Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol, hladacik maju tvoje ovce ked ich pripustas :-))))))))))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Sme sa minuli.... No, mne bola ponuknuta ak chcem modra.
Potom som mohol mat vzdusnou ciarou 10 km vojnu a chodit denne domov.
Lenze ja ako rebel som chcel ist daleko, tak som sa dal do Brezna.
:-)))))
To som bol chuj co? /podla niektorych/...
Ak by bolo dnes ceskoslovensko, isiel by som na Caslav!
PS: zrak uz ma trapi /slzenie/.
Asi ho mam vyschnuty z tych minut, co sa nezmurka.
Neni nehaka sutaz, ze kto prvy zmurkne? Radovo v polhodinach? :-)))))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
pavol, hladacik maju tvoje ovce ked ich pripustas :-))))))))))
čo som horniak, aby som choval ovce?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
misoft
Dík za opravu... za toho oného som si nemohol spomenúť na slovenský ekvivalent....
hľadáčik, už viem
Zle vieš.
Hľadáčik je v optike. Buď na zbrani alebo kľudne na foťáku, kamere.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Sme sa minuli.... No, mne bola ponuknuta ak chcem modra.
Potom som mohol mat vzdusnou ciarou 10 km vojnu a chodit denne domov.
Lenze ja ako rebel som chcel ist daleko, tak som sa dal do Brezna.
:-)))))
To som bol chuj co? /podla niektorych/...
Ak by bolo dnes ceskoslovensko, isiel by som na Caslav!
PS: zrak uz ma trapi /slzenie/.
Asi ho mam vyschnuty z tych minut, co sa nezmurka.
Neni nehaka sutaz, ze kto prvy zmurkne? Radovo v polhodinach? :-)))))
po tretej svetovej telefón medzimesto volá matka vojaka " Prosím Vás nepúšťajte na každú sobotu nedeľu toho nášho domov, kto ho má živiť? len čo príde domov chodí po krčmách a pýta od nás peniaze" Takže ďalej bolo lepšie pre obe strany
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
misoft
Dík za opravu... za toho oného som si nemohol spomenúť na slovenský ekvivalent....
hľadáčik, už viem
Zle vieš.
Hľadáčik je v optike. Buď na zbrani alebo kľudne na foťáku, kamere.
tak to si už celkom mimo, v optických zameriavačoch je zámerný kríž.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja som na to "dalej" makal v Prahe v Pepsicole" a v Trineckych zeleziarnach. Za 2 mesiace som zarobil na celu vojnu.+zold+velit. priplatok.
Od rodiny isli iba naklady na benzin rodicia+ surodenci a ako prekvapko manzelka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol, ten zamerny kriz je sucastou hladacika.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
pavol54
misoft
Dík za opravu... za toho oného som si nemohol spomenúť na slovenský ekvivalent....
hľadáčik, už viem
Zle vieš.
Hľadáčik je v optike. Buď na zbrani alebo kľudne na foťáku, kamere.
tak to si už celkom mimo, v optických zameriavačoch je zámerný kríž.
TY musíš - CHCEŠ mať za každú cenu pravdu ?
Nuž mi nájdi niekde v tomto ten kríž.
https://www.google.sk/search?q=kolim...HXNNCc0Q_AUIBQ

Čo je kolimátor:

Taktický zameriavač nahrádzajúci hľadia a mušku. Na prednom sklíčku sa objaví svetelný bod, tento bod zamierime na cieľ a strieľate. Kolimátor nie je laser, svetelný bod sa zobrazíte len v kolimátora nie na zameranom cieli.

P.S.:
Na kerú mariu sa púšťaš do debaty, keď si mimo (ako vravíš) od roku 1972.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
pavol54
misoft
Dík za opravu... za toho oného som si nemohol spomenúť na slovenský ekvivalent....
hľadáčik, už viem
Zle vieš.
Hľadáčik je v optike. Buď na zbrani alebo kľudne na foťáku, kamere.
tak to si už celkom mimo, v optických zameriavačoch je zámerný kríž.
TY musíš - CHCEŠ mať za každú cenu pravdu ?
Nuž mi nájdi niekde v tomto ten kríž.
https://www.google.sk/search?q=kolim...HXNNCc0Q_AUIBQ

Čo je kolimátor:

Taktický zameriavač nahrádzajúci hľadia a mušku. Na prednom sklíčku sa objaví svetelný bod, tento bod zamierime na cieľ a strieľate. Kolimátor nie je laser, svetelný bod sa zobrazíte len v kolimátora nie na zameranom cieli.

P.S.:
Na kerú mariu sa púšťaš do debaty, keď si mimo (ako vravíš) od roku 1972.
nemýľ si debatu kolimátor je niečo iné a dalekohľad niečo iné a optický zameriavač tiež, (aké mimo je som tvrdil že naposledy som v roku 1972 robil rektifikáciu zbrane). Sa naštvem pôjdem na poval pre zošit z optiky. No ale aby si sa niečo naučil tak zameriavač obsahuje Okulár, ohniskovú doštičku a objektív ohnisková doštička obsahuje pri zameriavačoch kríž s vyznačenými dielikmi a pod. zameriavačom pozeráš priamo na cieľ, ale prednášku robiť nebudem na to sme mali celý semester zo skúškou niektorí aj diplomovku
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
pavol54
misoft
Dík za opravu... za toho oného som si nemohol spomenúť na slovenský ekvivalent....
hľadáčik, už viem
Zle vieš.
Hľadáčik je v optike. Buď na zbrani alebo kľudne na foťáku, kamere.
tak to si už celkom mimo, v optických zameriavačoch je zámerný kríž.
TY musíš - CHCEŠ mať za každú cenu pravdu ?
Nuž mi nájdi niekde v tomto ten kríž.
https://www.google.sk/search?q=kolim...HXNNCc0Q_AUIBQ

Čo je kolimátor:

Taktický zameriavač nahrádzajúci hľadia a mušku. Na prednom sklíčku sa objaví svetelný bod, tento bod zamierime na cieľ a strieľate. Kolimátor nie je laser, svetelný bod sa zobrazíte len v kolimátora nie na zameranom cieli.

P.S.:
Na kerú mariu sa púšťaš do debaty, keď si mimo (ako vravíš) od roku 1972.
ešte povedz aký je rozdiel medzi kolimátorom a optickým zameriavačom aby som vedel či rozumieš problematike
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
misoft
Síce si nepochopila - ale čo už.
Čo kecal v telke - absolútny nezáujem. Ale ak niekto dáva rozumy z oboru, kde sa "ohrial" pár rokov a hrá sa na "super odborníka" - tak to môže na tých, ktorí si odmakali 20-25-30 rokov vo fachu, ako červené súkno na býka.
Predsa len - viac skúseností má ten, čo odkrútil 20-25-30 rokov niekde v teréne, niekde v útvare, ako ten, čo 15 rokov zohrieval stoličku, popíjal kávičku a prdel pod stoličku.
Predstava, ze skusenosti sa ziskavaju len rokmi, je usmevna. Niekto moze 30 rokov plnit tu istu ulohu a niekto moze mat take nasadenie, zaber a schopnost ucenia, ze za mesiac zabudne viac ako sa ten prvy za 30 rokov naucil. Ci v armade je to inak ? Tam cim starsi, tym automaticky skusenejsi ?
Ty si s tym zovseobecnovanim nedas a nedas pokoj.
Nuž taiko....
Napíšem ti to inak.
Skoro 27 rokov služby mám za sebou. Už niekde Palinko písal o preškoľovaní... ja som to nepotreboval .
Ale k tým rokom.... prichádzali "učení" velitelia s čerstvými diplomami z vojenských škôl - teda "odborne vzdelané persóny" a hneď na veliteľské funkcie. A potom stačilo jedno taktické cvičenie a zistilo sa, že vedia (s prepáčením) HOVNO! Neboli schopní plánovať, neboli schopní sa orientovať v mapách, v taktickej situácii, neboli schopní vydať rozumný bojov rozkaz - robili to za nich ich podriadení, ktorí ani tie školy nemali, ale boli o pár rokov dlhšie na vojne.
Ja tiež som (a to som už písal) začínal ako obyčajný vojak - žiadna akadémia, žiadna vysoká škola - všetko som sa musel za pochodu učiť. A s tým učením sa získavali vedomosti a schopnosti, ktoré ten "vyštudovaný" nemal.
A tak sa stávalo (robili sa tzv. zápočty, zápočtov streľby - tedy praktické zisťovanie pripravenosti veliteľa), že ja - bez vojenského odborného vzdelania - som bol mnohokrát lepší a rýchlejší, než ingelér (a to mal vyššiu funkciu, hodnosť, funkčný plat).
Ovšem bol veliteľ, takže sa hodnotilo komplexne a odmeny dostávali vo väčšine velitelia (teda aj on, čo to HOVNO vedel). A pritom bol na funkcii povedzme rok, väčšiu časť práce za neho vykonali jeho podriadení - on len nariadil - vtedy a vtedy bude to a to hotov a basta (žiaľ, i takého som stretol - preberal po mne funkciu, keď som menil pôsobisko - a keď som sa vrátil ako skúšobný komisár k svojej bývalej jednotke, tak všetci moji bývalí podriadení ma žiadali, aby som sa vrátil, lebo s tým "chu*om" sa nedá vydržať. A pointa celého? O dva roky neskôr bol "vyrazený" z armády, lebo bol neschopný, nesplnil kritéria pri preskúšaní).
Takže ak je niekto u útvaru, nemá možnosť niečo zabudnúť, stále musí riešiť problémy, úlohy. Ale ten čo len na riti v kancli sedí a myslí si, že požral všetku múdrosť sveta - tak TEN nemá morálne právo hodnotiť to, o čom ani šajnu nemá!

Spomínal som svojho kamaráta a bývalého veliteľa - teraz je dosť vysoká funkcia - a na otázku, ako hodnotí ministra - odpoveď znela, že súkromne ho sklamal, ale keďže je jeho minister, musí poslúchať rozkazy.
no vidis, to je ina kava. Dal si konkretnu skusenost. Kvalitativne celkom iny prispevok ako ten, na ktory som poukazoval. Stale vsak neslobodno tvrdit, ze skusenosti zavisia len od casu. Ja som prisiel do firmy v NL a do vacku som schoval niektorych s 30 rocnymi skusenostami, lebo boli zvyknuti na to co robia, nechceli nic menit, ani sa nic ucit. Skornateni a tuhi. A to pritom robili na prevadzke u mobilneho operatora, kde dynamika je, dovolim si tvrdit 1000x vacsia ako v armade v case mieru.
Ini zase dokazali sokovat vsetkych po 40 rokoch vo firme, ked sa napriklad za 2 mesiace nacuili novy programovaci jazyk.
Takych co spominas, je v kazdej korporacii milion. Vcera dostudoval MBA a dnes sa ma pyta, ci nemozem ten router nakonfigurovat rychlejsie, ba dokonca, ci nam ten router vobec treba
Vsetko je stale o konkretnych ludoch a konkretnych situaciach a zovseobecnovanie nam nepomaha.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tu ma Bugár dosť prekvapil.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Tu ma Bugár dosť prekvapil.
Včera celkom vecne so znalosťou veci diskutoval Vaľo, nie ako tí jeho spolu diskutujúci podľa naučeného manuálu
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

samozrejme, že vaľo diskutoval vecne so znaľosťou...
však bol pre zločinca močára to, čo je kováčik pre fica......len pre osvieženie pamäti, čo o ňom píšu :

Koncom roka 1994 odišiel z armády a stal sa námestníkom generálneho prokurátora. O dva mesiace neskôr bol na návrh HZDS zvolený za generálneho prokurátora. A Vaľo sa svojmu otcovi – zakladateľovi Vladimírovi Mečiarovi odvďačil, ako sa patrí. V rokoch 1995 – 1998 totiž prokuratúra nevyšetrila žiaden prípad s politickým pozadím. A je jedno, či išlo o divokú privatizáciu alebo kauzy SIS (škandalizácia biskupa Baláža, únos prezidentovho syna, rozhovor Lexa – Hudek).

