Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
Niuška Niuška

Niuška je offline (nepripojený) Niuška

Mila123 Pozri príspevok
zvyčajne príkazné zmluvy bývajú zaradené do § 5 (závislá činnosť) , ak z nej nezrážali preddavky na daň a ani fondy, daj to do § 8 ZDP...
..no ale dala Potvrdenie o príjmoch podľa paragr.5..nezrážala fondy...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Niuška Pozri príspevok
..no ale dala Potvrdenie o príjmoch podľa paragr.5..nezrážala fondy...
ok, to je napokon možno jej problém......

sú situácie, kedy sa fondy nemusia zrážať.....
0 0
Niuška Niuška

Niuška je offline (nepripojený) Niuška

tak neviem či podať opravné či nie. ovplyvní to len ZD nie daňový preplatok,lebo daň je vysporiadaná...
Mila123 Pozri príspevok
ok, to je napokon možno jej problém......

sú situácie, kedy sa fondy nemusia zrážať.....
0 0
enuska enuska

enuska je offline (nepripojený) enuska

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Možno blbá otázka, ale originál mi vrátia späť?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Nie, preto treba odovzdávať len kópie potvrdení.
0 0
enuska enuska

enuska je offline (nepripojený) enuska

Ďakujem Mila123, s tymi fotokópiami si ma potešila, nerada púšťam originál z ruky . A na DÚ radšej zavolám a spýtam sa.

Ešte raz ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Niuška Pozri príspevok
tak neviem či podať opravné či nie. ovplyvní to len ZD nie daňový preplatok,lebo daň je vysporiadaná...
aby sme sa rozumeli, napísala som, že to jej problém....ale tým som myslela , že tej mzdárky, pracovníčky, prečo nezrazila fondy....
0 0
enuska enuska

enuska je offline (nepripojený) enuska

Ok, ďakujem.
0 0
Tomiko Tomiko

Tomiko je offline (nepripojený) Tomiko

Nejde mi tak ani o daň len o podanie daňového priznania
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

kukučka Pozri príspevok
ak ho má, tak áno, nevidím dôvod prečo ho nechceš uviesť, veď bol povinný ho nahlásiť
Ja len ze mu nevyjde žiadnu daň platiť tak či ho tam mam uvadzat.
A to ci ho nahlasil sa ho musim opytat kedze to je len szčo co si dava robit len danove priznanie u mna,nic ine.
Dakujem
Naposledy upravil nikulik : 12.03.12 at 10:35 Dôvod: doplnenie
0 0
mariannadr mariannadr

mariannadr je offline (nepripojený) mariannadr

Dobrý deň, prosím o radu.
Som zamestnaná,ale popritom som si privyrábala v poisťovníctve. Idem si uplatniť výdavky percentom. Odvody do zdravotnej ani do sociálnej poisťovni neplatím, len za rok 2010 som mala nedoplatok na zdravotnom poistení. To zaradím ako odvody za rok 2011?
Ale to hlavné: okrem toho od augusta som si platila aj doplnkové dobrovoľné nemocenské poistenie kvôli vyššej materskej - Aj toto môžem uplatniť ako odvody do sociálnej poisťovne?
Ďakujem za odpoveď. Dúfam, že ste tomu porozumeli.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

enuska Pozri príspevok
Ďakujem Mila123, s tymi fotokópiami si ma potešila, nerada púšťam originál z ruky . A na DÚ radšej zavolám a spýtam sa.

Ešte raz ďakujem
enuska - kuk do DP typ B str3, vysvetlivka č. 10
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Dobrý deň,
prosím o info:
1/Daňovník má príjem má zo ZČ, zamestnávateľ mu uplatnil NČ podľa § 11 za mesiac 1 a 2 2011. Príjem má aj ako SZČO, podáva priznanie B. V riadku 82 DP v alfe je fixne nastavená suma 3 559,30, nedá sa zmeniť, môže si uplatniť celú sumu, alebo ako sa zohľadní už uplatnená časť znížená zamestnávateľom -593,20?

2/Dôchodca ma príjem zo ZČ 1236,72€. Môže si znížiť základ dane podľa § 11? V poučení čítam: Nezdanitelná cast základu dane na danovníka sa uvedie na riadku 82, s výnimkou prípadov, ked danovník vyplnal III. oddiel riadok 29. V týchto prípadoch uvedie len rozdiel medzi nezdanitelnou castou základu dane na danovníka a rocnou sumou dôchodkov uvedených na riadku 30.
Dôchodca poberá starobný dôchodok mesačne 448 €.

Ďakujem veľmi pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AIMA Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o info:
1/Daňovník má príjem má zo ZČ, zamestnávateľ mu uplatnil NČ podľa § 11 za mesiac 1 a 2 2011. Príjem má aj ako SZČO, podáva priznanie B. V riadku 82 DP v alfe je fixne nastavená suma 3 559,30, nedá sa zmeniť, môže si uplatniť celú sumu, alebo ako sa zohľadní už uplatnená časť znížená zamestnávateľom -593,20? Nič nemeníš, čiastkový základ dane zo záv.činnosti a z podnikania spočítaš a uplatníš ročnú NČZD v jednom DP typu B.

2/Dôchodca ma príjem zo ZČ 1236,72€. Môže si znížiť základ dane podľa § 11? V poučení čítam: Nezdanitelná cast základu dane na danovníka sa uvedie na riadku 82, s výnimkou prípadov, ked danovník vyplnal III. oddiel riadok 29. V týchto prípadoch uvedie len rozdiel medzi nezdanitelnou castou základu dane na danovníka a rocnou sumou dôchodkov uvedených na riadku 30.
Dôchodca poberá starobný dôchodok mesačne 448 €. Príjem SD nepresiahol 1/2 NČZD, pri uplatnení § 46 ZoDzP mu DU celú zrazenú daň vráti

Ďakujem veľmi pekne
v texte
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

neviem, či môžem dať krížik pri príjmoch podľa §6... preukázateľné výdavky podľa §6 ods. 14 - keď mám jedného zamestnanca - nerozumiem tomutu zákonu, alebo vtomto prípade nemám zaškrtnúť nič?
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Poradi niekto, ako postupovat pri vyplnani v tomto pripade:

- FO mala prijem z podnikania vykonavaneho podla osobitnych predpisov - prijem z fotovoltaickej elektrarne. Zistoval som si, z tohto prijmu sa neplati SP ani ZP. Vyplnam teda kolonku "Pocet mesiacov vykonavania cinnosti pre SP"?

- vyplnam tiez vykazy co sa tyka tychto prijmov?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kimart Pozri príspevok
neviem, či môžem dať krížik pri príjmoch podľa §6... preukázateľné výdavky podľa §6 ods. 14 - keď mám jedného zamestnanca - nerozumiem tomutu zákonu, alebo vtomto prípade nemám zaškrtnúť nič?
vedieš účtovníctvo, alebo si uplatňuješ paušálne výdavky ?

Zamestnanec nemá žiadny vplyv na spôsob zdanenia živnostníka.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

vediem účtovníctvo, zarazila ma tá prvá možnosť, je tam spomínaný zamestnanec, tak preto neviem, či vôbec niekde krížik dať
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kimart Pozri príspevok
vediem účtovníctvo, zarazila ma tá prvá možnosť, je tam spomínaný zamestnanec, tak preto neviem, či vôbec niekde krížik dať
Zaškrtneš prvú možnosť = uplatňujem preukazatelné výdavky
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

robím DP B - nie je vedené účtovníctvo ale evidencia príjmov v časovom slede a 40% výdavky+poistné. Neviem, či mám do príjmov zahrnúť aj úroky na účte - boli na účte aj zdanené, teda by som nemusela.Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie