Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

ALDA Pozri príspevok
Neviem, či by som to nemala napísať do témy:..čo ma dnes...?
Moje vnúčence, už školáci dvojíčky si zvykli u nás z piatka na sobotu spať. Teraz, keď som mala kopu roboty, som si povedala, že nevadí, aspoň si oddýchnem a v noci to dobehnem. Pretože vnučka ochorela, prišiel iba maý. Vypytoval sa ma, či ma ešte bolí srdiečko a potom dodal: Baby mi budeme k Tebe stále chodiť spať na víkend a požičiame Ti so Saškou na tú noc srdiečka a potom budeš celý týždeň zdravá. Po zamyslení dodal: Ale musíme vymyslieť ako Ti ich budeme dávať, aby nás nemuseli a ani Teba operovať.
Bola som dojatá a vymyslela rozprávku asi v tom zmysle, že keď papajú, poslúchajú a dobre sa učia tak mi tie srdiečka požičiavajú a ja som potom zdravá a aj ich mamina nebude mať nikdy choré srdiečko. Pre dohodu prídu aj túto sobotu, pretože v piatok idem na stretko.
Aké krásne je byť babičkou. Už sa začínam nato tešiť.
0 0
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

rozhovor mojej dvojročnej dcéry Lujzy a jej dvojročného bratranca Dominika (on ciká na nočníku, ona ho kvočiac oproti nemu pozoruje):
Ominik, ty máš pipíka?
Mám... a ty?
Ja nemám. Ale kúpim... (po chvíle odmlky).. ja mám litku(=ritku)
A akej faby?
čevenú
ja mám zeenú
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

JaDo Pozri príspevok
To je dobré
výborný fór
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

V našom rodinnom archíve je aj veta: "Mamíí, zadarmo sa rozčuľuješ!" Dcéra mala 4 roky a svätú pravdu.
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Syn,keď mal 4roky sa veľmi bál búrky.Keď obloha hrozivo stmavla,a začali blesky šľahať ,pri jednom silnom výboji ožiarilo oblohu,a syn povedal:"slniečko otvorilo oči..a mami plečo?"
0 0
Jankabel Jankabel

Jankabel je offline (nepripojený) Jankabel

účtovníčka
denisie Pozri príspevok
....moja kamarátka mi spomínala ako jej deti volajú, keď sa rodičia idú milovať. Vraj jeden z nich tomu vraví že "keretujú" a druhý malý "budú hromy blesky"
no a v inej rodine zasa malý chlapec je naučený, že keď sa rodičia zavrú v spálni, tak "robia čalamádu"
a ako tomu hovoria vaše deti???
Keď sa naša asi 2,5r.dcéra dobýjala do spálne, zakričali sme jej, že práve chytáme mravce, ona sa ich strašne bála až kým nezačala chodiť do školy...a potom vždy keď sme boli náhodou zavretí v izbe, tak hovorila, že "chytáme mravce".. dodnes ten výraz používame v súvislosti aj s inými ľuďmi..
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ZDENIELA Pozri príspevok
Boli sme na oslave 6 ročných narodenín synovca Miška, ktorý má staršiu 8 ročnú sestričku Katarínku.
Dedko sa pýta malého oslávenca: "Michalko, koľko to máš dnes rokov? Štyri?"
A malý na to: "Nie ja už mám šesť rokov a zachvíľu aj Katku dobehnem!"
Pri čítaní tohoto rozumu mi napadol iný zážitok. Synovec sa narodil v novembri. Keď sa ho pýtali, koľko má rokov, múdro odpovedal: ja mám sedem, ale zle mi vychádzajú roky, už som mal mať osem.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Malý 2,5 ročný synovec minule pochodoval s maminou po ulici. Jeho mamina čaká druhé bábätko. Stretili ich dve tetušky, ktoré boli zvedavé, čo bude mať.
Ona hovorí, že : Jerguša.
A malý jej hovorí: Tatino ťa žabije, keď das Jelgusa....

Tak musela opraviť, že bude teda Tomáško... Tetušky sa skoro počúrali...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Učíme vnúčku vyslovovať aj ťažšie slová, kde je "l", "r" a podobné.
Hovorí jej otec:povedz - krokodíl - ona "kokodíj nieeee", povedz - traktor - ona "taktoj nieeee"...

Včera poobede pozerali sme na jednej Tv stanici reláciu : Táraniny
a tam jeden z detí povedal krokodíl a ja som ju tak posmelovala, no vidíš aj chlapček povedal: krokodíl.
Ona sa opierala o stolík, mala podopretú bradu, tak dúmala a v tom podišla k telke a toho chlapca vyzvala : povedz taktoj .
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Tak s tým krokodílom má asi viac detí problém, pretože aj môj synovec 2,5 ročný to nevie povedať. Všeličo pekne hovorí, ale krokodíl je u neho ko-ko-koj. A na počítač hovoril pičitač... no nie sú zlaté tie ich slovíčka?
Naposledy upravil kukurička : 29.04.08 at 15:16
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Keď bol môj syn malý, dlho sedel na nočníku a ja som sa niekde ponáhľala, tak som naňho skríkla, aby sa ponáhľal a on mi povedal: plečo na mňa kličíš, keď sa moj pipik tak pekne na teba smeje?
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Ešte jedna hláška môjho syna mi napadla: keď si nazbieral na lúke kvety a nechal ich dlhšie na deke, prišiel za mnou a povedal: Mamka, daj kvietky do vody, lebo mi zdochajú...
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

keď je reč o tom nočníku.....
náš Kubko(4), keď ho súrim zo záchoda povie: "mami, keď riťka zatrúbi, tak potom bude dosť, hovienko sa nemôže ponáhľať"
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
.... Skvelé, skvelé, skvelé.... už asi hodinu sa rehocem...a musím sa pridať....
Každý večer pravidelne sledujeme správy. Môj Vili ( 4 roky) sa pri mne hrá, pozerá, fotky.... AKOŽE nevníma ... Minulý rok sa tam často omielalo meno Pál Czáky.... Vili zrazu spozornel a s nadšením predniesol: "Mamina toto sú palčáky!" a hrdo ukázal palce na rukách....
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Riadne spinavi ideme domov z pieskoviska a 3rocny Tom si obzera svojho 1rocneho usmudlaneho braceka v kociku. Po chvilke sa mu prihovori: Pocuvaj, Matko, ved ty uz mas fuzy.
Tom na piesku 3r..jpg  
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

dnes nás viacerých pobavilo malé šušľavé dievčatko, ktoré mamičku ťahalo do pizérie a na celé ústočka kričalo- mamii ja chčem pičúú
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

amakov Pozri príspevok
dnes nás viacerých pobavilo malé šušľavé dievčatko, ktoré mamičku ťahalo do pizérie a na celé ústočka kričalo- mamii ja chčem pičúú
toto mám doma

aj náš 4 ročný Kubko to tak hovorí, najlepšie je, keď sa ho niekto opýta (lebo vie, čo povie) : "Kubko, čo má dedko najradšej?" no a on s radosťou povie: "piču"
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Moja 10-ročná dcéra :"Včera sme v škole behali do piesku skok".
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Nika Pozri príspevok
Susedov 3-ročný syn rodičom: "A vy kde budete bývať keď sa ožením"
Nuz, to je realita...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať