Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
Adiks
Dada
Mám faktúru od SPP za vyúčtovanie plynu od 19.12.2013 do 31.12.2013. Dátum dodania 31.12.2013, dátum vystavenia 31.1.2014. Do DPH dám januárového a v kontrolnom výkaze bude v B2 a dátum dodania uvediem 31.12.2013? Dobre to tak bude?
V KV DPH faktúru uvedieš do C2. To, že vyúčtovacia faktúra od SPP je opravnou faktúrou v zmysle zákona o DPH je uvedené v zmluve o dodávke plynu. Nakoľko vo faktúre od SPP je uvedená spotreba plynu za celé fakturačné obdobie a ty nevieš spotrebu plynu za jednotlivé obdobia uvedené vo faktúrach za opakované dodávky zemného plynu, tak v kolónke Poradové číslo pôvodnej prijatej faktúry uvedieš číslo poslednej faktúry za opakovanú dodávku zemného plynu v danom fakturačnom období.
Lenže ja ju nemám mínusom ako dobropis. Prišiel nedoplatok, tak je plusom.
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

Pochváliť
Myslela som si, že 10.2. A čo sa týka tej zjednodušenej faktúry tak to kvôli tej sume, keďže faktúry do 100 € vrátane DPH sa uvádzajú do B3. Alebo som zase niečo zle pochopila?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
srska
kto máte soft pohodu - je dostupnná verzia 10602.9 z 12.02.2014 so zapracovanou agendou kontrolný výkaz dph
Skúšala som urobiť KV, funguje zatiaľ bez problémov. Zaujímalo ma hlavne, ako to bude ťahať PHM, ak si uplatňujem len 80%. Ale dáva to tak, ako treba.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
baculacik
Myslela som si, že 10.2. A čo sa týka tej zjednodušenej faktúry tak to kvôli tej sume, keďže faktúry do 100 € vrátane DPH sa uvádzajú do B3. Alebo som zase niečo zle pochopila?
Zle pochopila, - do B3 idú zjednodušené faktúry (Doklad za tovar alebo službu, ktorý nepresiahne sumu 100 EUR)
Čo sa volá faktúra - je faktúra
http://www.humanet.sk/spravy/zjednodusena-faktura-2013
2 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Faktúra od mobilného operátora , nie je zjednodušenou faktúrou a preto sa uvádza v B2. / nezáleží na sume/
1 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Ak vystavíme faktúru pre podnikateľa ktorý má IČO, DIČ, ale nie je platiteľom DPH, takže nemá IČ DPH, tak táto faktúra ide do A1, alebo D2 ?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
do A1
1 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Pochváliť
Mám prijatý dobropis na vrátený tovar od dodávateľa z Českej republiky. Ide do C2?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
EkoMax
Ak vystavíme faktúru pre podnikateľa ktorý má IČO, DIČ, ale nie je platiteľom DPH, takže nemá IČ DPH, tak táto faktúra ide do A1, alebo D2 ?
Ak je to nezdaniteľná právnická osoba tak A1, ak je to občan nepodnikateľ, tak do D2. Tak to tu bolo rozoberané vyššie.
1 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Chcem odoslať kontrolný výkaz ale v e-dane ho nevidím. Je tam už pridaný ?
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Pochváliť
iba cez portál finančnej správy sa dá poslať
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Podarilo sa mi ho nahrať, ale v pár položkách mi pri kontrole vyhodilo chybné zaokrúhlenie. Keď zaokrúhlenie opravím, nebude mi sedieť s údajmi na priznaní DPH. Ide síce len o pár centov spolu cca 0,05 €, musím opraviť priznanie DPH a od dodávateľa žiadať opravu týchto faktúr ?
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

Pochváliť
kn-alka ďakujem veľmi pekne a aj za ten link. Už som "v obraze"
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
EkoMax
Podarilo sa mi ho nahrať, ale v pár položkách mi pri kontrole vyhodilo chybné zaokrúhlenie. Keď zaokrúhlenie opravím, nebude mi sedieť s údajmi na priznaní DPH. Ide síce len o pár centov spolu cca 0,05 €, musím opraviť priznanie DPH a od dodávateľa žiadať opravu týchto faktúr ?
Podľa mňa treba uviesť DPH presne z faktúry.
1 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Ak uvediem DPH presne podľa faktúry, tak mi v kontrolnom výkazy vyhadzuje chybu pri zaokrúhlení.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Pochváliť
Toto je z poučenia:Suma dane v eurách
Uvádza sa suma dane uvedená na faktúre v členení podľa sadzieb dane. To znamená, že ak faktúra obsahuje údaje o tovaroch, ktoré podliehajú základnej sadzbe dane, a tovaroch, ktoré podliehajú zníženej sadzbe dane, uvedie sa suma dane v dvoch riadkoch; jedenkrát pre tovary podliehajúce základnej sadzbe dane, druhýkrát pre tovary podliehajúce zníženej sadzbe dane. Suma dane sa uvádza tak, ako je uvedená na faktúre, s 2 desatinnými miestami.

Odoslala by som to tak, aj keď hlási chybu pri zaokrúhlení.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
EkoMax
Ak uvediem DPH presne podľa faktúry, tak mi v kontrolnom výkazy vyhadzuje chybu pri zaokrúhlení.
Ale dovolí odoslať.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
to som neskúsila, dá sa podať znovu s chybami v zaokrúhlení ?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
EkoMax
to som neskúsila, dá sa podať znovu s chybami v zaokrúhlení ?
Áno, dole sa objaví správa o chybách - oranžovo-okrovou a hore, že logické chyby nebránia v odoslaní.
Akonáhle je "červená" chyba, to už odoslaniu bráni.
1 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Pochváliť
Vivči
Ďakujem za odpoveď, účtujem v MRP. Áno mám to v celkovej sume a daň nie je vyčíslená /fa od Slovnaft/ Ja DN a mýto účtujem na účte 538. Skúsim zaúčtovať nasledovne:
- fa Slovnaft: 200,-- 314/321
- úhrada fa od Slovnaft 200,-- 321/221
-fa od NDS 166,67 538/321
DPH 33,33 343/321
-zúčt.fa NDS ind.dokl. 200,-- 321/314.
Dúfam že bude to takto dobré, aby som nemusela ručne zasahovať ani do soft, ani do kontr.výkazu.
My faktúry za mýto od NDS učtujeme ako zjednodušené danové doklady-cez pokladnu, pripadne interný doklad-ked je platba kartou. Tak mi to potvrdili viacerí, tým pádom by to do B2 nešlo ako prijatá fakúra. Mám ich vela-treba to robit cez faktúry?
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05