Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

...
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zdenka131 Pozri príspevok
Púpavový balzam

Tento balzam upokojuje spálenú pokožku po prehnanom slnení a horúčavami podráždenú pleť.

Púpavové listy a kvety sparíme vriacou vodou - na 2 šálky púpavy 4 šálky vody. Pridáme 10 dutých stoniek a necháme 10 minút lúhovať. Potom tekutinu poriadne pretrepeme, prefiltrujeme alebo precedíme, dáme vychladnúť a naplníme do fľašky s rozprašovačom. Aplikujeme na podráždenú pleť, pokým sa neupokojí.
Myslím, že dobré bude urobiť si balzam, ale ešte lepšie bude - nikdy ho nepoužiť.

Naša pokožka si všetko pamätá a potom sa nedivme keď...........
3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Skutočne je to tak....
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:49
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Počula som o prístroji BICOM 2000-detoxikácia, odvyk od fajčenia- je to dosť drahé- ale aj účinné? BOLI STE NA TOM NIEKTO?AKO SA CÍTITE?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Andulenka Pozri príspevok
Počula som o prístroji BICOM 2000-detoxikácia, odvyk od fajčenia- je to dosť drahé- ale aj účinné? BOLI STE NA TOM NIEKTO?AKO SA CÍTITE?
V jeden krásny deň, keď mi už krabička nestačila a začalo sa to približovať k 30 cigaretám a 7 kávam denne, som si povedala "a dosť". Dokonca som ani nedofajčila zapálenú cigaretu, aby som si to nedajbože nerozmyslela za tých pár sekúnd A??? Vydržala som. Párkrát v spoločnosti ma prepadla chuť dať si jednu, ale neurobila som to. Takže ja si myslím, že všetko je v našej hlave - predovšetkým. Už je to cca 25 rokov.

Držím Ti palce, aby Ti to vyšlo tak, či tak.
3 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Gemmoterapia je liečba choroby pomocou tinktúr - výťažkov z pukov rastlín a výťažkov z bylín. Do pukov (latinsky gemmon) ako svojej zárodočnej časti ukladá rastlina to najcennejšie, čo jej umožňuje prežiť a zaistiť si budúcnosť. Extrakty z pukov preto obsahujú mimoriadne hodnotné látky, ktoré sa v inej časti rastliny nevyskytujú. Sú to rôzne hormóny, enzýmy, minerály, stopové prvky, vitamíny a ďalšie látky, ktorých má ľudské telo skoro vždy nedostatok. Tieto výnimočne hodnotné výťažky pomáhajú pri liečbe choroby a pomáhajú znovu nadobudnúť zdravie.
Výťažky z pukov a z bylín majú široké spektrum účinnosti: zvyšujú obranyschopnosť (imunitu) organizmu, zlepšujú funkciu centrálnej nervovej sústavy, celkovo posilňujú a omladzujú organizmus, pôsobia liečivo na konkrétne ochorenia: obezita a diéta, herpes, bolesti, tlak krvi, tehotenstvo, rakovina, poruchy a zápaly maternice, ochorenia srdca, chrbtice, pečene, choroby pľúc, štítnej žľazy, infekčné choroby, a tiež pôsobia preventívne.
Liečba pomocou výťažkov z pukov a bylín je mimoriadne šetrná a účinná, nepoškodzuje ľudský organizmus, nemá vedľajšie nežiaduce účinky a nezanecháva v tele žiadny „odpad“. Je úspešná nielen pri liečení konkrétnych chorôb, ale je tiež vhodná ako preventívny prostriedok pre zdravého človeka.
1 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Za čelom vám búši bolesť a máte pocit, že vám ide roztrhnúť hlavu: väčšina z nás si už na vlastnej koži vyskúšala, aká nepríjemná dokáže byť bolesť hlavy.
Tupá bolesť hlavy: Typické pre tento druh sú tupé bolesti na spánkoch, čele, v okolí očí, na zátylku a záhlaví. Siahajú vlastne po celej hlave a prinášajú pocit, akoby ste mali hlavu v kliešťoch. Môžu sa vyskytovať až 15 dní do mesiaca. Možné spúšťače: zmena počasia, stres, hluk, nedostatok kyslíka, napäté svaly na chrbte a krku, rôzne druhy strachu, vysoký krvný tlak, ale aj depresie. Táto bolesť hlavy sa dá väčšinou liečiť jemnými domácimi metódami.

Migréna: Útoky bolesti sa vyskytujú zväčša na jednej strane čela alebo spánku a hlásia sa pulzujúcou a búšiacou bolesťou. Telo reaguje veľmi citlivo na hluk a svetlo. Mnohokrát to vyvoláva až nevoľnosť. Najčastejšie sa toto týranie vyskytuje v pravidelných etapách. Migréna si vyžaduje diagnózu priamo u lekára.
Bodavá bolesť hlavy: Býva obzvlášť mučivá. Vyskytuje sa na čele za okom a objavuje sa stále na tom istom mieste a v tom istom čase.

Osvedčené domáce prostriedky
Mätový olej namiesto tabletiek Éterické oleje mäty brzdia impulzy bolesti. Experti tvrdia, že mätový olej pôsobí rovnako dobre ako 2 tabletky proti bolesti, pričom olej má menej vedľajších účinkov. Ako na to: Na ľavý a pravý spánok a čelo si nakvapkajte pár kvapiek mätového oleja a jemne vmasírujte. V prípade potreby zopakujte.
Oregano prečisťuje hlavu Bylinka oregano obsahuje oleje, ktoré účinne tlmia bolesť. Ako na to: 1 ČL sušených oreganových lístkov zalejte 150 ml vriacej vody. Prikryte a nechajte 10 minút vylúhovať a preceďte. Denne pite 3 šálky.
Medovka uvoľňuje napätie Éterické oleje medovky upokojujú nervový systém. Pomáhajú pri strese a napätí. Ako na to: 2 ČL sušených lístkov medovky zalejte 150 ml vriacej vody. Prikryte, nechajte 10 minút vylúhovať. Preceďte. Denne pite 3 až 4 šálky tohto čaju . Prípadne použite pravú esenciu z medovky, 1 až 3 ČL primiešajte do vody, čaju alebo džúsu. Káva s citrónom podporuje krvný obeh Silná káva s citrónovou šťavou často urobí zázraky. Zlepšuje krvný obeh a tok krvi, pretože rozširuje zúžené cievy v mozgu. Poriadne oživí prekrvenie a tým tíši bolesti. Ako na to: Do jednej šálky silnej teplej kávy alebo do 1 šálky espresa pridajte 4 PL citrónovej šťavy.

Kocky ľadu zúžia cievy Šok z chladu pomáha! Akonáhle sa pre prílišný chlad zúžia krvné cievy, automaticky sa zúžia aj bolestné roztiahnuté artérie v hlave. Ako na to: Veľmi dobre fungujú chladivé vrecká (tzv. cool pads, kúpite ich v drogériách alebo v lekárňach) z mrazničky. Nemáte ich po ruke? Vezmite si miesto toho rozdrvený ľad, ktorý vložte do plastikového vrecka. Na 1 až 3 minúty si položte vrecká na krk, čelo alebo spánky, na 3 minúty odložte späť do mrazu a potom opäť zopakujte ešte na 2 minúty. Rovnako Vám poslúži aj mrazené kuracie stehienko .

Striedavé kúpele nôh vás preberú Kúpele nôh regulujú krvné cievy v hlave, čím odstraňujú bolesť. Ako na to: Jedno vedro naplňte teplou vodou (približne 38 stupňov) a druhé studenou, prípadne do chladnej vody pridajte kocky ľadu. Vložte nohy na 3 minúty do teplej vody, na ďalších 8 sekúnd vložte nohy do studenej vody. Trikrát zopakujte. Potom si natiahnite teplé ponožky a odpočívajte.

Chren uvoľňuje Teplý obklad na záhlavie s chrenom podporuje prekrvenie a uvoľňuje. Tým utišuje bolesť. Ako na to: 1 PL čerstvo nakrájaného chrenu dajte na gázový obväz alebo vreckovku. Zabaľte a priložte na krk. Cez zábal si oviňte ešte šál. Nechajte pôsobiť 2 až 8 minút, keď však začnete cítiť pálenie na krku, obklad dajte ihneď dole. Dobre umyte a začervenanú kožu potrite výživným krémom.

Bolesť zažeňte jedlom V stredoveku bol mak prostriedkom proti bolesti hlavy číslo 1. Dnes vieme, že mak (makové koláče, jedlá) obsahuje magnézium, ktoré všetko utišuje. Dobrými zdrojmi magnézia sú aj oriešky, banány, strukoviny. Vitamín B9 z kyseliny listovej v čakankách pôsobí upokojujúco, zemiaky dodávajú veľa vitamínu B, ktorý posilňuje nervy. Draslík rozširuje cievy, preto vás fenikel rýchlo zbaví bolesti - obsahuje dostatok draslíka.
2 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Niektoré lieky sa neznášajú dobre s určitými druhmi potravín. Ak sa s týmito nevhodnými potravinami zmiešajú, môžu dokonca pôsobiť jedovato. Tu sú tie najnebezpečnejšie kombinácie.

Jogurt a antibiotiká


Aj jogurt, mlieko, tvaroh a syry nepôsobia dobre na antibiotiká. Vápnik v mliečnych produktoch sa viaže na niektoré antibiotiká v čreve, ako je napríklad doxycyklín. Liečivo sa nedostane do krvi, a tak je neúčinné

Káva a antibiotiká


Pri zápale močového mechúra alebo pri problémoch s obličkami sú často predpisované antibiotiká, obsahujúce látky, ktoré sa nedobre znášajú s kofeínom (obsiahnutým v káve alebo kole). Zmiešanie týchto látok môže viesť k stavom s pocitom vypätia, búšeniu srdca a poruchám spánku, pretože liek tlmí odbúravanie kofeínu z tela.


Müsli a lieky proti bolesti


Pri raňajkách pozor: vlákniny, ktoré müsli obsahuje, brzdia účinky liekov proti bolesti, ako sú paracetamol alebo aspirín.

Brokolica a lieky na riedenie krvi


Pri tejto kombinácii hrozí riziko trombózy, pretože vitamín K obsiahnutý v brokolici podporuje zrážanie krvi.


Grepová šťava a lieky na srdce


Grepová šťava v kombinácii s tabletkami na srdce alebo antihistaminikami môže spôsobiť búšenie srdca, mdloby alebo dýchavičnosť. Táto šťava tiež zvyšuje účinky liekov proti bolestiam hlavy a uspávacích prostriedkov, a to až o 70 percent.




Mlieko a lieky


proti osteoporóze Nikdy nezapíjajte lieky proti osteoporóze mliekom. Látky, ktoré mlieko obsahuje, sa zrážajú s liekmi a ich látkami, a tým ich robia neúčinnými.




Kola a lieky obsahujúce železo


Lieky proti málokrvnosti nebudú účinkovať, keď ich budete piť spolu s kávou, kolou alebo čajom. Tanín obsiahnutý v týchto nápojoch viaže na seba ióny železa v žalúdku. Namiesto toho, aby prešli cez črevnú stenu do krvného obehu, bude železo týmto spôsobom vyradené. Tehotné ženy, ktoré užívajú nejaké lieky s obsahom železa, by nemali piť nič, čo obsahuje kofeín minimálne 2 hodiny pred a po užití liekov.




Kapusta a antidepresíva


Ak jete kyslú kapustu a užívate antidepresíva s látkou tranylcypromín, riskujete zvýšenie krvného tlaku.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pre nick 2009, ale aj pre ostatných píšucích do tejto témy, ale aj pre jej čitateľov.
Nechcem zbytočne citovať celý príspevok. Ale rada by som navrhla a poprosila prispievateľov, aby ak to bude možné, aby uvádzali údaje o autorovi ak sú odpísané z knihy, alebo link ak sú z internetu. Bude to hodnovernejšie.
Túto tému si veľmi vážim, lekár pri predpisovaní liekov málokrát poučí pacienta o týchto nevhodných kombináciách liekov a potravín, veda sa posúva každým dňom ďalej, informácií pribúda.
Ja osobne vždy citujem zdroj údajov, naposledy príspevok tohto druhu 23.5.10 pri http://www.akv.sk/index.php?option=c...sk=view&id=660

Grapefruit a vaše lieky,

a nakoľko nie som grapová, a kúpila si v tom čase 2 ks, tak som spätne vydedukovala prečo mi tak náhle klesol tlak na 56. Po dvoch mesiacoch som sa dostala na túto stránku a je možné že sa mi to stalo práve vďaka grapu. Iné vysvetlenie nemám.
Takže rešpektujem údaje od "2009" a ďakujem za ne. Už len si len zvoliť svoj systém ako si tie údaje zapamätať, alebo vytlačiť a priložiť do lekárničky. Dúfam, že nám lieky nebudú napriek tomu vekom iba pribúdať.
Ďakujem.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

korela Pozri príspevok
Pre nick 2009.....
Ja sa ospravedlňujem. Toto už viem a mám dávno. Kedysi som mala zdravotné problémy tak som toto zbierala a aj mnohé veci odskúšala. Zdroj Ti už ťažko poviem /napíšem/. Ani osobné skúsenosti tu nejako moc nepropagujem. Každý reaguje trošku inak. Ale polepším sa a do odborných tém budem pridávať aj zdroj. Evika
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Inak ja som grapová a ľúbim červený grap. Mávam obdobia keď ho jem denne. Vlastná skúsenosť je že Ťa nielen osvieži ale poriadne Ti prečistí organizmus /hlavne črevá tam pôsobí ako metlička/ Ak musím brať lieky alebo hocijakú chémiu prestávam grap jesť. Prišla som na to prirodzene a po rokoch. Odporučiť grap ako všeliek by som si netrúfla. Čo ak má dotyčný alergiu na citrusy alebo kyselinu. Nie som odborník
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V tomto sa naozaj nemusíš ospravdlňovať, a bolo to adresované síce aj tebe ale aj ostatným, nakoľko sa jedná o oblasť zdravia.
Bola som priamym svedkom akútnej alergie na pomarančový džem, zvládlo sa to bez lekárskej pomoci, šokantná situácia, pomaranče a grapy sú vynechané zo stravy, ale mandarinky môže. Riadi sa sebou. "Stiahnutie" alergickej kožnej masívnej reakcie sa zvládlo pomocou psychiky a metódy našich starých mám. Asi do piatich hodín. Pritom neišlo o kombináciu s liekmi.
Poznám pani, ktorá zvládla vďaka joge pichnutie včelou do jazyka, alebo hrdla. Bývala tesne pri nemocnici zhodou okolností. Sanitka bola privolaná, ale akciu si riadila sama.
Táto téma je výborná.
0 0
Ecinazuz Ecinazuz

Ecinazuz je offline (nepripojený) Ecinazuz

citáty:
Lepší dát 10-20 % příjmu do zdraví a prevence teď než veškerý invalidní důchod později.

Mnozí lidé začínají šetřit zdraví, až když žádné nemají.
Nikolaj M.Amosov

Prevence je medicína 21.století.
Lidi si neuvědomují že je lepší investovat něco málo do zdraví než po čtyřicítce nemocní dávat celou výplatu aby vás udrželi na živu.
2 0
deweron deweron

deweron je offline (nepripojený) deweron

Zdrava zivotosprava je zaklad. Clovek sa citi uplne energicky. A ja si uz ani nepamatam poobedny utlm v praci
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
deweron Pozri príspevok
Zdrava zivotosprava je zaklad. Clovek sa citi uplne energicky. A ja si uz ani nepamatam poobedny utlm v praci
...hm , ani ja ...

1.už nepracujem ...
2.energický som bol , som a budem aj tak stále ...
3.poobede som si vždycky zdriemol , aj v práci ...hop ....v zamestnaní ...
4.a nezáleží náhodou aj od nejakých iných okolností ????
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Sú to všetko fajn rady.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Džús z čerešní prospieva preťaženým svalom

Čerešňový džús prospieva svalom. Rýchlejšie totiž odbúrava únavu svalu a udržuje jeho silu. Tvrdí to výskum uverejnený vo vedeckom časopise British Journal of Sports Medicine.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Pri zakladaní témy som mala na mysli odovzdávanie skúseností práve v aktuálnom čase, aby sme niečo nepremeškali -akési pripomenutie.
Je tu čas pripraviť si medicínu , ktorá prečisťuje žalúdok, pečeň, krv, odstraňuje slabosť v žalúdku a hnilobmé procesy v črevách, riedi krv.
ORECHOVICA
zelené orechy treba nazberať pred Jánom, 24.6.
20 ks orechov pokrájať na štvrťky a zaliať do skla 1 litrom 40% vodky, dobre uzavrieť a dať na slnko po dobu 10-14 dní , kým celý obsah nestmavne.
Potom prefiltrovať a uložiť do fľaše.
Užíva sa 1 k.l. ráno.
Ak chceme urobiť likér orechový, potom pridáme do orechov pred zaliatím vodkou 2-3 hrebíčky, škoricu, vanilku a kôru z pol pomaranča. Postupujeme rovnako, ponecháme kým nám obsah stmavne na slnku a potom prefiltrujeme.
K prefiltrovanému obsahu pridáme vychladnutý sirup, ktorý urobíme zo štvrť litra vody a pol kila cukru-prevarením.

Na zdravie!
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať