Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Je tu advent... Krásnu spomienku mám na Mikuláša 1996 - Maťo mal 7 rokov a Juliška 3 roky. Banda kamošov sa dohodla, že sa oblečú za Mikuláša, čerta & spol., obídu rodiny všetkých z partie a deťom rozdajú nádielky. K nám prišli už v mierne podguráženom stave, Mikuláš sa postavil medzi dvere a hromovým hlasom zahulákal: "Tak čo, detičky, poslúchali ste?!" Julka sa hystericky rozrevala, rozbehla sa k čertovi, hodila sa mu do náruče, držala sa ho okolo krku ako kliešť a plakala a plakala. Už bola celá začiernená, lebo čert bol na ksichte niečím natretý, jej slzy to celé rozmazali... no pohľad pre bohov. Podarilo sa nám ju utíšiť, až keď sme Mikulláša vyhodili za dvere (a tam sa zvíjal od rehotu).
Samozrejme, odvtedy si každý rok na to spomíname a uťahujeme si z nej, že odmalička bola taký malý ďábel a zostalo jej to
Asi o dva roky neskôr zas okomentovala mikulášsku návštevu takto: "Čert bol oblečený hnusno. Mal špinavé tenisky."
5 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

Taký predvianočný zážitok:
keďže Paťko /4r/ stále babičku jeduje, zase som začula -
Babička: "No! Ale tebe Ježiško nič nedonesie!!!"
Paťko: "A čo?!! Dá mi po hlave?!!
4 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Dcérka 4 r.......mami napsáš Ježišvovi aby mi doniesol koníka a povieš mu že som poslúchala...
dcérka na wc...mami pozri sa aké hovienko som vykakala , asi mám značku....alebo hnačku ? mami čo mám..... značku ?
dcérka synovi ......Erik ty nie si tu rozkazovač , nebudeš mi rozkazovať ! mamina je tu rozkazovač !
na wc.....mami pozri aké hovnisko som vykakala....no poď sa pozrieť ako sa kúpe...
v škôlke na vystúpení spievali pesničku sniežik sa nám chumelí , zima je zimička...... spievala : sniežík sa nám umelí zima je zimička ......ani za svet som ju nevedela presvečiť že sa chumelí nie umelí
5 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Dnes bola sranda, 3-r. vnučka hovorila :
ja viem ako sa volá manekýnka po slovensky - prdelka (chcela povedať modelka)
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ja viem ako sa volá manekýnka po slovensky - prdelka (chcela povedať modelka)
...ale vystihla to správne
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
witch Pozri príspevok
Na otázku, prečo má syn opakovane deravé ponožky na tom istom mieste, som dostala odpoveď. vieš, ja teraz chodím veľmi rýchlo a ponožky to nevydržia!
..

..u nás sú stále deravé gumičky na ponožkách...nečudujem sa, naťahovať fusaklu na kanoe veľkosti 46 tá guma nemusí dlho znášať...a decko vždy povie "gumičky sú deravééé...
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moje decko minule, že sa osamostatní a ja že "yes" a ona, že kufre-tašky mám pred dverami....
1 0
sisa217 sisa217

sisa217 je offline (nepripojený) sisa217

citam si tu vase prispevky a uz aj ja som zatuzila po malom babatku..no ale zatial mozem prispiet len s tym co si pamatam z detstva. Tak moj brat videl reklamu na film s harrysonom fordom.no a vecer ked ho mali davat tak sa otec pyta ze co ide za film a brat mu hovori ze no sak ten kde hra merison ford A Flinstonovcov volal pinonovci

Ked som bola ja mala tak som volala tetu Ivanu teta Inava alebo brata som nevolala juro ale rujo.

Raz sme bolu u tety Ivany a kedze sa akurat prerabal jej byt tak tam bol bordel ako v tanku. No a moj brat okamzite isiel ku chladnicke(ktora bola prazdna pretoze sa este v tom byte nedalo byvat), otvoril ju a vravi: SIlvia poooozri, Ivana nam vsetko zjedua

Alebo na Vianoce sme s bratom dostali velke horske bicykle. On mal asi tak 7 rokov a ozaj bol prenho velky. Tak mu oco pomahal aby si nan mohol sadnut. Ako si sadol na sedanku brat zahlasi:au moje gule

Asi tak pred 10 rokmi leteli take nalepky Simpsonovcov co sa lepili do albumu. Moj brat suverenne prisiel k stanku a vravi balicek simsov prosim.

A este na jedno som si spomenula. Nasa starka byva hned vedla obchodu. A potrebovala na nieco struhanku..uz si nepamatam na co tak poslala brata do obchodu nech ju kupi. Brat vtedy este nevedel povedat ani r. Cakali sme ho asi pol hodinu uz sme sa aj zacali bat.nakoniec prisiel s prazdnymi rukami. ked sme sa ho opytali preco nekupil struhanku povedal ze nemali. Tak starka isla do obchodu a ked prisla bola cela vysmiata lebo predavacka jej vravela ze bol tu jej vnuk a pytal si struhatko no a predavacka mu povedala ze struhatko v potravinach nemaju
4 0
sisa217 sisa217

sisa217 je offline (nepripojený) sisa217

a este ma napadlo. Bratranec mohol mat asi tak 3 roky a bolis me na oslave cela rodina. No a ten maly bratranec si prdol a jeho otec vravi ze:fuuuuj matus to co si spravil...no a jeho mama zas vravi ze:matusko povedz tatinovi ze ked sa hambis povedz na mna..a maly matus ze:Tatino ked sa hambis povedz na maminu
3 0
sisa217 sisa217

sisa217 je offline (nepripojený) sisa217

no a posledne ma napadlo...ked bola moja sesternica malá, tak mala take pexeso so zvieratkami.No a boli sme u nich na navsteve a ona hrda ze pozna zvieratka vzdy zobrala jednu karticku a povedala nazov zvieratka a vravela a ukazovala to mojmu ocovi. neskor ho to uz velmi nebovoli tak jej len hovoril ze hmm alebo dobre. no a pri jednom obrazku mu stale opakovala uit, uit, uit..a otec to nemohol pochopit...a tak sa jej opytal ze: cooo???riť????? a ona chudatenko mu ukazovala svista (svist, svist, svist) vtedy som sa valala po zemi od smiechu az som plakala
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...skorovnučka a červík sedia na zemi a okolo seba kopa papierov..hrajú sa na kanceláriu..ona mu hovorí :"do roboty musíš chodiť každý deň, nesmieš sa ulievať"...malému to nejako nezapálilo, nuž tak prišiel do kuchyne a pýtal si hrnček, ale musí byť veľký, babi máááš?.."a načo ti je hrnček?..no keď sa budem chcieť ulievať, aby som mal po ruke hrnček a nemusel sa po zemi"...
7 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Dnes som šla vyzdvihnúť svoju dcéru zo škôlky, má tria a pol roka, a namiesto "Ahoj, mami," ma privítala otázkou: "Mami, však jecenzuješ skipta?" Otvorila som oči dokorán a pani učiteľka do kolien a začala mi vysvetľovať, prečo sa malá pýta. Tak teda, na tento týždeň majú tému rodina a pani učiteľky sa pýtali detí, čo robia ich rodičia. A naša malá povedala: "Ocko chodí do joboty a maminka jecenzuje skipta (recenzuje skriptá)." Učiteľka zostala chvíľu v pomykove a pýtala sa jej, čo to znamená, že maminka recenzuje skriptá a malá jej odpovedala: "No číta a píše. Nevieš?"
4 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ešte taký Mikulášský, povedať sa to nedá ale keby ste to videli ? 11 ročný syn. 4 páry čižiem do okna , na okno nalepil odkaz: Mikuláš prosím sladkosti tu - kde smerovali 4 šípky a ďalej ma skoro piclo. Pohostenie - misa s keksíkmi a pohár mlieka, keby bol smädný.

A školský. Niečo písali a v slove povyše napísal mäkké "i". Tak sa ho pýtam v slove povyše je aké "y" a on nato: no mäkké ale píše sa tvrdé. Chudák Štúr.

A zabil ma toť pred týždňom kedy som dostala otázku: "Mami, ty si kedy mala prvý pohlavný styk?"
5 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

mňa môj milovaný krstný syn volá Inkanka
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Pri nepochopiteľnom (a zriedkavom) záchvate upratovania som zistila, že okrem zošita, kam som si zapisovala perly môjho potomstva, som občas niečo načarbala aj do kalendárov.
Tu sú úlovky:

"Ja scem tú húsenicu bez oleja." (takto si Julka kedysi pýtala huspeninu bez octu)

"Kúpila som si tie čipsy v tvare červíkov." (arašidové chrumky)

"Aj ja budem Superman. Keď si kúpim taký paplón znakový." (myslela ten jeho plášť so supermanským znakom)

"Mami, počkaj, vytlačím ti tento papúk." (pupák)
5 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Mojej dcérke som čítala rozprávku pred spaním Tri malé prasiatka......malé prasiatko vzalo nohy na ramená.....Rebeka : mami pozeraj sa ako vzalo nohy na ramená ! ( ľahla na brucho a nohy sa snažila skrčené priblížiť ramenám ) a bolo po čítaní ja som sa už len rehotala....
4 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

My sme išli svokre zagratulovať k meninám . Samozrejme na poslednú chvíľu sme si spomenuli, že nemáme kvety , tak po ceste k nej sme sa stavili v hypermarkete (všetci dobre vieme , že tam mávajú také týždňové kytice ) Dcéra s mužom ostali v aute a čakali na mňa , a keď som sa vrátila ,tak sa ma muž pýta : "no čo kúpila si " a ja nato " hej ale asi jej aj hneď zvädnú " .
Keď sme prišli k svokre sme jej zagratulovali a tá hneď " Jej aká pekná kytica , no idem si ju dať hneď do vody " a mala na to "Starká nemusíš. Mama aj tak povedala ,že ti hneď zvädnú " No skoro som odpadla .
4 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Mami to som sa nepocikala , to som sa spotila
4 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Naša prváčka čítala zo šlabikára:
"Tato láme papeky" (boli tam zobrazené konáre)
a ešte aj takéto bolo
"Má Ema bábu ?" -malá sa na mňa otočila a hovorí mi: "A čo ja viem, či má bábu, čo sa ma to pýtajú.."
5 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

akeber Pozri príspevok
Mami to som sa nepocikala , to som sa spotila
Toto aj nas Matko pouzival. Ale musim uznat, pred chvilou zaspal v obyvacke a pod hlavou sa tak spotil, ze to vyzeralo akoby tam vylial pohar vody...a moj manzel sa cuduje, ze mu nekurim v izbe ked spi...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať