Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

witch Pozri príspevok
Minulý týždeň ma prekvapil syn (17,5), doniesol malé terárko a v ňom malinkú, zlatučkú jaštericu (druh neviem). Ja, čo ťa to napadlo? No boli sme dnes na slávnosti k Štefánikovmu výročiu, kde boli všetci tí papaláši (z vlády) a strašne drístali, tak som si kúpil jašteričku a na počesť som ju pomenoval M.R. Štefánik.

Zrejme aby chudáka Štefánika odmenil za tie drísty....
A je tá jašterička naozaj "on"? Ja by som to teda nerozoznala... Či - v obchode mu povedali... ? Len aby sa znej nevykľula nejaká Štefka...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ivana Š Pozri príspevok
voľakedy za môjho detstva,
sme používali výrok "A kto to spraví, Fero Piko?"
(neviem kto ho vymyslel)

kým sa sesternica Zdenka nevydala, a jej manžel sa volá František Piko
A František Piko to nespraví?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ašešto nijaš,ništy?..som vyočila kuki, keď moje decko prišlo z návštevy, kde mali malinké dievčatko a takto mi povedalo...vyšlo z toho, po ozrejmení situácie, že si tam podriemal, lebo bol po nočnej a malinká sa pritmolila, pohladkala ho a povedala "Aleško, snívaš sníčky?..(no, toto budeme mať čoskoro aj doma, to bude zážitkov!)
3 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Ahojte, keďže ja deti nemám ani nikto z môjho okolia pridávam výrok, ktorý som povedala ja asi pred 30-timi rokmi.

rodičia : ako robí hauko ?
Ja : hau - hau
rodičia : a ako robí psíček ?
Ja : ps - ps

Dnes to učím susedove deti ale pssst.
4 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975



Tomáško mi akurát vraví- oco ja by som chcel byť policajtom- chcel by som zabíjať zlodejov...:-))))
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

bol dnes manžel u známeho mäsiara, robí fantastické mäsové výrobky - (vraj - ja také nemusím)
a švagriná si nakázala, že keď pôjde k nemu , nech donesie aj jej, tak jej kúpil
išiel zaniesť, a Betka sa mu hodila okolo krku, pusinka bola a v reči svojho kmeňa prehovorila
" dakujém, že ši nám priešol šaninu a kobášu"
3 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Mám 3-ročného a 15-mesačného vnuka. Ten starší prišiel do doby, keď nám už tečú nervy, lebo z jednej otázky ,,Prečo?" je celý dialóg. Aj keď ešte nevie povedať r.
,,Stauká, ty máš byt na pízemí. /prízemí/A pečo máš byt na pízemí? Lebo sme ho tu kúpili. A pečo ste kúpili byt na pízemí? Lebo iný nebol voľný. A pečo nebol iný voľný? Lebo si ho kúpil niekto iný. A pečo si ho kúpil niekto iný? Už dochádzajú argumenty, tak poviem, že neviem. A pečo nevieš? Lebo. A pečo lebo?"
Alebo boli sme vonku na prechádzke a boli po daždi mláky, vravím mu, nechoď do vody, budeš mať mokré topánky. On sa však naštartoval a naschvál prebehol cez tú mláku. A potom sa ma opýta:,,Pečo som išiel do vody?" Je z neho taký malý lichotník:,,Stauká, aké máš pekné tuičko." Alebo máme pred vchodom pekné kvietky: Stauká, aké máš pekné kvietky." Už sa teším na hlášky aj toho menšieho, je to zážitok.
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

tie otázky prečo? lebo! to som zažila so synáčikom mojim niekedy nevieš čo odpovedať
čo máš maminka na ruke červené?
krv a prečo tam máš krv?
lebo som sa porezala,
a prečo si sa porezala? a prečo je krv červená?
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Ivana Š Pozri príspevok
bol dnes manžel u známeho mäsiara, robí fantastické mäsové výrobky - (vraj - ja také nemusím)
a švagriná si nakázala, že keď pôjde k nemu , nech donesie aj jej, tak jej kúpil
išiel zaniesť, a Betka sa mu hodila okolo krku, pusinka bola a v reči svojho kmeňa prehovorila
" dakujém, že ši nám priešol šaninu a kobášu"
velice dávno ako študentka som cez prázdniny brigádovala v detskom domove, mali sme tam takého malého Janíčka a keď ho niekto strašne naštval, jeho najobľúbenejšia nadávka bola "ty tuta tobata!" (ty tlstá klobása)... a ešte si pamätám, že keď dojedol, povedal "toneš" (konec) a mal rád "hojšišu" (horčicu)...
jáááj, a terazky som si spomenula, že mal rád aj "šušolety" - čučoriedky
Naposledy upravil ivuliatko : 20.05.12 at 08:59 Dôvod: skleróza
2 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Oliwa Pozri príspevok
A je tá jašterička naozaj "on"? Ja by som to teda nerozoznala... Či - v obchode mu povedali... ? Len aby sa znej nevykľula nejaká Štefka...
Oliwka - to už nezistíme - katastrofa sa stala, Štefánik sa pri vetraní terárka stratil. Bol príliš maličký a prešmykol sa. Pohlavie sme mali presne určiť až keď podrastie - podľa vyfarbenia. Tak nám v terárku zostali len červy...
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

a mne keď už dochádzali otázky, tak som sa spýtala: Ocko a prečo prečo?
1 0
Markéta Švecová Markéta Švecová
Ahojte..ako tak čítam výroky našich ratolestí musím sa usmievať.môj synček bude mať 5 ročkov ale také perly aké z neho dosť často vypadnú,...no nestačím sa diviť.
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Sedíme po sobotňajšom obede pri káve a robíme „rodinné účtovníctvo“. Spolu s mužom konštatujeme, že tento rok to na dovolenku nevyzerá. Staršie dieťa pohotovo zahlási:

Vybavte mi brigádu – ja prispejem.

:-)
4 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

-"Mamííí .... kedy budeš piecť ten koláč s kôstkami???" - nesie sa z detskej izby hlas môjho prváka celým bytom
-"To myslíš čerešňový? Neviem, možno v sobotu - hovorím
-"Tak ho upeč dnes a nevyberaj kôstky, lebo ja potom nemám čím strieľať cez prestávku po Peťovi" - prosíka.
5 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

Male sme u nás v meste lesnícky deň - lesáci pre deti pripravili rôzne súťaže. niektoré boli športové, niektoré vedomostne. Z tých vedomostných bola jedna otázka o tom, ako sa volá národný strom Slovenska. Samko (5,5) nevedel, tuho rozmýšľal. Ujo mu chcel pomôcť: "Aj tu máme hotel, ktorý sa tak volá..."
Samko ožil: "Hotel Paradise?"
2 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Markéta Švecová Pozri príspevok
Ahojte..ako tak čítam výroky našich ratolestí musím sa usmievať.môj synček bude mať 5 ročkov ale také perly aké z neho dosť často vypadnú,...no nestačím sa diviť.
Treba si ich zapisovať. Ja mám po starších dvoch zošit a občas ho otvorím. Až mi slzy občas tečú...

A ten najmenší (4,5) - tiež zadiera, ako sa dá - minule som sa ho pýtala:
Ondrej, a ty miluješ Aničku?
O: Ale mami, čo si... To až keď budem veľký. Ja to dovtedy voľajako vydržím....
2 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Ahojte, opäť pridávam niečo z môjho detstva:
Keď sme išli po ceste a neďaleko sme videli ako sa pasú kravy vyhlásila som :
Mami a hejže biela kravička nám dáva mliečko a hnedá kakauko. :-)
2 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

môj 5-ročný Sebko zase perlil. Prezliekala som sa a vravím - ako dobre vám je chlapi, že nemusíte nosiť podprsenky. On sa spýtal, že načo nosia baby podprsenky a ja mu - no aby mali pekné prsia, aby im nepadali. Po polhodine mi vraví - mami, kúp si dekolen (z reklamy - tabletky na rast prsníkov), aby ti c.i.c.k.y neovísali.
A potom dodal - ako dobre, že nevyzeráš ako chlap
4 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Po obzvlášť vyčerpávajúcom nákupe (psychicky aj pre peňaženku), hovorím dcére: Ty tiež musíš mať všetko! Na to ma odpálkovala: Lebo robím všetko!
A má pravdu - tanec, výtvarku, jazda na koni, hasiči, len na plávanie už nechodí - pre chorobu trénera..
5 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ivana Š Pozri príspevok
podľa Betky
moja dcéra Martinka - Maťka - je Patka
a moja sestra - Katka - je Tatka
a dnes mala "Patka" návštevu - spolužiačku Macu a Tatianu

a takto sa k nim prihovorila "Taca a Matiana" nuž bude to asi dedičné
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať