Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Niečo na pubertálnu tému:

- Prečo Hospodin rozkázal Abrahámovi obetovať Izáka, ktorý mal iba 12 rokov?
- Lebo zabiť 13-ročného spratka by už nebola obeť.
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Oliwa Pozri príspevok
Mali sme so synom reč, čo nové v škole a tak... Majú urobiť "projekt" o číslach /za našich čias to boli obyčajné domáce úlohy /. Rozoberali sme, v ktorých oblastiach života sa s číslami stretávame... Keď prišla reč na peniaze, zaplietol sa mu jazyk a namiesto "aká je hlavná úloha bankára" sa spýtal aká je hlavná úloha "brankára". Asi preto, že chvíľu predtým sme sa bavili o hokeji... Odpoveď znela: chytať góly.

Potom zrazu prešiel od peňazí ku komunizmu - akože vtedy by stratili svoju funkciu a vzápätí chcel vedieť meno nejakého komunistu. Kým mi preblesklo hlavou, či spomenúť Marxa alebo Engelsa /čo sa mi zdalo jeho veku veľmi vzdialené a zbytočné/, prekvapil ma otázkou, či bol "Korbáčov" dobrý komunista alebo zlý. Vôbec som netušila, že to meno "pozná". Vysvetľujte dieťaťu v piatok večer o pol jedenástej v posteli, aký bol Gorbačov komunista! V snahe urýchliť koniec tejto svetonázorovej debaty som povedala, že to bol taký polovičný komunista - reformátor! Čo môj malý zabil otázkou: myslíš falzifikát?!
..

..situácia "v piatok večer o pol jedenástej mi pripomenula,keď môj had ,ešte za "sýteho komanča"chodil do ZDŠ...triedna ho veľmi nemusela, kvoli dlhým vlasom,nuž ale bola aspoň objektívna..učila prírodopis, mali v piatok práve hodinu a triedna vysvetlovala niečo o jeleňoch a ruji,keď sa zrazu môj had postaví, frajer ťažký a zahlási na plnú hubu:"to je pi*ovina ako rampa!"...potom držal triede prednášku o jeleňoch, laniach, ruji, hore a ktovieešte o čom,lebo také on mal v malíčku,dokonca vraj zaručal ako pravý jeleň v ruji...no a večer mi to rozprával, jasné, že bez toho slova....ako to triedna zvládla, neviem, predvolala si ma do školy kvoli tomu slovu a poznámku mal na 4 riadky...ale z príroďáku jednotku...
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Včera môj vnúčik hádzal psovi loptičku. Súbežne zneli povely, odo mňa a od neho.
Ja: Pusti. On: Dej mi ji prosím tě.
Pes poslúchol, nasledovala pochvala: Ja: Dobrý, .... On: Hodný, děkuji ti, ... a toto sa neustále opakovalo.
Dnes ráno pri raňajkách obdivoval takú kytičku z dreva, tak som hovorila dcére, nech mu ju zoberie, že bude s nimi raňajkovať. Malý si vyhrnul tričko, priložil kytičku na hruď a my s dcérou v úžase, čo to robiš? Dávam ji mlíčko. Takto on pochopil, že kytička bude s nimi raňajkovať.
7 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Boli sme na prechádzke, 2,5 ročná vnučka ma chytila za ruku a hovorí:
"Pozov, ide apavus, musime miznuť" - preklad: Pozor ide autobus, musíme zmiznúť

a

naša prváčka dostala včera 1x hrešenie od pani učiteľky, tak som jej dohovárala ešte aj ja cestou domov zo školy, že musí poslúchať. Ona na mňa pozrela tými svojimi modrými očiskami a zahlásila :
"Neni to nič hrozné...ešte som nebola v riaditeľni"
(september ešte len začal)
13 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Pred 15 rokmi (dcéra Julka trojročná):

- Mami, čo je toto?
- Film.
- Aký film?
- Posledný Mohykán.
- Aj Mr. Bean bol Mohykán.
6 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Malý prekladový slovník našej Julky:

Pepek možík = Pepek námořník
hadada = jahoda
jasavač = vysávač
mesik = mesiačik
gŕgačka = štikútka

... a zlatý klinec programu: uhádli by ste, čo bol podľa nej "KÚRACÍ TOČ"?

Nebudem zbytočne napínať a prezradím: VENTIL NA RADIÁTORE
Naposledy upravil ivuliatko : 29.09.11 at 21:53
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Toto asi nepotrebuje preklad

- Maťo, pokazila som ti toto, ale nezbíjaj ma.
- Mám pupák tuto vpredu na chrbáte.
- Uhni mi s čongálami, tati!
- Načaj mi to!
- To je taký zelenink.
- Ty čo si budeš obliekať, taťulda?
- Neboj sa, mne to nepotiekne.
- Ja by som scela jednu takú lívancu samotnú.
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
- Mami, ako sa volajú na Egyptsku tie trojuholníky?
- Pyramídy.
- A naozaj existujú také topánky pyramídové, aby sa ľudia nešmýkali?
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Co všechno se člověk naučí od dětí

1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve, než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená, že není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do výše 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy 200 dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že...

20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ivuliatko Pozri príspevok
Co všechno se člověk naučí od dětí

1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve, než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená, že není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do výše 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy 200 dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že...

20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.
toto je pravda pravduca.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Lubica H Pozri príspevok
posledné synové perličky - náš Samko už má 5 :-)

Každý deň cestou zo škôlky sa ho pýtam, čo mali na obed, koľko toho zjedol, či mu chutilo a tak. Samko veľmi zeleninu nemusí, najmä hrach a kukuricu - neviem, čo mu urobili :-). A tak, jedného dňa sme viedli takýto rozhovor:
Ja: "Samko, čo ste mali na obed."
Samko: "Ryžu s kukuricou."
Ja: "Aj si ju jedol? Kukuricu?"
Samko: "A čo som ja sliepka?"

2. zážitok - Samko by už chcel súrodenca. Nedávno bol na niekoľko dní u svokry a tá sa ho medzi rečami tiež pýtala na súrodenca, či náhodou nečakáme bábätko. A Samko sa jej zdôveril, že je na mňa naštvaný, lebo nechcem bábätko. Keď som sa ho na to pýtala, ako na to prišiel, že nechcem bábätko, tak mi povedal, že preto ho nechcem, lebo ho nemám v brušku. :-)

a ešte jeden o bábätku - svokra radila Samkovi, nech napíše Ježiškovi, že chce súrodenca. Samko jej smutne odpovedal: "To sa mi nesplní, Ježiško detičky nenosí, iba hračky."
vsak skuste napisat bocianovi....
0 0
mramor2 mramor2

mramor2 je offline (nepripojený) mramor2

Zatiaľ vlastné deti nemám, ale môj synovec, keď začal chodiť do škôlky vyrozprával učiteľke, že ho rodičia bijú.. Začalo vyšetrovanie, učiteľka si zavolala oboch rodičov a začala sa vypytovať, dohovárala im a vôbec si nechcela dať vysvetliť, že ich synátor ešte vôbec bitý nebol. Prvý krát dostal po riti v prvom ročníku na základnej, keď sa zaťal, že nebude chodiť do školy. Teraz má 14 a ako každé dieťa, svojich vtipných situácií zažilo mnoho.
0 0
mramor2 mramor2

mramor2 je offline (nepripojený) mramor2

To je paráda, čítam tieto príspevky a smejem sa.. škoda, že si nezapisovali moji rodičia tie moje.. Iste by som sa mal na čom zabávať, veď všetci sme boli deťmi a všetci sme niečo vystrojili..
Osobne sa pamätám keď ku mne prišla moja staršia sesternica, to sme boli ešte deťmi, hrali sme televíznu hru, cez joystik a ako pri autíčkach chcela v zákrute vytočiť, tak sa až nahla, že spadla z kresla, sme sa tiež nasmiali..
Naposledy upravil mramor2 : 10.10.11 at 11:35
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja sa ani nejdem pochvalit, ale skor postazovat :-). Chceli sme nasmu Matkovi spravit oslavu k 5-tim narodeninam v jednom detskom kutiku do ktoreho velmi rad chodi a jeho reakcia bola, ze on ziadnu oslavu nechce, on si tam nikoho nezavola. Takze sme to pekne aj zrusili, lebo on je schopny sa tam s nikym nebavit. V tomto je dost zataty. Pritom to je dieta, ktore ma kopec kamaratov a aj napriek tomu, ze je casto dost lakomy a protivny, tak za nim deticky behaju a vie ich strhnut v hre na svoju stranu. Takze oslava bude mozno na buduci rok, ked si bude viac uvedomovat, ako moze niekomu ublizit ked sa chova skaredo.
A reakcia mojho starsieho syna: preco ste to zrusili? to Vam je luto penazi?
3 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
jedna o cestovaní v čase:
dcéra: mami, prala si teraz niekedy v blízkej budúcnosti?
preklad: chcela vedieť, či som už vyprala jej nové rifle, lebo si ich chcela obliecť
6 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
..a jednotné číslo od vši je jedna vša ......

na trhoch, stánok ZŠ, predávajú šiestačky - siedmačky. Kúpila som 6 koláčikov po 20 centov, malá predavačka: bude to 80 centov, ja: koľko?, no 80 centov, 6 krát 2 je 8, tak 80 centov...
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
witch Pozri príspevok
..a jednotné číslo od vši je jedna vša ......

na trhoch, stánok ZŠ, predávajú šiestačky - siedmačky. Kúpila som 6 koláčikov po 20 centov, malá predavačka: bude to 80 centov, ja: koľko?, no 80 centov, 6 krát 2 je 8, tak 80 centov...
..

..jaj, len dúfam, že tie "predavačky "nepôjdu študovať ekonomiku
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
snáď im zamestnávateľ kúpi kalkulačku...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Skor pojdu do politiky, ale to nebude 6 krat 2 je 8 ale skor 6 krat 2 je 14.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
witch Pozri príspevok
..a jednotné číslo od vši je jedna vša ......

na trhoch, stánok ZŠ, predávajú šiestačky - siedmačky. Kúpila som 6 koláčikov po 20 centov, malá predavačka: bude to 80 centov, ja: koľko?, no 80 centov, 6 krát 2 je 8, tak 80 centov...
A viete, ako sa podľa mojich zlatúšikov volal dielik PUZZLE?

Citujem: "Padol mi jeden pucel..."
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať