Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Viem, ze krpci su zvedavi, aj Matko zistoval, co maju dievcatka namiesto pinďa. Len ked by nieco take zahlasil v skolke, tazko povedat ako zareaguju ucitelky. Minule zistovali od deti ako su trestane. Samozrejme nas Mato povedal, ze varechou -to sem tam mu capnem po riti. Tak neviem, ci ho uz nepokladaju za tyraneho.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Skúsiť ho preorientovať, aby miesto pipík používal červík. To by znelo prijateľnejšie a učiteľkám by sa potom neježili vlasy (ako pri fúkanej ). A opakovať to - deťúrence majú strašnú pamäť - všetko si zapamätajú (i keď "neviú" , čo to vôbec znamená) a strelia to v najnevhodnejšiu chvíľu.
(Vtedy je len kopec srandy.)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Oliwa Pozri príspevok
Osky, o Tebe si môžu myslieť, že si knäckebrot...
to asi tazko,ja nie som taka tenucka a chrumkava....
na mojich kostickach by si veru nikto zuby nepolamal.....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Sranda to "neviu" funguje takmer pri kazdom dietati. Tak zatial po dokladom vysvetlovani, Matko pochopil, ze ked je stastny ma urobit Bobrika a nie ukazovat pipika. Tak snad pri tom zostane.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

nika.sum Pozri príspevok
Sranda to "neviu" funguje takmer pri kazdom dietati. Tak zatial po dokladom vysvetlovani, Matko pochopil, ze ked je stastny ma urobit Bobrika a nie ukazovat pipika. Tak snad pri tom zostane.
Ešte keby sa tak naučil držať Bobríka mlčanlivosti - aspoň niekedy...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Oliwa Pozri príspevok
Ešte keby sa tak naučil držať Bobríka mlčanlivosti - aspoň niekedy...
Tak to si trafila klinec po hlavicke. Ked este nehovoril (zacal ked mal cca 20-21 mesiacov) som sa trapila, ze sa nesnazi. A potom sa rozrozpraval nevie kedy prestat. Ticho je len ked spi...este aj ked sa sam hra, tak to komentuje. Je viac ukecany ako jeho mama (ja)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

nika.sum buď rada - ušetríš počúvaním rádia (aj tak tam opakujú stále to isté )
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Najnovší výrok mojej 4 r. vnučky: Babka, požičaj mi to pomarančové razivátko! (razítko )

Sobota ráno 7,30:
- babka, vstávame, ideme na to! (mimochodom doma spí aj do 9,00 hod.) Čaká nás veľa práce! Vieš že my ženy to máme ťažké!
syn: teda mami, ty tú malú naučíš bársjaké blbosti!
... no môžem já za to, že je celá po mne!?
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Malý neposlúchal,tak mu syn hovorí, že "Ježiško všetko vidí a nič mu žiadne darčeky nedonesie, nič nedostane", malý papuľoval ďalej: "A donesie, a donesie...." syn mu vyhuboval,že papuľuje a poslal ho, nech ide do detskej rozmýšľať,ako sa má správať. a ten malý, len o trošičku väčší od malého piva, si cestou do tej izbičky hundral, len tak pre seba:
"Ježiško....a to si píš, že dalčeky dostanem"
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Vnučka ma volá:

"....... pssst, babka niečo ti ukážem": a z hĺbky skrine začne vyťahovať farbičky, barbinu, knižku, loptu .....
"a nepovedz našim že ja už neverím na Ježiška - nech mi ešte nakúpia plno hračiek a majú radosť - no nie ???"
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

peterkos2 Pozri príspevok
Raz som bol u kolegu a jeho malá mala 3-4 roky zahlásila."Tato pojme do ojebávačky"To akože do obývačky.Ja som mal teda výbuch na krajíčku,ale potom mi kolega povedal,že to ona používa bežne,už z toho vyrástla
....to sestrina dcéra, keď mala asi 3 až 4 roky ma prekvapila naliehavou požiadavkou : ujo Janko, poď si odpratať tú najebačku /nabíjačku na autobatérie/ , zavadzia mi, chcem sa tam hrať ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Teraz som si spomenula, ze su volby. Hovorim muzovi, aby isiel so mnou volit. A Matko na to: Aj ja sa chcem ist dat ostrihat. On si myslel volit - holit ako holicovi. A mozno by to malo vacsi zmysel ako ist volit.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

So susedou sme chceli byť štíhle, tak sme večer vykúpané, najedené decká uložili spať, poverili manželov aby nezaspali pri telke, a dozerali na deti. A my sme si išli večer zabehať.
Raz spotená klopkám na dvere aby som deti nezobudila, všade ticho ..... až naraz dupot detských nožičiek a hlások dcéry:
-" nebúúkaj, tatino pí !!!" ..... a zasa preliezla do postieľky.
A ja som čakala ako pako pred zavretými dverami až sa moj muž čo mal varovať deti vyspí. Sem-tam zasa malá preliezla z postieľky, tak som sa s ňou porozprávala za zavretými dverami:
-"ešte spí tatino?"
-"spí a vrčíííí !!! " ...... (rozumej chrápe!!!)
-"a Miloško je kde - v postieľke???"
-"ne, pozevá televízol"

Odvtedy som si na behanie vždy brala so sebou aj kľúče od bytu. Raz mi aj tak boli zbytočné, lebo z opačnej strany tatino zasa zabudol svoje kľúče vo dverách. ........!!!!
Naposledy upravil hubatá : 28.11.10 at 08:18
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Kým budem môcť písať tu o tom, čo robia moje vnúčatá, ktoré sú zatiaľ ešte vo hviezdach , aspoň jedna spomienka na našu babičku (=moju mamu):

Babička učila 4-ročnú Zuzku bezpečne prechádzať cez cestu a vysvetľovala jej: „Zastaneš na kraji chodníka a pozrieš sa hore – dole, či nejde auto.“
A Zuzka sa naozaj pozrela HORE aj DOLE...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž, pochopila veľmi správne ponaučenie! A doslova.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zimama Pozri príspevok
Kým budem môcť písať tu o tom, čo robia moje vnúčatá, ktoré sú zatiaľ ešte vo hviezdach , aspoň jedna spomienka na našu babičku (=moju mamu):

Babička učila 4-ročnú Zuzku bezpečne prechádzať cez cestu a vysvetľovala jej: „Zastaneš na kraji chodníka a pozrieš sa hore – dole, či nejde auto.“
A Zuzka sa naozaj pozrela HORE aj DOLE...
To neteri (mala asi 2 r.) babka povedala, že musí počkať, kým prejde auto až potom prejsť cez cestu a ona čakala aj 5 minút, kým nejaké auto išlo.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

nika.sum Pozri príspevok
Teraz som si spomenula, ze su volby. Hovorim muzovi, aby isiel so mnou volit. A Matko na to: Aj ja sa chcem ist dat ostrihat. On si myslel volit - holit ako holicovi. A mozno by to malo vacsi zmysel ako ist volit.
To mi pripomenulo môjho syna, keď bol malý... Manžel vyšiel z kúpeľne, kde sa práve holil a syn sa ho spýtal: Ocino, Ty si sa volil?
Alebo inokedy: Ty si sa zase ovolil???

A ešte k tým voľbám: Raz sme boli voliť s malou dcérkou /asi 2,5 r/ a pred volebnou miestnosťou stálo v rade zopár ľudí. Načo sa malá spýtala:
Ocino, a čo tu dávajú???
Podotýkam, že to nebolo až tak dávno, lebo nepoznala napr. rady na pomaranče, banány a iné rady z čias socializmu...
Naposledy upravil Oliwa : 29.11.10 at 08:10
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zimama Pozri príspevok
Kým budem môcť písať tu o tom, čo robia moje vnúčatá, ktoré sú zatiaľ ešte vo hviezdach , aspoň jedna spomienka na našu babičku (=moju mamu):

Babička učila 4-ročnú Zuzku bezpečne prechádzať cez cestu a vysvetľovala jej: „Zastaneš na kraji chodníka a pozrieš sa hore – dole, či nejde auto.“
A Zuzka sa naozaj pozrela HORE aj DOLE...
Ja som raz mojej vtedy ešte malej dcére pri zamykaní dverí povedala, aby zavolala výťah. A ona z plného hrdla zvolala:"Výýýýýýýýýýýťaaaaaaaaaaaah!"
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007



toto čo napíšem je síce mimo témy,ale ten Výýýýťáááááh mi pripomenul tento vtip:

Idú dve blondínky vo výťahu (blondínkam sa ospravedlňujem )
a výťah sa zasekne:
Jedna začne kričať : "Pomooooooooooc"
druhá je ticho a tá prvá jej hovorí:
"Mali by sme kričať spolu"
a tá na to kričí:
"Spolúúúúúúúúúúúúúú"

A k voľbám výrok 3-ročného Duška:

náš malý bol tiež voliť so svojim ocinkom. Prišli do volebnej miestnosti, všetci sa veľmi dôležito a vážne tvária a náš Duško do toho zahlási:
"Ocinko....dal by som si tiez také tycinky,co majú ujovia a tety na stole"

Naposledy upravil uct2007 : 29.11.10 at 18:48
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Jana Motyčková Pozri príspevok
To neteri (mala asi 2 r.) babka povedala, že musí počkať, kým prejde auto až potom prejsť cez cestu a ona čakala aj 5 minút, kým nejaké auto išlo.
Taky hezký... Tie čisté detské dušičky, bez bočných úmyslov a prenesených významov...

Neviem, či som to niekde čítala alebo či to tiež koluje ako vtip:
Vnúčik hovorí babičke: "Babička, zavri na chvíľu oči!" "A prečo, synáčik?" "Lebo tato povedal, že keď raz zavrieš oči, konečne budeme bohatí."
Alebo:
Vnúčik víta babičku, ktorá prišla v nedeľu na návštevu: "Babka, a kde si nechala tých čertov?" "Akých čertov???" "No tato ťa videl z okna a povedal, že zas ťa k nám čerti nesú."
A toto je už naozaj:
Aďka bola u lekárky a kým pani doktorka písala správu z vyšetrenia, Aďka sa neustále niečo vypytovala mamy. Pani doktorka povedala mame, aby to dieťa bolo ticho, lebo ju ruší pri písaní (). Na to Aďka pani doktorke povedala: "Ja sa nerozprávam s tebou, ja sa rozprávam s mojou mamou."
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať