Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

hubatá Pozri príspevok
A takto sa hral aj pri stole: krútil tanierom a čakal až mu naložím jedlo. Lenže raz odbehol a keď dobehol, tak zakrútil aj so špenátom ........

Skoro som ho prizabila, aj stena bola obhádzaná na zeleno.
mám čosi podobné...vnučka mi chcela velice pomáhať v kuchyni, tak že ona mi otvorí kečup....
aj otvorila...
a "bylo vymálováno" na stene samé červené bodky.
Nabehli sme s mužom a omaľovali poriadne- na žlto kuchyňu. Jedného večera miešala tak divoko kakao,že šup ho a bolo na stene. Muž bol na pokraji kolapsu a zapovedal sa, že u nás sa bude maľovať až keď sa všetky vnúčence povydávajú a poženia.
Ale figu, omaľovali sme, ale nabehla znovu demolačná čata v zložení dvoch členov - vnučky a vnuka a mali by sme maľovať zase....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

..... ako keby ste bývali u nás ....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

hubatá Pozri príspevok
Ako vnučka vybabrala s babkou:
Boli sme včera na vinobraní a skoro som odpadla: jeden lietajúci balón 5€. Samozrejme práve za tým jej duša pišťala a otravovala že práve taký potrebuje do novej detskej izby aby zostal prilepený na plafóne:

- "dobre teda, ale 5 x nepôjdeme na kolotoč a budeš mať balón!!!"
- "áno, áno, dobre babka" ........ ochotne súhlasila, čo mi nebolo podozrivé, keďže som už mala 2 dc burčiaku v sebe.
- "Hehe a ide sa na skákací hrad, lebo ty si povedala že nepôjdeme na kolotoče a slovo sa musí dodržať !!!"

Takže tento mesiac obedujem topinky - bez cesnaku, lebo čínsky je drahý.
Mozem poradit, ak sa jej ten balon vyfuci, dajte ho znovu nafukat (to robia "len" za 2 EUR. A dobre ho treba teraz zatiahnut, nam vydrzal aj ked napoly vyfucany 2 mesiace
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

ďakujeme za rady, si milá
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

willma Pozri príspevok
prispejem ďalšou perličkou: Dítko moje druhorodené školou povinné mi dalo dnes prečítať zápis o zmene termínu školskej akcie, ktorý znel: ..... Zmena termínu z organizačných dôchodcov. Tak ja raz neviem načo v momente písania myslela
Žeby na predčasný dôchodok....?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dnešné hlboké zamyslenie mojej 14-tky:
"Mami, keď môže niekto mať preležaniny, môže mať aj presedeniny?


(Len tak medzi nami : Môže, ak je na Porade)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Treba dať pod zadnicu mäkučký vankúšik.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

rodinná idylka... manžel na počítači, Samko leží na našej posteli, ja skladám veci.

manžel: "mrzne nám počítač."
Samko sa poobzerá a potom nadšene vyskočí: "muzne počítač, lebo je otvouené okno. ja som na to puišiel, vyuiešil som to."


a jeden zážitok so švagrinou - zobrala Samka so sebou do obchodu.
Samko: "Neviem, puečo je všade toľko lístia na zemi."
švagriná: "Lebo je jeseň."
Samko: "Vidíš, nemám hodinky, tak neviem, koľko je hodín."
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Rozhovor mojich 2 dcéreniek : Mladšia asi niečo chcela a poprosila staršiu, aby jej to priniesla... Ja som zachytila len rozhovor potom : Staršia /10/ vraví : "a čo si tehotná" ? a mladšia /8/ nato : "čo ja viem ako som".....
0 0
puklica206 puklica206

puklica206 je offline (nepripojený) puklica206

Keď mala dcéra 2 roky chodievali s babkou a dedom do lesa na huby a spýtala sa raz : " Babka Jalka, lelele medeveď didovi luku?? " preklad: Babka Jarka, zožere dedovi medveď ruku?
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Sobota rano, stvrt na sedem, dcerka krici clllllllllllllllllln, budicek, potlebujem papat, som stlasne hladna!! manzel vravi: "Lulu, ale este trosku vydrz, dnes je sobota" a odpoved "tatino, ale ja som aj v sobotu stlasne hladna!"
Naposledy upravil LUBY : 30.09.10 at 14:08 Dôvod: preklep
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

puklica206 Pozri príspevok
Keď mala dcéra 2 roky chodievali s babkou a dedom do lesa na huby a spýtala sa raz : " Babka Jalka, lelele medeveď didovi luku?? " preklad: Babka Jarka, zožere dedovi medveď ruku?
No to je naozaj povzbudzujúce A chodíte ešte na huby? Lebo ja by som už do tej vašej hory nevliezla
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

- "mamiííí, a mne ste nenechali cukríky?"
- "veď sme nemali cukríky !!!"
- "nooo.... neklam, vidím že hentam niekto rozsypal taliansku zmes !!!"
- "čo, kde.... ???"
- "jááj Miloš, veď to sú bobky od Lízy..... mali sme ju požičanú, aby spásla trávu ...."
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď mal syn asi 4 roky, boli sme na vychádzke v lese. O chvíľu dobehol s plnou hrsťou a kričí - "pozri koľko orechov som našiel".
Pre zmenu to boli zajačie bobky.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

- "Mamiíí, rýchlo - potrebujem tvoju skladačku (bicykel), je veľa hodín a musím si kúpiť silon na ráno .... ideme na ryby"
- "No vezmi ...."
O chvíľu sa vrátil s odretými lakťami, kolenami a zúril so slzami v očiach:
-"Zabudol som si na tej tvojej hnusnej skladačke zastrčiť kolík a ona sa mi v zátačke poskladala ...... !!!
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja sa normalne tesim na tie vyroky vasich deti, nemate to vydane knizne?
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
nika.sum Včera, 09:55 PM
Ahoj, ja sa normalne tesim na tie vyroky vasich deti, nemate to vydane knizne?

Hi, a čo ti bráni v tom, aby si to dala na papier a dala to vydat knizne ? :-)
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ivantt Pozri príspevok
nika.sum Včera, 09:55 PM
Ahoj, ja sa normalne tesim na tie vyroky vasich deti, nemate to vydane knizne?

Hi, a čo ti bráni v tom, aby si to dala na papier a dala to vydat knizne ? :-)
Ved su to prispevky Hubatej, tak ako ich ja mozem vydat knizne? A bolo to myslene tak, ze ti chalani boli naozaj cisla a urcite by zo zazitkov s nimi bola pekna knizka a Hubata ma aj talent na prerozpravanie.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

aj ja jej to stále hovorím....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ale pipinky - všetky maminy majú určite milé zážitky s deťmi, len si pospomínajte, nech sa všetci zasmejeme....

Ale možno je to tým, že sme mali chalupu, na ktorú sa hrabali tráviť prázdniny všetky deti z rodiny. Do postelí sa ich zmestilo 5, takže to bola taká norma, ktorú som sa snažila neprekročiť, lebo to bolo náročné na psychiku ustrážiť toľko životaschopných detí....

Normálne sa niekedy hádali: -
" ty si bola u Miloša na chalupe minulý rok, tak teraz idem ja !!!!
" ....a keď ja uz neviem ci som bola minulý jok, tak môzem ísť aj tejaz!!!" - zaklincovala do raz najmenšia Kristínka a bolo po hádke.
Naposledy upravil hubatá : 03.10.10 at 05:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať