Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Nikdy nezabudnem na hlášku, ktorú povedala moja o päť rokov mladšia sestra, keď bola asi dvojročné dieťa. Naša mačka papala z tanierika mliečko a mala pri tejto činnosti zdvihnutý chvost vo vodorovnej polohe - zarovno s telom. Sestra pozerala na mačku a pýta sa: "Mama, to mliecko jej ide aj do chvosta?"
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

toto ma včera potešilo :

náš malý samko (3) má rád paličky z lístkového cesta. a keď včera prišiel zo škôlky (úspešne už dva dni škôlkujeme), ponúkla som mu misku paličiek. a on na to: "maminka, ty si ale milá." (jj...milá maminka ich piekla v noci kvôli nemu )
Naposledy upravil Lubica H : 04.09.09 at 11:30
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Predchádzajúci príspevok mi pripomenul môjho syna, keď chodil do škôlky. Vždy som mu ráno prečítala na nástenke, čo budú mať na obed. Raz mali mať dukátové buchtičky (dovtedy ich nejedol). Poobede som sa ho pýtala, či mali tie dukátové buchtičky. A on mi povedal: "Mali, ale žiadne dukáty v nich neboli".
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, tak aj nas maly uz ma tri dni uspesneho chodenia do skolky, sice este len po dve hodiny, ale plakal len ked som pre neho prisla, od lutosti. Rano dokonca povzbudzoval jedno dievcatko: neboj, maminka pre teba pride...
Ale ine som chcela, bola som dnes na vacsom nakupe a manzel s nim bol vonku. Bolo uz dost neskoro a chcel ho nalakat domov a vedel ze som mu nieco kupila, tak mu povedal, ze ma doma prekvapenie (to maly strasne rad) a maly na to: A preco, ved nejdem do skolky? (To je reakcia, ze vzdy ked pre neho pridem tak dostane nejaku drobnost.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
aj ja som si spomenula ako som neúnavne trápila moje deti všelijakými slovami napr: lietadlo bolo liepadlo
štamperlík bol štrmplík
čo papáš? dcérka papala vždy dynamitné párky namiesto diétnych
a dvadsaťdva bolo ...vavavavavava a nešlo to zastaviť....
ale ako 3-ročné deti vedeli pekne rozprávať a vyslovovať "r".
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Známemu priviezli domov prvý krát paletu dialyzačného roztoku. Keď to zložili, zvedavá suseda sa pýtala 5 ročného syna, čože im to to auto priviezlo. A malý, veľmi pohotovo odpovedal: "Mala si sa spýtať tých ujov, keď si taká zvedavá ..."
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

Deti su uz velke ale nezbudnem:
-prisli sme k znamym pozriet na babatko,s ktorym pred par dnami dosli z porodnice. Nas syn mal asi 5 rokov. Dievcatko dostalo meno Dorotka. Maly sa pri prichode bez okolkov a celkom logicky opytal: To preto sa vola Dorotka, lebo sa prave dorodila?
-dcera ked 1.x videla v meste mnisky v habitoch chcela vediet ze kde je tu karneval... a spytala sa to dost hlasno, museli ju pocut. Mozno aj nas vybuch smiechu...
0 0
ejamar ejamar

ejamar je offline (nepripojený) ejamar

Keď mala moja dcéra necelé 2 roky, boli sme na návšteve u starkej. Ako každé dieťa aj ona strašne rada "lašovala" a otvárala skrinky v obývačke. My sme sedeli a rozprávali sa keď zrazu do dobehla a s vytreštenými očami hovorí " mamííí, pozri aké veľké cédečko má stajká " - a v rukách držala LP platňu.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

..no mne syn robil s výslovnosťou tiež radosť keď bol malinký...hádajte ako vyslovil auto?..auto robí brm brm, tak pre neho auto bolo brľa a osobné auto bolo "omese" a nákladné auto bol "akane"....no vyznajte sa
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Náš malý Denisko (sesternicin syn) volá kinderko "kikiko", nákladné auto je "dodo". Zo začiatku všetky ženy boli "mama". Srandy kopec s ním
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

hnedoočka Pozri príspevok
keď som včera vyčítala synovi /18/ jeho povahovú črtu,že nič neurobí ihneď a potom na to zabudne, s kľudom angličana zahlásil: "problém, ktorý sa nevyrieši sám,nestojí za moju pozornosť". samozrejme som vybuchla smiechom a usúdila,že je vlastne bezproblémový človek.
Doma vychovávam jeho dvojča.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

ahojte
pridavam moj posledny zazitok
moj brat si prisiel pre deti ktore boli so mnou na dovolenke, prisiel aj s kamaratom z prace a ten mal so sebou malu 3 rocnu dcerku. Boze keby ste ju videli krasne dieta ako obrazok kucerave blond vlasky vellikanske modre ocka. Cely cas strasne milo rozpravala a artikulovala jemnym neznym hlaskom. No hotovy anjelik A potom prisiel sok. Chcela ist na zachod ale kedze nas tu bolo vela tak bol obsadeny par krat potiahla klucku a nic, potom sa na mna pozrela s tym najmaksim pohladom aky si viete predstavit a povedala toto : "kusim to ako tatino zatala tu malu past s celej sily dva krat tresla na dvere a zakricala : okamvite ypadni ebo sa poseuem "

to bol najvacsi rozpor medzi zrakom a sluchom aky som kedy mala
Naposledy upravil silviaz : 09.09.09 at 19:57
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
azla Pozri príspevok
Doma vychovávam jeho dvojča.
azla,škoda,že neuvádzaš odkiaľ pochádzaš,zoznámili by sme ich.ale keď sme sa na tom zabávali, už skonštatoval,že on je originál.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

moja ked bola mensia vravi:
" maminka, ja ta tak milujem, ty si ta najlepsia mama, aku som kedy mala"
teraz v 10 rokoch po vysvetlovani, ze preco este stale nema brata alebo sestru:
" mami, jednu " laskavu noc" hadam zvladnes , nie?"
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
pozerala som teraz fotečky z druhej témy a je tam krásna fotečka kamzíka a to mi pripomenulo môjho bratranca. Boli sme ako deti s rodičmi v kine, na plátne sa objavil kamzík a môj bratranec celý natešený vyskočil a na celé kino skríkol: aha mama naša koza!!!!!
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Moj brat ked bol maly v skolke sa ich ucitelka pytala cim by chceli byt. Moj brat mal podla maminych slov vtedy zachvat vinetua a tak povedal ze on by chcel byt cowboy. Ucitelka ho po dlhom case dokazala presvedcit ze cowboy -i uz vyhynuli. Tak moj brat oznamil ze teda ked uz vyhynuli cowboyi tak on by chcel byt aspon ten kôn
0 0
vierka6 vierka6

vierka6 je offline (nepripojený) vierka6

Moja 31-ročná dcéra išla po ulici so svojím 4 ročným synčekom a
stretli 85-ročného deduška, ktorému sa dcéra pozdravila. Syn sa
jej spýtal: "mami ako sa volal ten ujo? Pán xy. Odpovedala dcéra.
"A to bol tvoj spolužiak?"
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

vierka6 Pozri príspevok
Moja 31-ročná dcéra išla po ulici so svojím 4 ročným synčekom a
stretli 85-ročného deduška, ktorému sa dcéra pozdravila. Syn sa
jej spýtal: "mami ako sa volal ten ujo? Pán xy. Odpovedala dcéra.
"A to bol tvoj spolužiak?"
no deti majú úžasný pojem o veku. Mňa sa moja šesťročná neter opýtala že keď už mám 33 rokov a som už taká stará či sa chystám zomrieť. Oznámila som jej že ešte nie. Načo svojou úžasnou logikou pochopila že o tom nechcem hovoriť lebo to má byť prekvapenie
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

silviaz Pozri príspevok
no deti majú úžasný pojem o veku. Mňa sa moja šesťročná neter opýtala že keď už mám 33 rokov a som už taká stará či sa chystám zomrieť. Oznámila som jej že ešte nie. Načo svojou úžasnou logikou pochopila že o tom nechcem hovoriť lebo to má byť prekvapenie
Syn, keď mal asi 5 rokov vysvetľoval svojej 3-ročnej sestričke, že každý raz zomrie. Tak dcéra prišla za mnou, že aby som určite jedla, lebo ona nechce, aby som zomrela.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
keď už sme pri deťoch: počas materskej som mala nízky tlak. lekárka ma posielala po všetkých možných vyšetreniach. keď som to konečne doabsolvovala, rozčúlene som vysvetľovala manželovi,že jej záver znel- piť kávu a víno. asi po týždni stretla dcérkina učiteľka manžela s deťmi v meste pri fontáne. familiárne sa im prihovorila,že kde majú mamku a čo robí,že nie je s nimi /stále totiž videla s deťmi mňa/ dcéra pohotovo odvetila: moja mamka nič nerobí, iba sedí a pije víno!učiteľka sa na záchranu opýtala: a kto vám varí, perie...žehlí...? a dcéra nato: ocko!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať