Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

moja mala sesternica z ciech stale hovori namiesto tigr .. kidr... uz sa to zauzivalo aj u nas. A ja ked som bola malicka tak som namiesto sivy holubok povedala .. hobulok silik
0 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

Je zaujímavé, ako ľahko sa niektoré zvlášť vydarené skomoleninky udomácňujú. U nás doma je takým výrazom "buntovka" - zo slov bunda a vetrovka, ktorý vymyslela sesternicina dcéra, keď mala cca 2-3 roky. Teraz je autorka tohto slovíčka už 17 ročná slečna, ale aj my aj moje deti nosíme len a len buntovky.
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

U nás v celej rodine sa čokoláda valá čokodála.Problém nastal keď si moja sestra chcela čokoládu pýtať v obchode kde nebola samoobsluha za svet ju nemohlo napadnúť ako to spráne povedať tak si pýtala čokodálu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

HankaH Pozri príspevok
Je zaujímavé, ako ľahko sa niektoré zvlášť vydarené skomoleninky udomácňujú. U nás doma je takým výrazom "buntovka" - zo slov bunda a vetrovka, ktorý vymyslela sesternicina dcéra, keď mala cca 2-3 roky. Teraz je autorka tohto slovíčka už 17 ročná slečna, ale aj my aj moje deti nosíme len a len buntovky.
Môj synovec zo slov gŕcať a vracať vytvoril slovo gracať, takže aj my už roky "gracáme" .
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
neviem ci sa to hodi do tejto temy, to skor tu- http://www.porada.sk/t29694-p15-setr...tml#post470318
ale kedze to vyprodukovali deti... tak:
v prvej triede asi tyzden po nastupe som sa pytala svojho mladsieho syna, ci spapal obedik v skole a ze ci je spokojny, ako tam tety kucharky varia. A on na to: ja neviem. A preco nevies? No lebo ja nechodim na obedy. A preco???? Ved ich mas zaplatene!!!! No,...aby som usetril mamka Sa mi to pripomenulo, ked takmer po dvoch rokoch prisiel s dvoma listkami MHD. Vy ste neboli v divadle? - Boli. A sli ste vlastnym autobusom? Nie, MHD. A mal si viacero listkov? Nie. Len dva. NO TAK? - Neoznacil som ich, aby som usetril Sporovlive dieta.
Aj do ŠvP som mu nabalila cely kufor boxeriek, ponoziek, triciek, teplakov... Cestou tam siel v rifliach, tieto si tam prezliekol... A myslite v com bol cely tyzden?? Zistila som to pri otvoreni neporuseneho kufra... Dokonca aj pyzamo bolo nazehlene v kominkoch Na moj tichy zufaly pohlad - za sucasneho objatia, to aby si nemusela tolko prat a zehlit mamka
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Moje deti, keď boli malé, tak dlho volali zubnú kefku "zubka".
Susedin maličký syn sa chcel zase pochváliť, aké vitamíny mu mamina kúpila a namiesto Marťankov povedal, že má Maďarkov.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

tiny77 Pozri príspevok
neviem ci sa to hodi do tejto temy, to skor tu- http://www.porada.sk/t29694-p15-setr...tml#post470318
ale kedze to vyprodukovali deti... tak:
v prvej triede asi tyzden po nastupe som sa pytala svojho mladsieho syna, ci spapal obedik v skole a ze ci je spokojny, ako tam tety kucharky varia. A on na to: ja neviem. A preco nevies? No lebo ja nechodim na obedy. A preco???? Ved ich mas zaplatene!!!! No,...aby som usetril mamka Sa mi to pripomenulo, ked takmer po dvoch rokoch prisiel s dvoma listkami MHD. Vy ste neboli v divadle? - Boli. A sli ste vlastnym autobusom? Nie, MHD. A mal si viacero listkov? Nie. Len dva. NO TAK? - Neoznacil som ich, aby som usetril Sporovlive dieta.
Aj do ŠvP som mu nabalila cely kufor boxeriek, ponoziek, triciek, teplakov... Cestou tam siel v rifliach, tieto si tam prezliekol... A myslite v com bol cely tyzden?? Zistila som to pri otvoreni neporuseneho kufra... Dokonca aj pyzamo bolo nazehlene v kominkoch Na moj tichy zufaly pohlad - za sucasneho objatia, to aby si nemusela tolko prat a zehlit mamka
zlatý chlapec.....
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

moja sestra mojmu synovi, ked sa hravaju obcas povie: ale som ta ošuškala....
dnes som ho zapocula, ako jej povedal: ale som ta ošepkal
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Dnes nás pobavil vnuk (4,5r.), našiel svoje staré papučky a zahlásil:

- toto sú moje prvé papučky, prvý level...

..vyrastá nám veru zdatná počítačová generácia!
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Nedávno bola u mňa na návšteve sestra s rod. a malý synovec. Má necelé 3 roky a tie jeho výroky stoja za úsmev.
Urobil niečo zlé a mamina ho hrešila. On samozrejme hneď sľuboval, že už nebude robit zle a bude dobrý a len čo zašiel trochu ďalej od nej tak zahlásil:
"A uz mi daj pokoj!" /to sa naučil od kamaráta, čo má staršiu sestru/

Keď sme boli vonku tak, keď zbadal nejaký bicykel, alebo trojkolku, že na nej chvíľu nikto nesedel, tak sa ponáhľal a hneď spustil:
"Mozem pozicat?" a ani nečakal na odpoveď a už sme ho chytali, lebo on je strašne rýchly a bol by odišiel s tým preč...
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Stará mama môjho krstného syna neprejavuje o neho veľký záujem...chodí ku nim asi dvakrát do roka, a tak ju dieťa "nemusí"...Pred Veľkou Nocou však prišla...no a malý jej hneď medzi dvermi hovorí: "starká, môžem sa Ťa niečo spýtať?"...jasné že starká celá natešená súhlasila..."starká vieš aký je rozdiel medzi svokrou a palacinkou?......myslím že odpoveď všetci poznáte
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
:
velvet Pozri príspevok
Stará mama môjho krstného syna neprejavuje o neho veľký záujem...chodí ku nim asi dvakrát do roka, a tak ju dieťa "nemusí"...Pred Veľkou Nocou však prišla...no a malý jej hneď medzi dvermi hovorí: "starká, môžem sa Ťa niečo spýtať?"...jasné že starká celá natešená súhlasila..."starká vieš aký je rozdiel medzi svokrou a palacinkou?......myslím že odpoveď všetci poznáte
ja som asi pozadu, ale neviem, aký je rozdiel medzi svokrou a palacinkou prosím, môžeš mi povedať pointu? ...kujeeeem
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
motylik7 Pozri príspevok
:
ja som asi pozadu, ale neviem, aký je rozdiel medzi svokrou a palacinkou prosím, môžeš mi povedať pointu? ...kujeeeem

... palacinka je dobrá teplá a zrolovaná a svokra studená a natiahnutá...
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
ZEvina Pozri príspevok
... palacinka je dobrá teplá a zrolovaná a svokra studená a natiahnutá...
Tak dakujem, čo som chcela to mám! A teraz tu plačem, lebo mám svoju svokru radaaaaaaaaaaaa
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Moje detičky ma včera naťahovali: Maminka čo máš vo vačku? Nevedela som správne reagovať (kľúče, telefón, či vreckovku deti nebrali)...a keď sa ma to už tretí krát opýtala...rezignovala som. Potom mi Lalinka vraví, opýtaj sa ma ty.

- Laurinka, čo máš vo vačku?

- poskladanú mačku!

---------------------------------------------------------------------------

Občas sa mi ohromne páči, ako milo skomolia mená svojich kamarátok či postáv z rozprávky.

Tak napríklad v škôlke majú Tajničku (Táničku), Popoluška mala sestru Analýzu (Anastáziu - ale kto by si to pamätal...)
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

- Mami...
- hmm...
- bolí ma perie
- čo ťa boli?
- perie!


(mala kútik - boleli ju Pery)
-----------------------------------------------------------
- Mami
- áno zlatko
- keď budeme u babky, poprosíme húsky, aby nám dali trošku perí (peria)
- a prečo zlatko
- noo...ty máš taký mäkučký paplónik...aj ja chcem taký
- dobre zlatko, aj ty budeš mať taký
- a potom si zas vypýtam a zas...
- a prečo?
- u babky mám taký ťažký paplónik, aj tam potrebujem nový. No a potom, keď nám húska dá všetky pierka...môžeme ju konečne upiecť. (môžem za to, že vždy cestou zo škôlky sú hladné?)
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Už dlho čítam tieto "hlody" detí, a keďže sa už aj tej našej rozviazal jazyk, pridám tiež niektoré, na ktorých sa skoro štíme.

Manželka chodí pondelky na Pilatesa a tak s malou bývam poobede sám. Odlúčenie prebieha relatívne v poriadku, maminka sa vždy na niečo vyhovorí, ale vždy s tým, že zachvíľu príde.
Jej návrat prebieha.
M: "Ahojteee."
D: "Ahooooj mamiiii. Už si sa našla? "
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Ešte jeden, včerajší.
Pred spaním zvykneme v jej posteli čítať obrázkové knižky, z času na čas nám však dovolí aj niečo jej prečítať (nelistuje ako ďábel). Včera bol jeden z tých večerov, kedy jej manželka nahlas čítala. Avšak viete, že dlho sa to nedá vydržať. Tak malej navrhla, aby si čítala ďalej sama. Dcéra s normálne naštvaným výrazom hovorí:
"ako si mám čítať, keď ja čítať neviem" a prasla knižku do kúta.
Nuž, mala pravdu....xixixi. Dcéra má 2,5 pol roka.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Toto mi dnes prišlo...
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
petmar Pozri príspevok
Dnes nás pobavil vnuk (4,5r.), našiel svoje staré papučky a zahlásil:

- toto sú moje prvé papučky, prvý level...

..vyrastá nám veru zdatná počítačová generácia!
Keby len malé deti, moja kamarádka, ktorej manžel je IT-čkár, nám nedávno hovorila o rekonštrukcii ich domu, ako si "upgraidli" podlahu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať