Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Prišla k nám na návštevu naša záhorácka starenka a akože inak, priniesla deťom čokoládu. Ja som akurát prebaľovala to najmenšie, lebo sa pokakalo.
Odniesla som plienku plne naloženú tmavohnedým materiálom a keď som sa vrátila čo nevidím: babka odpľúúúva, prská a nadáva:

- "fuj, blééé .....já sem mysleua že na zemi sa povaluje čokoláda co sem donésla deckám !!!"

Chudiatko moje poriadkumilovné, sporovlivé - myslela si že deťom na zem spadol kúsok z čokolády tak si ho len-tak spakruky vhodila do pusy.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ešte od záhoráckej starenky:
-"tu máte dzeci ribizle, dajte si sú zdravé !!!" - ponúkala srdečne ako to len babky vedia, všetky deti na chalupe.

A malá Kristínka zo stredného Slovenska mi šepká:
-" prečo nám babka núka zlé ryby???"
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Náš malý (3 r.)bol na pošte s babkou ,( nie so mnou) s tou druhou babkou,babka sa tak čosi rozprávala a on tej pani za okienkom hovorí:

"....nekrič teta....babka je "múj přítel"

a minule som sa čosi pomýlila v slove, malý mi hovorí:

" starká ....Ty si sa riadne pomilovala"


.....hm, hm
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

.... ani si starká nevšimla, že bola pomilovaná .... hihihi !
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

hubatá Pozri príspevok
.... ani si starká nevšimla, že bola pomilovaná .... hihihi !

aj....aj....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Dialóg Miloša (pubertiaka) so mnou:
- "mamiíí, dnes som pomáhal tete Betke na nohy, lebo spadla pred obchodom !"
- "no veď to je pekné od teba, ona by sama nevstala keď chodí o paličke"

Dialóg Miloša (pubertiaka) s pubertiakom Maťkom:
-" človeče, to som ešte nezažil: dneskaj ti Beta spadla pred obchodom a škoda že si tam nebol: nohy hore a normálne sa ti zostala húpať na ceckách !"
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

6-ročná vnučka:
"Starkýýýý, Ty si taký zlatý a tak ťa ľúbim, aj starkú....ja budem stále s Vami bývať aj s maminkou...
potom ticho....a otázka:
"A koho bude tento Váš byt ?"


hm,hm....myslí na zadné koliečka

(inak mali ste vidieť tie manželove oči,keď povedala, že bude bývať s nami stále a vidieť tú "katastrofu" v nich )
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Moja 6 ročná neter nám povedala, že už má vymyslený darček pod stromček a chce zvieratko na "ž", keď sme neuspeli so žabou, žirafou, tak nám oznámila - no predsa živého psa ...
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
nika.sum Pozri príspevok
No dnes mam pocit, ze to ovladaju niektore deti v predskolskom veku

... som si spomenula na jeden vtip: Dvojročný a trojročný chlapci sa hrajú v izbe s hračkami a ten trojročný zahlási. Ja som dnes našiel pod radiátorom primeros! Ten dvojročný: a čo je to radiátor?
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Ak možno pridať aj detské výroky dospelých, tak si dovolím ....

Ešte na strednej škole .... prišiel spolužiak do triedy ... s ospravedlnením profesorovi .... Súdruh profesor .... jjja som zaspal ... No jasné, nepodarilo sa ti vstať,však .... hmmm .... to poznám .... Aj tá moja Tánička .... to je tiež .... taký posteľný typ ... ako Ty ! A vy ostatní ....? čo vám je na tom také smiešne .... že zaspal ? Už kľud ! .... pripravte si zošity !
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Keď bol syn škôlkar a začal sa učiť samostatným hygienickým návykom, najväčší problém bolo dobre si utrieť prdelku /určite to poznáte/. Stalo sa, že pri praní som z koša na prádlo vytiahla slipy s takými hnedými čiarkami... V snahe "výchovne" zapôsobiť a poukázať na jeho "rezervy" som ho raz zavolala a ukázala mu ten "čiarový kód". Jedného dňa na mňa celý natešený zavolal: Mami, pozri, ja tu už nemám žiadny "čarovný kód"!
Naposledy upravil Oliwa : 31.08.10 at 21:32
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

V druhej triede ZŠ mali deti za úlohu napísať niečo o meste, v ktorom žijú - pamiatky, významní ľudia atď. Keďže predtým bola trieda na prehliadke miestnej historickej dominanty - hradu s katedrálou, v ktorej pôsobil známy kardinál, moju dcéru nenapadlo nič lepšie, ako to spojiť.
Čerešničkou na konci jej básnického snaženia
/na ktorom sa samozrejme bavila celá zborovňa/, bolo záverečné dvojveršie:
"... bol tam aj pán kardinál,
pozval nás na vlastný kar..."

Podotýkam, že dodnes sa teší vysokému veku...
Naposledy upravil Oliwa : 02.09.10 at 21:08
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

- "Miloš, Maťko, poďte obedovať !!!"
- "A čo máme????"
- "Polievku, rezne a ryžu"
- "Tak až budete jesť rezne nás zavolaj, my ešte potrebujeme najazdiť 5 kilometrov !!!"

A ďalej obiehali dookola studňu na bicyklíkoch, lebo tam mali namontované nejaké tachometre.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Cez prázdniny som dcére /ťažkých 14 r./ kázala niečo urobiť v dome, že ja zatiaľ spravím niečo v záhrade - tú ona nemusí... Viac-menej pre seba som skonštatovala, ako je to fajn, keď v čase hospodárskej krízy máme nejaký úžitok aj z úrody - nielen finančný, ale človek to nemusí všetko škrečkovať z obchodu či tržnice - ideme do záhrady a máme nakúpené...
Na čo si moja dcéra neodpustila hlbokú filozofickú myšlienku -"A čo ja z toho mám, keď sa mám furt rovnako - či je kríza alebo nie je..."


Po dlhšom čase sme boli na dovolenke - a na túre, vracajúc sa z hrebeňovky nás v sedle na rázcestí, čakala dcéra, /lebo išla v predstihu/ so slovami: Mami, neobzeraj sa, tam je Laco Lučenič! Načo sa muž so synom samozrejme obrátili patričným smerom s otázkou: Kdééé? Laca by bol zbadal aj slepý, lebo mal červenú vetrovku...
Tak som jej povedala: vidíš, ako sa máš dobre, keď máš takú istú dovolenku ako exporotca Superstar???
Nechcite vidieť ten pohľad...
Naposledy upravil Oliwa : 05.09.10 at 22:21
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ZEvina Pozri príspevok
... som si spomenula na jeden vtip: Dvojročný a trojročný chlapci sa hrajú v izbe s hračkami a ten trojročný zahlási. Ja som dnes našiel pod radiátorom primeros! Ten dvojročný: a čo je to radiátor?
mne prisiel tento frk tak smiesny,som sa tu pucila,tak som ho povedala svojmu muzovi-a on mi nato hovori-no vsak,kondom uz iste volakde videl pohodeny,ale odkial ma take male dieta vediet take zlozite slovo radiator..........

vzdala som to,no koment.ale je to este ceresnicka na ten frk,co poviete?vobec mu to nedoslo.
hold,v cudzej reci strati clovek ako prve pochopenie pre humor......
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Osky, pokiaľ nestratíš pochopenie pre manžela, tak je to O.K....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dcéry boli vonku so psom a stretli asi osemročné dieťa s mamou, ktoré skonštatovalo : "Mami, aha aký pekný psíček, však mi kúpiš škrečka".
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dnes sme boli s Matkom u doktora, brali mu krv, tak uz od rana sa jedoval, ze on tam nejde, on si to nenecha zobrat. Ked sme prisli do ambulancie, musela som ho po leziacky drzat. Najprv vrestal ako tur, ale ked uz doktor zacal brat, tak sa ani nepohol, dokonca povedal, ze ho to ani nebolelo. Po vyjdeni z ambulancie tatovi hovori do telefonu: "Bol som statocný." A aj v skolke vsetkym ukazal ako ma zalepene "bobo" a aky bol statocny. Do dufam, ze tak skoro ziadnu krv mu nebudu brat...
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Jana Motyčková Pozri príspevok
Dcéry boli vonku so psom a stretli asi osemročné dieťa s mamou, ktoré skonštatovalo : "Mami, aha aký pekný psíček, však mi kúpiš škrečka".
..... krásna ukážka, že nielen poslanci nrsr a politici, ale aj detičky vedia obratne požívať "oslí mostík" na plynulý, ale zato strmý prechod k inej téme .
0 0
luqiera luqiera

luqiera je offline (nepripojený) luqiera

Úžasná téma, aj ja niečo pridám: Od známych som počula príbeh. Manželia sa išli večer milovať a keď boli v najlepšom, do miestnosti vstúpil ich malý synček, tak prestali a robili sa, že spia, malý pristúpil k nim a pohotovo zareagoval: "čo je oci, nevuádzeš?"

A ešte jeden: Keď bol môj brat malý, mal asi tri roky, zomrela nám starká. Na omši boli všetci uslzení, smutní. Počas prijímania brat zahlásil na plné ústa a na celý kostol: "Aha oco, čipsy, aj ja chcem". Všetci sa smiali, aj pri takej smutnej príležitosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať