Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vždy lepšie, ako keby jej hovorila Nutelka...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

witch
Tatíček je Trnavského nárečia, ja som Češka a deti miešanci.
A čo som potom ja? Otec je zo západného Slovenska (nedaleko od Trnavy), mamka je z východného Slovenska (nedaľeko od Prešova). Mne to potom logicky vychádza - som stredoslovák (aj moja 3/4 je zo stredného Slovenska (priamo z Brezna). Tiež som taký "miešanec".
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ako sme dnes isli domov, syn sa pyta, "ideme domov", my ze "nie, ideme este do obchodu", on na to, "ja sa teda nestaram" a zaspal
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misoft Pozri príspevok
A čo som potom ja? Otec je zo západného Slovenska (nedaleko od Trnavy), mamka je z východného Slovenska (nedaľeko od Prešova). Mne to potom logicky vychádza - som stredoslovák (aj moja 3/4 je zo stredného Slovenska (priamo z Brezna). Tiež som taký "miešanec".
Misoft, Ty si stredoslovák ako repa...
Teda pokiaľ Ťa niekto neukradne.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Včera bol manžel so synom u detskej lekárky /keďže ja som nemohla/ - skolila ho viróza, ktorú si priniesol zrejme zo školy. Pýtala som sa ho, ako to zvládli a či povedali všetko, čo doma od soboty užíval.
Malý hovorí: "Ocino si ledva zapamätal dva lieky - Bezkašel a Nasivin." A Ty čo si povedal? "Že si mi dávala aj Calcium Chloratum Ivax /ten Ivax som si na krabičke nikdy nevšimla / a loj!"
Prepánajána, aký loj Ti dávam, čo si tá teta doktorka mohla myslieť?
"No nevieš - na pusu!"

PS: Aby nemal náhodou popraskané pery /kdyby něco/, kázala som v sobotu manželovi, aby mu kúpil tyčinku na pery bez príchute /to malý nemá rád/ - tú malú obyčajnú, akú kedysi predávali za našich čias - jelení loj...
Naposledy upravil Oliwa : 15.02.11 at 20:25
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nabudúce budeš musieť poslať malého ako tatinkov sprievod, keď si ledva 2 lieky zapamätá
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Už sa teším, keď začne rozprávať malý a kamarátkine dvojičky - budem mať čím prispieť aj ja
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Však oni boli spolu a vzájomne sa doplňovali - ale aj tak zabudli na spray Tantum verde ... Ale ten loj ma dostal - ako keby som kŕmila sýkorku...
0 0
stanka.f. stanka.f.

stanka.f. je offline (nepripojený) stanka.f.

Hanka mala asi 2,5 roka mali sme kapra vo vani a prišla do kúpelne kde bol aj manžela. Prihovorila sa kaprovi:"Budeme ťa rézať-chudátko malinké!" Prednedávnom mala na mňa otázku.Maminka pioniri žijú dlhšie?Ja by som chcela byť pionierkou.Chce sa naučiť pieseň šťastných detí.Neviem ako jej mám vysvetliť,čo pionieri boli a že už nie sú a ani nebudú. Lenka keď mala asi 1,5 roka povedala bábike černoške OPÚCECE-opica,dúfam,že to nikto nebude brať ako rasistickú poznámku.Takéto a mnohé iné hlášky majú naše deti.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Postreh malej predškoláčky z dnes rána:
Mamííííí. mamí, pozri vysypávajú smeti, čo budú teraz chudiatka bezdomovci jesť? "
to ma naozaj dostalo :-))))
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Začalo to pekne:
malá 6 ročná Nika poučovala večer svojho 3-ročného bratrančeka,že musí poslúchať rodičov a ísť o ôsmej spať (dobre sa poučuje,a ani ona to nedodržiava) :-)
Skončilo to týmto:
"Aj ja, keď poslúcham maminku, tak ma pochváli a keď neposlúcham...dostanem po papuli"

kde to pochytila mne neznámo doma inak rozprávame
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

A včera sa jej pýtam,čo bude jesť a jej odpoved:
"Prosím si chleba s tou prasačou masťou"

Milujem tie ich výroky, spravia mi náladu na celý deň
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

uct2007 Pozri príspevok
Postreh malej predškoláčky z dnes rána:
Mamííííí. mamí, pozri vysypávajú smeti, čo budú teraz chudiatka bezdomovci jesť? "
to ma naozaj dostalo :-))))
Potešilo ma, že už aj medzi našími najmenšími sú už nádejní ľavičiari...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vlani som utrpela prvýkrát v živote /a dúfam, že aj posledný / zlomeninu. Chodila som k lekárovi, ktorý sa volá Dr. Kónya /čítaj Kóňa/.
Tohto roku ma čaká úplne iná operácia a na margo toho sa ma syn včera spýtal: Mami, a kto Ťa bude operovať - ten kóň?

No ja dúfam, že žiadny kôň to nebude , a že budem mať šťastie na takého dobrého lekára, ako bol ten minuloročný...
0 0
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

haha, to sú vtipné niketoré tie hlášky
keď som mala asi 5 rokov a s kamarátkou sme sa kúpali v bazéne, omylom sa nadýchla vody nosom....vtedy zahlásila:
PREHLTLA SOM SI DO VODY NOS!!!
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Rozdielny pohľad na tú istú vec.

Dcéra má asi trocha nezvyčajné náušnice, lebo keď prišiel náš štvorročný vnuk a všimol si náušnice, tak jej po nich prstom brnkol a zahlásil "Maťa čo to máš za kufríky"?
Nezávisle o pár dni si ich všimla tri a pol ročná vnučka a tá sa vyjadrila "Martinka aké máš kráááásne vankušíkové naušničky".
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Jelení loj na pery nebol iba za našich čias, stále je ho dostať v lekárni - to je k príspevku č. 2247
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ja viem, Tamilka, ale nie v každej ... Preto som vtedy manželovi povedala, aby sa spýtal aj v drogérii. Dnes sme ho dokonca videli na najspodnejšom regáli v Tescu - ale už ho nepotrebujeme.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Včera dcéra vykladala veľký rodinný nákup potravín. Syn si všimol, že na jednom balíčku s mäsom bol názov "hovädzia nožina". Keďže som to kúpila prvýkrát v živote a ešte nikdy to nepočul /priznám sa, ani ja /, dnes ráno sa ma pýta: Mami, čo bude dnes na obed? Tá hovädzia množina?
0 0
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

witch Pozri príspevok
Toto je moja obľúbená téma! Pridám 2 pubertiacke.
Kamoškina dcéra reagovala na mamine výčitky, ...čo to zasa spravila, ako je to možné.. s úsmevom: To nie ja, to moja schauma!!
Môj 15 ročný syn ma zasa priviedol do úžasu, keď si sám kúpil nohavice k obleku. Volal mi, že už ich má, že mu sedia a odtieň je cyklámenový. Zostala som v nemom úžase a chvíľu si syna predstavovala ako plameniaka. Potom som sa spýtala: nehovorila predavačka náhodou antracitový? Že hej, vedel som, že v tom slove je C!
Ináč môj manžel hovorí, že takéto názvy nie sú farby, že aj broskyňová nie je farba, ale vodka..
Klebetila som so svojou dcérou - vieš tá pani učiteľka ...no tá čo býva tam dolu na zákrute....no na C sa volá..po chvíli dcéra prikývla- viem Jasová/ odvtedy sme ju volali súdružka na cé- /súdružka to bolo pekne dávno/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať