Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Dcérka už sa v 12 rokoch cíti stará na zdrobneniny a mazlivé pomenovania, tak ma raz večer utrela, keď som jej dávala dobrú noc: Dobrú noc, kuriatko moje. Nato ona: dobrú noc sliepka moja! A bola som vybavená!
6 0
Tinytiny Tinytiny

Tinytiny je offline (nepripojený) Tinytiny

Včera sme mali menšiu oslavu, boli sme u sestry kolaudovať jej nový dom. Viktorko a Viktorinka ( obaja 5r ) zháňali a aby sme ich zabavili, dali sme im za úlohu povedať nejakú básničku zo škôlky, veď cez prázdniny určite zabudli! Deti sa chytili za ruky, poklonili sa a malý spustil toto:
"Dvojmetrová potvora, vkročila k nám do dvora. Ale už k nám nevkročí, má motyku v obočí."
Zhrozene sme mlčky zízali a malá využila pauzu a plynulo nadviazala:
"Na koľajách babka stála, do diaľky sa pozerala. Mala smolu však, od zadu šiel vlak..."
A tragickým hlasom dokončila: "A teraz má rušňovodič na okienku FĽAK!!!"

No povedzte, čo sa to v tej škole tie dnešné deti učia!!!
8 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

môjho brata (keď išiel do prvej triedy) cez prádzniny naučili bratranci pesničku o sopli (spadol mi sopel do vína, ked so ho večer pil,....) a on samozrejme ju hneď naučil aj jeho malú kamošku. Prvé dni pani učiteľka (inak bola to suseda a dobrá kamarátka mojej starej mamy) skúšala, čo všetko prváčikovia vedia, či vedia nejakú básničku, pesničku, no a samozrejme brat s kamoškou sa postavili a s hrdosťou zaspievali pesničku, čo sa naučili cez prázdniny Pani učiteľka to vystála a keď to s rehotom rozprávala mojej starej mame, tak, chuderka, tá sa tak červenala, no vedela, odkiaľ vietor fúka
5 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Tinytiny Pozri príspevok
Včera sme mali menšiu oslavu, boli sme u sestry kolaudovať jej nový dom. Viktorko a Viktorinka ( obaja 5r ) zháňali a aby sme ich zabavili, dali sme im za úlohu povedať nejakú básničku zo škôlky, veď cez prázdniny určite zabudli! Deti sa chytili za ruky, poklonili sa a malý spustil toto:
"Dvojmetrová potvora, vkročila k nám do dvora. Ale už k nám nevkročí, má motyku v obočí."
Zhrozene sme mlčky zízali a malá využila pauzu a plynulo nadviazala:
"Na koľajách babka stála, do diaľky sa pozerala. Mala smolu však, od zadu šiel vlak..."
A tragickým hlasom dokončila: "A teraz má rušňovodič na okienku FĽAK!!!"

No povedzte, čo sa to v tej škole tie dnešné deti učia!!!
To majú asi od starších kamarátov... ktovie, či si vôbec uvedomujú, čo rozprávajú. Možno ich skôr teší reakcia dospelých na takéto "básničky".
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Kedysi ako deti sme boli stále vonku a nedajbože nás dostať večer domov, každý vyjednával "ešte chvíľu" a mame to už išlo na nervy, tak keď som prišla domov, povedala mi, že mi zakáže chodiť s ostatnými deckami von, lebo sa tam učím škaredé slová. Ja som jej na to múdro a pravdivo odpovedala: "Najviac škaredých slov som sa naučila od deciek v škole, takže mi budeš musieť zakázať chodiť do školy!" Ale som bola vychcaná...
5 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Môj syn si v neviem akom veku zvykol prehadzovať slabiky v slovách alebo slová. Tak nám vznikla mama ja - stará mama /toto používame dodnes/, ribi zle - zle ryby.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Dcéra na rodinnom výlete zložila zaujímavý popevok: Hmmmm hmmmm máám niečo v zadku, hmmm hmmm hééj, svoju matkuuu!

Aspoň viem, ako na tom som!
8 0
smariana smariana

smariana je offline (nepripojený) smariana

Manžel poslal Olivera (4) spať - on sa zdvihol a išiel s poznámkou: "aje keď budem vejký tak mi nemáš čo rozkazovať!"
3 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Moja dcerka (4) mi minule zahlasila pri pohlade na moju retiazku so srdieckom: Maminka, ked zomries, tak mi nechas tuto retiazku? A pri prechadzke nasla krasny kusok machu a povedala: Aha aky krasny mach, zobrala ho do ruk, podala mi ho so slovami: ten je krasny, potom si ho mozes dat na hrobcek. Tomu sa hovori laska chi chi.
9 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Martinko: maminka ja mám pipík.
Ja: áno máš, aj Andrejko, aj ocko.
on: a ty máš pipík?
ja: ja nemám pipík, iba chlapci majú pipík, ja som dievča
on: ukáž
kukol a vraví: aha, iba chlpy
7 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

kubkokubko Pozri príspevok
Moja dcerka (4) mi minule zahlasila pri pohlade na moju retiazku so srdieckom: Maminka, ked zomries, tak mi nechas tuto retiazku? A pri prechadzke nasla krasny kusok machu a povedala: Aha aky krasny mach, zobrala ho do ruk, podala mi ho so slovami: ten je krasny, potom si ho mozes dat na hrobcek. Tomu sa hovori laska chi chi.
Náš Samko nás už tiež pochováva. Po manželovi chce zdediť mobil - keď sme boli na turistike tak sa stále pýtal, v ktorom vrecku ho má, teda, keby mu náhodou nebolo pomoci, kde ho má hľadať. :-)

aj svokre už zahlásil, že keď zomrie, on zdedí dom, kde teraz svokrovci bývajú. a nikoho tam nepustí okrem bratranca Filipa, lebo oni dvaja tam budú bývať. :-)
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
maminkaaa prečo prší?
ale veď vieš...
áno viem, mraky sú nafúkané.
9 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Môj vnuk Sebastián na otázku ako sa volá vraví debko(Sebko) šudege ......
9 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kamaratka ma maleho psika yorkshira vola sa Nevil a mozete trikrat hadat ako ho volal nas drobec .
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Myšlienka mesiaca nášho Maťka (v novembri bude mať 6 rokov): chcela som mu dať gel na vlasy, aby bol v prvý deň v škôlke fešák, čo on rázne odmietol so slovami:
Nie je dôležité ako vyzerám, ale ako sa cítim!
7 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Švagrinina mama mala psa, volali ho Frenky a môj malý syn mu povedal Trenky
7 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Siedmaci mali napísať list sami sebe o nastávajúcom roku - aké majú očakávania, čo by chceli dosiahnuť atď. Listy som vyzbierala, najlepšie dostali jednotky a potom som ich odložila v kabinete až do júna, na konci roka im ich rozdám, nech sa na nich zabavia a posúdia, čo sa im podarilo. Máme tam dvoch chalanov z Iraku. Jeden z nich napísal (to sem jednoducho musím dať, nemohla som odolať...) - uvádzam v pôvodnom znení:

Ahoj Mahmoud kusok mamuta!
Posielam Ty pozdrav z druhej lavici. Chceš už dostať so slovenčiny jednotku. Niekedy si dobrý na futbale, ale niekedy na prazdnej bráne nedaš gól. Ty si šikovný na Angličtinu, matiku a na geografiu. Chodíš často doma učiť a hrať na fatebooku. Ti si niekedy normalný ale niekedy si ako habilis. Miluješ futbal a čítať encyklopédie a hlavne počúvať MP4. Keď si smutný všeci Ťa zabudnú, ale keď si šťastný, robíš zemetrásenie viac ako zemetrásenie v japonsku alebo v San Francisku. Ty nemeníš, a hlavne tvoje obočie!!!

To bol koniec listu, podpísať sa neráčil
3 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Môj 8-ročný druháčik na otázku katechétky na náboženstve, čo si myslia deti o tom, že Boh stvoril človeka na svoj obraz, že čo to znamená, povedal: No to, že Adam a Eva neboli ľudoopi, ale hneď boli Homo sapiens sapiens. Učiteľka sa smiala a deti nechápali, o čom tem môj mudrohlav točí

Doma sa často rozprávame o viere, sme veriaci. Ale zase nie fanatici. No a vravela som synovi, že jeden ujo neverí, že existovali dinosaury, lebo to nie je napísané v Biblii. Smial sa a povedal - no tak to potom neexistuje ani mobil
2 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

náš 5-ročný syn sa hral so stavebnicou a spravil nám návrh hrobu
návrh hrobu.jpg  
7 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

ja fakt netuším, čo ho to napadlo, on si z tej stavebnice často stavia štúdium 5 proti 5, Riskni milión alebo Duel. A musíme súťažiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať