mi totalne dochadza moja kulinarska inspiracia tak mu polozim otazku... citujem: Co mam varit?... On na to... ved nevar stale.. netreba, dame si nieco suche...
Ale ked dojde z roboty, tak prve co urobi je, ze sa postavi ku chladnicke a spyta sa.. opat citujem: Co mame dnes navarene?
No neporazi Vas raz z toho.......
Bubasika som upodozrieval, ze je to moja manzelka , ....lebo presne takto to u nas prebehlo ....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jaros5 Pozri príspevok
Bubasika som upodozrieval, ze je to moja manzelka , ....lebo presne takto to u nas prebehlo ....
Ale to nie je len u Vás , aj u nás sa také veci dejú .... a pevne tomu verím , že takých rodín je viac.Ach jaj muži .....
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

jaros5 Pozri príspevok
Dievčatá, ja som si myslel, že píšete o mne ...
...manzelka sa ma vcera pýtala co ma navarit, lebo je uz vraj zufalá z kazdodenného vymyslania ...., tiez som jej poradil ze nieco suché moze byt ...mysliac si, aký som originlny
Ja už sa toho môjho pre istotu ani nepýtam. Na takú otázku mi vždy s potmehútskym úsmevom odpovie, že "tepué nezhrívané" Preložte si to ako chcete
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Kazu Pozri príspevok
Ja už sa toho môjho pre istotu ani nepýtam. Na takú otázku mi vždy s potmehútskym úsmevom odpovie, že "tepué nezhrívané" Preložte si to ako chcete
ja viem ale nepoviem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kazu Pozri príspevok
Ja už sa toho môjho pre istotu ani nepýtam. Na takú otázku mi vždy s potmehútskym úsmevom odpovie, že "tepué nezhrívané" Preložte si to ako chcete
a naozaj by mu to stačilo každý deň na obed???
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dáša_ Pozri príspevok
a naozaj by mu to stačilo každý deň na obed???
V jeho veku???? Ale jedenkrát by som mu to na výstrahu mohla urobiť, no nie?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kazu Pozri príspevok
V jeho veku???? Ale jedenkrát by som mu to na výstrahu mohla urobiť, no nie?
skús a potom sa zariadime aj ostatné
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Kazu Pozri príspevok
Ja už sa toho môjho pre istotu ani nepýtam. Na takú otázku mi vždy s potmehútskym úsmevom odpovie, že "tepué nezhrívané" Preložte si to ako chcete

To je ten recept čo sa na večeru prihrieva spustením sa po zábradlí?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
To je tu čo za mrník? Ja reku sa idem inšpirovať...a tu miesto receptu debatujete.....

No ništ...žeby som dnes nevarila?
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

U nás dnes bude prívarok z cukiny (vlastná úroda) s kuracím mäskom na šťave a k tomu varené zemiaky.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

A u nás dnes čo bude? Žeby zase bravčove kocky na zelenine, tentokrát s tarhoňou? Ale už posledný raz a pre mňa asi nezvýši, tak som sa potajomky poistila gréckym šalátom.
Zajtra sa ide na chalupu, budeme mať divinu, konkrétne daniela na neviem aký spôsob, podľa toho, čo chladnička dá. A ešte dačo grilované, ak počasie dovolí, , lebo Dr. Iľko ma moc nepotešil.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Žabinka Pozri príspevok
A u nás dnes čo bude? Žeby zase bravčove kocky na zelenine, tentokrát s tarhoňou? Ale už posledný raz a pre mňa asi nezvýši, tak som sa potajomky poistila gréckym šalátom.
Som kedysi v jednej kuchárke čítala, že ked už dusiť "kockované mäso", tak to musí byť už poriadne množstvo. Lebo dáme do mrazničky a postupne máme:
- len tak s varnými zemiakmi a šťavou
- so smotanou a cestovinou
- ako rizoto
- segedín s knedlou
- so zeleninou ako "čína"
- koložvárska kapusta
- so zemiakmi ako guláš
- s hubami, lečom na chlebíku vo vajíčku
- v omelete, prípadne zemiakovej placke s niečím ostrejším

....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dáša_ Pozri príspevok
Som kedysi v jednej kuchárke čítala, že ked už dusiť "kockované mäso", tak to musí byť už poriadne množstvo. Lebo dáme do mrazničky a postupne máme:
- len tak s varnými zemiakmi a šťavou
- so smotanou a cestovinou
- ako rizoto
- segedín s knedlou
- so zeleninou ako "čína"
- koložvárska kapusta
- so zemiakmi ako guláš
- s hubami, lečom na chlebíku vo vajíčku
- v omelete, prípadne zemiakovej placke s niečím ostrejším

....
Ja som to nepísala, ale tvrdím to tiež. Dusené kocky v mrazničke boli moja záchrana pri nečakaných návštevách, ktoré v počte veľa osôb ( cca 10 hladných chlapov) zvykol doviesť domov manžel. Podľa počtu krkov som dovarila guláš, alebo naliala smotanu a ako prílohu uvarila halušky - nokerle. Potom sa úlohy pozývať návštevy zhostili deti, a tak som si spomenula na dobré skúsenosti, získané z manželstva . Bývali sme za mestom, tak návštevy vyhladli, kým ku nám došli. Ledva som sa doplazila domov, v dome rušno ako na stanici, psov o dačo menej ako v útulku - tak sa mrazené kocky buď premenili na guláš, alebo som navarila hrniec špagiet,alebo ryže a bolo postarané o všetkých.

A k téme : doma rozvoniava kurča pod perinou.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

A ja som dnes urobila lasagne s mletým mäsom, rýchle, sýte a dobré To som ešte o štvrť na dvanásť nevedela, čo budem variť
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

http://dolcevita.blog.cz/0702/domaci...ak-ji-delam-ja

http://www.najrecepty.sk/story.php?id=2033

u mňa bude na večeru toto a to som sama doma
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Celkom slusne, keby som bola doma ja sama, tak si maximalne natriem chlieb s maslom, mozno, ze sa prehovorim este pokrajat paradajku.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dav Pozri príspevok
Ja som to nepísala, ale tvrdím to tiež. Dusené kocky v mrazničke boli moja záchrana pri nečakaných návštevách, ktoré v počte veľa osôb ( cca 10 hladných chlapov) zvykol doviesť domov manžel. Podľa počtu krkov som dovarila guláš, alebo naliala smotanu a ako prílohu uvarila halušky - nokerle.
tiež trochu mi to pripomenulo Betty mcDonaldovu a jej mamu, ktorá dokázala počas krizy ľubovoľný obed "rozšíriť" podľa počtu návštev pomocou rezancov a ešte niečoho, ale to už neviem, čo bolo .

A ešte som si spomenula na jej babičku: "Vraž do jídla co tě napadne, mužskí jsou čuňata, zjedí cokoli... "
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať