Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Briošku pečieš na programe č.4 - sladký chlieb. Ja dávam stupeň prepečenia č. 1, lebo potom je veľmi na bokoch tmavá, keď dám vyšší. Ináč recept nájdeš aj na str. 22 v knihe receptov sú tam potom množstvá surovín aj na vyššiu hmotnosť briošky. Akurát ja do nej nedávam čokoládu ako je v knihe.Ja mám tiež Moulinex XXL. Čas ako dlho budeš piecť je nastavený pekárňou, ten neovplyvníš. Vyberieš si len váhu, stupeň prepečenia a program č.4.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

daniela a váhu dávaš asi strednú - tých 1000 g. na to množstvo alebo dávaš 750 ???

ak dám väčšiu váhu čo sa stane aj pri chlebe aj pri pečení???bude viac upečený vytvára to asi viac tepla.
0 0
gazopeter gazopeter

gazopeter je offline (nepripojený) gazopeter

ja som si trosku posurfoval po internete a nasiel som si domacu pekaren Panasonic. Zatial som s nou spokojny. Robim si v nej aj samostatne cesto napr. na pizzu alebo chliem, ktore potom upeciem v sporaku. rucne by som to cesto tak neumiesil.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pustila som sa v sobotu do chlebíka, ktorý zverejnila Gabika:

cactus Pozri príspevok
2 lyžice oleja
1 lyžica jablkového octa
350 ml teplej vody
lyžička soli
200 g hotová zmes z Lidla alebo Kauflandu.....pohánkovú, tej dávam menej, žitnú, špaldovú a rôzne iné....
350 g hl. múka 650
2 väčšie v šupke uvarené a vidličkou pretlačené zamiaky
kmín celý aj mletý
tekvica, sezam, ľan, slnečnica....
1 lyžička droždia , alebo 1/3 sáčku
Potom som našla recept od Danky:
DanielaSĽ Pozri príspevok
Chlebík od Dáši na 1000 g.



350 ml vlažnej vody alebo acidofilného mlieka
2 PL oleja
1 PL octu (dávam jablkový - dočítala som sa v diskusiách, že je to proti trúseniu chleba a naozaj to tak je, overila som si, keď som ho zabudla pridať .
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
2 čl soli - Pozor ale, soľ musí ísť dostatočne ďaleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl cukru
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce
2 uvarené postrúhané a vychladnuté zemiaky.
Ja som tam žiaden cukor nedávala. Je to OK?
Chlebík nám chutil, akurát som si do receptu poznačila - pridať soľ a vidím v Dankinom, že dala 2čl soli. Takže tá neslanosť je vysvetlená.
Časovač skúsim nabudúce, briošku tiež. Ďakujem za cenné rady.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Cukor je potrebný, lebo ak sa nemýlim ...spôsobuje aj sfarbenie kôrky.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
No tak som to pobabrala - a ešte aj dnes. Neva, hádam sa minie aj tak. ďakujem za radu.
0 0
gazopeter gazopeter

gazopeter je offline (nepripojený) gazopeter

DanielaSĽ Pozri príspevok
Cukor je potrebný, lebo ak sa nemýlim ...spôsobuje aj sfarbenie kôrky.
Ja pouzivam miesto cukru med. Prida to aj trosku aromy.
Ako som uz sam zistil, oplati sa nechat cesto urobit v domacej pekarni a potom upiect v sporaku.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ja som včera robila pre dcéru osie hniezda - škoricové s čokoládou,
ked sme len dve urobila som len polov. dávku - dala vymiesiť do pekárne, medzitým som urobila večeru a potom už len vyvalkať, naplniť stočiť, vyvalkala som to tak na 4 mm a boli krásne stočené bolo to pekne vidieť a boli mňam. Robila som ich menšie ako v obchode, a nemám rúru len remosku ale aj tam sa veľmi rýchlo upiekli,
normálne ma to začína baviť, len tá váha potom čo spraví
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ja som dneska pre zmenu zabudol soľ uplne dať ale chlieb mi vykysol ako nikdy
veronkaj prosím ťa nemohla by si sem dať recept na tie osie hniezda???
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

deppo - jasné že dám, nájdem cez deň a napíšem, ja som ich robila len z polovičnej dávky a urobila som to cesto tenšie a stočila, išlo krásne rozvalkať aj stočiť a tým že bolo tenšie tak 3-4 mm tak tie farebné čokoládové pásiky boli pekne vidieť, vyšlo mi 16 kúskov - po nakrájaní koliesok mali priemer tak 8 cm a boli tak fajn do ruky a mäkkučké aj na druhý deň
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Práve mi kurier priniesol pekarnicku Moulinex Home Bread Baguette a strašne sa teším.Po práci sa pokúsim upiecť moj prvý chlebík.Konečne sa budem môcť zapájať do diskusie aj vlastnou skúsenosťou.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tu je recept na tie osie hniezda čo som robila ja:
1 pohar mlieka (250 ml), 4 1/2 pohara hladkej muky, 1/2 pohara cukru, 2 vajicka, 1/3 roztopeneho masla prip. margarinu, 2 1/2 CL susenych kvasnic;
plnka 1 pohar hnedeho cukru, 2 1/2 PL skorice mletej, 1/3 pohara zmaknuteho masla

ja som dala všetko v správnom poradí len v pol. dávke do dp vymiesiť a potom som dávala robiť chlieb takže som to nechala tak hodinu vykysnúť v miske, urobila a nakrájala tak na 2 cm hrúbku a na plechu trošku stlačila prstami a nechala ešte 20 min. kysnúť a upiecť.

plnku som dala ja len rozt. maslo - potrela plát a na to granko + škorica
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
betyna8 Pozri príspevok
Práve mi kurier priniesol pekarnicku Moulinex Home Bread Baguette a strašne sa teším.Po práci sa pokúsim upiecť moj prvý chlebík.Konečne sa budem môcť zapájať do diskusie aj vlastnou skúsenosťou.
Vitaj medzi nami pekármi... a nech sa ti darí....
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

DanielaSĽ Pozri príspevok
Vitaj medzi nami pekármi... a nech sa ti darí....
dakujem
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Tak som včera naštartovala piecku a na prvý šup sa podaril vyborný chlebík,mňam ,mňam.Recept som našla na mmb.Pri piecke recepty neboli,ale výrobca by mi ich mal poslať,tak uvidím.Ak máte niekto recept na bagety,prosím napíšte ho.
A ešte jedna prosba.Väčšina receptov čo som ponachádzala na fórach je asi na ten stredný chlebík, z koľko dkg.múky mám urobiť menší /750 gr. chlebík?/,dakujem za rady.
chlebik 4.jpg  
chlebik 5.jpg  
1/1
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
betyna8 Pozri príspevok
Tak som včera naštartovala piecku a na prvý šup sa podaril vyborný chlebík,mňam ,mňam.Recept som našla na mmb.Pri piecke recepty neboli,ale výrobca by mi ich mal poslať,tak uvidím.Ak máte niekto recept na bagety,prosím napíšte ho.
A ešte jedna prosba.Väčšina receptov čo som ponachádzala na fórach je asi na ten stredný chlebík, z koľko dkg.múky mám urobiť menší /750 gr. chlebík?/,dakujem za rady.
vyzerá perfektne, gratulujem
0 0
olasova olasova

olasova je offline (nepripojený) olasova

Posielam Vam link na online kucharku na pekarne su rozne recepty na bagety a chlebiky, sladke i slane. Da sa aj vytlacit.

http://www.moulinex.sk/udata/files/3...OW500331SK.pdf

Ja mam vynikajuce skusenosti s pekarnou. Vrele odporucam.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

olasova Pozri príspevok
Posielam Vam link na online kucharku na pekarne su rozne recepty na bagety a chlebiky, sladke i slane. Da sa aj vytlacit.

http://www.moulinex.sk/udata/files/3...OW500331SK.pdf

Ja mam vynikajuce skusenosti s pekarnou. Vrele odporucam.
ďakujem moc krat za rýchlu odpoveď
0 0
olasova olasova

olasova je offline (nepripojený) olasova

Rada som pomohla, ja mam pekarnicku bez pecenia bagiet. Oplati sa kupit pekarnicka aj na bagety?
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

olasova Pozri príspevok
Rada som pomohla, ja mam pekarnicku bez pecenia bagiet. Oplati sa kupit pekarnicka aj na bagety?
To zatiaľ neviem.Tie bagety sa skôr podobajú na väčšie rožky,pretože su krátke,ale jedno je isté.vieš aké si dáš surovinky a z čoho to pečieš.My sme len dvaja,takže 4 ks nám budú stačiť,toľko sa ich dá upiecť na jeden krát.Ale ak by si mala vypekať pre väčšiu rodinku, tak sa asi nedopečieš.Keď nejaké spravím,priložím foto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať