Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ha!!! Lenže Kazu: Ty nie si obyčajná babka - Ty si babka-účtovníčka...
A nenainštalovala si malej do školskej tašky náhodou toho Tvojho Draka - čo číha aj z Tvojho profilu?
Naposledy upravil Oliwa : 11.02.11 at 19:58
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tá moja mladšia vnučka vnučka má štyri, ale vyrastá medzi pubertiačkami a tie ich reči nasáva ako špongia a potom si ich precvičuje na svojich bábikách. Dnes prišli a k Valentínovi dostala odo mňa barbinu s vecičkami na prezliekanie. Zopár šiltoviek, náhrdelníky, slnečné okuliare, čelenky, keď som to vydolovala z krabice bolo toho zo dve hrste Malá sedela pri mne v kancelárii a obliekala, vyzliekala a viedla s ňou duchaplné rozhovory. Niečo mi nepovšimnuté aj vedľa uší prešlo, len ma zrazu upútalo ako vysvetľuje bárbine: "No moja miláááá, nikto nie je dokonalý" pár sekúnd obracala paňu v rukách a tak škodoradostne dodala: "Ver mi, že ani ttty" A keby ste vedeli ako hlboko som klesla. Ja som sa s tou nedokonalou bárbinou oženila Na svoju obhajobu uvádzam, že som bola prinútená A potom som sa oženila aj sprinceznou, tá bola dokonalá, závoj mala z uteráka
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mne dnes dcéra napísala, čo ju pobavilo, čo niekde na webe našla:
Kamoška išla gratulovať s malou svojej mame, babke a celú cestu v aute ju učili: "Povieš, všetko najlepšie babinka" a podáš kvietok. Pri gratulácií malá podišla ku babke, sucho jej hodila kvet a hovorí: "Na, ty prerastená lasica." Pred odchodom z domu totiž pozerala na DVD Dobu ľadovú.
No, pobavilo aj mňa.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Kazu, ale tam mas teda veselo
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Kvaka Pozri príspevok
Mne dnes dcéra napísala, čo ju pobavilo, čo niekde na webe našla:
Kamoška išla gratulovať s malou svojej mame, babke a celú cestu v aute ju učili: "Povieš, všetko najlepšie babinka" a podáš kvietok. Pri gratulácií malá podišla ku babke, sucho jej hodila kvet a hovorí: "Na, ty prerastená lasica." Pred odchodom z domu totiž pozerala na DVD Dobu ľadovú.
No, pobavilo aj mňa.
No ale ja by som chcela aj tak vidiet tie prekvapene tvare vsetkych, ked to povedala . Som ja ale skodoradostna, ze? Ale aj u nas sa to deje a ja sa na tom aj zabavim aj zahanbim, ale co uz, ked tie decka maju neskutocnu pamat a dokazu tak dobre citovat .
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ešte pridám jeden výrok môjho dvojročného vnuka, ani za svet sa nechce pýtať, keď to na neho príde, kričí: babka pryč, mama pryč, dedo pryč, a potom keď už ostane sám, potlačí, príde k vani a hovorí: hovínku bude..
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lorelei Pozri príspevok
No ale ja by som chcela aj tak vidiet tie prekvapene tvare vsetkych, ked to povedala . Som ja ale skodoradostna, ze? Ale aj u nas sa to deje a ja sa na tom aj zabavim aj zahanbim, ale co uz, ked tie decka maju neskutocnu pamat a dokazu tak dobre citovat .
Ja som tiež v prvej chvíli zamrela , že čo za dieťa to je...
Ale keď som si spomenula, ako sme boli s deťmi na prvej Dobe ľadovej v kine...
Ono by ani nevadilo, že si to tie decká všetko pamätajú.
Horšie je, že človek-rodič chudák ani netuší, kedy to použijú...
A tie chvíle sú teda nevyspytateľné...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Viete si predstaviť vianočný stromček, na ktorom sú: pikant, poslanky a kaplnky?

Tak tvrdila moja dcéra, keď bola malá, pretože podľa nej:
- na vrcholčeku nebola pika ale - pikant
- na stromčeku neviseli salónky ale - poslanky
- plnená figúrka bola "kaplnka" - lebo začula, ako sme sa rozprávali, že "aká plnka" je vo vnútri?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Kvaka Pozri príspevok
Mne dnes dcéra napísala, čo ju pobavilo, čo niekde na webe našla:
Kamoška išla gratulovať s malou svojej mame, babke a celú cestu v aute ju učili: "Povieš, všetko najlepšie babinka" a podáš kvietok. Pri gratulácií malá podišla ku babke, sucho jej hodila kvet a hovorí: "Na, ty prerastená lasica." Pred odchodom z domu totiž pozerala na DVD Dobu ľadovú.
No, pobavilo aj mňa.
Moja vnučka už nejakú dobu gratuluje takto: Všetko najlepšie k tvojim narodeninám, aby si bola zdravá a aby si zdravá do roboty chodila." Nikto nevie prečo, ale musela čosi, kdesi začuť a takto si to v hlavičke zrovnala.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mne moja dcérka -škôlkarka raz ku dňu matiek gratulovala takto:
"Milá mamička, všetko najlepšie ku dňu mačiek!"
Sorry, neviem či som to spomínala v tejto rubrike...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nevadí - ty mačka
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mňáááuuu...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kazu Pozri príspevok
Moja vnučka už nejakú dobu gratuluje takto: Všetko najlepšie k tvojim narodeninám, aby si bola zdravá a aby si zdravá do roboty chodila." Nikto nevie prečo, ale musela čosi, kdesi začuť a takto si to v hlavičke zrovnala.
Malá má pravdu ... Však hádam by si nechcela, aby Ťa do roboty - na rukách nosili!
Treba pekne po vlastných, kým sa dá a kým je kam ... Lebo keď nás raz ponesú - to už bude nem-dobre a určite to nebude do roboty - ale úplne inde...
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Oliwa Pozri príspevok
A tatíček je akej národnosti - nejakej minoritnej?
Tatíček je Trnavského nárečia, ja som Češka a deti miešanci. A na našej uličke býva cca 90% maďarských dôchodcov.
Takže asi sa nie je čo čudovať dcére, že na tú Slovenčinu veľmi nie je!
Naposledy upravil witch : 14.02.11 at 08:32 Dôvod: doplnok
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Gratulujééém! Tebe aj synovi k tej jednotke. A tatíčkovi k takej šikovnej manželke ... A náhodou - trnaváci sú fajn ludé, aj keď majú tvrdý oný - prízvuk...
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ďakujem za rýchlu gratuláciu, stihla som to medzi tým zmazať, nechcela som sa chváliť. :-)
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
A keď už som na seba bonzla národnostný pôvod, pridám výroky syna, keď mal 2 roky a z češtiny a slovenčiny hokej. Hovoril: Som smednej, hladnej a jdu se vyčourat. A keď môj svokor mu kládol na srdce, že na Slovensku po slovensky, malý mu pohotovo odvetil: ja môžem aj česky, ja som Češák! A bolo !
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

A ja som si myslela, že na Slovensku aj v Čechách sa je, pije a čúra - rovnako...
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Niektorí možno cikajú zvrchovane
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Oliwa Pozri príspevok
A už keď sme pri tej mojej susede... Keď sa pred rokmi prisťahovali, moja malá si nevedela zapamätať meno susedinej dcéry, ktorá sa volala Dianka. Moja jej hovorila - Indiánka...
Moja vnučka zasa hovorila Natálke - Natelka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať