Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dcéra mojej sestry je učiteľka a z nedostatku iných činností po večeroch opravuje diktáty. Včera bolo už pol jedenástej a manžel jej vraví: Ešte si hore? Poď si už ku mne lažkať. A z postieľky sa ozvalo: Už idem ocinko. Malá všetečnica prebehla z detskej do spálne, zavŕtala sa k ocinovi pod paplón a mamina už mohla opravovať diktáty aj do rána.
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Toto je moja obľúbená téma! Pridám 2 pubertiacke.
Kamoškina dcéra reagovala na mamine výčitky, ...čo to zasa spravila, ako je to možné.. s úsmevom: To nie ja, to moja schauma!!
Môj 15 ročný syn ma zasa priviedol do úžasu, keď si sám kúpil nohavice k obleku. Volal mi, že už ich má, že mu sedia a odtieň je cyklámenový. Zostala som v nemom úžase a chvíľu si syna predstavovala ako plameniaka. Potom som sa spýtala: nehovorila predavačka náhodou antracitový? Že hej, vedel som, že v tom slove je C!
Ináč môj manžel hovorí, že takéto názvy nie sú farby, že aj broskyňová nie je farba, ale vodka..
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Včera som robila žemľovku a pri tom ma napadol výrok môjho vnuka. Mohol mať vtedy asi 4-5 rokov. Došiel zvonku a pýtal si od maminy rožtenku. Mama mu povedala, že nemajú a on stále trval na tom, že veď majú jablkovú. Mala to byť jablková žemľovka a videl ako ju mamina robí z rožkov, tak preto to bola rožtenka.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Mojej 5 ročnej dcérke sa odlepila podrážka na papučke.
Pohotová papučky zbalila do igelitky a dala mi ich, aby som ich odniesla do LEPÁLNE.
/do opravovne obuvi/
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Moja 3 ročná vnučka na otázku ako bolo na návšteve: ja som hladkala leva /bol to rys/ a veeelké vtáčiky. Boli vypchaté? ....nie, boli živé, ale nechodia....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

mám prváčika - nadané dieťa. V škole sa učia už aj také veci ako tvrdé-mäkké spoluhlásky. Včera som bola na rodičku a pozerala si jeho zošity a práce, ktoré robili v škole. Na jednej A4 mali opisovať slová z ľavého stĺpika do kolóniek, a to tak, že priradili správne slovíčka - napr. v pravom stĺpčeku bolo slovo sliepky, v ľavom hydina. V strede prázdny riadok, kde to slovko mali opísať. Názov celej témy bol - Už viem, že H je tvrdá spoluhláska. Moje šikovné dieťatko krásne priradilo slovíčka, až na to, že ani po jednom H nebolo tvrdé y. Takže vznikla hidina, ohíbať, mohila a podobne... tak som zistila, že môj syn už možno vie, že H je tvrdá spoluhláska, ale rozhodol sa to odignorovať
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Marianna01 Pozri príspevok
mám prváčika - nadané dieťa. V škole sa učia už aj také veci ako tvrdé-mäkké spoluhlásky. Včera som bola na rodičku a pozerala si jeho zošity a práce, ktoré robili v škole. Na jednej A4 mali opisovať slová z ľavého stĺpika do kolóniek, a to tak, že priradili správne slovíčka - napr. v pravom stĺpčeku bolo slovo sliepky, v ľavom hydina. V strede prázdny riadok, kde to slovko mali opísať. Názov celej témy bol - Už viem, že H je tvrdá spoluhláska. Moje šikovné dieťatko krásne priradilo slovíčka, až na to, že ani po jednom H nebolo tvrdé y. Takže vznikla hidina, ohíbať, mohila a podobne... tak som zistila, že môj syn už možno vie, že H je tvrdá spoluhláska, ale rozhodol sa to odignorovať
Moja je tiež prváčka a brali písmeno E. mali na po písmeno napísať čo najviac slov a ona : expedicialog (niekde počula slovo expedícia a dialog a tak to skomolila - joj ale sú zlaté
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
mám prváčika - nadané dieťa. V škole sa učia už aj také veci ako tvrdé-mäkké spoluhlásky. Včera som bola na rodičku a pozerala si jeho zošity a práce, ktoré robili v škole. Na jednej A4 mali opisovať slová z ľavého stĺpika do kolóniek, a to tak, že priradili správne slovíčka - napr. v pravom stĺpčeku bolo slovo sliepky, v ľavom hydina. V strede prázdny riadok, kde to slovko mali opísať. Názov celej témy bol - Už viem, že H je tvrdá spoluhláska. Moje šikovné dieťatko krásne priradilo slovíčka, až na to, že ani po jednom H nebolo tvrdé y. Takže vznikla hidina, ohíbať, mohila a podobne... tak som zistila, že môj syn už možno vie, že H je tvrdá spoluhláska, ale rozhodol sa to odignorovať

... alebo si myslí, že keď je H tvrdá spoluhláska, načo ešte pritvrdzovať s y? Môj syn, ten sa nikdy nepomýlil
hidyna, nepomílyl, nykdi.... ani raz pri diktáte nenapísal správne! Čo já som sa s ním natrápila!
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

witch Pozri príspevok
Toto je moja obľúbená téma! Pridám 2 pubertiacke.
Kamoškina dcéra reagovala na mamine výčitky, ...čo to zasa spravila, ako je to možné.. s úsmevom: To nie ja, to moja schauma!!
Môj 15 ročný syn ma zasa priviedol do úžasu, keď si sám kúpil nohavice k obleku. Volal mi, že už ich má, že mu sedia a odtieň je cyklámenový. Zostala som v nemom úžase a chvíľu si syna predstavovala ako plameniaka. Potom som sa spýtala: nehovorila predavačka náhodou antracitový? Že hej, vedel som, že v tom slove je C!
Ináč môj manžel hovorí, že takéto názvy nie sú farby, že aj broskyňová nie je farba, ale vodka..
Spomenula som si tiež na rozhovor so synom, bolo to pred dvomi rokmi, syn bol v maturitnom ročníku, v októbri som mu povedala, aby mi včas oznamil kedy bude stužková, začala som mu vysvetlovať, že si musím všetky veci zariadiť, aby som mala voľno s tatkom, potrebujem si aj na seba niečo kúpiť a podobne. Syn zareagoval:" Mami nerob si žiadne starosti, vôbec nič nepotrebuješ, veď ty nikam nejdeš."
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Je to už dávno minulosť :-) mala som nový účes, syn za PC,si nič nevšimol, hoci som mu to všelijak naznačovala,až som mu to na rovinu nezahlásila: "No čo si si nevšimol,že som bola u kaderníčky ??" a on...ledva sa na mňa pozrel a povedal: ".....a čo?? nerobila ? "

Teraz zažívam srandičky s vnúčatami, najmladší má 2 roky. Mladí išli trošku von a ja som ho strážila, kreslili sme, on ma volá "taký" (starký) :-)
Tak mi tak hovorí: "Taký eče dočemk" - (ešte domček), a tak rôzne komolí tie názvy. A odrazu začal len rozprávať,že "Ja če (ja chcem)pasina",no ja som za ten svet nevedela,čo to je???? Pasina,pasina, čo to môže byť...malý už celý nervózny,že ako si to predstavujem,že to neviem,čo on chce, tak ma vzal za ruku a ukázal mi, čo to tá "pasina" je a to bola plastelína :-)
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Susedina vnucka bola u nich a poobede sa straaasne nudila, dedko pocuval rozhlas v kuchyni a babka pozerala akusi telenovelu, vnucka prisla za nou, aby jej pustila nejaku rozpravku, pravdaze babka odmietla, vsak co keby jej nejaka srdcervuca situacia usla, ani na druhu prosbu nereagovala a tak vnucka /inak vtedy mala okolo 4 rokov/ odisla za dedkom a vravi mu: starky, pocuvaj, starka cita same zamilovane knihy a pozera same zamilovane filmy, ty pocuvaj, nechyba jej nahodou sex?
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Vnuk (6r) mi dal včera hádanku:
-Starký, vieš aké prostriedky sa mi najviac páčia?
Hlavou mi hmýria prostriedky, metódy, formy, dopravné, viazacie...nič správne. A on:
- Prostriedky z toaletného papiera , s tými krúžkami sa mi dobre hrá !
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Aj vaše detičky tak ovplyvňuje reklama? Moje vnučky vedia skoro všetky naspamäť.
Mojej známej vnuk bol dáko dlho na WC, tak sa za ním išla pozrieť a on hlavičku v mise - baktérie, kde ste? Ja som dak!
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Vnučka,keď ešte nevedela povedať "r":
Muž sa dohodol s kamarátom,že mu tento opraví auto. Dal mu kľúče a ten ho chcel vziať spred domu a odviezť. Vnučka bola práve na balkóne a začala kričať na celé sídlisko:
"Stalký, stalký, kladnú nám auto, zlodeeeej, vlááááh."
Naposledy upravil uct2007 : 24.11.09 at 19:12 Dôvod: zbadala som sa, že vlááááh (vrah) sa nepíše s "ch" :-)
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

dorah34 Pozri príspevok
...A este jeden zo skolky:
Matko ako ste sa v skolke bili?
s kym, s vladom alebo s jakubom?
S jakubom.
A kedy vcera alebo dnes?


No su to proste nase zlaticka:-))
toto mi pripomenulo nášho Samka :-) on je tiež také "zlatíčko". pýtam sa ho doma: "Samko, s kým si sa škôlke bil?"
A on na mňa pozerá tými svojimi kukadlami: "Ako sa volá ten chlapec v páskovanom tričku?"
A ja na to: "No ja neviem, Samko, ty chodíš do škôlky, nie ja." :-)

Pani učiteľka nám dosť často hovorí, že to, čo on dokáže sľúbiť hneď po tom, čo spraví niečo zlé... potajme sa s manželom smejeme na tom, že "Nikto ti nemôže dať to, čo ti Samko sľúbi."
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

ZEvina Pozri príspevok
Aj vaše detičky tak ovplyvňuje reklama? Moje vnučky vedia skoro všetky naspamäť.
Mojej známej vnuk bol dáko dlho na WC, tak sa za ním išla pozrieť a on hlavičku v mise - baktérie, kde ste? Ja som dak!
aj náš Samko pozerá na WC, či je tam bazén a baktérie.
0 0
xaxar1 xaxar1

xaxar1 je offline (nepripojený) xaxar1

Bratova dcéra, asi 8 ročná, sa opýtala zo zadnej sedačky v aute: "Oci, ty sa prečo stále keď predbehneš nejaké auto pozrieš na mamku? Bojíš sa, že ti bude nadávať za rýchlu jazdu?" On sa samozrejme pozeral do pravého späťáku, či sa už môže zaradiť.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Nas skoro 6 rocny syn sa obcas dostava do predpubertalneho obdobia, minule v hneve zahlasil: " Ja vas vyzeniem z domu, len penazenky si necham."

...no, tesim sa na pubertu
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Včera prišiel manžel z práce mierne podráždený. Začala som robiť palacinky a náš 9 ročný Adam pobehoval a volal otca, nech sa idú zahrať nejakú hru. Manžela to dosť dráždilo a vždy odpovedal:"Prosím ťa počkaj!" Ako Adam viac naliehal, stúpal aj manželov adrenalín a začal Adamovi vydávať rôzne povely, najprv urob toto, potom tamto .... Adamovi sa to nepáčilo, manželov hlas sa zvyšoval. V jednom momente som zavolala Adama či radšej nejde so mnou robiť palacinky, podarilo sa mi ho zaujať tak, že v závere ich dorobil sám a bol zo seba nadšený.
Večer, keď sme sedeli v obývačke, Adam ma začal hladiť po vlasoch a hovoril:"Mami ja som asi celý ty, som pekný po tebe, viem variť ako ty, rád čítam ako ty, som troška aj po Maťovi (jeho dospelý brat) mám rád matematiku a chémiu ako on, no a niečo som podedil aj po Janke (dospelá sestra), po nej mám rád zvieratá a angličtinu." ....A potom to prišlo, manžel zahanbene zdvihol hlavu spoza novín a spýtal sa:"Adam snáď aj niečo po mne po tatkovi máš?!"........"No po tebe som hnevlivý a nadávam," zamyslene povedal Adam.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Naše dvojičky, keď mali asi zo dva a pol roka, či viac, presne nepamätám,ešte poriadne a čisto nerozprávali, napríklad nám hovorili "oško a mamiška". Raz som ich tak hrešila za čosi, čo vyviedli a oni dali tie malé hlavičky dokopy a šepkali si:
"Keď budeme veľkí, dáme "mamišku" do domova". Takže uvidíme :-)
dnes majú o 22 rokov viac...:-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať