Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
SPECTRUM Pozri príspevok
Dáva sa do riadku zaplatené poistné do zdravotnej poisťovne aj RZZP za rok 2010 ? dakujem
áno
2 0
felica felica

felica je offline (nepripojený) felica

SZČO skončil živnosť 23.11 a odvody za november uhradil v mesiaci
december a celý december do 31.12.2011 bol PN.
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2 ktoré mám v
uvediem odvody podľa účtovníctva- čiže len odvody zaplatené od januára do novembra,
alebo aj odvody, ktoré zaplatil v decembri za november?

A potrebuje nejaké potvrdenie o PN ako prílohu k daňovému priznaniu?
Ďakujem.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
felica Pozri príspevok
SZČO skončil živnosť 23.11 a odvody za november uhradil v mesiaci
december a celý december do 31.12.2011 bol PN.
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2 ktoré mám v
uvediem odvody podľa účtovníctva- čiže len odvody zaplatené od januára do novembra,
alebo aj odvody, ktoré zaplatil v decembri za november?

A potrebuje nejaké potvrdenie o PN ako prílohu k daňovému priznaniu?
Ďakujem.
dáš tam všetky odvody, aj tie zaplatené v decembri 2011 za november.
potvrdenie o PN k DP netreba
0 0
alekna alekna

alekna je offline (nepripojený) alekna

Ahojte, poprosím o radu.
SZČO má príjmy zo živnosti podľa §6, ods. 1 b) - tie uvediem do riadku 2 oddiel VI. aj s preukázateľnými výdavkami. K tomu má ale aj príjmy ako sprostredkovateľ poistného - teda §6,ods. 2 písm. d). , tieto uvediem do riadku 8, alebo ich mám dať spolu s príjmami zo živnosti do riadku 2? Výdavky, ktoré má v účtovníctve sú len zo živnosti.
Nie som si istá, ako to má byť správne.
0 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

Dobrý deň, prosím poradili by ste mi či sa na str. 8 r. 82 píše celá suma 3559,30 ako NČZD alebo v mojom prípade suma 1143,90, ktorá vychádza z r.81. čo je môj čiastkový základ dane zo závislej činnosti. v r.80 mám sumu 1419,90 pretože je tam okrem závislej činnosti 1143,90 aj nájom z r.78 v sume 276.
Ďakujem.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dobry den, prosim o radu. Danovnik maprijem zo ZC (uplatnoval si NC) a z prenajmu. Ma/nema si v DP privypocte na str. 8, X. oddiel, uplatnit aj NC, ked ju mal uplatnenuuz v zamestnani?
Este mi nie je jasne, ak mal prenajomale z neho neplatil ziadne preddavky na SP a ZP z dovodu, ze ichplatil ako zamestnanec, ma ich uvadzat v preukazatelnych zapl. poista preddavkoch v VI. odd. na str. 3 ? Dakujem
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
rennka Pozri príspevok
Dobry den, prosim o radu. Danovnik maprijem zo ZC (uplatnoval si NC) a z prenajmu. Ma/nema si v DP privypocte na str. 8, X. oddiel, uplatnit aj NC, ked ju mal uplatnenuuz v zamestnani?
Este mi nie je jasne, ak mal prenajomale z neho neplatil ziadne preddavky na SP a ZP z dovodu, ze ichplatil ako zamestnanec, ma ich uvadzat v preukazatelnych zapl. poista preddavkoch v VI. odd. na str. 3 ? Dakujem
Nč tam treba uviesť celú (3559,30€)
ak neplatil ZP z prenájmu, tak tam nič nenapíše
3 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Katrina13 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím poradili by ste mi či sa na str. 8 r. 82 píše celá suma 3559,30 ako NČZD alebo v mojom prípade suma 1143,90, ktorá vychádza z r.81. čo je môj čiastkový základ dane zo závislej činnosti. v r.80 mám sumu 1419,90 pretože je tam okrem závislej činnosti 1143,90 aj nájom z r.78 v sume 276.
Ďakujem.
treba dať celú sumu Nč: 3559,30€
0 0
ipomoni ipomoni

ipomoni je offline (nepripojený) ipomoni

dobry den. kde sa prosim vas v DP B uvadzaju uhradene preddavky na ZP za prenajom
/1. - 4.2011 /? dakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ipomoni Pozri príspevok
dobry den. kde sa prosim vas v DP B uvadzaju uhradene preddavky na ZP za prenajom
/1. - 4.2011 /? dakujem
Strana 3, oddiel VI. pod tabuľkou (posledný riadok): Preuk. zapl. predd. na ZP z príjmov podľa § 6 odst. 3 za obdobie január až apríl 2011.
5 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ipomoni Pozri príspevok
dobry den. kde sa prosim vas v DP B uvadzaju uhradene preddavky na ZP za prenajom
/1. - 4.2011 /? dakujem


V DP, par.6 dole pod tabulkou na konci 3.strany:
1.policko je SP
2.policko je ZP
3.policko je to ZP z prenajmu
6 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
ja sa chcem tiez opytat kde sa uhradne preddavky do ZP za prenajom v DP odpocitaju, ale ako postupovat. vdaka.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
sluzby Pozri príspevok
ja sa chcem tiez opytat kde sa uhradne preddavky do ZP za prenajom v DP odpocitaju, ale ako postupovat. vdaka.
V par.6 das do vydavkov 40% paus.vydavky (z prijmov z prenajmu) plus uhr.odvody
1 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Prosím Vás, má už niekto e-daňové priznanie za r. 2011 A aj B? Ani v Alfe ešte nie je .
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

ideno Pozri príspevok
Prosím Vás, má už niekto e-daňové priznanie za r. 2011 A aj B? Ani v Alfe ešte nie je .
V Alfe by malo byť zajtra. Tak uvidíme.
Naposledy upravil tinaM : 13.02.12 at 14:21
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

na drsr sa môžu hanbiť. Dnes je 15.02.2012 a oni nie sú schopní dať na svoju stránku vyplniteľné daňové priznanie.
Naposledy upravil zuzana.š. : 15.02.12 at 12:08
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Neviem či môžem prilepiť , nemám tam uvedeného autora.


Dopĺňam, našla som stránku odkiaľ som to skopčila:

http://www.finance.sk/dane/danove-fo.../dan-z-primov/
Naposledy upravil Melnick : 13.02.12 at 08:06
2 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

nenasiel by sa aj typ B?
0 0
petulenka petulenka

petulenka je offline (nepripojený) petulenka

dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, keď bol v roku 2011 dôchodca 1,2 mesiac potom prerušil dôchodok aby mohol pracovať, pracoval od januára do júna a potom bol zas dôchodca, popritom mal aj živnosť, ale neviem či mu prislúcha NZ, keď bol predčasný dôchodca prvé dva mesiace
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

jacekova Pozri príspevok
keby len k 2.1.2012... ale dnes je už 6.2.2012 a furt nič...
to nič nie je, dnes je už 13-teho a furt nič.....
0 0
Načítať ďalšie