Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kdesi som tu zazrela tému "klimatizácia". Tak som si spomenula na syna, keď mal asi 3 roky a v záhrade sa ma spýtal, že čo robím. Odpovedala som mu, že sadím klematis /plamienok/. A on: Čo mami, klimatizáciu?
Nezdržala som sa smiechu... Niektorí nemajú klimatizáciu ani v byte a my ju máme dokonca v záhrade ... Dúfam, že sa tým stihol niekde pochváliť. V dome ju nemáme dodnes, ale tej v záhrade sa darí /kvitne na fialovo /.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

lianett Pozri príspevok
K výrokom detí na odľahčenie sa mi žiada pridať tiež jedna perla, ktorá dnes po obede vyšla z úst môjho 5 ročného syna a na ktorom som sa veľmi dobre pobavila.

Keď sme doobedovali, vzdychla som si pred ním:"Joj, to som sa zas najedla," a on mni na to, "ukáž brucho, mami" on sa mi potom kritickým okom naň pozrel a povedal, "to je ale veľké, ako planéta" a potom mi odporučil, aby som si do BILLY skočila kúpiť aktiviu, nech mi vyfučí...

Nuž takto na naše ratolesti pôsobia reklamy.
Tak na toto budem reagovat ked som sa ja stazovala ako som pribrala,ze mam velke brucho,moja 5rocna dcerka zahlasila:mami a nemas tam dieta?
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Tak na toto budem reagovat ked som sa ja stazovala ako som pribrala,ze mam velke brucho,moja 5rocna dcerka zahlasila:mami a nemas tam dieta?
... Spomenula som si na asi 4 ročného syna mojej kolegyne, keď sa s ním zastavila od lekárky v práci a on sa ma spýtal, prečo mám také veľké bruško... (bola som v siedmom mesiaci tehotenstva). Keďže som sa práve vrátila z obeda, nič múdrejšieho ma nenapadlo, ako mu povedať, že som spapala veľa polievočky. Kolegyňa, keďže mala "orazený" lístok na obed, išla aj s ním. Po pol hodine sa rozletia dvere a kolegyňa: " Eva, ja Ťa asi zabijem! Jožko nechel jesť polievku, lebo nechce mať také brušisko, ako Ty!" Odvtedy si dávam pozor, čo som ďeťom povedala
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Llívia Pozri príspevok
Toto mi hovorila bývalá kolegyňa:
Pochádza z dediny, ale býva v meste. Raz, keď bola na návšteve u rodičov, tak jej mama (babka) zobrala vtedy jej asi ročného syna do miestnych potravín. Je to malá dedinka, kde každý každého pozná. Predavačka sa malému prihovorila štýlom: "tuťuli muťuli". Malý na ňu kukol a vyhlásil: "Baba Jaga"!
Viete si predstaviť, že babka by sa od hanby najradšej pod zem prepadla.
Pučila som sa nielen na výroku synátora, ale aj na kolegyninom umeleckom prednese. Poznámka - v tej dedine sú len jedny potraviny.
To mi pripomenulo môjho syna, s ktorým sme sa doma vždy riadne spisovne rozprávali a nikdy sme nič maznavo nekomolili. Raz sme sa s ním zastavili u otcovej tety (mal asi dva roky) a teta, celá rada, že ho vidí, naňho spustila: "No ahoooj, Ondjejko, ty si uz aje vyjaaastoj, ty môj zjatuckyyy chjapcek..." a podobne. Ondrej chvíľu počúval, potom sa ku mne otočil a pýta sa začudovane: "Maminka, čo tá teta hovolí?"
0 0
smariana smariana

smariana je offline (nepripojený) smariana

Lívia(4) bola s babkou pomôcť švagrine ukladať drevo a za odmenu dostala 10,- Sk. Babka: "a ja čo dostanem ja som tiež pomáhala..." Lívia: "Borovičku!"
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Moji rodičia mali raz dávno veľmi významnú návštevu. Keď ich odprevádzali k autu, zrazu moja sestra im otvorila kabelu. Našla v nej ohromne peknú detskú štrikovanú baretku a pýta sa:" Teta a toto ste mi nezabudli dať?"
No čo sa dalo robiť, podarovali jej ju. Naši sa skoro pod zem prepadli.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Moje prostoreké dieťa mi na plné ústa "pošepkalo" na svadobnej hostine:
- "povedz mami kuchárkam nech nám zabalia do pohára tento majonézový šalát !!!"
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Moja vnučka - 5-ročná - by chcela nové šaty, mamina jej šaty kúpiť nechce a hovorí jej: "Povedz ocinovi,nech Ti aj on niečo kúpi" (nežijú spolu, dcéra s malou býva u nás) a malá na to: "Ocino mi nič nekúpi, on všetko hádže len do automatu"
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
uct2007 Pozri príspevok
Moja vnučka - 5-ročná - by chcela nové šaty, mamina jej šaty kúpiť nechce a hovorí jej: "Povedz ocinovi,nech Ti aj on niečo kúpi" (nežijú spolu, dcéra s malou býva u nás) a malá na to: "Ocino mi nič nekúpi, on všetko hádže len do automatu"

moja 3,5 ročná vnučka: maminka, kúpiš mi hračku? - Teraz nemôžem, nemám peniažky! Vnučka : nevadí, babka mi to kúpi!

inak trocha . Pre tú Tvoju vnučku to musí byť dosť ťažké mať takého ocina.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

ZEvina Pozri príspevok
moja 3,5 ročná vnučka: maminka, kúpiš mi hračku? - Teraz nemôžem, nemám peniažky! Vnučka : nevadí, babka mi to kúpi!

inak trocha . Pre tú Tvoju vnučku to musí byť dosť ťažké mať takého ocina.
Aj u nás je to presne tak,ako by som počula moju vnučku, keď mala asi 2-3 roky, a povedala: "Poviem starkej, ona má veľa "peniažoch".
A s tými šatami to teraz bolo taky-tak no jasné,že sme ich tej našej malej parádnici kúpili.
Veď je naša, no nie ?
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Prázdninuje u nás kŕsňa. Večer všetci "lehárime" pri TV, muž si na mňa vykladá nohy a ja protestujem, že ma s tým obťažuje.
A malá sa ma zastáva:
"Krstný, nerooob! Ona je už staráá" ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Začínam sa báť o budúcnosť.

Dnes v obchode totiž taký 4-5-ročný (?) chlapec tvrdil: "Tatino, ak nebudú v Lidli melóny, všetci umrieme od hladu."

(Tajne dúfam, že tie melóny budú mať vždy )
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..dnes som cestovala z mesta..čakala som na autobusovej zastávke, pri nohách škatuľa ako pol sveta..a pristúpilo ku mne malé, počerné, krásne oblečené dievčatko a pýta sa ma..""ty co to más hento?..vravím:..škatuľu s knihami...a ona:..a to co je knihami?...moja, to sú knihy, deti sa z nich v škole učia...
..a malá zlatá, mi na to:..nedala by si mi jednu?..
..vytiahla som z tašky čokoládu a hovorím jej:..maličká, toto sú knihy pre veľkých, tým by si nerozumela, ale maminka ti kúpi takú pre teba, s obrázkami, zatiaľ spapaj túto čokoládku..."...malá sa zvrtla , v ruke čokolínu a hlasom, ako keď v dedine hlásia správy o povodní kričala na svoju mamu:..."a ty mi kedy kúpiš knizkú?"...
( a bola taká rozkošná v tej malej zlosti, že ona nemá knižku, že by som ju aj vystískala, len mi utiekla)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Smiem sa spýtať - to dievčatko patrilo k majoritnej či k minoritnej skupine obyvateľstva?
Lebo to by vysvetľovalo dôvod, že nevedelo, čo sú knihy...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Smiem sa spýtať - to dievčatko patrilo k majoritnej či k minoritnej skupine obyvateľstva?
Lebo to by vysvetľovalo dôvod, že nevedelo, čo sú knihy...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pepsi, a Ty čo cestuješ so škatuľou /kníh/ po svete?
Čo si sa vydala cez leto po stopách Mateja Hrebendu?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ZEvina Pozri príspevok
... Spomenula som si na asi 4 ročného syna mojej kolegyne, keď sa s ním zastavila od lekárky v práci a on sa ma spýtal, prečo mám také veľké bruško... (bola som v siedmom mesiaci tehotenstva). Keďže som sa práve vrátila z obeda, nič múdrejšieho ma nenapadlo, ako mu povedať, že som spapala veľa polievočky. Kolegyňa, keďže mala "orazený" lístok na obed, išla aj s ním. Po pol hodine sa rozletia dvere a kolegyňa: " Eva, ja Ťa asi zabijem! Jožko nechel jesť polievku, lebo nechce mať také brušisko, ako Ty!" Odvtedy si dávam pozor, čo som ďeťom povedala

po tyzdni beznadeje so sa nezdrzala.vybuch smiechu vylakal moje spolupacientky.....
dakujem za tento krasny prispevok!!!
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Oliwa Pozri príspevok
Pepsi, a Ty čo cestuješ so škatuľou /kníh/ po svete?
Čo si sa vydala cez leto po stopách Mateja Hrebendu?
..

...to sa vyrobila taká situácia...bola som dnes v TO..a späť som šla cez PE..tam som čakala na autobus domkov, vtom mi volá júpísí, že mi nesie objednané knihy..ja mu vravím, že budem doma až za hodinu, lebo som práve v PE..a on , že akurát tam, do PE, ide, tak že mi to donesie tam...balík asi 15 kg..chápeš to?..

..a to dieťa, bolo krásne, čisté, nádherne oblečené (aj s matkou), romča...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Keby si ho bola uprosila /toho UPC kuriéra/ a hodila naňho také smutné psie očká, mohol Ťa hodiť domov - aj s tým balíkom...
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

inajana Pozri príspevok
Prázdninuje u nás kŕsňa. Večer všetci "lehárime" pri TV, muž si na mňa vykladá nohy a ja protestujem, že ma s tým obťažuje.
A malá sa ma zastáva:
"Krstný, nerooob! Ona je už staráá" ...

Tiež mám zážitok:
Malá teraz chodí do školky,kde som ešte aj ja chodila, dokonca je tam na stene ešte tablo, tak som jej ukazovala svoju fotku. A ona taká vytešená hovorí učiteľke" "Aj moja starká chodila sem do škôlky....ale už je teraz veľmi stará,chudiatko"

A dnes ráno mi malá hovorí (dcéra chodí do roboty skôr,tak ju ja nosím do školky): "Starká daj mi meter a odmeraj mi horúčku, mám teplé čielko"

Vnuk zase (3 roky) pozerá tiež veľa českých rozprávok, syn ho učil tvary a hovorí mu, že toto je obdlžnik, malý na to : "To neni obdznik,to je obdelnik", syn ho opravil a malý sa nedal : "Ocko,Ty vobec nevies po slovensky"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať