Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ste mi pripomenuli najstaršiu vnučku, keď mala asi 2,5 roka a večer som jej čítavala rozprávky. Práve Knihu džunglí mala veľmi rada. Raz som sa niekde ponáhľala a chcela som čo najskôr dočítať rozprávku, tak som preskočila strany, dúfajúc, že si to vnučka nevšimne. Ona chvíľu počúva, a zradu: Počkaj babka! Ešte medvede netancovali! Podíde ku mne a vráti stránky späť - ku medveďom! Takže odporúčam babkám NEPODVÁDZAŤ! By ste neverili, koľko tí drobci majú rozumu!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
V pondelok sme s manželom varovali našich školákov a spomenula som im, že musia mamine pomáhať, pretože ocko je odcestovaný aby neochorela a vyšlo zo mňa, že ma všetci hnevajú. A hneď otázka, prečo Ťa hnevá ocko? Odpoved, pretože ked je doma málo pomáha mamine, skoro naraz vyskočili a zakričali: Veď raz už aj povysával. je im za nim smutno, tak ho obhajujú.

A na ostatných dvoch našich dvoch synov si tiež našli adekvátnu odpoved a bola som vybavená. Čo sa ja vlastne stresujem, ved máme super chlapov.

A na otázku, prečo malá nemá uprataný stolík, mi povedala, že mamina jej to nekázala /čo nie je pravda/, moja otázka bola: a na záchod chodíš iba ked Ťa mamina pošle, no ten smiech čo nastal, ani nemohli zaspať.

No deti vedia byť aj surové. O bombovom útoku sme malým nič nepovedali a v škole sa deti dozvedeli, že mejú ocina v Iraku, tak sa ich hned pýtali, či je zabitý, malý bol taký vyplašený až do večera, pokiaľ ho nevidel na skype.
Naposledy upravil ALDA : 28.10.09 at 22:06
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Kazu Pozri príspevok
Ak je ten tiger kreslený tak kľudne môže vyzerať ako lev Ale ďakujem ti, že si to napísala, aspoň nebudem nevzdelaná, lebo šeucháňa nepoznám. V takých nebezpečných rozprávkach sa pohybuje pepsíková, "my" milujeme lesné víly.
..

..kdeže ja..to môj malý svištík také číta""...múdre dieťa..
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

tuto situaciu iste poznate:

Mami?
Mami?
Mami?
Mami?
Mami?
jezisi, martinko, pockaj chvilocku, ved nebud ako pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
:-):-):-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
dorah34 Pozri príspevok
tuto situaciu iste poznate:

Mami?
Mami?
Mami?
Mami?
Mami?
jezisi, martinko, pockaj chvilocku, ved nebud ako pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
:-):-):-)
..

..a čo je to "pokazený gramofon?..sa ťa náhodou nespýtal?..
(lebo keď mal môj najmladší syn asi 5-6 rokov, pri upratovaní pivnice sa našla krabica s platňami a že ako sa toto používa a na čo je to?..a kde sa to púšťa?..a ako to môže hrať?..a šak to nechaj, ešte sa nám to môže zísť..a vysvetliť mu, na čom sa to čierne prehráva, - no, musela som nakresliť gramáč..lebo gramofon sme už doma nemali..)
Naposledy upravil pepsikova : 31.10.09 at 07:38
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dnes sme dopoludnia odbehli s manželom do obchodu , lebo som niečo potrebovala kúpiť .Vrátili sme sa domov , manžel začal čistiť uvarené zemiaky , ja som začala vyprážať fašírky , nakoľko som sa ponáhľala s obedom a popri tom ,som poprosila môjho vnuka , ktorý má 5,5 roka , aby povykladal nákup z tašky , lebo babka sa ponáhľa s varením .......a on tak vykladá nákup na stôl , komentuje , babka koľko veľa si nakúpila a zároveň sa pýta dedka:

"dedooooo , Ty si bol s babkou v obchode , alebo si sedel v aute ako vždy ?"

Dedo srandista podal odpoveď : nie , ja som behal medzi regálmi ....môj vnuk na to ...... no vidíš dedo , pokiaľ si Ty behal medzi regálmi , babka toho toľko nakúpila, že až ......ona je taká naša "nakupanica ".... lebo veľa nakúpila .
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

dorah34 Pozri príspevok
tuto situaciu iste poznate:

Mami?
Mami?
Mami?
Mami?
Mami?
jezisi, martinko, pockaj chvilocku, ved nebud ako pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
Ja nie som pokazeny gramofon!
:-):-):-)
Tak toto mi pripomenulo moju dcéru, keď mala asi 3 roky:
Mami!
Mami!
Mami!
Mami!
Mami!
Luda!
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
ludmilla Pozri príspevok
Tak toto mi pripomenulo moju dcéru, keď mala asi 3 roky:
Mami!
Mami!
Mami!
Mami!
Mami!
Luda!
presne to isté môj syn tiež asi v tom veku, 5-6x mamíííííííí a ked som sa neozvala - Evi, nečuješ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Babka Ty si taká" sexi " .......miláčik poď sem a povedz mi pekne , čo si Ty predstavuješ pod slovom sexi ? Ako mám tomu rozumieť , pýtam sa s vážnou tvárou ..........no tak ja si myslím že Ty si "úžasná " ........... A to kde si počul ......no to tak hovoríme v škôlke babám .



Manžel robil stierku .......prišiel k nemu náš libling a vraví , dedo šúchaš , šúchaš ?

Áno môj ,šúcham ....vnuk : tak dobre dedo , tak si ešte trošku pošúchaj , ja idem zatiaľ pozerať rozprávku a potom pôjdeme domov .
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
moja staršia , ked bola malá, tak hovorila kečupu- čečuk a najviac sa ujalo, že ryžový nákup - miesto nákypu. Najväčší punc dala asi svojmu dedkovi, keď chcel, aby ho volala dedo a jej sa stále podarilo, len debo a asi po treťom raze sa už dožral a povedal, ja som Palo .... a je to tak aj dnes keď už má 17-násť a volá dedka len Palo ( kd ten debo byť nechcel - kto by chcel )
mladšia tá teraz exceluje , že méko ho amkou tepué, posím (Mlieko so slamkou teplé prosím )
Nedávno sme boli u svokrovcov a krpatá hovorí svokre- babina ty si taká vedúcka a ona, že prečo. "lebo ty tu všetkým rozkazuješ a oni ťa musia poslúchať " Potom sa postavila do miestnosti a vykrúcala sa, že babinka som krásna? Povedz a odpadni až potom ( totižto svokra stále len hovorí, aká si krásna ja asi odpadnem)
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

dnes sme čakali na zastávke na autobus....chladno bolo.....

mami, za kolko minut už pride?
za 2
a to do kolko musim napočitať?
do 120
1,2,3,4,7,8,9,26,
Jakubko, to ako počitaš?
rychlejšie, aby aj autobus prišiel skôr
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

ahojte, ja som nasla spisanych par peral z cias, ked boli moji mali:-))

ja: dorka, to mas oblecene tatove tricko to si si vzala vyzehlene z kopy?
dorka: nie, to smradlave z postele:-))

Martin: zem vznikla tak, ze sa zrazili dve polovice kopcoviteho piesku...

Martin: toto je davno, vtedy boli este ciernobiele fotky. a toto je este davnejsie vtedy boli len cierne fotky:-)

Matko volal vsetky tlacidla slovom maciatko ( od mackat), tak som sa ho spytala, ci rozumie rozdiel medzi maciatkom a tlacitkom a on: Rozdiel medzi tlacitkom a maciatkom je, ze tlacitko sa zacina na tla a maciatko na mňa.

Martin si jeden cas hrozne ale fakt hrozne vymyslal, tieto su z toho obdobia:
- au, boli ma brusko, asi som nemal jest toho peceneho jezka...
- zavriem dvere, aby sem neprisiel ten krokodil...
- jasne ze mam rad zemiaky, ved bez nich by som ani staru tetku nezozral...
- musel som zahodit ten rohlik lebo tam boli taki zli ludia v tom rohliku...
- Mama nasa cesta ide az do bratislavy. to je jedna cesta, aby sme autom nemuseli preletovat jamu...
- mama, moze mravec chodit bokom?

A este jeden zo skolky:
Matko ako ste sa v skolke bili?
s kym, s vladom alebo s jakubom?
S jakubom.
A kedy vcera alebo dnes?


No su to proste nase zlaticka:-))
Naposledy upravil dorah34 : 02.11.09 at 18:12
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Raz ked babka dedkovi nieco vycitala, moj starsi Kubko (mal nieco cez dva roky) sa na nu obratil: Babka vypni zvuk..!
Matko ma teraz nejake papulovacie obdobie, skusa co moze a niekedy je tazko sa nesmiat. Cez vikend nieco vyzadoval a ja som mu to odmietla dat, tatino mu tiez nieco k tomu povedal a maly hovori tatovi: Ty nehovor, teraz rozpravam s maminou!

Alebo ked nieco robim s papiermi a je v mojej blizkosti, tak mu vzdy hovorim, ze toho sa nesmie chytat, lebo je to dôlezite. A tak teraz ked si rozlozi auticka (vacsinou na najnevhodnejsom mieste) povie: nechytajte mi to to su dolezite auta.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Pred rokmi moja 5 rocna neterka pri hadke ze chce dostat hracku :

Nerob sa že ma nepocujes lebo ja to vidim, že kričim
0 0
Micifuzik Micifuzik

Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

Ahojte, mne prišla na rozum príhoda z čias keď som mala asi tak 3-4 roky. Vtedy dávali raz v nedeľu predpoludním v telke Sandokana.
Potom sme išli do kostola, na omšu prišiel aj náš malý kamarát / prvý krát/ a keď vstúpil do kostola, nadšene ukázal prstom na Ježiša a zakričal : ,,aha Sandokan, Sandokan ,,
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Micifuzik Pozri príspevok
Ahojte, mne prišla na rozum príhoda z čias keď som mala asi tak 3-4 roky. Vtedy dávali raz v nedeľu predpoludním v telke Sandokana.
Potom sme išli do kostola, na omšu prišiel aj náš malý kamarát / prvý krát/ a keď vstúpil do kostola, nadšene ukázal prstom na Ježiša a zakričal : ,,aha Sandokan, Sandokan ,,


Co sa kostola tyka sa v nasej rodine objavila tato prihoda. Moja babina nas ako deti vzdy viedla k viere. Ked mal moj brat 4 roky vzala ho na nedelnu omsu. Po jej skonceni sa išla rozpravať s farárom o prijímaní.
Farár sa bohužiaľ pokusil o konverzaciu s mojim malym bratom. Ten na otazku či sa doma modli povedal toto : Ja nie ale mamika ked som zlý sa na mna modli a hovorí mi krista tvojho.
Moja babicka ušla z kostola celá červená a prijímanie bolo v inom
0 0
Alyssa Alyssa

Alyssa je offline (nepripojený) Alyssa

môj malý si zasa mislý, že tatino je aj jeho manžel, lebo je to aj môj manžel
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Správny chlap! Čo je Tvoje, to je aj moje!
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Malá suseda hovorí mojej mame:
Tetáá, vy rovnaké vlasy s Rexom ...
(Rex je pes s dalmatínsky sfarbenou srsťou a mama je už trochu šedivá čiernovláska)
Naposledy upravil inajana : 05.11.09 at 13:51
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nakričala som na môjho 4,5 ročného synátora Triffonka, keď už veľa vymýšľal okolo umývania. Šiel sa napokon umyť s dedkom.
Keď sa vrátili už umytý, učesaný a v pyžamku vygúlil na mňa svoje veľké očká a pýta sa ma: - Mama, .. už si vylepšená?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať