Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Výroky nášho najstaršieho:

Ja som vejký cap - rozumej: ja som veľký chlap
Ja som vejký hydina - hrdina....

A najkrajšie vyznela otázka na manžela pri neskorom príchode domov (záhoračtina naša rodná)... "Tatko, ty si de byl?" - po jeho vyslovení to však znelo úplne ináč
0 0
renduša renduša

renduša je offline (nepripojený) renduša

Kolegyňa položila prvákom na hodine náboženstva otázku, či mal Boh ženu a ak áno, tak ako sa volala. Odpovedali jej vynaliezavo. Mal a volala sa pani Bohová. Bohovsky sme sa na tom nasmiali.
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Náš kocúr dnes ráno vyliezol na radiátor trošku sa povyhrievať. Matej(4) sa na neho díval a s údivom hovorí: Salem a ty čo tam robíš, sušíš sa?
0 0
milada.miladka milada.miladka

milada.miladka je offline (nepripojený) milada.miladka

Ahojte mamičky,pridám aj ja niečo.Jedného krásneho dňa sme odchádzali z chaty a bolo za potreby po sebe poupratovať.Moja teta práve dovysávala keď vošla dnu moja dcéra a opýtala sa jej šivava si?Namiesto vysávala si?
0 0
matka7 matka7

matka7 je offline (nepripojený) matka7

my sme boli rano v obchode kupit dzusik a brumika do skolky, a kym ja som platila a manzel nakladal do tasky, nase vydarene dieta zahlasilo dupkajuc netrpezlivo pri pokladni "no podte uchylaci"... to sme teda dopadli
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
neter nevedela povedať H a miesto toho si dala R, najlepšie bolo keď nám rozprávala, že ide Hovno (rovno)
0 0
vierockak vierockak

vierockak je offline (nepripojený) vierockak

Pridám aj ja niečo: moja dcéra (teraz 15 ročná), keď bola maličká vravela pačica namiesto čapica, kepuč namiesto kečup, baža namiesto žaba, ale úplne najlepšie bolo, keď som ju učila spájať písmenká do slov ... hovorila som jej po písmenkách d - v - e - r - e a potom som sa jej spýtala, že čo som povedala. Ona mi rovno odpovedala úplne od veci - okno a všetci sme sa z toho úprimne smiali.
Naposledy upravil vierockak : 23.11.08 at 19:31
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Môj syn - prvák - s obľubou všetko číta, asi ho teší, že už pozná písmenká. A tak dnes prečítal DIVADLO tak ako vie, čiže tvrdo. Tak som ho poučila, že sa to číta mäkko a že sa budú ešte v škole učiť, kedy sa to má ako čítať. Na to mi on múdro odpovedal: "Ja viem, kedy to treba mäkko čítať - keď veľmi treba"...
0 0
Miminabb Miminabb

Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

My sme sa spolu so synom učili vybrané slová po "b". A na otázku aké "i y" sa píše v slove OBILIE mi povedal že tvrdé, pretože obilie je príbuzné ... byline. A ja som ostala bez slov...
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Moniku som vadila, že je už veľká na cmúľanie prsta. Ona ostro protestovala:
"Ja si necmúľam prst, to Martinko si cmúľa prd." Prekvapene čumela keď sme sa so synom začali rehotať.Keď zistila ako to zamenila a čo z toho vzišlo pridala sa k nám.
0 0
MartinIII MartinIII

MartinIII je offline (nepripojený) MartinIII

Môj brat, keď mal 4 roky povedal:
Vieš prečo máme v škôlke plot? Aby sme z nej nevypadli...
Alebo
Mami, a to ten tretí pilier má 3 nohy?
(to povedal keď mal 8 a otvárali sa piliere
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
[ Kde je smotana, aká smotana? Do šošovičkovej polievočky?[/quote]...
Každý počuje to, čo chce počuť (alebo čo diktuje hladné bruško)...
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
lujzag Pozri príspevok
Ako sa mi vratilo moje "zanadavanie"...

Moj syn mal necele 2 roky a kedze som ho vychovavala sama, bez pomoci, stali sa aj chvile, ked som mlela z posledneho! Umyvala som riad, bola som chora a ledva stala na nohach, ked sa mi z ruky vysmykol tanier a sup ho na nove dlazdicky pred linkou! Tanier sa rozbil, ale odstiepilo sa aj z dlazdice. Ked som to videla, neodpustila som si na plne usta slovo ku--a. Asi o 3 tyzdne sme stali v bratislavskom Terne v Auparku v rade. Maly sedel v nakupnom voziku a dudlal si svoj oblubeny cumlik. Za nami rada, pred nami asi 5-6 ludi, ked mu zrazu vypadol cumlik na spinavu dlazku! A maly na cele Terno..."ku--a!
Poviem Vam, ani som nevedela, kde sa mam pozerat! Takto sa mi to vratilo pekne-krasne po 3 tyzdnoch:-((
V takých chvíľach, keď ešte drobcovi nie je dobre rozumieť, by som to uhrala do autu - Čo to je zlatko, kde to vidíš?
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
petovsan Pozri príspevok
My sme sa dnes večer zasa nasmiali ... mladý (3,5 r.) študoval svoj obľúbený bestseller (katalóg z Dráčik-a) ... a skromné to dieťa ... vyhliadol si zrovna tú najdrahšiu zostavu Lega, ktorú tam ponúkali ... celý večer sme počúvali, že "tatinko a maminka kúpi takéto a takéto". Pred spaním si na to znovu nezabudol spomenúť ... tak mu vravím, že tú policajnú stanicu možno dostane na Vianoce, ak bude aj naďalej také poslušné dieťatko.
A on na to: "Maminka, ale ja som si to už OBJEDNAL !!!"
- "A kde si si to objednal, miláčik?"
- "No predsa v katalógu som si to objednal, ty to iba zaplatíš !!!"
To ako tá moja trojročná:
ja : ... Nemám korunky...
ona: Ja ti dám.
ja: Odkiaľ budeš mať?
ona: No, z bankovatu... (bankomatu)
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
Pridám na dnes posledný:
Dcéra sedí na WC, morduje sa, lebo sa jej akosi nedarí vyprázdniť črievko a ja poctivo čakám, lebo ona sa samozrejme nemôže poutierať, lebo by mala špinavé ruky. Keď to trvá dlhšie a chcem odísť s tým, že sa o chvíľku vrátim, tak mi vysvetľuje : Dupka nemôže nájsť hovienko... Ale bruško vie, kde je... ))
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
3-ročný synovec mi ukazoval novú posteľ a vykladal mi, ako mu tatinko musel skrátiť nožičky, lebo si buchal hlavu o plafón.
Kukám na neho ako puk, reku veď máš nad hlavou dosť miesta, prečo ti skracovali nožičky.
No a on mi na to :
" To ža to, aby šom mohol mať poštel ako tlampolínu a mohol šom škákať!"
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

Nedá sa odolať.
Môj syn ešte ako drobec v obchode:
Kúpiš mi ibatilky? Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že chce lentilky.
Alebo keď mi oznámil: Mamka, mám satička. Čo má som pochopila, keď som si uvedomila, že sa mu čká...
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

Miminabb Pozri príspevok
My sme sa spolu so synom učili vybrané slová po "b". A na otázku aké "i y" sa píše v slove OBILIE mi povedal že tvrdé, pretože obilie je príbuzné ... byline. A ja som ostala bez slov...
Re: Výroky detí
My sme sa spolu so synom učili vybrané slová po "b". A na otázku aké "i y" sa píše v slove OBILIE mi povedal že tvrdé, pretože obilie je príbuzné ... byline. A ja som ostala bez slov...

Dobre. A môj kolega napísal ryzoto, lebo je z ryže...
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
Dobre. A môj kolega napísal ryzoto, lebo je z ryže...[/quote]

No logicky by to tak malo byť, ale niekto si to asi chcel poslovenčiť. Príbuzný Slotu?
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

pridám aj ja trošku.

náš malý samko má 2 roky aj nejaké drobné a pusinka sa mu nezavrie celý deň.

prídeme do obchodu a samko si niečo vyberie.
ja: samko, ja nemám korunky. ty máš?
samko: tatinko má. tatinko kúpi.

alebo naposledy (t.j. v utorok tento týždeň):
boli sme u mojich rodičov v trenčíne, ale MHD nešla priamo tam, kde bývajú, museli sme kus prejsť pešo. samko už je veľký "chlap", tak som to riskla bez kočíka. ako si tak vykračujeme, malý sa ku mne otočí a naťahuje ruky: "mama, hoe". ja ho beriem na ruky a pýtam sa: "samko, čo ťa nožičky bolia?"
samko: "bolia nožičky."
ja: "a ja? mamu nebolia nohy? nebolia ju ruky?" (malý má 15,5 kg + som niesla cestovnú tašku )
samko sa na mňa pozrel, usmial a predniesol: "všetko v poiadku."
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať