Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..jejda, zase som sem vbehla, aby som zabudla na dnešný "hnusný" deň.. a som sa pobavila..

Inak, napadlo ma tiež niečo : synáčik mal šesť, išli sme na Silvestra popoludní od svokry a zastavili sme sa na fare...pán farár nás privítal s úsmevom, nech ideme ďalej, že nám ponúkne pohár vareného vína a syn nato : ja už nebudem, ja som mal už u babiny......... /ja so svokrou sme si pripili na koniec roka, on dostal len oliznúť/
4 0
Lydži Lydži

Lydži je offline (nepripojený) Lydži

brčko Pozri príspevok
Moja 7ročná dcerá sa ma pýta: Mami a ty ked si sa narodila, už boli farby?
Ja: ????? Ako to myslíš?
Ona: No, či bola len čierna a biela alebo bol už svet farebný?
Práve sme mali na TV pustené nejaké archívne staré televízne noviny, či niečo podobné. A aj predtým sme už s manželom pozerali tieto archívne TV, či iné dokumenty napr. z vojny a pri pozeraní niektorých sme spomínali s úsmevom, ako to bolo, tak som pochopila. ...
My sme tiež s dcérkou pozerali čb film a vysvetľovala som jej, že ten film je čb, lebo je starý, dokonca starší ako ja, na čo prišla logická otázka: "Takže keby si bola staršia, bola by si čiernobiela?"
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Včera sme boli so žiakmi v divadle (William Shakespeare: Komédia omylov), ôsmaci aj deviataci boli OK, ale siedmaci dosť vyrušovali, tak som im dnes dala minitestík a niektorí ozaj zabodovali

Kto je autorom divadelnej hry? Šejk Spir... Šejxpír... Šerlok Holmes...
Napíš aspoň jedno mesto, o ktorom herci hovorili. Selemény... Rakúsko... FS... (mali to byť Syrakúzy, Efez)
Uveď mená dvoch postáv. Dvaja v červených košelách a dvaja v bielich gaťách...

Najviac ma dorazil ten Šejk Spir
7 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ivuliatko Pozri príspevok
Včera sme boli so žiakmi v divadle (William Shakespeare: Komédia omylov), ôsmaci aj deviataci boli OK, ale siedmaci dosť vyrušovali, tak som im dnes dala minitestík a niektorí ozaj zabodovali

Kto je autorom divadelnej hry? Šejk Spir... Šejxpír... Šerlok Holmes...
Napíš aspoň jedno mesto, o ktorom herci hovorili. Selemény... Rakúsko... FS... (mali to byť Syrakúzy, Efez)
Uveď mená dvoch postáv. Dvaja v červených košelách a dvaja v bielich gaťách...

Najviac ma dorazil ten Šejk Spir

nema chybu..:-)))
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Lydži Pozri príspevok
My sme tiež s dcérkou pozerali čb film a vysvetľovala som jej, že ten film je čb, lebo je starý, dokonca starší ako ja, na čo prišla logická otázka: "Takže keby si bola staršia, bola by si čiernobiela?"

môj 8-ročný zase ťažko chápe, že ešte pár rokov dozadu ľudia nemali mobily, nemali tablety, notebooky, počítače boli ako ďalší nábytok... mikrovlnka, umývačka, pekárnička chleba.... to neboli ani len utopické sny, televízor to bol kusisko nábytku a kooopec inýc - sem-tam pozeráme Noc v archíve (buď si nahráme, alebo keď to na druhý deň opakujú) -prosto veľa mu to akosi nejde do tej hlavičky a potom mám pri ňom pocit, že keď si ešte niektoré veci pamätám, tak že som "stará" (a to mám len 31)
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

ivuliatko - super, dobre som sa nasmiala, niekedy žiaci/deti dokomolia všetko

neviem, či som to tu už písala, ale napadlo mi pri tomto, ako sa mi jedno dievča modlilo desiatok z ruženca - ktorého si Panna v chráme počala (pre neznalých - správne má byť - ktorého si Panna v chráme obetovala)
2 0
Lydži Lydži

Lydži je offline (nepripojený) Lydži

Raz si chcel manžel pripraviť niečo na večeru, a keďže na linke boli nejaké veci, hovorí mi: "Urob mi pľac." Kity (vtedy asi 5 rokov) vyskočila a nadšene kričí: "Ja urobím. Ja urobím." Kukli sme s mužom na seba, reku, počkáme, čo bude. Kity pribehla k tatovi a svojou malou rúčkou mu na jeho holé brucho urobila hlasné PĽAC (a rozohnala sa teda poriadne).
Naposledy upravil Lydži : 28.09.12 at 09:35 Dôvod: dodatok
11 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
S dcérou sme sa rozprávali o našom známom, ktorý má od nás trochu odlišný životný štýl, hlavne preto, že robí vo vysokom manažmente v bankovníctve. Povedala som, ten sa nenarodil, aby bol chudobný. Na to sa dcéra na mňa významne pozrela a povedala: A ty si myslíš, že ja áno??? Aspoň sa o nás na starobu postará.. teda dúfam
6 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

včera mi jedna 4-ročná škôlkárka rozprávala akého má nápadníka - aj som sa zľakla, že čo to za úchyla je
"vieš, on je strašne do mňa, ale ja do neho nie, lebo: je menší ako ja, má veľa vlasov, pri jedení mľaská a padá mu jedlo z pusy
neupratuje si hračky, veľa rozpráva, a je pre mňa starý "
(po rozhovore vysvitlo, že je to Paľko - tiež škôlkár a má 5 rokov )
5 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

najprv ma nas*il, potom pobavil výrok môjho synáčika včera, keď som mu kázala upratať si izbu

"bóže mamííí, načo, aj tak to tu zajtra bude vyzerať rovnako"
5 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Ivana Š Pozri príspevok
najprv ma nas*il, potom pobavil výrok môjho synáčika včera, keď som mu kázala upratať si izbu

"bóže mamííí, načo, aj tak to tu zajtra bude vyzerať rovnako"
nemáme náhodou rovnakých synov?
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Ivana Š Pozri príspevok
včera mi jedna 4-ročná škôlkárka rozprávala akého má nápadníka - aj som sa zľakla, že čo to za úchyla je
"vieš, on je strašne do mňa, ale ja do neho nie, lebo: je menší ako ja, má veľa vlasov, pri jedení mľaská a padá mu jedlo z pusy
neupratuje si hračky, veľa rozpráva, a je pre mňa starý "
(po rozhovore vysvitlo, že je to Paľko - tiež škôlkár a má 5 rokov )
keď mal môj syn 3 roky, zamiloval sa do mojej kolegyne, vteda mala 26. Ona mu povedala, že ale však má už frajera - no jej na to - nevadí, zrušíme ho.

Terar už robím v inej kancelárii a on má hlavu v smútku, že už nemôže mať frajerku, keď ju nechodí navštevovať.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Išli sme včera autom na návštevu k tete, ku ktorej sa dostaneme tak raz za rok - na dušičky. Syn nás pobavil otázkou: kedy už bude konečne to Mojsejovo? Podotýkam, že dedinka, do ktorej sme mali namierené, sa volá Mojzesovo...
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Malá vnučka, babka daj mi len vodičku (polievočku) ale rezne mi do nej nedávaj (rezance).
4 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Syn 11,5 r.na dovolenke hovorí 20 r.slečne, ktorú stále prenasledoval a už mu povedala, nech jej dá chvíľu pokoj povedal: Dobré Veronika, dám Ti pol hodiny pokoj a ty mi za to dáš 1 Euro. Skoro sme obidve odpadli.

Druhý deň keď sa vrátil zo školy na otázku či má rozvrh, že áno. Dobre tak asi Ti treba aj nejaké knihy. Na čo som dostala odpoveď: No práve som sa k tomu chcel dostať.
Tak som pokračovala ďalej. A keď máš knihy tak Ti treba aj zošity a neviem o tom, žeby si nejaké mal kúpené. Na čo sme s priateľom dostali odpoveď ukazujúc prstom na priateľa: A ty mi Marek pôjdeš kúpiť zošity.
Z mojej strany nastal iba ťažký povzdych na viac som sa už nezmohla. Raz darmo deti su strááášne zaneprázdnené.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

inkana Pozri príspevok
náš 5-ročný syn sa hral so stavebnicou a spravil nám návrh hrobu
Milé ... som sa fakt pobavila... a hneď dvojhrob! A ktorý je Tvoj? Žeby ten, na ktorom je viac kvetiniek? Alebo ten s tými dvoma kahancami?
Môj syn sa tiež odmalička rád hráva s legom, ale toto je naozaj originálne! Už len zaniesť návrh do kamenárstva...
To nevymyslíš, to je život - resp. to sú deti...!
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Oliwa Pozri príspevok
Milé ... som sa fakt pobavila... a hneď dvojhrob! A ktorý je Tvoj? Žeby ten, na ktorom je viac kvetiniek? Alebo ten s tými dvoma kahancami?
Môj syn sa tiež odmalička rád hráva s legom, ale toto je naozaj originálne! Už len zaniesť návrh do kamenárstva...
To nevymyslíš, to je život - resp. to sú deti...!
áno, ten, kde je viacej kvietkov

dúfam, že ešte čosi požijeme, že do kamenárstva pôjdeme tak za štvrťstoročie najskôr
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

inkana Pozri príspevok
áno, ten, kde je viacej kvietkov

dúfam, že ešte čosi požijeme, že do kamenárstva pôjdeme tak za štvrťstoročie najskôr
Tak som tipovala správne... A kam by si, prosímteba, chcela chodiť! To už nebude Tvoja starosť. Ty si ži, poži a užívaj života. Ale aspoň vieš, aká "výsadba" Ťa raz bude krášliť...
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

oliwa - no to teda dúfam, že sa o mňa moje deti postarajú aj po smrti. Asi počul, že si svokrov brat už dal spraviť komplet hrob aj s náhrobným kameňom a svokra vravela, že oni už majú pripravené miesto, teraz je "móda" mať dopredu komplet hrob aj s kameňom a vytesanými menami s dátumami narodenia, dátum úmrtia sa doklepne potom

ospravedlňujem, sa že som mimo témy
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Teraz mi zišlo na um, keď je tu už tá hrobová atmosféra .
Keď mal syn tak 3 - 4 roky moja mama sa ho spýtala: Miloško a ja keď budem stará postaráš sa o mňa?
Odpoveď: jáj babka, Ty keď budeš stará, už dávno budeš zomretá.

PS: je to už vyše 20. rokov a moja mama je stále mladá .
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať