Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tiež som počula jednu "drogériovú" príhodu:
Kolegyňa bola prítomná na početnejšej návšteve... keď tu zrazu do obývačky vošiel synátor hostiteľky, v ruke držal malú farebnú papierovú krabičku a nahlas, ako to len deti vedia, jej povedal: Mami, pozri čo som našiel!... Pani domáca už vedela, že je zle a v snahe zachrániť situáciu mu hovorí: Daj to tam, kde si to našiel, to je ockove...! No malý sa nedal a nástojčivo pred všetkými sa pýtal ďalej: A načo mu to je!!??
Mamina tvár hrala všetkými farbami, ostatní sa samozrejme bavili a ona sa v tej chvíli nezmohla na nič iné, len na odpoveď: To má ocko /vychýrený domáci kutil / také tesnenie...
Naposledy upravil Oliwa : 22.09.10 at 21:58
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

nika.sum Pozri príspevok
Pred nasim Matkom musime schovavat pivo. My doma pijeme len nealko pivo, raz ked dobiedzal, ze chce ochutnat, sme mysleli, ze je to horke a to nebude chciet, ale ked si odchlipol, tak vychmatol pohar a poriadne si glgol.
nášmu Samkovi pivo nechutí. teda, možno by aj, ale bojí sa, že by mu od neho narástli fúzy, takže radšej nechce.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Lubica H Pozri príspevok
nášmu Samkovi pivo nechutí. teda, možno by aj, ale bojí sa, že by mu od neho narástli fúzy, takže radšej nechce.
To je milé, len dokedy mu ten "strach" vydrží...
Malé detičky sú dôverčivé, ale postupne, ako z toho vyrastajú...
Napr. moja dcéra, niekedy "v prechode" medzi "maláckou" a "veľkáckou" škôlkárskou triedou, prišla na to, že nie všetko je vždy tak, ako sa "malým" deťom hovorí...
Značne zmúdrelá a vedomá si svojej "vyspelosti" začala vtedy používať taký zvláštny novotvar "mňa nepreklameš"...
Čo v reči jej kmeňa znamenalo "mamina, mňa neprekabátiš ani neoklameš, ja už nie som maláčka..."
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

ivantt Pozri príspevok
...
A druhý sa stal byvalej kolegini. Cestovala v autobuse kde bola mamička s dieťaťom a viezla ho do škôlky. Zrazu to dieťa hovorí, mamina, ty si musela byť v noci veľmi hladná. ... prečo ??? spytala sa a ono jej to odpovedalo : no keď si tatinovi pišulu papala.... čo myslíte, koľko zástaviek ešte spolu cestovaly a akým autobusom po ďalšie dni ?? :-))) Nie je to vtip, skutočne sa to stalo :-)

ten príbeh s tou mamičkou poznám - to mi hovoril aj manžel. nestalo sa to niekde v okolí medzi starou turou a trnavou? :-)
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Tak sme sa minule rozprávali o tom, že konečno prišlo "babie leto" a moja vyše trojročná dcérka sa vážne opýtala: Mami a kedy príde "chlapská zima"? Detská logika je noazaj výnimočná.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

To mi pripomenulo tú rovnako "filozofickú" otázku, že keď existuje "toaletný" papier, prečo neexistuje aj "toazimný" ... A možno existuje - žeby to bol ten viacvrstvový?...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Prídem na rodičovské, podľa toho kde dieťa sedí, tak na rodičovskom sedí aj mamička. Na lavici zošit s nadpisom "Sloh", bojazivo mrknem na ostatné lavice, ale tie sú prázdne, zošit s nadpisom "Sloh" nemajú .....
V zlej predtuche ho otvorím a čítam cca toto:
"Čím budem?"
Mne sa páči ako môj dedo je celý deň doma, len si tak vyfajčuje, sem-tam skočí na pivo. Potom rúbe drevo, píli, niekedy aj ryľuje, alebo šoféruje autobus. Poštár mu nosí penziu a on je rád. Ja chcem byť ako môj dedo - dôchodcom.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Na MDD sa išlo na výlet loďou do Gabčíkova a naspäť. Nachystala som jedivo, pitivo a keď prišli tak vyzvedám:
"No ... ako bolo?"
"mami .... vieš kapitán mi povedal že ma pripichne nožíkom o stôl...." a vo veľkých čiernych očiach sa mu zrkadlil taký strach, až mi ho bolo ľúto.
"a čo si robil?"
"práveže nič, len som sa na chvíľu stratil a celá loď si myslela že som spadol do Dunaja tak chvíľu stáli a hľadali ma......"
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

To mi pripomenulo našu plavbu s deťmi loďou do Viedne a späť - keď najväčším zážitkom hodným spomienok bolo, ako kapitánovi odfúklo do Dunaja trenírky, ktoré si sušil na mostíku a ako sme niekoľko km bežali vo Viedni po nábreží Dunaja na patričné nástupište na móle, lebo sme /aj keď s hodinovým časovým predstihom, ponechaným ako rezervou na miesto odchodu/ omylom vystúpili na nesprávnej stanici metra a ani náhodná policajná hliadka nás nedokázala navigovať čo najstručnejšie a najkratším smerom - keď sme dorazili, kapitán už dvíhal kotvu a len-len že sme sa nestali "emigrantami" proti vlastnej vôli ... Vtedy nám však do smiechu vôbec nebolo - to len dnes...
Naposledy upravil Oliwa : 24.09.10 at 09:13
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Rozhovor 21 ročnej dcéry a 10 ročného syna teraz pri obede.
Janka: "Páči sa ti nejaké dievča v škole?!"
Adam: "eeeeee ..."
Janka: "No tak aké sa ti páčia čiernovlásky? blondínky?"
Adam: "Na vlasoch nezáleží, hlavne aby nebola panovačná, aby bola múdra a nemíňala veľmi peniaze, ...." potom Adam zagúľal svojimi čarovnými čiernymi očami ku mne a dopovedal: "Presný opak Jany!"
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Adamko bol podarený. Zaujímala by ma reakcia Janky.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... Janke sa zadrhlo lečo v krku, takže 5 minút len kašľala .....
1 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Som po operácii žíl, raz večer som si tak natierala a bandážovala nohu za velkej asistencie 3-ročného vnúčika a 6 ročnej vnučky.
Malý sa na mňa díva a hovorí (ešte nevie "r")
"Stalka,aku ty mas bolavu nozicku....ale keď si to zabališ, ešte budeš pekné dievča"
no nebola by Nika-Nikou keby toho malého nepoučila:
"Duško, starká už nie je žiadne dievča....ona je už stará....
potom chvíľu ticho a dodatok:
"Ale ešte je stále celkom pekná"

(to si tým chcela asi u mňa "vyžehliť" tu "starú" )
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

.... niet nad detskú úprimnosť .......hihihi !
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ešte v čase vinylových platní do gramafónu môj syn chodil s jednou takou obrovskou do škôlky. Bol neposedný a tak kým som sa ja s ďalším deckom v zime vyobliekala čakal ma vždy na schodišti, aby sa on nespotil.
A len odtiaľ bolo počuť:
- ... brmmm, brmmmm, brmmm .... (štartovanie)
- ... éééééénn, ééééénn, ééééénn ... (jazdenie pri vysokej rýchlosti)
- ..... uiúú, uiúúú, uiúúú .... (policajná húkačka)
- .....íííííííí, íííííííí (pišťanie bŕzd)
- ..... (ticho)

A takto sa hral aj pri stole: krútil tanierom a čakal až mu naložím jedlo. Lenže raz odbehol a keď dobehol, tak zakrútil aj so špenátom ........

Skoro som ho prizabila, aj stena bola obhádzaná na zeleno.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

JankaII mi ešte jednu príhodu pripomenula v ss:
Mala som susedu a tá mala muža čo si rád vypil: ostatne ako aj ten môj, veď boli kamoši z mokrej štvrte.
A tak keď prišiel taký nadrmolený domov takto suseda zvolávala deti:
-"jééj pozrite deti akú opicu vám tatko doniesol .... a počúvajte rozprávky čo bude mamine rozprávať !!!
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ako vnučka vybabrala s babkou:
Boli sme včera na vinobraní a skoro som odpadla: jeden lietajúci balón 5€. Samozrejme práve za tým jej duša pišťala a otravovala že práve taký potrebuje do novej detskej izby aby zostal prilepený na plafóne:

- "dobre teda, ale 5 x nepôjdeme na kolotoč a budeš mať balón!!!"
- "áno, áno, dobre babka" ........ ochotne súhlasila, čo mi malo byť podozrivé, ale nebolo - keďže som už mala 2 dc burčiaku v sebe.
- "Hehe a ide sa na skákací hrad, lebo ty si povedala že nepôjdeme len na kolotoče a slovo sa musí dodržať !!!"

Takže tento mesiac obedujem topinky - bez cesnaku, lebo čínsky je drahý.
Naposledy upravil hubatá : 26.09.10 at 20:10
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

prispejem ďalšou perličkou: Dítko moje druhorodené školou povinné mi dalo dnes prečítať zápis o zmene termínu školskej akcie, ktorý znel: ..... Zmena termínu z organizačných dôchodcov. Tak ja raz neviem načo v momente písania myslela
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Buď v strehu: dnešný predčasný pracujúci dôchodca má možno len o pár rokov viac ako tvoja druhorodená.....
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

no to vari ani nie, mláďaťu ťahá na deviaty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať