Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Dneska som si kúpila novú taburetku, lebo si vykladám nohy na konferenčný stolík a mne samej to lezie na nervy, keď si niekto vykladá nohy na stolík. Chalani sa na mne smiali, Ondrík si dal pod tričko vankúš a začal vykrikovať - mami, ja som tehotný... A ja mu na to - no to bude iná sranda, keď mi zahlásiš - mami, moja frajerka je tehotná. On sa spýtal, že čo mu na to poviem a ja - no nič, spravíme svadbu. A moja pubertálna 13-ročná sestra sa zahrala na dôležitú a povedala mu - no ale mama sa nahnevá, keď porušíš desatoro. A Ondrík - prečo? Na to sa začala vykrúcať, ja som jej povedala - no však mu to teraz vysvetli, ako si to myslela - ona očervenela, už nevedela "kudy-kam". Ja som povedala - Ondrík, no predsa neoklameš a začala som sa smiať. On chytil modlitebnú knižku, prečítal sestre celé desatoro a potom jej povedal - no a teraz mi povedz, kde vidíš, že si chlap nemôže zobrať ženu, keď je tehotná
7 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

mám zase nový "prírastok" do výrokov detí - Sebko (5r.) mi včera doniesol krásne jabĺčko a povedal mi - mami, tu máš jabĺčko, aby si sa mala čím vypchať

myslel napchať - zo srandy si niekedy povieme, že sa ideme riadne napchať
4 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

a zase ja, dúfam, že už nie som trápna

keď sa večer chalani prezliekajú do pyžama, vždy im kážem, nech ponožky, slipky hodia do koša na špinavé prádlo, no keď sa sami prezliekajú, niekedy majú náramnú srandu z toho, že ponožky lietajú kade-tade po izbe, na čo sa ja veľmi hnevám a vadím ich za to. Včera som ešte dorábala večeru, tak som ich poslala samých, nech sa prezliekajú, s tým, že dovarím a prídem ku nim. Zhora síce išli buchoty, treskoty, smiechoty, chalani boli až spotení, čo tak vystrájali, ale na počudovanie oblečenie bolo uložené, nevidela som špinavé ponožky nikde.

No a dneska ráno mi Sebko podáva ponožky, ktoré mal na vankúši celú noc a ja mu na to - fuuuj, to ti nevadilo, že si spal celú noc so smraďoškami (tak voláme ponožky). On na to - ja nie, to macko (spáva s mackom)
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
To mi pripomenulo, čo napísala minulý rok jedna deviatačka do slohu o svojom bratovi:

"Jeho smradľavé ponožky, ktoré sú pohádzané na kvetinách v izbe, sa tam vynímajú ako salónky na vianočnom stromčeku. Aj preto sa mu s mamou sem-tam smejeme, že hnije."

P. S.: Idem pohľadať zbierku slohových hovadiniek, decká dokážu vymyslieť ozajstné "perly"
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Minuloročné slohové hovadinky:


  • Uši ako japonské lietadlové lode sa plieskajú o jeho trojuholníkovú hlavu pri každom pohybe.
  • Má rodinu na Orave často tam chodí na víkend, keď sa odtiaľ vráti správa sa ako sedlák.
  • Jeho nosisko mi pripomína ropovodné koleno. Pred asi dvoma mesiacmi mu na ňom vyrástol taký „beďár“, že sa ho nemohol zbaviť. Vytláčal ho všetkími spôsobmi od prstov až po konbynačky.
  • Má v ušiach toľko ušného mazu, že by mohol predávať sviečky.
  • Má na pokožke fľaky a to vyzerá, akoby ho ovracal jeleň a zvratky sa na niektoré miesta na jeho tele nedostali.
  • Uši má ako DIGI satelity, no signál mu ruší neidentifikovateľná žltá hmota.
  • Keď má vypité, nohy jej idú do eska.
  • Keď bol malý, chcel byť profesionálnym dojedačom jedál v McDonalde.
  • Vrkoč jej visí ako mastná špageta.
  • Jednej chladnej noci, keď vlci vyli a moja maminka s nimi, som sa narodil.
  • Skoro každý z mojej rodiny mal prácu, pri ktorej robil len s autami. Teda okrem mojej babky, ktorá hrala ping-pong.
  • Mal som a ešte stále mám dvoch rodičov (muž a žena).
  • Zranenia som nemala často, ak nepočítam polámané prsty, vyvrtnuté členky, monokle, zlomené rebro a rozbité kolená.
  • Jeho oči plné červených ciev zázračne stále držia v očných jamkách.
  • Bol to krásny pocit letu, no blbý pocit dopadu.
  • Objavil som záhady školských WC.
  • Na hlave nosí dlhé čierne vlasy, v ktorých vyzerá ako záhradník Antonio z brazílskych telenoviel.
  • Prvú objal nie mamu, nie mňa, ale svoju kamarátku, hviezdičku, lásku, anjela, inak povedané slivovicu.
  • Na jej vlasoch by sme sa mohli pokojne šmýkať a ešte by na nás aj čerstvo nasnežili lupiny.
  • Myslím, že zmeniť by ho dokázala jedine vysoká blondína s modrými očami.
14 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ivuliatko - toto si daj patentovať skôr, ako to niekto skopíruje a capne na FB

máš 100 bodov u mňa
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

ivuliatko, som sa poriadne narehotala, nemáš založenú zbierku hlodov
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Ondrík (8r.) sa ma včera večer spýtal - ako mohol byť Ježiš žid, keď veril, že sa sám narodil?

Kedysi dávno sme mu vysvetlili veľmi nahrubo rozdiel medzi kresťanmi a židmi - kresťania veria, že Ježiš sa narodil ako spasiteľ a židia narodenie spasiteľa ešte len očakávajú...
1 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

a ešte aj perla toho mladšieho, zaskočil ma tým výrokom tak, že som musela otvoriť slovník cudzích slov a hľadať výraz "aretovať"

Pýtal sa ma starší, že či Ajka (moja sesternica) ešte chodí s tým Angličanom. Ja som povedala, že nie a spýtal sa, že prečo. Ja som mu povedala, že už sa nemali radi, tak sa rozišli. Že to sa stáva, frajeri sa rozchádzajú a nájdu si nové lásky.

A Sebko - mami, ich láska sa aretovala (manžel sa s nimi predtým hral so stavebnicou, stavali výťah a určite im pri tejto hre povedal také slovíčko)
2 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

včera sme boli na návšteve u brata, a ma moja milovaná neterka Bebetka česala - skoro som prišla o vlasy
minimálne 15 pukačiek som mala na hlave, a keď ma dočesala - zahlásila - "Ivanka, aká si telaz pekná"

fotku pre istotu nedám
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

dám tieto - moja žujová ráska
vysvetlenie tu http://www.porada.sk/t60886-p234-torty.html#post2161035
DSC_0076.jpg  
DSC_0077.jpg  
1/1
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivana Š Pozri príspevok
dám tieto - moja žujová ráska
vysvetlenie tu http://www.porada.sk/t60886-p234-torty.html#post2161035
No super, takže ona Tebe vlásky, a Ty na oplátku nechtíky, paráda.
0 0
Lydži Lydži

Lydži je offline (nepripojený) Lydži

Deti menovali filmových hrdinov:

synovec: Batman, Spiderman, Superman

dcéra: Batman, Spiderman, Superman, gentleman
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
inkana Pozri príspevok
ivuliatko, som sa poriadne narehotala, nemáš založenú zbierku hlodov
zbierku som si nezaložila, ale úlovky dávam postupne do školského časopisu, pohľadám a podelím sa
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Lydži Pozri príspevok
Deti menovali filmových hrdinov:

synovec: Batman, Spiderman, Superman

dcéra: Batman, Spiderman, Superman, gentleman
Pri tomto som si spomenula, ako sme raz precvičovali písanie spojovníka a diktovala som deviatakom "vedecko-fantastický, bielo-modro-červená..." a keď som nadiktovala "propán-bután", jeden zlatúšik sa opýtal: "A Fanfán Tulipán nebude?"
4 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Syn 12r. mi dnes oznámil: "Mami do školy máme priniesť 16€ v 20€-vých bankovkách"
10 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Sebko sa ráno obliekal, jemu to ranné obliekanie trvá dlho, predlho, tak som mu išla pomôcť. Vidím, že už má tričko oblečené, ale nemá tielko, tak sa ho pýtam, prečo si nedal tielko - on pokrčil plecami a potom mu vravím, vieš čo, však je celkom teplo, nemusíš si dať tielko. A on si vydýchol a povedal: "Uf, to stolička bude ale veľmi rada, že nemusí držať takú váhu"
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Vnúčik hovoril maminke: Maminko, mne se tak stýská po babke.
Dcéra poznamená československy: Aj jej sa stýska po tebe.
Vnúčik jej na to: A proč?
Dcéra moja: No a proč se stýská tobě?
No protože bydlí tak daleko, ze na ni nevidím.
3 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

môj malý syn: "...mamiii, daj tie vajíčka do chladničky, do tých VAJEČNÍKOV..."
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

deli. Pozri príspevok
môj malý syn: "...mamiii, daj tie vajíčka do chladničky, do tých VAJEČNÍKOV..."
tiež dobré ... a my máme podľa môjho synáčika - vajčárne
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať