Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie - rady, skúsenosti

pracujem v stavebnej agende
Ako na stavebnom úrade ? a pod.
Skúsim, ale len do časovej a vedomostnej možnosti.

CIMOM

PS : ak bude otázka, tak prosím formulovať čo najpresnejšie.
Naposledy upravil Dav : 01.10.10 at 18:06
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
ivankah Pozri príspevok
zdravim,

chcela by som poprosit o radu:
kupili sme dom, ktory je umiestneny na hranici pozemku tak, ze cast strechy zasahuje na susedny pozemok. planujeme vacsiu rekonstrukciu, v ramci ktorej chceme pristavit k domu atelier, rozsirit ho smerom do dvora a robit novu strechu, z predchadzajucich prispevkov mi teda vychadza, ze aj keby bol atelier drobnou stavbou a stacilo by ohlasenie, kedze ideme burat a posuvat nosne mury a menit podorys domu, idem na stavebne povolenie.
vyda nam stavebny urad povolenie, ak potiahneme mur dalej na hranici pozemku a takto dom zastresime alebo musime mur pristavby posunut, aby sme aspon pristavenou castou nezasahovali na susedny pozemok? mame projektanta na celu rekonstrukciu, ale radsej preverim...

dakujem

1. Ak som správne pochopil, tak musíte ísť jednoznačne cestou stavebného povolenia.

2. Ak ste doteraz mali presah strechy na susedný pozemok, tak bez súhlasu suseda nemôžete presah strechy nanovo zrealizovať. Ide o to isté ako stavba na cudzom pozemku, t.j. musíte mať nájomnú zmluvu, resp doklad o inom práve (§ 139b ods. 1 SZ). Ak nebudete mať súhlas, musíte PD spraviť tak, že nebudete mať presah na susedný pozemok.

3. Prístavba na hranici ? Môže byť, ale záleží to od situácie v teréne. Neviem posúpdiť, aký vplyv môže mať Vaša prístavba na susednú nehnuteľnosť, čo je na tomto pozemku a pod. Treba ísť postupom podľa § 6 vyhl. č. 532/2002, v danom prípade ods. 4, resp. pravdepodobne ods. 5, t.j. cestou "iného riešenia".


Záver :
Nedá sa bez situácie presne posúdiť Vaša otázka.

Poznámka : Ak sa Vám podarí preukázať podľa § 6 ods. 5 vyhl. 532/2002, že Vami navrhované riešenie môže byť a sused bude mať námietky tak Vám dám aspoň jednu radu.
V prípade, ak by stavebný úrad takúto námietku, aj keby sused tvrdil, že umiestnením stavby mu znehodnotíte pozemok chcel odkázať na súd podľa § 137 ods. 2 SZ, treba sa brániť. Takéto námietky nie sú občiansko právneho chrakteru, ale stavebno právneho charakteru. O nich nerozhoduje súd, ale stavebný úrad. Pod bránením myslím podať mimoriadny opravný prostriedok na KSÚ, ak by stavebný úrad vydal rozhodnutie a konanie prerušil, alebo podnet prokuratúre.


DOVETOK !!! :
Existuje možnosť, ako by mohla byť strecha aj nad susedným pozemkom bez súhlasu suseda, myslím tým v tomto prípade, ak už presah existuje. Je to na dlhé lakte.
Pozrite si judikatúru č. 35/2003 - rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, v ktorom je mimo iného uvedené, že ak je presah dlhotrvajúci, mohol mať vplyv na právny stav veci - vydržanie bremena, či zmenu vlastníctva k časti pozemku.

Možno pozrieť na stránke : http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_maxi_fr0.htm prejsť na judikatúru a zadať č. 35/2003.




CIMOM

______________________________

Ak je niekto iného názoru, môže mi dať mínus, ale poprosím aj uviesť prečo.
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 06.03.09 at 11:24 Dôvod: doplnený dovetok
0 0
jankaaSimonka jankaaSimonka

jankaaSimonka je offline (nepripojený) jankaaSimonka

Dobry den aj ja by som potrebovala radu.
Rozhodli sme si zobrat zo stavebnej sporitelne medziuver vo vyske 1.000.000Sk.Nakolko pozemok mal hodnotu len 700.000 museli sme rucit aj rozostavanou stavbou - garazou, ktora je pod polovicou buduceho domu. Len nastal problem v tom , ze kataster mi nechce zalozit stavbu nakolko z katastr. zakona vyplyva, ze rozostavana stavba je stavbou vtedy az ked ma nedzemne podlazie. A to my nemame. A stavebna sporitelna nas o tom ani neinformovala.Volala som aj na katastralny urad a tam ma odbili, ze musim dolozit znalecky posudok s vybudovanym prizemim inak mi do 30dni konanie zastavia. Nemozem poziadat kataster o odklad? Stavebna spor. mi po dohode poslala moje nasporene peniaze na dostavbu prizemia. Ide mi o to , ze budem musiet davat znova navrh na vklad s novym znaleckym posudkom a novym kolkom bud 2.000 alebo 8.000. Ten predosly /nastastie len 2.000/ mi nevratia. Je mozne k povodnemu znaleckemu posudku dolozit novy dodatok s vybudovanym prizemim?
Dakujem.
Jana
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
jankaaSimonka Pozri príspevok
radu.
1. Nemozem poziadat kataster o odklad?
2. Je mozne k povodnemu znaleckemu posudku dolozit novy dodatok s vybudovanym prizemim?
Dakujem.
Jana

K bodu č. 1 : Je možno navrhnúť prerušenie na nižšie uvedenú dobu. Kataster je povinný prerušiť konanie, ak to navrhnú všetci účastníci konania, nie je to na jeho ľubovôli. V návrhu treba uviesť aj dobu (60) dní. Z dikcie tohoto ustanovenia zákona, nie je treba uvádzať dôvod.
citujem :

§ 31a zákona 162/1995 (katastrálny zákon)
Prerušenie konania o návrhu na vklad

Konanie o návrhu na vklad sa preruší, ak
d) to zhodne navrhli všetci účastníci konania, a to najdlhšie na 60 dní,


K bodu č. 2 : Rozostavaná budova / rozostavaná stavba – rozumieme tým budovu/stavbu, ktorá ešte nebola skolaudovaná kolaudačným rozhodnutím. Takáto stavba môže byť zapísana do katastra nehunuteľností v prípade, že spĺňa stavebnotechnické a funkčné rozostavanie prvého nadzemného podlažia.
Doporučujem jednoznačne zhotoviť 1. nadzemné podlažie aj so stropom, aby nadzemné podlažie boloprekryté, pričom musí byť zrejmý budúci účel užívania stavby.
Treba si dať spraviť nový geometrický plán a nový znalecký posudok. Nedá sa nič robiť.

Aspoň niečo + : Ak už nebudete meniť pôdorys (rozširovať), geometrický plán využijete pri kolaudácii.


Len toľko.

CIMOM

___________________________

Ak je niekto iného názoru, môže mi dať mínus, ale poprosím aj uviesť prečo.
0 0
jankaaSimonka jankaaSimonka

jankaaSimonka je offline (nepripojený) jankaaSimonka

CIMOM Pozri príspevok
K bodu č. 1 : Je možno navrhnúť prerušenie na nižšie uvedenú dobu. Kataster je povinný prerušiť konanie, ak to navrhnú všetci účastníci konania, nie je to na jeho ľubovôli. V návrhu treba uviesť aj dobu (60) dní. Z dikcie tohoto ustanovenia zákona, nie je treba uvádzať dôvod.
citujem :

§ 31a zákona 162/1995 (katastrálny zákon)
Prerušenie konania o návrhu na vklad

Konanie o návrhu na vklad sa preruší, ak
d) to zhodne navrhli všetci účastníci konania, a to najdlhšie na 60 dní,


K bodu č. 2 : Rozostavaná budova / rozostavaná stavba – rozumieme tým budovu/stavbu, ktorá ešte nebola skolaudovaná kolaudačným rozhodnutím. Takáto stavba môže byť zapísana do katastra nehunuteľností v prípade, že spĺňa stavebnotechnické a funkčné rozostavanie prvého nadzemného podlažia.
Doporučujem jednoznačne zhotoviť 1. nadzemné podlažie aj so stropom, aby nadzemné podlažie boloprekryté, pričom musí byť zrejmý budúci účel užívania stavby.
Treba si dať spraviť nový geometrický plán a nový znalecký posudok. Nedá sa nič robiť.

Aspoň niečo + : Ak už nebudete meniť pôdorys (rozširovať), geometrický plán využijete pri kolaudácii.


Len toľko.

CIMOM

___________________________

Ak je niekto iného názoru, môže mi dať mínus, ale poprosím aj uviesť prečo.
Dakujem za radu. Uz mam napisanu ziadost. Zavisi len od stav.spor. ci s tym budu suhlasit.
Jana
0 0
valca11 valca11

valca11 je offline (nepripojený) valca11

Dobrý deň, hľadám to v príspevkoch, ale žiaľ, nepodarilo sa mi niečo podobné môjmu prípadu nájsť. Chceme k domu pristaviť garáž, nad ktorou bude aj obytná miestnosť. Čo všetko potrebujeme vybaviť, potrebujeme k tomu aj projekt? Chceme to robiť svojpomocne. Ďakujem za radu
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
valca11 Pozri príspevok
Dobrý deň, hľadám to v príspevkoch, ale žiaľ, nepodarilo sa mi niečo podobné môjmu prípadu nájsť. Chceme k domu pristaviť garáž, nad ktorou bude aj obytná miestnosť. Čo všetko potrebujeme vybaviť, potrebujeme k tomu aj projekt? Chceme to robiť svojpomocne. Ďakujem za radu
Postup je obdobný, ako je uvedené v príspevku č. 1 k tejto téme.


CIMOM
0 0
jpecnik jpecnik

jpecnik je offline (nepripojený) jpecnik

Dobrý deň.
Viete mi prosím poradiť či je vyjadrenie správcov sietí časovo obmedzené? Upravuje platnosť vyjadrenia nejaký zákon alebo vyhláška? Ďakujem.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
jpecnik Pozri príspevok
Dobrý deň.
Viete mi prosím poradiť či je vyjadrenie správcov sietí časovo obmedzené? Upravuje platnosť vyjadrenia nejaký zákon alebo vyhláška? Ďakujem.
Nechcem na 100 % tvrdiť, že v niektorom predpise to nie je uvedené, ale za svojej praxe som sa s tým ešte nestretol.

Stretol som sa ale s tým, že niektorý správca si môže priamo vo svojom vyjadrení určiť lehotu platnosti. Dáva to napr. Slovak Telekom.

Vychádzajúc z právneho stavu, tak každý správca verejných sietí je podľa novely stavebného zákona v § 126 ods. 1 dotknutým orgánom. V konaniach podľa stavebného zákona stavebný úrad prizýva dotknuté orgány, pričom ich upozorní, že na pripomienky a námietky podané po lehote sa neprihliada.

Ak sa pred konaním dotknutý orgán vyjadril, tak platí jeho vyjadrenie, ak sa nevyjadril v konaní inak.

Stavebný úrad má prehľad o stavbách na svojom území. Je na jeho posúdení, či si vyžiada od stavebníka nové vyjadrenie (napr. má vedomosť o tom, že v mieste stavby sa za posledné obdobie realizovala nejaká prekládka a pod.).

CIMOM
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Pekny den,

treba stavebne povolenie na opravu fasady?

- oprava fasady storbytoveho domu (1 podzemne pod., 1. nadzemne, 2. nadzemne a povala)

- oprava by sa riesila iba obitim starej omietky,. nanosom novej a malovkou, s lesenim,


dakuujem
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Zdravím Pán Radca,

skúsite mi, prosím poradiť ohľadom mojeho problému?

Sme vlastníci 5 pozemkov v lokalite určenej na výstavbu RD. Chceme zo svojich pozemkov vytvoriť geometrickým plánom jednu prístupovú komunikaciu. Problém je v tom, že na dvoch pozemkoch - prvý: chýba prededená 1/3 pozemku vlastník neznámy a na druhom 1/2 pozemku, ktorá ale bude mať toho istého majitela ako prvá 1/2, prebieha dedičské konanie - po rozhovore s majitelmi sme sa dohodli, že danú prístupovú komunikáciu vytvoríme, je možné v takomto stave zapísať geometrák? resp. je možné aspoň predbežne sa zaviazať, že komunikáciu určite vytvoríme ? Lebo ja chcem predať pozemok, ktorý je posledný a potrebujem pre kupujúceho nejakú záruku, že sa na svoj budúci pozemok dostane.

Dovolím si ešte jednu otázku...môže mi obec zakázať rozdeliť pozemok na viacej menších častí? Je v zastavanej časti obce, je to intravilán.

Prikladám aj nákres situácie....je to pozemok č.1997/1 a 1997/2

Ďakujem moc za odpovede.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
pepa78 Pozri príspevok
1. vlastník neznámy
2. prebieha dedičské konanie - po rozhovore s majitelmi sme sa dohodli, že danú prístupovú komunikáciu.
3. je možné v takomto stave zapísať geometrák?
4. je možné aspoň predbežne sa zaviazať, že komunikáciu určite vytvoríme ? nejakú záruku, že sa na svoj budúci pozemok dostane.
5. môže mi obec zakázať rozdeliť pozemok na viacej menších častí?

K bodu č. 1 : Ak je vlastník neznámy, tak je to smola. Ak chcete nakladať s pozemkom, vo veciach upravených postupom v stavebnom zákona, musíte mať vlastnícke (spoluvlastnícke) právo, alebo iné právo podľa § 139 stavebného zákona. Túto vec doporučujem konzultovať s právnikom. Je tam možný postup napr. vydržaním (nepoznám pomery), vyhladať cez kataster vlastníkov a pod.

K boduč. 2 a 3 : Z hľadiska stavebného zákona je to obdobné ako k bodu 1. Neviem či Vám nejaká dohoda niečo rieši. Taká dohoda s domnelými vlastníkmi je pre kataster irelevantná, pokiaľ nebude ukončené dedičské konanie.

K bodu č. 4 : Taká zmluva je uzatvorená na základe dobrovolnosti. Môžete uzatvoriť napr. zmluvu o budúcej zmluve. Neviem Vám povedať, v akej miere je z hľadiska právneho záväzná.


K bodu č. 5 : Nie. Obec Vám nemôže nič také zakázať. Nemá na to žiadne právne možnosti. Sú zákonné normy, napr. § 17 zákona č. 220/2004 Z.z., ale to je o niečom inom.


Na takéto otázky Vám neviem konkrétnejšie odpovedať. Moja rada by bola len na báze môjho názoru, pričom Vy pravdepodobne potrebujete konkrétne a adresné odpovede.


CIMOM
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Pekny den,

moja otazka z prispevku 110 bola prehliadnuta, mozem poprosit o radu?

treba stavebne povolenie na opravu fasady?

- oprava fasady storbytoveho domu (1 podzemne pod., 1. nadzemne, 2. nadzemne a povala)

- oprava by sa riesila iba obitim starej omietky,. nanosom novej a malovkou, s lesenim,

dakujem
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
mona091 Pozri príspevok
Pekny den,

moja otazka z prispevku 110 bola prehliadnuta, mozem poprosit o radu?

treba stavebne povolenie na opravu fasady?

- oprava fasady storbytoveho domu (1 podzemne pod., 1. nadzemne, 2. nadzemne a povala)

- oprava by sa riesila iba obitim starej omietky,. nanosom novej a malovkou, s lesenim,

dakujem

§ 139b stavebného zákona (50/1976)

15) Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa,
b) opravy a výmena nepodstatných stavebných konštrukcií, najmä vnútorných priečok, omietok, obkladov stien, podláh a dlažby, komínov, okien, dverí a schodišťových zábradlí,
c) údržba a opravy technického, energetického alebo technologického vybavenia stavby, ako aj výmena jeho súčastí, ak sa tým zásadne nemení jeho napojenie na verejné vybavenie územia ani nezhorší vplyv stavby na okolie alebo na životné prostredie, najmä výmena klimatizačného zariadenia, výťahu, vykurovacích kotlov a telies a vnútorných rozvodov,
d) výmena zariaďovacích predmetov, najmä kuchynských liniek, vaní, vstavaných skríň,
e) maliarske a natieračské práce.

Dovetok :
1. Neviem, ako je umiestnený dom, t.j. či lešenie môžete mať na vlastnom pozemku. Ak áno, tak je to v poriadku.

2. Ak nie, tak potrebujete súhlas vlastníka pozemku. Ak sa nedohodnete, tak je možnosť ísť cez § 135 stavebnéhon zákona, ktorý pojednáva o opatreniach na cudzom pozemku.

3. Ak je pozemok vo vlastníctve mesta, tak obdobne platí bod č. 1, resp. 2. K tomuto dodávam, že obce to riešia tak, že na lešenie je potrebné povolenie obce za úhradu (m2 x počet dní x suma za 1 m2 = záber verejného priestranstva). Netvrdím, že je to košer, ale každý ustúpi a nevyužije ust. § 135 SZ.

4. Ak by sa jednalo o pozemnú komunikáciu (aj chodník), tak je potrebné povolenie podľa § 8 zákona č. 135/1961 Zb. (cestný zákon), t.j. povolenie na zvláštne užívanie. Pre miestne komunikácie je to obec. Mimochodom správny poplatok za takéto povolenie je 3000,- Sk (nechce sa mi hľadať, koľko je to eur).

Záver :

Podľa zákona, nepotrebujete nič zo stavebného úradu. Neručím Vám, za to, že Vás nebudú tlačiť do nejakého povolenia, napr. ohlásenia. Myslím, že to by nebolo až také, ale do stavebného povolenia určite nie.

Dodatok : Uvedené polatí iba ak sa nejedná o stavbu pamiatkovo chránenú, resp. v pamiatkovo významnom území.


Asi toľko.


CIMOM

__________________________________________

Ak je súhlas, tak je to OK, ak niekto nesúhlasí prosím uviesť aj dôvod.
0 0
ivankah ivankah

ivankah je offline (nepripojený) ivankah

CIMOM Pozri príspevok
1. Ak som správne pochopil, tak musíte ísť jednoznačne cestou stavebného povolenia.

2. Ak ste doteraz mali presah strechy na susedný pozemok, tak bez súhlasu suseda nemôžete presah strechy nanovo zrealizovať. Ide o to isté ako stavba na cudzom pozemku, t.j. musíte mať nájomnú zmluvu, resp doklad o inom práve (§ 139b ods. 1 SZ). Ak nebudete mať súhlas, musíte PD spraviť tak, že nebudete mať presah na susedný pozemok.

3. Prístavba na hranici ? Môže byť, ale záleží to od situácie v teréne. Neviem posúpdiť, aký vplyv môže mať Vaša prístavba na susednú nehnuteľnosť, čo je na tomto pozemku a pod. Treba ísť postupom podľa § 6 vyhl. č. 532/2002, v danom prípade ods. 4, resp. pravdepodobne ods. 5, t.j. cestou "iného riešenia".


Záver :
Nedá sa bez situácie presne posúdiť Vaša otázka.

Poznámka : Ak sa Vám podarí preukázať podľa § 6 ods. 5 vyhl. 532/2002, že Vami navrhované riešenie môže byť a sused bude mať námietky tak Vám dám aspoň jednu radu.
V prípade, ak by stavebný úrad takúto námietku, aj keby sused tvrdil, že umiestnením stavby mu znehodnotíte pozemok chcel odkázať na súd podľa § 137 ods. 2 SZ, treba sa brániť. Takéto námietky nie sú občiansko právneho chrakteru, ale stavebno právneho charakteru. O nich nerozhoduje súd, ale stavebný úrad. Pod bránením myslím podať mimoriadny opravný prostriedok na KSÚ, ak by stavebný úrad vydal rozhodnutie a konanie prerušil, alebo podnet prokuratúre.


DOVETOK !!! :
Existuje možnosť, ako by mohla byť strecha aj nad susedným pozemkom bez súhlasu suseda, myslím tým v tomto prípade, ak už presah existuje. Je to na dlhé lakte.
Pozrite si judikatúru č. 35/2003 - rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, v ktorom je mimo iného uvedené, že ak je presah dlhotrvajúci, mohol mať vplyv na právny stav veci - vydržanie bremena, či zmenu vlastníctva k časti pozemku.





CIMOM

______________________________

Ak je niekto iného názoru, môže mi dať mínus, ale poprosím aj uviesť prečo.

dakujem za pomoc.
presah strechy mam aj vdaka rade vyrieseny.
pristavba na hranici pozemku by nemala mat nepriaznivy vplyv na susednu nehnutelnost, v casti pristavby totiz susedia maju zahrady, t.j. koniec pozemku, kde nemaju umiestnene stavby, takze by sme nemali znehodnotit susedny pozemok. budem sa to snazit uhrat na § 6 ods. 4....
co ma vsak mätie je skutocnost, ze projektant nas ziada o zabezpecenie notarsky osvedcenych suhlasov vlastnikov susednych nehnutelnosti s umiestnenim stavby (6 vlastnici 3 pozemkov, na hranici ktorych je dom a bude pristavba umiestnena) este pred podanim ziadost o SP, navyse tvrdi, ze potrebujeme aj uzemne rozhodnutie. podla predchadzujich rad, by som ten suhlas nemala potrebovat a stavebny urad by ho nemal ziadat, avsak vzhladom na umiestnenie pristavby na hranici (bez presahu), sa mi to javi ako celkom rozumne riesenie i ked financne narocne. ale potrebujem uzemne rozhodnutie, ked mam uz stavbu umiestnenu a robim len pristavbu?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
ivankah Pozri príspevok
dakujem za pomoc.
presah strechy mam aj vdaka rade vyrieseny.
pristavba na hranici pozemku by nemala mat nepriaznivy vplyv na susednu nehnutelnost, v casti pristavby totiz susedia maju zahrady, t.j. koniec pozemku, kde nemaju umiestnene stavby, takze by sme nemali znehodnotit susedny pozemok. budem sa to snazit uhrat na § 6 ods. 4....
co ma vsak mätie je skutocnost, ze projektant nas ziada o zabezpecenie notarsky osvedcenych suhlasov vlastnikov susednych nehnutelnosti s umiestnenim stavby (6 vlastnici 3 pozemkov, na hranici ktorych je dom a bude pristavba umiestnena) este pred podanim ziadost o SP, navyse tvrdi, ze potrebujeme aj uzemne rozhodnutie. podla predchadzujich rad, by som ten suhlas nemala potrebovat a stavebny urad by ho nemal ziadat, avsak vzhladom na umiestnenie pristavby na hranici (bez presahu), sa mi to javi ako celkom rozumne riesenie i ked financne narocne. ale potrebujem uzemne rozhodnutie, ked mam uz stavbu umiestnenu a robim len pristavbu?


Bez toho, že by som chcel uraziť projektanta, ten nech projektuje.

Uvedte mi podlažnosť stavby. (koľko má poschodí). Potom sa vyjadrím k územnému.


CIMOM
0 0
ivankah ivankah

ivankah je offline (nepripojený) ivankah

CIMOM Pozri príspevok
Bez toho, že by som chcel uraziť projektanta, ten nech projektuje.

Uvedte mi podlažnosť stavby. (koľko má poschodí). Potom sa vyjadrím k územnému.


CIMOM
nepodpivniceny dom s jednym nadzemnym podlazim, ziadne poschodia
dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

CIMOM, síce tvoje rady zatiaľ nepotrebujem, nedá mi však neoceniť prácu, ktorú tu odvádzaš. Klobúk dole.
Oceňujem náhodne vybraný príspevok.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ak mám katalógový projekt rodinného domu a chcem si dať dokresliť garáž, potrebujem na to súhlas pôvodného projektanta rodinného domu? Garáž bude napojená na stenu rodinného domu a krov predĺžením vytvorí strechu.
Ďakujem.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Marína Pozri príspevok
CIMOM, síce tvoje rady zatiaľ nepotrebujem, nedá mi však neoceniť prácu, ktorú tu odvádzaš. Klobúk dole.
Oceňujem náhodne vybraný príspevok.

Ďakujem.


CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
kabatik Pozri príspevok
Ak mám katalógový projekt rodinného domu a chcem si dať dokresliť garáž, potrebujem na to súhlas pôvodného projektanta rodinného domu? Garáž bude napojená na stenu rodinného domu a krov predĺžením vytvorí strechu.
Ďakujem.
Áno.
CIMOM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať