Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Moja Rebeca mi dnes zavelila teda. Vysavala som a ona fakt neznesie zvuk vysavaca, mixeru a fen. Bola s tatinom vonku, a ked prisli dnu, tak som vypla vysavac teda, ale nemala som este hotovo. A Rebeca mi este v bunde nato , zalozila si ruky v bok a : "Maminka si zbehne hore, a pekne si zoberie aj vysavac so sebou, lebo uz dovysavala kraasne a Rebečenka / toto meno ze Rebečenka si vymyslela sama/ju tu pockaaa." S usmevom na perach mi jemne a slusne naznacila, ze nechce mat horory z vysavaca, takze je hotovo a uz sa s nim nebude nic robit a mam si ho odpratat
6 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dnes ma Matko 4 r.. Dostal velku sanitku, lebo uz polroka pocuvame aku genialnu sanitku ma jeho kamarat. Tak dostal takmer taku istu, len bielu a nie zltu. Pekne podakoval, povedal ze je super, ale Jeziska by poprosil aj taku zltu. Tak som mu povedala, ze ta zlta to je prva pomoc a ta biela vezie vaznych pacientov. Tak to hned vysvetloval babke: Ta zlta to je plva pomoc a ta biela je posledna pomoc...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Teraz cez víkend som zase bola s Aďkou, 5-ročnou neterinou dcérou. Moja dcéra Zuzka jej doniesla „hračkárskeho“ koňa, lebo kone sú teraz Aďkinou srdcovkou – aby sa mu meno hodilo k tomu, že je biely, Aďka ho pomenovala „Bielkovina“.
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Aďkin slovník je hodne bohatý a poznačený jej kontaktom s dospelými. A tak objímala prababičku so slovami: „Babička, ja ťa veľmi ľúbim! Ty si taká vzácna žena! Ty si taká starožitnosť!“
1 0
matusstefan matusstefan

matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

Mama cestovala s bratom vo vlaku, a oproti sedela pani, ktora mala viditelne chlpy na brade. Brat sa opytal (samozrejme nahlas): preco ma ten ujo oblecenu suknu. Mama: to nie je ujo, to je teta. Brat: tak preco ma potom fuzy?
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Tak podobný trapas mám aj ja:
Sedím so 4-ročnou dcérou na kolenách v električke. Malá si pospevuje, obzerá sa, oči jej strieľajú na všetky strany a naraz spozornie:
-"mamííí všimla si si aké má tento ujo obrovské uši .....a ešte sa mu aj červenajú a červenajú...."

Bodaj by nečervenali, keď v električke sedel tesne pred nami a povedala mu to rovno do ucha. Jooj, ale sme rýchlo vystupovali .... heh !
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Naša staršia dcéra Zuzka mala asi 3 alebo 4 roky, keď sme na sídlisku cestou do obchodu prvýkrát v jej živote stretli černocha. Zuzka zastala, ukázala naňho prstom a zdesene sa opýtala: „A toto je čo???“ (Chalan bol našťastie ešte dosť ďaleko na to, aby nás počul, ale Zuzkin úprimný údiv si viem dodnes veľmi živo vybaviť... )
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

hubatá Pozri príspevok
Dcéra má už síce cez 30, ale je stále moje dieťa, tak to dám sem:

Robila si masku na ksicht (neverí že jej to nepomôže, veď ani mne to nepomohlo) z kvasníc, tvarohu a medu. Misku si položila na zrkadlo, odbehla a kým prišla - tak jej masku vylízala mačka. Mačka je prekrásna ...........
booooze,hubata,tieto tvoje prispevky....vzdy to musim muzovi prekladat,lebo by mi ani zaspat nedal,na com sa stale tak pucim...
no a potom je to aj tak este viac na popucenie,lebo on to aj tak skoro nikdy nepochopi-vyznam ano,ale pointu nie- jemu to nepride smiesne....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zimama Pozri príspevok
Naša staršia dcéra Zuzka mala asi 3 alebo 4 roky, keď sme na sídlisku cestou do obchodu prvýkrát v jej živote stretli černocha. Zuzka zastala, ukázala naňho prstom a zdesene sa opýtala: „A toto je čo???“ (Chalan bol našťastie ešte dosť ďaleko na to, aby nás počul, ale Zuzkin úprimný údiv si viem dodnes veľmi živo vybaviť... )
Moj bratranec, teraz ma uz cez 25 r., ked bol maly (asi okolo 4-5r.) isiel s mamou cez prechod a oproti nim cernoch a bratranec sa nahlas pyta mamy: "Ma ten ujo aj pipika cierneho?"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

osky:
Nie je on tak trochu
?
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

mariadra Pozri príspevok
Nášmu vnukovi sa podarilo nové časovanie. "Dedko to vie, deti to ešte neviú, ale dospelí to viú."
toto je nejaké obľúbenie časovanie, lebo aj náš samko sloveso "povedať" používa v množnom čísle ako "(oni) poviu"
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Malá Nika už čosi vyše roka každý každučký deň,keď prídeme pre ňu do školky nám dáva tú istú otázku:
"Starkovia...kde dnes pôjdeme??"
a tak jej manžel ráno hovorí, nech sa nás to už stále a to isté nevypytuje,lebo to ani sami dopredu nevieme.
A tak si poobede vykračujeme zo školky,malá rozprávala školkárske zážitky a pri vchode do činžiaku zahlásila:
"Noooo, že som dnes dobrá a poslušná ??? Ani raz som sa Vás nespýtala,že kde to vlastne dnes pôjdeme ?? ??
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Andrejkov splužiak - piatak na ZŠ - zaperlil na teste zo slovenčiny

k slovu špinavý utvorte slovo s opačným významom

odpoveď ývanipš
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

misoft Pozri príspevok
osky:
Nie je on tak trochu
?
to ani nahodou,moj muz je vesela kopa,niekedy az prilis....ale to sa aj tak hovori ze v cudzej reci prve co stratis,je humor,lebo nechapes tu pointu-mne sa to stava pravidelne,ked sa zide tlupa ludi,ktori pouzivaju tu dialektovanu nemcinu a rehocu sa ne veciach,ktorim ja sice zhruba rozumiem,ale tiez mi to nepride smiesne.no a tiez si asi o mne vtedy myslia ze som suchar...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

osky Pozri príspevok
to ani nahodou,moj muz je vesela kopa,niekedy az prilis....ale to sa aj tak hovori ze v cudzej reci prve co stratis,je humor,lebo nechapes tu pointu-mne sa to stava pravidelne,ked sa zide tlupa ludi,ktori pouzivaju tu dialektovanu nemcinu a rehocu sa ne veciach,ktorim ja sice zhruba rozumiem,ale tiez mi to nepride smiesne.no a tiez si asi o mne vtedy myslia ze som suchar...
Osky, o Tebe si môžu myslieť, že si knäckebrot...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Nas Mato si jeden vikend cely pospevoval: Ked si stastný, ukaz pipika!. Na otazku odkial to ma, ze to vraj spoluziak Borisko spieva. A oni takto behaju po dvere a pospevuju si a este ze je zima, lebo by aj gate stahovali. Dnes som sa od Boriskovej maminy dozvedela, ze mu to na internete ukazal jeho starsi brat.
Naposledy upravil nika.sum : 23.11.10 at 17:05
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ale co som bola zhrozena, ked Mato pri kupani s tatinom zahlasil, ze: Tato popapam Ti pipika. Nastastie si dal povedat a uz to neopakuje. Clovek nikdy nevie ako zareaguju pani ucitelky v skolke alebo ked taku hlupost zahlasi niekde na ihrisku. A kamoska a zaroven mama Matkovho kamarata, mi povedala, ze jej maly s tym istym vyrukoval na svojho tatina. Takze zase skolka.Chcela by som na toto upozornit pani ucitelku, lebo to ma jedine zo skolky, my vyraz pipik napouzivame. A dost by ma zaujimalo kde dieta na taketo spojenie prislo.
Naposledy upravil nika.sum : 23.11.10 at 21:31
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

tccc..... tcccc..... my dvaja s Misoftom ti aj tak neveríme !!!!!
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jezisi, neblaznite. Nas Matko ma pinďa. Ale vazne, viem, ze Mato je cislo zopakuje vsetko mozne, na vela veciach sa da zasmiat, ale toto ked som pocula som zostala v soku.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

psst..... moja dcéra mi raz došla pošepkať:
-"mamíííí, náš tatino nemá pipíka, on má rohlíík !!!"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať