Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

moje staršie dieťa dlho nehovorilo r. Takže rúra bola úa, rároh bol áoh a podobne. Raz dostal plyšového krokodíla. Už asi tušíte, že som mu musela povedať, že je to aligátor...
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Synovček Samko /4.r./ si umýval ráno v pyžamku zúbky a vraví: "Mamka, ja keď si umývam zúbky, tak sa mi trasie pipík."
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Skusim aj ja jeden výrok mojho syna, ked mal asi tri roky, bolo nam odporučene navštevovat logopediu. Vždy chodim ku lekarom s deťmi ja , ale na tu logopediu som naozaj nemohla z prace a teda chodil s nim manžel. Pri jednom sedení, pani doktorka ukazovala na obrazku kozičku s dvoma rohami a pýtala sa syna, že čo to je. Malý povedal, že to nemože povedať, lebo je to škaredé , nakoniec ho nahovorili doktorka aj spolu s manželom, že smelo to može povedať, aj ked je to škarede. Syn povedal, že tie dva rohy je dvojity *****, lebo tak to počul od detí. Odvtedy manžel u logopeda nebol a ani ja a syn rozprava krasne.
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Vymenila som si prívesok na retiazke a dala som si krížik. Môj syn si mi sadol na kolená a tak divne na mňa pozeral. Spýtala som sa ho, že čo je na mne také zvláštne a on: "Maminka ty si mŕtva?" Až ma omráčilo a prečo? Lebo máš na krku krížik ako na cintoríne.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Moj manzel chodi rad na ryby a kedze ja tuto cinnost nemusim, chodieva so svojim bratom, kt. vsak ma akosi viac stastia co sa tyka ulovkov. Nas 2,5 rocny syn mu raz pred odchodom hovori: "tatino ty nemozes chytit rybu" a manzel sa pyta, ze preco a on na to: "lebo mas velku rit" (je to spisovne vsak?)
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

A este nieco. Nas synacik do dvoch rokov nehovoril a potom spustil a nevie sa zastavit. Najrychlesie sa vsak uci slova, kt. by prave nemusel a kedze sa pohybuje často v blizkosti pubertiakov, kt. sa nekrotia neraz sa musim cervenat ja. Raz sa manzelovi nieco nepodarilo a hovori ...do prčic, a nas drobec na to:"tatino do prčic sa nehovori, ty k...." .
0 0
jana9782 jana9782

jana9782 je offline (nepripojený) jana9782

"asi ma vypnute rozloženie" povedala moja dcerka (4r) po tom, co chcela zavolat tatinovi,nech jej kupi banany,a on jej nedvihal telefon
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Moj manzel chodi rad na ryby a kedze ja tuto cinnost nemusim, chodieva so svojim bratom, kt. vsak ma akosi viac stastia co sa tyka ulovkov. Nas 2,5 rocny syn mu raz pred odchodom hovori: "tatino ty nemozes chytit rybu" a manzel sa pyta, ze preco a on na to: "lebo mas velku rit" (je to spisovne vsak?)

Nie je nad detskú fantáziu a úprimnosť. Viem si ho celkom dobre predstaviť, mám vnučku presne v jeho veku.
0 0
jana9782 jana9782

jana9782 je offline (nepripojený) jana9782

"idem uz konecne dorobiť tú babettu" zahlasil vcera moj brat,a malá sa na neho pozrela šťastnymi očkami,a hovorí mu: "ujo Števo tak sa ponahľaj urobiť to babatko,lebo ja sa nemam s kým hrať!" ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ako kazde male dieta si aj nas (kusok cez 2 roky) maly vsimol rozdiel medzi chlapcekom a dievcatkom. Tak sme mu vysvetlili, ze dievcatko ma susu a chlapcek pinda. Zamyslel sa a hovori:" Nelka (jeho o dva mesiace starsia kamaratka) nie je dievcatko, ona nema didi (o tom rec nebola, tak to naozaj neviem, ako mu napadlo, typicky chlap uz od mala.(mozno to ma nasvedomi dlhe kojenie :-)
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Moja dcéra si do škôlky dnes obliekla sukňu, tričko, náramok na ruku a slnečné okuliare. Pozerala sa na seba v zrkadle a zahlásila: mama ja nie som dievčatko, ale malá žena, však?
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Boli sme vonku a moja mamka mi hovori:"Malý sa stále sťažuje, že ho na nohách bolia maličeky, bude mu treba kúpiť asi väčšie sandálky". Mne sa to nezdalo, veď som mu ich kúpila pred tromi týždňami. Prídem k nemu a on sandálky naopak.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

diabol4 Pozri príspevok
Boli sme vonku a moja mamka mi hovori:"Malý sa stále sťažuje, že ho na nohách bolia maličeky, bude mu treba kúpiť asi väčšie sandálky". Mne sa to nezdalo, veď som mu ich kúpila pred tromi týždňami. Prídem k nemu a on sandálky naopak.
Je zaujímavé, že deti si zásadne obúvajú obuv naopak (ľavú na pravú a pravú na ľavú). ...moje deti som vždy musela upozorňovať, že to majú naopak a malá neter sa tiež obúva naopak.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Fakt zaujímavé. U detí to beriem. Ale prečo dospelí rozmýšľajú naopak?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Keď mal Adam 5 rokov, ležal vedľa mňa a manžela na posteli a stláčal manželovi kožu na lakti. Zamyslel sa a povedal: "Mami?! oco už nebude dlho žiť, už je starý, vráskavý."
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Stretli sme s 5 ročnou dcérou zubárku. Malá sa jej pýta: Tí ľudia, ktorých si mala v čakárni zomreli, alebo si ich vyliečila?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

hetty Pozri príspevok
Stretli sme s 5 ročnou dcérou zubárku. Malá sa jej pýta: Tí ľudia, ktorých si mala v čakárni zomreli, alebo si ich vyliečila?
To kde také počula? Asi v tých moderných kreslených rozprávkach...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

babka a 4-ročná vnučka na Skype: čo máte nové?
mamina už má výplatu na účte, ale ocino ešte nie, to vieš, kríza!
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Blankake Pozri príspevok
To kde také počula? Asi v tých moderných kreslených rozprávkach...
...stačí od dospelých v úplne iných témach. Deti si vedia "vysvetliť" všetko po svojom a vedia to zahlásiť v tú "pravú" chvíľu!

Moja 2,5 ročná vnučka sa strašne rada kúpe a chcela ísť sama do bazéna. Mamina jej vysvetľuje, že tam sama nemôže, lebo by sa utopila. Malá: "maminka, ja ša ščem utopiť"!
alebo - teraz nás vidí, ako sa stále "oplieskavame", keď náš štípu komáre, ako ich zabíjame.
Tatino ju jedoval, bral jej ceruzky a ona mu pleskla po ruke a zahlási: Žabila šom tatina, robí mi žle!
0 0
Micifuzik Micifuzik

Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

Aj ja prispejem hláškou svojho 5 ročného syna.
Naši majú bazén a keďže tam malý u nich prázdninuje, kúpava sa v ňom
s mojou mamou. Moja mama si kúpila nové plavky a keď sa v nich ukázala malému tak sa jej spýtal : ,, Starká, prečo si si kúpila fúzaté slipy ?,,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať