Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Erika-ežka Pozri príspevok
Podelím sa aj ja s výrokom môjho asi 3-ročného syna (dnes 13). Uvidel na oblohe rožok mesiaca a kričí mi: "Mami, aha mesiac a zlomený"
Pripomenulo mi to, ako ma môj syn (vidiac z dvoch izieb Mesiac) presviedčal, ze Mesiace sú dva.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Pripomenulo mi to moju neterku. Bolo to už veeeeeeeľmi dávno, išli sme navštíviť jej otca, ktorý bol na "manévroch" do jednej dedinky na Záhorí. 2,5 ročná neterka čulo komentovala všetko, čo videla z okna auta, keď zrazu celá vytešená zakričí: Aha maminka, kravičky! a živé! Ešteže bratislavské detičky chodia aj mimo mesta
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Pri boji o hracku hovoril moj 2,5rocny mojmu vtedy 7mesacnemu: Pestaň!Pestaň! Si huchy? Nie si! Tak plestaň!!
0 0
veronika5 veronika5

veronika5 je offline (nepripojený) veronika5

Zdravím.
Môj päťročný vnuk mi vysvetľoval, čo to znamená " dostať padáka". Tak to ti dajú padák a letíš
0 0
Lucka V Lucka V

Lucka V je offline (nepripojený) Lucka V

Chcela som od 4 ročného syna aby sa povyzliekal a obliekol si pyžamu a on mi povedal, aby som to spravila ja lebo on je unavený. A ja na to že nie som tvoa slúžka vyzleč sa sám. A po týždni som prosila syna, aby mi pomohol pozbierať spodné prádlo zo stojana a on na to: "Mamka ja nie som tvoj súžik." Myslel tým sluha nakoľko má len 4 roky a počul to len raz.
0 0
bebiko bebiko

bebiko je offline (nepripojený) bebiko

Pekná hláška nášho syna, ked mal 3 roky: Manžel mu vysvetľoval: "Musíš ma počúvať, lebo ja som starší!" Ten mu na to odpovedal: " Ocko, ty vôbec nie si starý, to len tak vyzeráš"
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Musím pridať aspon jednu hlášku mojej 3-ročnej dcery, zakial si ju pamätám:
Poskakovala na hudbu pred televízorom. Potom si ucpala uši prstami a kričí: "mami, ja som si vypla uši!"
Naposledy upravil brčko : 07.03.08 at 11:55
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nie je to síce výrok dieťaťa, ale môjho drahého, keď sme menili televízory a na poličke bolo kopu prachu pod starým televízorom. Utiera ho a hovorí mi, že: sranda koľko sa ho tu za ten rok vyskytlo. Čakám, čo sa nám ešte kde vyskytne....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Aj vyroky dospelych su zaujímave. Zvyknem si chatovat s mojou neterkou a vzdy pisem "ahojte, kto je na chate?", vacsinou dostavam odpoved "mala Milka, mami je v robote". Raz som dostala odpoved od ich ocina "nikto nie je na chate, vsetci sme doma" , dodnes sa na tomto vyroku sama pre seba smejem. J
Naposledy upravil jozka56 : 07.03.08 at 23:04
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Aj vyroky dospelych su zaujímave. Zvyknem si chatovat s mojou neterkou a vzdy ich oslovujem"ahojte, kto je chate?", vacsinou dostavam odpoved "mala Milka, mami je v robote". Raz som dostala odpoved od ich ocina "nikto nie je na chate, vsetci sme doma" , dodnes sa na tomto vyroku sama pre seba smejem. J
Tak nieco podobne som zažil s mojím otcom. Orange kedysi rozposielal SMS v tvare "Posli SMS na XXXX a pod chatovat s kamaratmi..." A jeho to straaasne rozculilo, ze s kym to ma ist na chatu..

Ale mam aj jeden detsky vyrok. Moj krstny synator (4roky) - priniesol som mu cokoladu a on ju chcel zjest. Tak ju zaniesol svojmu otcovi a povedal:"Tati rozbal mi ju, lebo ja si ruky zaspinim..."
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Celkom som sa pobavila na otazke mojho 2,5rocneho nadsenca rozpravok A je to!: Mami, a kedy budu mat Pat a Mat babatko?
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...Takže poslušne hlásim nové výroky našej Danulky (kým si ich ešte pamätám):

Mami, ja mám 5 bratrancov, jednu sesternicu a jednu sestru. Povedz mi do koho sa všetci zamilujú keď budú veľkí??? Vravím jej: Daninka ale veď aj ty sa môžeš tiež zamilovať do hocikoho zo škôlky, zo školy alebo aj do suseda... a tiež chalani sa môžu zamilovať aj do iných dievčatiek... A ona na to, ale ja sa stále chcem volať tak ako teraz, radšej nech si Mário zmení priezvisko, lebo ja nechcem byť Blažejka... Na pohľad mi vysvetlila, že už nie je ani do Tomina ani do Mikina, že Peťo je už do Vanessky, tak jej zostal Mário Blažej ...a toho si už nedá...má s ním dohodu, že keď bude skôr ako on v škôlkárskej kúpeľni alebo na záchode, tak mu bude držať miesto...


Po jedenástich rokoch od úspešného absolvovania vodičského kurzu som nabrala odvahu a sadla za volant. Zatiaľ som trénovala len na slepej štvorprúdovke neďaleko nášho domu. Deti sedeli vzadu v sedačkách a spinkali, manžel vysvetľoval čo a ako... zrazu sa Danuška zobudí a pozerá: Mami, to kde sedíš? Myslíš že tatinko bude vedieť len tak sedieť a nekarovať? Potom sme šli hore do ostrej zákruty do kopca smerom k nášmu domu a..."skapal" mi motor. Danuška vraví: No, neboj mami, nebolo to najhoršie...ty sa to naučíš...ale musíš sa učiť a cvičiť.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Keď to tu tak čítam vraciam sa do čias kedy môj syn mal také 3-4 roky(dnes má 21) a boli sme na návšteve u svokrovcoch, pri odchode mu babinka dávala cukríky a môj milovaný Maťko povedal:"Nedávaj mi tie cukríky,ale daj ich ockovi."Svokra celá natešená volala, aký je ten náš syn dobrosrdečný a pod.Ja šípiac nejakú lotrovinu vravím synčekovi :" A prečo to má dať babina ockovi a nie tebe?" Na to môj synček: " Nóóó, ocinko má väčšiu ručičku ako ja a on mi ich aj tak potom dá a ja ich budem mať viacej."Táto odpoveď nás všetkých prítomných posadila od smiechu,ale výsledný efekt bol ten,že od tej doby, až do teraz, nedostáva iba pár cukríkov,ale vždy len celý balík,aby nemusel žiadať otca o "pomocnú ruku". Mimochodom teraz má tú ruku väčšiu náš "malý" syn.
0 0
Pedro9 Pedro9

Pedro9 je offline (nepripojený) Pedro9

Aj odo mňa jeden,
keď som sa snažil môjho 5 ročného syna opraviť vo výslovnosti a povedal som mu že ho opravujem preto, aby sa to naučil riadne vyslovovať tak mi povedal "Tati, prečo ma opravuješ, veď ja som neni pokazený"
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Aj ja mám jeden : Raz prišiel môj syn Erik s vážnym výrazom v tvári ( mal asi 5 rokov ) a hovorí : Potrebujem sa s tebou porozprávať o smrti. Ja som v duchu pripravoval odpovedi o tom, kam ideme po smrti, o nebi, a tak a on sa ma opýta : Mami a kto nám bude prať a žehliť , keď zomrieš ? Mala som dosť.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Naša 2,5 ročná vnúčka sa rada pozerá z okna. Včera tiež, že ona chce do okna, syn ju zdvihol , pozerala, pozerala a po chvíli zahlásila:

"nepojiadok, bojdej ako v tanku"

P.S.:výhľad bol susedom do dvora, mimochodom mala pravdu.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Najstarsi syn mal riekanku, ktorou sem tam nieco vypytoval:Prosiiim, prosiiim, gate nosiiim! Kedze mladsi 2rocny jeho sposoby zral aj s navijakom, onedlho doletel aj on: Ja ceeem, ja ceeem, nosim gateee!

Raz som tomuto 2rocnemu dohovarala, ze preco si zase cvrkol do slipiek, ved uz je velky chlapec. Bolo mu to luto a aby mi to nejako vysvetlil, hovori: Vies mami, ja som si cvrkol, aby bolo v izbicke teplejsie!
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

- Maminka, ja som veľká a viem, že žuvačky sa nemôžu prehĺtať.
- Dobre zlatinko a vieš aj prečo?
- Jasné mami. Keby som žuvačku prehltla, tak by sa mi zalepili črievka a ja by som sa Ti tu zadusila...


Včera ráno vojdem do detskej izby, Danuška sedela v postielke, pyžamkové nohavice vyhrnuté, obzerá si nožičku a vraví: Mamííí...ja tu mám chlpy, čo som pes?!?
Naposledy upravil LubicaN : 17.03.08 at 06:51
0 0
harmarta1 harmarta1

harmarta1 je offline (nepripojený) harmarta1

smejem sa, až mi slzy tečú, som čerstvá babka, máme vnučku, živo si to predstavujem.....
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

ked je reč o "frajerkách", švagriná sa pýta môjho synátora - druháka či už má frajerku, on, že áno - Milku. Začudovala som sa, že Milku, veď som vedela, že jeho frajerkou bola Evka, tak som sa ho opýtala, čo je s Evkou ? On na to: " Milka sa páčila všetkým chlapcom, tak sa preťahovali s rukou,kto bude jej frajerom. Ja som vyhral . No mami, čo som mál robiť ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať