Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Moja mladšia vnučka (v decembri bude mať 2 rôčky) sa hrala v izbe a zrazu: Ajóóój, čau, kde si? Ja som jej z kuchyne odpovedala. Keď začala hovoriť hatlaninkou ako: Haťa, faťo, baťo... nedalo mi a nazrela som, čo to za hru vymyslela. Ona na úšku môj mobil, ktorý sa nestihol zablokovať, keď som ho dala na nabíjačku si "vykecávala" s odkazovačom v anglickom jazyku.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Taaak...s týmto sa už musím pochváliť. Naša malá sa začala učiť momentálne také prvé zložitejšie slovo po "tata, mama, baba, dede". A čuduj sa svete...začína sa učiť slovo "kuku-ru-kuku"....Asi už nič jednoduchšie ani nájsť nevedela..
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

tiež som si teraz spomenula, na dávne časy, keď bol môj brat malý a moji rodičia viseli na každom jeho slove. Raz tiež tak do ňho hučali, povedz mama tata, a on im - pupava - /chodila som s nim na prechádzky - no - dala som ho hrať na lúku a tu je púpava, tam je púpava/ . A tak môj brat ostal - púpavou - mama často vravievala, no čo ty moja púpava....
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Môj syn neje mäso a ako výhovorku vždy keď ho niekto ponúkne mäsom zahlási: "Ja nejem mäso, ja som vegetarián." Keď bol menší však krsnej zahlásil: "Ja nejem mäso, ja vegetujem."Tak sme sa s chuti zasmiali, že odvtedy vždy keď chce povedať, že je vegetarián tak sa ma radšej opýta: "Mama čo som to?"
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
machinak Pozri príspevok
Taaak...s týmto sa už musím pochváliť. Naša malá sa začala učiť momentálne také prvé zložitejšie slovo po "tata, mama, baba, dede". A čuduj sa svete...začína sa učiť slovo "kuku-ru-kuku"....Asi už nič jednoduchšie ani nájsť nevedela..

Taak..naučili sme sa nové slov. Veci, ktoré nevie pomenovať začala nazývať "KO"..teraz ich už volá "KOKO"...už sa hrozím, ako to pôjde ďalej...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
machinak Pozri príspevok
Taak..naučili sme sa nové slov. Veci, ktoré nevie pomenovať začala nazývať "KO"..teraz ich už volá "KOKO"...už sa hrozím, ako to pôjde ďalej...
.. ak bude po tebe, tak možno nepôjde, ale ja by som neriskovala a rýchlo ju naučila "S". Slovíčko "kokos" dnes letí
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

machinak Pozri príspevok
Taak..naučili sme sa nové slov. Veci, ktoré nevie pomenovať začala nazývať "KO"..teraz ich už volá "KOKO"...už sa hrozím, ako to pôjde ďalej...
To mi pripomenulo keď sme s Monikou na obed piekli pizzu.Prišla k nám nečakaná návšteva a tak som navrhla aby sa s nami najedli. Monika celá natešená zahlásila: " S maminkou som upiekla fantastickú picu( dala na c mäkčeň)" Po prvotnom šoku som sa začala strašne smiať a až potom som im vysvetlila čo tým malá kuchárka myslela.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Mne včera vynadala dcéra, že prečo som po ňu prišla do škôlky v noci, či som na ňu zabudla. Neviem jej vysvetliť, že som prišla po ňu v obvyklom čase, len posunuly hodiny a o pol piatej je už tma.
0 0
aleksandra aleksandra

aleksandra je offline (nepripojený) aleksandra

Naša mama má v albume s fotografiami zapísané niektoré výroky mňa a môjho mladšieho brata. Moje obľúbené sú:
"Mamkaaaaa, Ivko ti plače, mňa bolí prst a ty si tu spíš jak grófka!" (ja, 4 roky, brat 0,5)
"Mamka, a klobásy rastú v šupke?" (ja, 5 rokov)
0 0
Olivia6 Olivia6

Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

Moja mama pri mojej prvej ceste cez Poprad: "Aha, Zlatko, to sú Tatry."
Ja (5r): Mami a to ako dlho stavali?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Keď sa tu rozmnožili témy o rozprávaní malých detí pridám aj ja.
Samozrejme tak ako väčšina detí ani naša vnúčka nevie vysloviť "R".
Rodičia dobrým úmyslom pri určovaní, ktorá bábika sa ako bude volať jej poradili, aby jedna sa volala Rebeka.
Nóóó už teraz to ľutujú ... "R" nahradila písmenom "J" ...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
aleksandra Pozri príspevok
"Mamka, a klobásy rastú v šupke?" (ja, 5 rokov)
To mi pripomenulo môjho syna. Vždy máme sliepočky a naše domáce vajíčka. Raz v zime už pomenej nosili, tak som musela kúpiť vajíčka v obchode. Môj syn odborným okom prezerá vajíčko a zahlási: Mami, to vajíčko z obchodu vyzerá ako normálne vajíčko, ani nie je vidieť, kade to napĺňajú, alebo kde to lepili!
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Zasmiala som sa na 3-ročnom synovcovi keď tlačil na záchode a fučal, že nejde a zrazu čľup do vody a on na to:
"Mamka bobík", ďalšie čľupnutia a malý "Deti bobíky". No mali sme dosť, keď ešte aj bobíky takto pomenoval...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja som bola včera s mladou na nákup a požiadavka na kúpu syra bola: mami kúp ten bublinkový a nech má veľa bubliniek mimochodom Ementáler, predavačka mala síce nie najlepšiu náladu, ale mláďa to svojim neustálim štebotaním dokonale napravilo.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

To moj 3apol rocny Tom dosledne trval na kalovi syuuu - co nam chvilu trvalo rozlustit, ale uz vieme, ze mame kupovat jedine original Král sýrú.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Oslavovali sme priateľove narodeniny a pri tej príležitosti otvoril bar, povyťahoval fľašky a ponúkal, kto si čo vyberie.
Malý 3-ročný Timur sa postavil medzi dvere a hovorí:
"Nevyťahuj té fvasky, vebo tatinko zaš dojde domov nastlebaný taký, ze ani do dvelí netlafí!"
Sranda je, že to len raz niekde počul, ani nie doma, ale prispôsobil si to, ako sa mu hodilo...
No a nám trhalo kútiky....
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Syn si veľmi solil jedlo. Vravím mu :" Nesoľ si ho, je to nezdravé.Zúžia sa Ti cievy. " Malý pohotovo odvetil: " Nevadí. Tak si kúpim pivo, to mi cievy roztiahne.".....Kde na to tie deti chodia? Asi fakt platí: Čo sa za mladi naučíš na starobu akoby si našiel.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Moja dcérka prišla zo škôlky s novou pesničkou, ktorú nôtila poriadne nahlas a každému: "Kohutiiik jaaabavyy nechoď do záhrady...."
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Nas Kubko(5) zahlasil babicke: Danka sa ožrala. Pri zdesenej reakcii mojej maminky dopovedal: no fakt! Zjedla 2 rezne a polievku.
Anjelik moj asi zapocul, ked povedala, ze sa "obzrala, alebo prezrala"
Ak to ale v skolke povedal bez vysvetliviek...
0 0
cukorkava cukorkava

cukorkava je offline (nepripojený) cukorkava

moja dcera-puvertacka na plne kolo sa sem tiez medzi vase droburence hodi-minule som bol haluzny.....
zachvilu budem potrebovat slovnik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať