Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Malý kričí od telky- Ocooooooo, v telke je tvoj miláčik a ja že kto? No predsa Ficooooo....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kto by to povedal ... ja som si doteraz myslela, že Tvoj miláčik je - Tvoja žena... Nuž, deti zvyknú byť pravdovravné...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rodinka v aute: on, ona, 5 ročné ono.
Ono:
"Mami, mami, aha, kravička!"
"Mami, mami, aha, stromček!"
"Mami, mami, aha, domček!"
"Mami, mami, aha, potôčik!"
"Oco, oci, aha, blondínka!"
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Matko (takmer 4,5r.) po zjedeni vanilkoveho pudingu mi zahlasil:"Ten vanilkovy puding je velmi dobry." pauza pocas ktorej som chcela podakovat, ze mi ho pochvalil a on pokracuje "ked si utriem pusu do rukava tak to vobec nie je vidiet." :-) To ma teraz taky zlozvyk utierat si usta do rukavov, nevieme ako ho to oducit.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ustrihni mu rukávy a máš po probléme
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Llívinka, aj do krátkeho rukáva sa dá pusa utrieť ... A nielen pusa, ale aj - nos...! Teda - videla som...
Potom tie rukávy rovno odstrihnúť... Alebo namiesto vanilkového pudingu variť čokoládový. - telo ako dôkaz.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

no jemu to velmi nevadi, aj ked ten cokoladovy vidno, len mna ide porazit. Minule kym som stihla vytiahnut z kabelky vreckovku, aby som mu utrela pusu po nejakom kakavku, trikrat som mu zachytila ruku, ale aj tak to stihol utriet do rukava na bunde. Ten nas drobec, vsetky zlozvyky, kt. maju deti, absolvuje...
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Môj syn (16) ašpiruje na titul Pán božský. Keď si povzdychnem "Bože", zdvihne obočie a spýta sa: "Áno??"
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pani učiteľka rozdávala deťom lentilky /nie po jednej, ale každému krabičku /. Prekvapilo ma to, veď nebol deň detí ani nič, čo by podľa mňa bolo dôvodom toľkej štedrosti...
Malý zareagoval: ale mami, veď pani učiteľka nám vždy niečo dá, keď je nejaká príležitosť, napríklad keď bolo Mikuláša...
No a teraz bolo koho? Neviéééš, predsa toho... Fašanga!
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Mne včera bolo hneď po príchode zlatíčka zo školy jasné, že niečo nesedí - prekvapivo poslušný, spapal všetko, čo som uvarila bez ofrflania, naučil sa do školy - možno aj viac, ako p. uč. chcela
a večer pokorne priniesol žiacku knižku s výrazom - ja nič ja muzikant - a tam štvorka z diktátu!
Komentár - "mami, asi sa nepotešíš!"
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivana Š Pozri príspevok
Mne včera bolo hneď po príchode zlatíčka zo školy jasné, že niečo nesedí - prekvapivo poslušný, spapal všetko, čo som uvarila bez ofrflania, naučil sa do školy - možno aj viac, ako p. uč. chcela
a večer pokorne priniesol žiacku knižku s výrazom - ja nič ja muzikant - a tam štvorka z diktátu!
Komentár - "mami, asi sa nepotešíš!"
jooj,a co mu neslo-vybrane slova,ci cosi ine.nech sa rychlo douci,lebo ho Stur bude chodit v noci strasit!......
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ivana Š Pozri príspevok
Mne včera bolo hneď po príchode zlatíčka zo školy jasné, že niečo nesedí - prekvapivo poslušný, spapal všetko, čo som uvarila bez ofrflania, naučil sa do školy - možno aj viac, ako p. uč. chcela
a večer pokorne priniesol žiacku knižku s výrazom - ja nič ja muzikant - a tam štvorka z diktátu!
Komentár - "mami, asi sa nepotešíš!"
A nepotešila si sa?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pre pobavenie http://www.nanicmama.sk/deti-na-pred...uska-ako-suska
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...no to by som nerozdýchala ani ja...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

To nevymyslíš... to je život...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

0 0
plada plada

plada je teraz online plada

Keď začali vyrábať vložky always, dcéra(mala vtedy štyri roky), mi raz hovorí v drogérii: "Mami, chceš v noci dobre spať?" Skôr ako som sa zmohla na odpoveď, si odpovedala sama: "Kúp si vložky always."
Potom, že pre koho sú reklamy?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

plada Pozri príspevok
Keď začali vyrábať vložky always, dcéra(mala vtedy štyri roky), mi raz hovorí v drogérii: "Mami, chceš v noci dobre spať?" Skôr ako som sa zmohla na odpoveď, si odpovedala sama: "Kúp si vložky always."
Potom, že pre koho sú reklamy?
Jasné, že pre deti! Pre tých najmenších, najovpyvniteľnejších, najzraniteľnejších... Si všimnite trebárs reklamy mobilných operátorov spred pár rokov a dnes - ako sa neustále znižuje veková hranica potencionálnych zákazníkov. Nedávno pre dospelých, potom tínedžeri, dnes 10 ročné decká - budúce vianoce očakávam ponuku pre materské školy a potom pôrodnice... Ponuka kopíruje nasýtenosť /presýtenosť/ trhu...

V súvislosti s vplyvom reklamy na dieťa si spomínam na jednu - bola odvysielaná v nejakom TV programe, tak ju skúsim opísať: Vnúčikovi vypadol prvý zúbok, dal ho pod vankúš a ráno si tam našiel mincu - asi od svojho dedka...
Keďže to bol vnúčik chápavý, učenlivý a zrejme materialisticky založený , nasledujúci večer, keď jeho dedko zaspal, vybral mu z pohára zubnú protézu /alebo ako hovorí v reklame Gizka Oňová "zubnú náhradu" / a vložil si ju pod vankúš /evidentne s cieľom zbohatnúť za noc/...

Druhá varianta: ráno si dedko v pohári namiesto zubov našiel - za hrsť mincí...
Záver: vyberte si tú, ktorá sa Vám viac páči, alebo sa zdá reálnejšia...
Poučenie: všetky babky-Gizky - pozor na svoje zubné náhrady, resp. na svoje vnúčatká...
Naposledy upravil Oliwa : 02.03.11 at 16:13
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Náš drobec /2,5/ predviedol naposledy svoje logické myslenie:
S lízankou v ústach, ktoré sa samozrejme postupnou konzumáciou zmenšovala, prišiel za maminou a pýtal si novú veľkú lízanku.
Mama mu vraví, že načo mu je veď jednu má práve v puse, načo jeho logika zavelila. " Mami, ale tá je malá, daj mi veľkú, lebo od malej mi bude zle."
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
A ešte jeden výrok nášho drobca:
Mamina otvárala nejakú paštétu, a malý chcel ochutnať, dal si trošku a skonštatoval." Chutí ako granulky."
Len nikto z dospelákov netuší, kedy stihol tie granulky ochutnať.
Naposledy upravil Dana7 : 04.03.11 at 07:19
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať