Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Tinytiny Tinytiny

Tinytiny je offline (nepripojený) Tinytiny

Sranda bola, aj keď mala Viktorinka (5) obdobie, keď si sama pre seba rozprávala. Má bratranca Viktorka a sem tam ho vo svojich samorozhovoroch spomínala. Vyzeralo to takto:
Zlý drak - dobrý drak
Zlá bosorka - dobrá bosorka
Zlá kráľovná -dobrá kráľovná
Zlý Viktorko - dobrá Viktorinka...
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nášho vnuka menom Sebastián (bude mať 2 roky) učíme ako sa volá v skratke Sebo ... a on opakuje niekoľkokrát za sebou Debo Debo Debo ))
4 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

to je ešte dobré, ja mám tiež syna Sebastiána a kamoškina malá dcérka ho volala J.ebko
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Moja menšia dvaapolročná vnučka na mňa volá hapka.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
Moja menšia dvaapolročná vnučka na mňa volá hapka.
Milé babka Majka habka ))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Milé babka Majka habka ))
Staršia, skoro 5 ročná, tá klasikuš babka Maji, ale tá malá zlatúčko.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
moja najmenšia vnučka nevie povedať "k" a tak to vyzerá: nožičta, ručičta, mačičta a mne keď prepínala telku: babta Eva, ty na mna netutaj! (nekukaj).
3 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
moja najmenšia vnučka (2,5) nevie povedať "k" a tak to vyzerá: nožičta, ručičta, mačičta a mne keď prepínala telku: babta Eva, ty na mna netutaj! (nekukaj).
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Cez víkend spali u nás a ráno 6,30: babta Eva, ja čem cicať! (cikať). Keď som ju vrátila do postele, šepkám: tichučko buď, aj babka sa ide vycikať, aby si nezobudila ostatných, ešte budeme spinkať. Než som stihla prísť k WC, počujem, ako malá na plné ústa spieva: Ajejúúúúúúúja, Ajejúúúúúúúúúja.... A sme dospali!
9 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ZEvina Pozri príspevok
moja najmenšia vnučka (2,5) nevie povedať "k" a tak to vyzerá: nožičta, ručičta, mačičta a mne keď prepínala telku: babta Eva, ty na mna netutaj! (nekukaj).
Synátor sa tiež dlho nekamarátil s "k". Nepomohlo veru nič. Až jedného dňa zbadal z okna cirkus a v ňom poníky na ktorých sa dalo povoziť. No otravoval že chce ísť na tonity. Ja peňazí málo a dobrá zámienka, nevieš to povedať správne- nejdeme nikam. Mladý vyšiel na balkón a o necelých 5 minút sa vrátil. Stálo ma to skoro 50 korún. Odvtedy nemal problém s výslovnosťou žiadneho písmenka.
7 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Vnuk na dovolenke sa po dlhom šantení pýtal čúrať. Hovorím mu, môj milý, ale tuším neskoro sa pýtaš, slipky sú už trochu mokré. Ale, to nic, babka, já to pšežiju.
9 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

1,5 ročná vnučenka si sama na záhrade oberá maliny, ríbezle, aj rajčinky do misky a pekne si sadne a všetko zje. Pýtala som si od nej jednu malinku a ona sa postavila do bojového postoju a na mňa " ne, babi nesceš!" tak som dobrovoľne nechcela a som si zapálila a ona na mňa s úsmevom"babi fúú"
6 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ešte ma napadlo, že včera mi volala dcéra , že bola s malinkou v ZOO a malá na ťavu stále fúú, fúú...až po čase si uvedomila, že veď babi fajčí camely a tam je ťava.
7 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Neviem, či som to tu už nepísala, ale som si pri tom zmyslela: Syn dlho nevedel povedať "r", za čo ho môj švagor Vlado stále doťahoval. Keď sa to konečne naučil, práve k nám prišiel na návštevu. Syn celý naradostený mu kričí: ujo Vrado, ja už viem povedať "r". Aj v slove Vrado, miesto Vlado síce povedal čisto "r", ale môj švagor sa usmial a povedal mu: "No tak povedz!". Chudák malý tým zaskočený sa bezmocne pozeral dookola, v názve akej veci by bolo "r" a zrazu len vyhŕkol: RAVÓR! (lavór). To už mu aj "Vrado" musel uveriť, že vie "r".
Naposledy upravil ZEvina : 20.07.12 at 14:39
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pridám ešte niečo ..namiesto baram baram buc .....u nás sa vraví banan banan but
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZEvina Pozri príspevok
Neviem, či som to tu už nepísala, ale som si pri tom zmyslela: Syn dlho nevedel povedať "r", za čo ho môj švagor Vlado stále doťahoval. Keď sa to konečne naučil, práve k nám prišiel na návštevu. Syn celý naradostený mu kričí: ujo Vrado, ja už viem povedať "r". Aj v slove Vrado, miesto Vlado síce povedal čisto "r", ale môj švagor sa usmial a povedal mu: "No tak povedz!". Chudák malý tým zaskočený sa bezmocne pozeral dookola, v názve akej veci by bolo "r" a zrazu len vyhŕkol: RAVÓR! (lavór). To už mu aj "Vrado" musel uveriť, že vie "r".
K vyslovovaniu r mám tiež jednu. Keď bola dcéra malá(dnes už má sama malé), tiež nevedela povedať r. Keď sa to naučila, tak okrem iného krokodíl bol, krokrodíl. Ešte teraz to pripomína.
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zita5
pridám ešte niečo ..namiesto baram baram buc .....u nás sa vraví banan banan but
Keď "banan", tak


1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Môj syn (prostredné dieťa) tiež nevedel dlho povedať "r". Vždy sme sa učili v aute počas ciest, chodili sme k logopédovi, mali sme texty, do zblbnutia sme opakovali tdpaslík, tdáva apod. Až prišiel slávny seriál Curro Jimenez. Nikdy nezabudnem, ako zrazu vyhŕkol zo seba slová "Kurro Chiménes".
6 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Naša 2-ročná vnučka tak zlato komolí mená, že mi nedá, aby som to sem nedala
Prišli aj s dcérou na návštevu a hovorí mi: "Staká, Baka a Meka tu neni ?"

Baka - je Gabika a Meka - je Emmka
a aj ostatné slová nemajú chybu:
paska- je rozprávka
bačko - je jablčko
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mňa v súvislosti s príspevkami napadlo, že môj syn keď mal tiež 2-3 roky(teraz má 33) tak sa zaujímal o kombajn.Vždy keď sme cestou stretli kombajn tak malý kričal...mamina kuk pojebajn ide ....
Dnes pri spomienkach sa bavíme na tom .
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať