Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
môj syn keď bol malý a nevedel ešte povedať rrrrrrrrr si v úplne preplnenej čakárni u lekára začal pospevovať "kohútik jabavý ..." ďalej sa veľmi nedostal pretože prepukol smiech u starších zdesenie a keďže deti sú radi stredobodom pozornosti zavreť mu ústočká bol problém lebo žiadna pesnička nemala taký úspech
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Dcéra, keď bola malá, tak nevedela povedať f a namiesto neho dávala všade ch a potom to vyzeralo asi takto: chilmárik a chilmuška /pásmo rozprávok pre deti/, charebné chotky, chujavica /fujavica/, chuuj /fuuj/, ujo Chero...
- na žily hovorila žiliny,
- na nitku - znitka,
- gaťuše - ďakuše,
- trojuholník - trojuvolník,
...bolo toho veľa, možno si ešte spomeniem
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Moja 3,5 ročná vnučka mi povedala: Starká, boli sme pri babke a posiela Ti múku. Ďakuješ?....
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahojte..

Zo 760 ma toto napadlo , keď som na stretnutí spolužiakov rozprával ,aká je babina (t.j. moja lepšia polovička zbláznená do vnuka-až je smiešna) , Viktorova otázka :"Čo je na babke najsmiešnejšie?".
Uhádol som správnu odpoveď : dedko.

Ahoj
Kamil
0 0
ivuska21 ivuska21

ivuska21 je offline (nepripojený) ivuska21

Keď čítam vaše zážitky, nedá mi, aby som nespomenula ten svoj. Asi pred desiatimi rokmi, keď môj syn navštevoval prvú triedu, jedného dňa prišiel zo školy domov a začal: Vieš mamka, v škole niektorí chlapci hovoria veľmi škaredé slová, ja na to: nechcem ich počuť miláčik, to sa nehovorí. Nedal sa odbiť. Ale ja ti chcem povedať ako hovoril Janko. Mamka, on povedal ko, potom povedal ešte raz ko, na konci povedal t - a celé to povedal veľmi rýchlo. Dodnes keď si na to spomeniem, objaví sa mi úsmev na tvári.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Pridám aj ja jeden pekný výrok. Moja 6-ročná vnučka ma asi nechcela uraziť, alebo skrátka neviem, čím to bolo, ale raz, keď som si obliekla sukňu,ktorú som mala dosť obtiahnutú, tak skonštatovala: Babi, tá sukňa je ale tlstá.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

To dieťa má pravdu,tlsté sukne si netreba vôbec,ale vôbec obliekať,lebo potom nám to neformuje postavu.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Malý synovček 2,5 ročný nám mal včera asi plné zuby.
Bol u babky a začal nás postupne vyháňať.
Takým štýlom, že:
Choď domov Alenka!
Choď domov maminka!
Choď domov tatinko!
Choď domov babka!
a keď už nebolo koho poslať domov a uvedomil si, že je u babky, tak hovorí:
Choď domov, ja!
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Náš mladý bude mať koncom mája 3 roky a už asi 3-4 mesiace u nás frčí obdobie: "maminka (tatinko), koľko to stojí? ... a zaujíma sa pritom o cenu čohokoľvek (masla, cukríkov, hračiek, oblečenia) ... stále nevieme prísť na to, čo vzbudzuje u neho takýto enormný záujem o ceny ... že by ekonomické gény ???
No a nedávno sme sa na ňom pobavili: "tatinkooo, kolko tojííí táto tapita?" (rozumej čapica ... práve si na hlavu dával šiltovku) ... manžel už zrejme unavený zo sústavného oboznamovania syna s cenami mu odpovedá: "tridsať korún" a mladý asi po sekunde zaváhania na neho hodil zamračený pohľad a zavalil: "no, to urtite !!!!" .... tak sme zistili, že naše dieťa už má pravdepodobne veľmi dobrý prehľad o dnešných cenách a len tak ľahko ho neoblafneme . Začíname dokonca premýšľať nad tým, či by sme ho nemali oboznamovať s cenami v EUR-o, aby z toho nebol onedlho málinko dopletený ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

petovsan Pozri príspevok
Začíname dokonca premýšľať nad tým, či by sme ho nemali oboznamovať s cenami v EUR-o, aby z toho nebol onedlho málinko dopletený ...
Keď malého otázky nemali konca kraja a stále sme sa točili dokola, tak najistejšie bolo odpovedať čo najodbornejšie Napodiv, to ho zvyčajne na dlhšiu dobu uspokojilo.

Ale vymyšľať odpoveda na otázky typu: Prečo elektrina kope, to bol veru dobry zaberák . Teraz už našťastie vie čítať, tak občas poslúžia aj knihy a internet .
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Dáša_ Pozri príspevok
Ale vymyšľať odpoveda na otázky typu: Prečo elektrina kope, to bol veru dobry zaberák
nám včera doobeda odpájali elektr. z dôvodu nejakého prerábania a tak som synovi(4) vysvetľovala, prečo to museli odpojiť....
teda, že aby sa im náhodou niečo nestalo, keď budú na stĺpe apod.
duchaplná reakcia môjho syna: no to určite...keby nám nechali pustený televízor určite by sa im nič nestalo...
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Dnes som sa zasmiala na takom malom chlapčekovi, ktorý si obzeral ozdoby - bižutériu a na jedných náušničkách boli čierne pierka a to ho zaujalo. Dievčina, čo to predávala mu vraví: "Vieš to sú pierka z vtáka. Vieš ako sa ten vták volá?" Chcela mu pomôcť, tak mu napovedala: "Taký čierny..." malý ju doplnil: "...Peter...?"
0 0
rauh rauh

rauh je offline (nepripojený) rauh

Ked som mal asi styri, stryko ma ucil pocitat. Pouzil na to cukriky. "Pozri tu mas päť cukrikov a styri ti zoberiem, kolko ti ostane???"
A ja na to: "Nic mi nezobelies, lebo taku ti stlelim!!!"
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ja som si spomenula na jednu prihodu, ktoru mi povedala kolegyna. Ma dve deti. Ked si priniesla tú mladsiu z porodnice predstavila ju starsej: "Dusanka, toto je Miladka."

A Dusanka sa opytala: "Ako dlho bude s nami byvat?"
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Keď bol môj syn maličký- mal okolo 3 rokov a vedel už dobre rozprávať, tak mal záľubu v značkách aut. Pred 20-timi rokmi nebolo u nás toľko značiek aut, takže nebol problém ho naučiť ich poznávať, to skôr ja som mala s tým problém si to vtedy zapamätať a hlavne nákladné som nepoznala. Takže on s tým problém nemal a raz keď sme išli po ulici, tak mu vravím: - Daj pozor, ide auto! On sa ani neobzrel a hneď mi vraví: - To nie je auto, to je Tlabant...

Moja babka tá bola podarená, keď sa dozvedela, že sme synovi dali meno Michal a vraví mi: - Tak máte Michala? Ale veď Michal je pekné meno, veď aj Gorbačov sa volá Michal... No a to mu potom prischlo, že sme ho aj tak sem tam volali Michal-xxxxpriezvisko-Gorbačov. On si na to aj tak nejak zvykol a keď vysielali správy, tak si zobral vankúšik, ľahol na sedačku a vraví:- Bude Redan, Gobačov, ja budem pozelať /bolo to pred 20 rokmi/. On to mal namiesto večerníčka. Trvalo to len chvíľku, potom sme museli aj my s tým prestať a preorientovať dieťa na rozprávky.
Naposledy upravil kukurička : 10.05.08 at 18:00
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

mna vcera dorazil komentar skupinky chlapcov (10-12) v ZOO
boli sme pri klietkach dravcov a jeden pri klietke orla zvolal: aha, zen tam ma aj mladatko, ale uz zavrazdene...
vsetci sa zvedavo presunuli a zistili sme, ze su to kuriatka, teda orlova vecera
0 0
kami8 kami8

kami8 je offline (nepripojený) kami8

ZEvina Pozri príspevok
Človek by neveril, ako veľmi si musí dávať pozor pred deťmi na to, čo hovorí! Používala som výraz "ja ťa zabijem!" Mladší syn mal asi 1,5 roka a robila som mu práve mliečko do fľaše. Malý netrpezlivý a hladný sa začal jedovať a pritom spadol tak nešťastne, že si buchol čielko. Aby mu nenavrela hrča, rýchlo som vytiahla široký nôž, že mu to pritlačím na to udreté miesto. Starší syn, keď zazrel nôž v mojich rukách s prestrašenou tváričkou sa postavil medzi nás so slovami: Maminka, nezabíjaj ho, možno už nebude hladný! (Odvtedy ten výraz nepoužívam
Aj mne sa stalo nieco podobne:ked boli synovia este malicky-teraz uz maju 22 a 21 rokov-nepametam sa ,cim ma nahnevali,ale bolo to vecer.Povedala som im nieco v tom zmysle,ze od zajtra nastane iny rezim,dala pusu a zatvorila som dvere.Ked som ich isla asi po hodine skontrolovat,obaja nariekali pod prikrivkami.horko -tazko som z nich vypacila,preco placu:ked ty nas budes od zajtra rezat.Este dnes sa na tom smejeme,ked nahodou s nimi v niecom nesuhlasim:Pozor,maminka bude rezat
0 0
jjakr jjakr

jjakr je offline (nepripojený) jjakr

žena
Jedného dňa som cestovala s mojou dnes už dospelou dcérou v električke, bol tam taký malý plagátik -oznam o výstave psov bastardov, , musela som jej ho prečítať, samozrejme, že som jej musela vysvetliť slovíčko bastard a najlepším príkladom bol náš psík Kubo, vyzeral, ako vlčiak, ibaže mal krátke nohy, tak som jej to aj takto JEDNODUCHO povedala, že žiaden vlčiak nemá krátke nohy, iba náš KUbo, lebo je bastard...ona mi na to na celé ústa vypotila: Aj ja som bastard, keď mám krátke nohy...taký rehot ste ešte v električke nepočuli
0 0
jjakr jjakr

jjakr je offline (nepripojený) jjakr

žena
.......a ešte jeden........raz dobehol môj najstarší vtedy asi 5-ročný syn za mnou zadychčane vyhŕkol, že jeho sestra pokúsala psa,viete si predstaviť, ako som sa zľakla, lebo som si myslela, že to malý poplietol, letela som do záhrady...tam sa to stalo...a čo nevidím...malá mala plné ústa psačích chlpov...lebo ona naozaj toho chudáka pokúsala.........
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Moje kobylky doma ani neviem kedy pojedli celý obsah chladničky, Daninka si teda nakázala že chce na večeru pizzu ale nie takú čo robí maminka ale aby nám ju doniesol nejaký ujo. Tak sme teda pizzu objednali, pán čo ju doniesol zaklopkal, deti mu utekali otvoriť, pizzu zobrali, mne zostalo zaplatiť. Prídem do kuchyne a tam mladšia dcérka stojí nad krabicou a vraví: Cézar otvor sa! (žeby myslela Sezam?)

Vonku bolo pekne teplo, tak mi Daninka vraví, maminka, je tak teplo, že už môžem nosiť aj tie hnedosvetlé trištvrťáky... (svetlohnedé)

U babky na hojdačke naša malá komentovala - teraz som vysoko, teraz som nisoko...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať