Zavrieť

Porady

Zateplenie domu

Dobry den,
chcem sa Vas spytat ohladom veci na podporu zateplenia nasho bytoveho domu.
Jedna sa o 5 rokov stary tehlovy bytovy dom, na ktory by sme si chceli zobrat uver ako spolocenstvo vlastnikov bytov.
ZAujimalo by ma ci je na takuto stavbu mozno si zobrat takyto uver, co treba splnit. Treba mat nejake vlatne prostriedky? Na aku dobu si je mozne zobrat uver a s akym urokom?
Treba mat 100 percentny suhlas od vsetkych vlastnikov bytov, a co ak niektori nebudu suhlasit so zateplenim?
Dakujem Vam za odpovede.
S pozdravom

Laurin
Usporiadat
jezik jezik

jezik je offline (nepripojený) jezik

ja myslim ze zateplit bytovy dom 8-12cm polystyrenom nieje na skodu.My mame zatepleny dom 8cm nobasilom a vyslo nam to celkom pekne..zabezpecila nam to firma na kluc cez vypracovanie projektovej dokumentacie,stavebny inziniering a vsetky prace pod jednou hlavickou..ved skus si dat ww.innovia.sk.tam by ti mozno poradili
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Rada by som sa pripojila k tejto teme, snad niekto poradi. Rozhodli sme sa tiez zateplit panelak, dali sme vypracovat projekt za cca30 tis. eur. Dotacie vybavoval spravca, udajne sme ziadne nedostali. Potom sa schvalila firma, s ktorou suhlasila vacsina, lebo bola najlacnejsia, ale neurobilo sa vsetko podla projektu, len sa oblepili steny, neopravili ani balkony. Udajne si to vlastnici nezelali, lebo mnohi ich maju zasklenne. Projekt vysiel nazmar, my, co mame balkony otvorene, mame ich len omietnute zvonka, zalepene otvory dolu, neopravene, ani nevymalovane. kedze je nas menej, nevieme, co s tym, ci vobec prebehne kolaudacia a ci je niekto kompetentny schvalit nekompletne prace /neopravila sa ani strecha/. Povodne stav. povolenie preslo riadnym procesom na stav. urade. Vobec nevieme, co s tym, mnohi si balkony-logie sami zatepluju, omietaju, mame moznost nejakej kontroly prace? Myslim oficialnej? Dakujem za rady.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
A co zmluva s dodavatelom? Nie je v nej zaviazany postupovat podla projektu? Ake sankcie voci stavitelovi zo zmluvy vyplyvaju?
0 0
branislav235 branislav235

branislav235 je offline (nepripojený) branislav235

Tak trochu sa pohybujem v tejto problematike a vždy ma naštve, keď vidím zlú robotu stavbárov. Pri výbere firmy neberte hneď najlacnejšiu. Dôležité sú referencie. Najlepšie, ak sa pôjdete pozrieť na nejakú stavbu, ktorú práve realizujú. Na čo si dávajte problém? Hlavne na tepelné mosty, ktoré môžu v budúcnosti podstatne ovplyvniť spotrebu tepla (napr. balkóny, ostenia, výčnelky a podobne) a taktiež na kvalitu práce (medzery medzi blokmi polystyrénu (nemali by byť veľké a mali by sa zapeniť), dôležitý je aj poriadok okolo stavby. Nejaké informácie sú na pasivnedomy.sk
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

(nemali by byť veľké a mali by sa zapeniť),
penenie medzi polystyrenmi by malo byť minimálne, najlepšie nijaké
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ahojte, možno mi budete vedieť poradiť:
po zateplení činžiaku sa nám takto veľmi rosia okná. Pred zateplením sme už mali plastové okná, ale to nikdy takto nerobilo.
Neviem, ale myslím, že by to až tak veľmi nemalo rosiť. Čo poradíte ?
Ďakujem všetkým a peknú sobotu.
Snímka2777.jpg  
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

tak a vyznaj sa clovece ...
v prispevku: http://www.porada.sk/t18073-p14-zate...tml#post561382
v danej prilohe, sa pise, ze "Zateplenie strechy v praxi nemá význam je to asi 2 % úspor "

prispevok:http://www.porada.sk/t146792-p2-zate...ml#post1500972
"No oveľa väčšiu pozornosť by som venoval zatepleniu stropu, či strechy.
Tam uniká veľa tepla, dokonca je zaručené, že ak zateplite strop,teplota v miestnosti Vám stupne o 3°C ! "

rozni ludia, rozne nazory .... ale az tak diametralne odlisne....
0 0
Jozef Štora Jozef Štora

Jozef Štora je offline (nepripojený) Jozef Štora

správca
Okna sa rosia, lebo po zatepleni sa posunul rosny bod viac do bytu. Ked malo kurite a malo vetrate, budu sa rosit a je realna hrozba vzniku plesni. Zvyste priemernu teplotu v byte aspon o 2 stupne a 2-3 krat za den otvorte na 5 minut okna do koran... malo by to prestat...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať