Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Dobrý deň, je potrebné uvádzať SK NACE a aké keď sa jedná o FO, ktorá prenajíma byt, čiže len kvôli tomu vyplňa DP B? Má len DIČ ale IČO nemá. Ďakujem
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Skutočne zaplatené poistné myslim poistné na ZP ktoré je povinný platiť mesačne ako SZČO. A nedoplatok z RZZP za rok 2010 uhradil v 3/2011.

Tweety Pozri príspevok
Skutočne je zaplatený aj ten nedoplatok, nie? Asi áno, keď píšeš že je zaplatený, len neviem, čo myslíš pod pojmom skutočne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ludula Pozri príspevok
Skutočne zaplatené poistné myslim poistné na ZP ktoré je povinný platiť mesačne ako SZČO. A nedoplatok z RZZP za rok 2010 uhradil v 3/2011.
Ak ho zaplatil, tak ho započítaš.
2 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Tweety Pozri príspevok
Ak ho zaplatil, tak ho započítaš.
Ahoj, nezdá sa mi to. Ja som nedoplatok za rok 2010 nezahrnula do odvodov, nakoľko je tam - výška odvodov do ZP za zdaniteľné obdobie asi tak. Kto súhlasí, aby sa tam zahrnul aj nedoplatok? Pridajte sa. Vďaka.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Zarata sa aj nedoplatok za r.2010 ak ho uhradil v r.2011
4 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Príroda Pozri príspevok
Ahoj, nezdá sa mi to. Ja som nedoplatok za rok 2010 nezahrnula do odvodov, nakoľko je tam - výška odvodov do ZP za zdaniteľné obdobie asi tak. Kto súhlasí, aby sa tam zahrnul aj nedoplatok? Pridajte sa. Vďaka.
Však ak nechceš - nemusiš
Ale nebolo to vari uhradené skutočne - v roku 2011 ... a ešte dokonca aj v termíne, v akom to aj malo byť uhradené
5 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

heluška Pozri príspevok
Dobrý deň, je potrebné uvádzať SK NACE a aké keď sa jedná o FO, ktorá prenajíma byt, čiže len kvôli tomu vyplňa DP B? Má len DIČ ale IČO nemá. Ďakujem
V takomto prípade som SK NACE nevyplnila.
5 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry vecer, mozno som mimo temu...ale vie i niekto poradit ci a ako viem uhradit dan za rok 2011 postovou poukazkou? pani na danovom mi povedala, ze nemaju ziadne postove poukazy predtlacene ako to bolo po minule roky...na poste som dostala postovy poukaz na ucet typ R ale neviem koho mam dat ako adresata...ci adresu danoveho uradu kam patrim, alebo financne riaditelstvo???

cislo uctu som dala to ktore mi prislo postou, aj variabilny symbol...len neviem koho dam ako adresata....

vopred dakujem za komenty...))))
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

heluška Pozri príspevok
Dobrý deň, je potrebné uvádzať SK NACE a aké keď sa jedná o FO, ktorá prenajíma byt, čiže len kvôli tomu vyplňa DP B? Má len DIČ ale IČO nemá. Ďakujem
Máš to aj v poučení :
Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona).

Príjmy z prenájmu sú podľa § 6 ods. 3 takže nevypĺňaš SK NACE.
6 0
Cent Cent

Cent je offline (nepripojený) Cent

DObrý deň,

vyplňala som DP typ B osoby, ktorá má príjem z Rakúska (zamestnanec) - je to aktívny príjem, a okrem toho má príjem z prenájmu - pasívny príjem. Ide o to, že"sedliacky rozum" mi dáva, daň by mal platiť z prenájmu, nakoľko nezdaniteľná čiastka sa na takýto príjem nevzťahuje. Napriek tomu , keď údaje zavediem do DP, vypočíta sa 0-ová daň. Prepočítala som to aj ručne do DP z DÚ.
Príjem z Rakúska podľa § 5 - 15 tisíc Eur - riadok 34 DP
Povinné poistné - 700 Eur - riadok 35 DP
Základ dane - 14300 EUr - riadok 36 DP.
Príjem z prenájmu - 3500 Eur - riadok 10 stlpec 1 oddielu VI - prenesie sa na riadok 45 DP
Výdavky z prenájmu - 3300 Eur - riadok 10 stlpec 2 oddielu VI - prenesie sa na riadok 46 DP
Čiastkový základ dane - 200 EUr - riadok 51 DP.


Čiastkový ZD zo zamestnania - 14300 - riadok 68 DP
Čiastkový ZD z prenájmu - 200 EUr - riadkok 70 DP
Úhrn čiastkových ZD - 200 Eur - riadok 73 DP, riadok 75, riadok 77
Celkový ZD - 14500 Eur - riadok 79 a riadok 80 (spolu aktívne a pasívne príjmy)


Riadok 81 - 14300 EUr - sú uvedené len aktívne príjmy
Riadok 82 a riadok 84 - odpočítateľná položka - 3559,30 EUr


RIADOK 85 - PODĽA TEXTU BY SA ODPOČet mal vykonať z riadku 80 - a tu už mm problém, lebo správne by sa mal pripočítať k tomuto riadku aj ČZD z pasívnych príjmov, teda +200 EUr.
ďalej do riadku 87 keď napíšem vyňaté príjmy z Rakúska, tak daň vyjde 0 - A tu mám problém, že keď si to spočítam "sedliackym" rozumom, tak mi vychádza, že zo ZD z prenájmu - 200 Eur by som mala platiť daň.


Keď budete mať čas, prosím, aby ste sa na to pozreli, neviem či nikde niečo nezadávam, alebo DP je zle?


Ďakujem
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

striebro1 Pozri príspevok
dobry vecer, mozno som mimo temu...ale vie i niekto poradit ci a ako viem uhradit dan za rok 2011 postovou poukazkou? pani na danovom mi povedala, ze nemaju ziadne postove poukazy predtlacene ako to bolo po minule roky...na poste som dostala postovy poukaz na ucet typ R ale neviem koho mam dat ako adresata...ci adresu danoveho uradu kam patrim, alebo financne riaditelstvo???


cislo uctu som dala to ktore mi prislo postou, aj variabilny symbol...len neviem koho dam ako adresata....

vopred dakujem za komenty...))))
adresát je daňový úrad alebo pobočka, či KMDU, podľa toho, kam patríš podľa bydliska či podnikania
0 0
marika21 marika21

marika21 je offline (nepripojený) marika21

Dobry den, vedel by mi niekto poradit, SZCO v minulom roku 2011 platil socialnu poistovnu s oneskorenim a učel platby je: penale - pokutu vo vyske 137,00 eur a tiez platil Učel Platby: Rozhodnutie v sume 550 eur. Potrebujem poradit, pri 40 % pausalnych vydavkoch, sa zaratavaju taketo sumy do Danového priznania ako vydavok na poistné Socialnej poistovne? Dakujem za komentare :-)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marika21 Pozri príspevok
Dobry den, vedel by mi niekto poradit, SZCO v minulom roku 2011 platil socialnu poistovnu s oneskorenim a učel platby je: penale - pokutu vo vyske 137,00 eur a tiez platil Učel Platby: Rozhodnutie v sume 550 eur. Potrebujem poradit, pri 40 % pausalnych vydavkoch, sa zaratavaju taketo sumy do Danového priznania ako vydavok na poistné Socialnej poistovne? Dakujem za komentare :-)
Pokuta sa nezapočítava , lebo ak by aj viedol jednoduché účtovníctvo , pokuta je výdavkom neovplyvňujúcim ZD.
Rozhodnutie 500 euro - ak sa týka riadnych platieb do SP(hoc aj pozadu), tak to pripočítate k paušálnym výdavkom.
2 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
marika21 Pozri príspevok
Dobry den, vedel by mi niekto poradit, SZCO v minulom roku 2011 platil socialnu poistovnu s oneskorenim a učel platby je: penale - pokutu vo vyske 137,00 eur a tiez platil Učel Platby: Rozhodnutie v sume 550 eur. Potrebujem poradit, pri 40 % pausalnych vydavkoch, sa zaratavaju taketo sumy do Danového priznania ako vydavok na poistné Socialnej poistovne? Dakujem za komentare :-)
Povinné poistné. Žiadne sankcie.
1 0
IMS IMS

IMS je offline (nepripojený) IMS

Ahoj.
Asi sem píšem nesprávne, pretože na tejto stránke väčšinou len čítam a nepíšem. No chcela by som sa spýtať,
že keď mi účtovníčka robí daňové priznanie, mala som príjem a aj výdaj za rok 2011, no bolo kúpené auto... tak vraj som v strate,
účtovníčka vedie účtovníctvo podvojné, tak a teraz sa nevyplňajú tie riadky príjmy a výdaje na daňovom priznaní v tomto prípade,
zaujíma ma teraz to, že ako si potom vypočítam základ dane , eventuálne ako si vypočítama. teda z čoho si vypočítam odovody do sociálnej a zdravotnej poisťovne, keĎ TIE RIADKY TAM NIE Sú VYPLNENé.
Prosím vás, ak niekto viete, poraďte mi, naozaj to neviem zistiť, všetci sa všade vyhovárajú len na zákony ale konkrétne nič neviem.
Ďakujem za opdoveĎ.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

veronikasad Pozri príspevok
-
- DIČ
- všetko poistné, uhradené od 1.1.2011 - 31.12.2011

Veronika, prosím ešte upresniť- všetko poistné znamená aj nedoplatok za rok 2010 zaplatený v roku 2011? SZČO neplatil v roku 2011 preddavky na ZP, len ten nedoplatok za r. 2010. Ja som do DP neuviedla žiadnu sumu a viacerí napísali, že aj ten nedoplatok zahrnúť do odvodov . Neviem, či ma to mýli, ale v RZZP sa do zaplateného počítali len zaplatené odvody- preddavky a nedpolatok sa dal do sumy, ktorá ponižuje daň spolu s odvodmi. Mohla by si ma z toho vyviesť? Vopred ďakujem.

A ešte jedna vec- kód SK NACE mi podľa IČA na stránke statistics. dáva nezodpovedajúcu činnosť, ja som dala kód, ktorý mi vyhovuje a vybrala som ho z číselníka, ktorý dáva aj alfa a činnosť sa viac zhoduje so skutočnosťou, je to správne? Oba kódy začínajú 02. Za ochotu veľmi pekne ďakujem a želám pekný večer.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Prosím Vás vypĺňam DP "B" a chcem sa spýtať čo mám dopísať do oddielu VI. do kolónky:Preukázateľné zaplatené poistné na zdr.poist.z príjmov podľa §6 odst.1a2 zákona.Účtujem v JÚ a zaplatil v r.2011 554,05 € túto sumu uhradil v r.2011 Vychádza mu daňová strata je potrebné túto sumu do toho riadku dopísať???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maad Pozri príspevok
Prosím Vás vypĺňam DP "B" a chcem sa spýtať čo mám dopísať do oddielu VI. do kolónky:Preukázateľné zaplatené poistné na zdr.poist.z príjmov podľa §6 odst.1a2 zákona.Účtujem v JÚ a zaplatil v r.2011 554,05 € túto sumu uhradil v r.2011 Vychádza mu daňová strata je potrebné túto sumu do toho riadku dopísať???
Je potrebné, a prečo by nemalo byť?
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Prosím Vás, kde vyplňate tie tlačivá? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

typ A a B na www.kros.sk
0 0
Načítať ďalšie