Vaľo dokonca po únose nevidel dôvod, aby Mečiarova vláda požiadala Rakúsko o vydanie Michala Kováča mladšieho na Slovensko. Vaľo bol zároveň trestne stíhaný za to, že odmietol vykonať rozhodnutie vtedajšieho prezidenta o udelení milosti Oskarovi Fegyveresovi a obvineným v kauze Technopol. Opozícia chcela Vaľa odvolať z funkcie, pretože ho považovala za „bábku v rukách Vladimíra Mečiara a vládnej koalície”. V decembri 1998 napokon odstúpil sám.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
samozrejme, že vaľo diskutoval vecne so znaľosťou...
však bol pre zločinca močára to, čo je kováčik pre fica......len pre osvieženie pamäti, čo o ňom píšu :

Koncom roka 1994 odišiel z armády a stal sa námestníkom generálneho prokurátora. O dva mesiace neskôr bol na návrh HZDS zvolený za generálneho prokurátora. A Vaľo sa svojmu otcovi – zakladateľovi Vladimírovi Mečiarovi odvďačil, ako sa patrí. V rokoch 1995 – 1998 totiž prokuratúra nevyšetrila žiaden prípad s politickým pozadím. A je jedno, či išlo o divokú privatizáciu alebo kauzy SIS (škandalizácia biskupa Baláža, únos prezidentovho syna, rozhovor Lexa – Hudek).

Vaľo dokonca po únose nevidel dôvod, aby Mečiarova vláda požiadala Rakúsko o vydanie Michala Kováča mladšieho na Slovensko. Vaľo bol zároveň trestne stíhaný za to, že odmietol vykonať rozhodnutie vtedajšieho prezidenta o udelení milosti Oskarovi Fegyveresovi a obvineným v kauze Technopol. Opozícia chcela Vaľa odvolať z funkcie, pretože ho považovala za „bábku v rukách Vladimíra Mečiara a vládnej koalície”. V decembri 1998 napokon odstúpil sám.
policajt je zamestnanec štátu a dokope občana neurobil to štát ale zamestnanec štátu
ak zamestnanec štátu sis, urobí únos ťažko možno tvrdiť že to urobil štát ale urobili to zamestnanci štátu(druhá vec je na čí príkaz)
Ak vysoký policajt prezradí mafii policajné informácie neurobil to ako štát ale ako zamestnanec štátu podobne ako činnosť dvojitého špióna a pod.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
bjuty smis
samozrejme, že vaľo diskutoval vecne so znaľosťou...
však bol pre zločinca močára to, čo je kováčik pre fica......len pre osvieženie pamäti, čo o ňom píšu :

Koncom roka 1994 odišiel z armády a stal sa námestníkom generálneho prokurátora. O dva mesiace neskôr bol na návrh HZDS zvolený za generálneho prokurátora. A Vaľo sa svojmu otcovi – zakladateľovi Vladimírovi Mečiarovi odvďačil, ako sa patrí. V rokoch 1995 – 1998 totiž prokuratúra nevyšetrila žiaden prípad s politickým pozadím. A je jedno, či išlo o divokú privatizáciu alebo kauzy SIS (škandalizácia biskupa Baláža, únos prezidentovho syna, rozhovor Lexa – Hudek).

Vaľo dokonca po únose nevidel dôvod, aby Mečiarova vláda požiadala Rakúsko o vydanie Michala Kováča mladšieho na Slovensko. Vaľo bol zároveň trestne stíhaný za to, že odmietol vykonať rozhodnutie vtedajšieho prezidenta o udelení milosti Oskarovi Fegyveresovi a obvineným v kauze Technopol. Opozícia chcela Vaľa odvolať z funkcie, pretože ho považovala za „bábku v rukách Vladimíra Mečiara a vládnej koalície”. V decembri 1998 napokon odstúpil sám.
policajt je zamestnanec štátu a dokope občana neurobil to štát ale zamestnanec štátu
ak zamestnanec štátu sis, urobí únos ťažko možno tvrdiť že to urobil štát ale urobili to zamestnanci štátu(druhá vec je na čí príkaz)
Ak vysoký policajt prezradí mafii policajné informácie neurobil to ako štát ale ako zamestnanec štátu podobne ako činnosť dvojitého špióna a pod.
Aj Mečiar bol zamestnanec štátu. Aj Lexa. Aj Vaľo. A predtým aj aj Gašparovič (nekonajúci GP v ČSFR). Aj prezident PZ, ktorý 1/2 roka po prúsere nevie, či má dôvod vyhodiť policajta, je len zamestnanec štátu.
A štát s tým nič nerobí.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
eeej veru nepacilo

https://ekonomika.sme.sk/c/20483211/....html?ref=njct

Ten ubohy Danko musi byt vazne v prieseri, ked sa k takymto uchylnostiam uchyluje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať