Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Ajuška Pozri príspevok
Som zvedavá na odpoveď......

To sa u nej niekedy neoplatí rozvádzať odpovede.

Ona má knižku o matke a dieťati dávnejšie naštudovanú. Samozrejme vrátane obrázkov o pôrode. Takže otázky: "A to bábätko vylezie tadeto von?" (samozrejme ukazuje správne miesto) ... "A to ťa nebude bolieť?"... "A nebude to velmi bolieť?"
"A kto nosil uja XXX v brušku?" ...
Tie deti sa nezdajú. Bolo by dobré si tie ich reči asi zapisovať ...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Dnes sa náš malý "ukecol" :
Maminka, aké prekvapenie by si chcela dostať k narodeninám ??
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

tak aj ja pridám...
kedysi- davnejšie...po dcére šiel na WC-ko syn a zbadal zle splachnutý papier po dcére, ktorá bola vo veku keď sa stala "ženou" a prišiel za mnou celý červený a vraví:
"mamááá ta naša Katka ma asi tu menžestráciu "
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
0 0
trucka trucka

trucka je offline (nepripojený) trucka

Ahoj, tak aj ja nieco pridam, nas maly ma z cukrikov najradsej "ventilky", (rozumej lentilky)
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

slavica Pozri príspevok
tak aj ja pridám...
kedysi- davnejšie...po dcére šiel na WC-ko syn a zbadal zle splachnutý papier po dcére, ktorá bola vo veku keď sa stala "ženou" a prišiel za mnou celý červený a vraví:
"mamááá ta naša Katka ma asi tu menžestráciu "
Môj bratranec je o desať rokov mladší od svojej sestry a mal asi dva roky, keď si všimol, že ona má vlošku, a celý naradostený dobehol za mamkou: " aj Ada nosí penky (plienky)."
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Dlhšiu dobu som sem neprihodila nič z našich "perličiek" - tak teda:

Babkááá, to mám jesť? Veď tá polievka sa krčí! (svokra polievku zapražila o čosi viac ako bolo treba...tak sa im na tanieri "krčila")

Mami aha, nastupujú manžetky. (v programe Senzus sa zjavili mažoretky)

Mami, babka povedala, že keď v telke zarobí veľa koruniek a zoberie nás k moru, keď už mám ten pás! No a ty zatiaľ pekne pracuj a zarábaj tiež, keby babka dostala málo. (babka posiela lósy do televíznych súťaží - a keď prišla pošta z Tiposu... babka "zarobila" málo, tak pekne pracujem a pracujem... nové pasy zostali "nevyužité"...).

Dedko, aha aké dobré cukríky mi maminka doniesla. Ale nepapaj z nich, nezabudni, že máš cukrovku!

V dedine budú hody, tak treba vyčistiť potok, každý pri svojom dome vyčistí... Takto babka potok čistila, dedko drevo vozil a ukladal...deti odbehli ku kamarátke, dve si doviedli domov. Detičky vravia, že aj oni akurát potok čistia. Dedko komentoval - že to ťažko, keď u nás na hojdačke sedia. Na to Daninka dala ruky v bok a vraví: Bol si tam? Nebol, tak nehovor keď ani sám nevieš ako veľmi tieto dievčatká doteraz pracovali!
Naposledy upravil LubicaN : 12.08.08 at 10:30 Dôvod: chýbali úvodzovky na jednej strane
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja som si teraz spomenula. Moja mama robila na obed karfiol ako mozoček. Keď to dala na stôl, môj syn sa opýtal: Babka, čo za brblaninu si to navarila?. Odvtedy, vždy keď varia karfiól ako mozoček, tak majú na obed brblaninu.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Moje detičky pekne zaspávali po tme (môj výmysel - kto zaspí pri svetle, máva zlé sníčky na ne platil mooooc dlho). Počas prázdnin u babky si však zvykli, že kým nezaspia, tak im babka nechá v chodbe svietiť, dvere zostanú otvorené... Prišla som za nimi, spávame v jednej miestnosti... Prvý večer si ľahneme, zhasnem lampičku a tá menšia (5,5 roka) zahlási: Mamííí. Ja nič nevidím.
Ja na to: Nič ti neukazujem.
Daninka: Ani ja!
ona: a ako mám zaspať pri takejto tme?
Už ani sama neviem čo som jej odpovedala...istý čas bol kľud (asi bola moc unavená a zaspala skôr ako stihla pusinku utvoriť)...až včera večer, ľahneme si, zhasnem lampičku a Lalinka vraví: Mamíííí. Ja viem, že mi nikto nič neukazuje, ale ja tu fakt nič nevidím.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Babička, ľúbim Ťa, ale deduško je najdobrejší...takto mi vyznával lásku môj vnúčik

Malá 1 1/2 ročná vnučka spala u nás a večer lamentovala: maminka Hucka, ocinko Mijko chcem spinkať domov, potom držala deduška za ručičku, babička teda ja som jej vysvetlovala, prečo bude spinkať u nás, spievala žalmy a zaspali obaja. Ráno si sadla poobzerala sa a lamentovala: deduško kde si dám Ti pusinku.
Naposledy upravil ALDA : 13.08.08 at 11:10
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
LubicaN Pozri príspevok
Moje detičky pekne zaspávali po tme (môj výmysel - kto zaspí pri svetle, máva zlé sníčky na ne platil mooooc dlho). Počas prázdnin u babky si však zvykli, že kým nezaspia, tak im babka nechá v chodbe svietiť, dvere zostanú otvorené... Prišla som za nimi, spávame v jednej miestnosti... Prvý večer si ľahneme, zhasnem lampičku a tá menšia (5,5 roka) zahlási: Mamííí. Ja nič nevidím.
Ja na to: Nič ti neukazujem.
Daninka: Ani ja!
ona: a ako mám zaspať pri takejto tme?
Už ani sama neviem čo som jej odpovedala...istý čas bol kľud (asi bola moc unavená a zaspala skôr ako stihla pusinku utvoriť)...až včera večer, ľahneme si, zhasnem lampičku a Lalinka vraví: Mamíííí. Ja viem, že mi nikto nič neukazuje, ale ja tu fakt nič nevidím.
podobne, ked nasi dvaja maju nieco priniest.
minulost:
- ...mami, ale ja to tu nevidim...
- tak otvor oci a najdes to. (na beton to tam je)
pritomnost:
- ...mami, ale ja to tu nevidim, a oci mam dokoran otvorene
0 0
Danta Danta

Danta je offline (nepripojený) Danta

Mna dnes pobavila moja 3-rocna susedka Petka. Bola u mna a kedze bola neposlusna, tak som na nu kusok zvysila hlas, co ja nezvyknem. Takze sa samozrejme urazila, prestala sa so mnou rozpravat a nakoniec sa rozhodla, ze ide domov, pretoze som hnusna Pri dverach sa ku mne otocila a urazene mi hovori: A ja uz k tebe nepridem, vies? A ani vcera k tebe nepridem. Chvilu som ostala zarazena ako to mysli az potom mi doslo, ze ma chudatko zmatok v tom, co znamena vcera a co zajtra
0 0
mandica mandica

mandica je offline (nepripojený) mandica

študentka, ktorá si privyrába účtovníctvom ...viac
Mne raz teta rozprávala o rozhovore svojich detí:
Otecko zaspal v kresle. Deti sa pri ňom hrali. Malý Milanko zrazu začal plakať:"Otecko umerl, otecko umerl. Elenka, čo budeme robiť?". A malá Elenka mu na to s kľudom odpovedala:"Neboj sa Milanko, otecko umerl, budeme mať mäsko."
Dodnes sa na tom smeje celá rodina
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
mandica Pozri príspevok
Mne raz teta rozprávala o rozhovore svojich detí:
Otecko zaspal v kresle. Deti sa pri ňom hrali. Malý Milanko zrazu začal plakať:"Otecko umerl, otecko umerl. Elenka, čo budeme robiť?". A malá Elenka mu na to s kľudom odpovedala:"Neboj sa Milanko, otecko umerl, budeme mať mäsko."
Dodnes sa na tom smeje celá rodina
Takí malí a ľudožrúti? No teda...
0 0
grušina grušina

grušina je offline (nepripojený) grušina

Moja dcérka, keď mala asi 3 roky sa ma tak z rána jedného spýtala:
"Mami a kto príde dnes k nám na návštevu?" Ja vravím: " Neviem, veď sme sa s nikým nedohodli, urobíme si pekný deň, uvaríme obedík..veď som tu s tebou predsa ja...
A ona na to: "No veď hej, ale dakto normálny....


A včera ich na pieskovisku vykričala akási pani, že sa ohadzovali s pieskom,
moja dcéra prišla domov a rozčuľovala sa, že: " Mami veď tá teta predsa nemôže na nás kričať, čo ona nevie, že deti sú zákonom chránené?...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
3-ročný Timur sa rozprával s mojou 70-ročnou mamou:
"Vies teta, ja mam doma pelfektný bičigel. Ale nemal šom tolko penaži pri šebe, tak mi ho mušel kupit ujo Felino"
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
grušina Pozri príspevok
.... "No veď hej, ale dakto normálny....
0 0
adakaf adakaf

adakaf je offline (nepripojený) adakaf

Babka sa pýtala môjho synovca vtedy mal asi štyri roky. Že keď bude veľký a kúpi si auto či ju v ňom aj odvezie a on jej na to ale babka veď ty už budeš dávno mrtvá. Niet nad detskú úprimnosť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mám oprskaný celý monitor
0 0
guard guard

guard je offline (nepripojený) guard

S mojim trojročným synom som sa išla bicyklovať. Suseda (stará pani) bola v okne, pozdravili sme ju ja aj syn a ona nám kývla hlavou a nebolo až k nám počuť jej pozdrav. A malý sa ma pýta: Mami, a prečo tá teta nemá zvuk?"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať