Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Mimochodom jedna extrémna otázka do pléna hlavne pre Jar88, myslím že to súvisí s touto témou.
Je človek, ktorý zavraždil druhého človeka vrahom, pokiaľ mu vražda nikdy nebola dokázaná a nikdy ani nesedel?
Z právneho hľadiska je podľa mňa bezúhonný, nakoľko je tu nejaká prezumpcia neviny.
Lenže z ľudského, spoločenského a morálneho hľadiska???
Takto uvažovať a v tomto duchu si klásť týmto spôsobom otázku, chce naozaj riadny kus charakteru. Ešte k tomu v tvojom veku a s tvojim vzdelaní to naozaj svedčí o akejsi obmedzenej schopnosti akejkoľvek reálnej úvahy.
--------------------------------------------
Ako vieš, že je niekto vrahom, že zavraždil druhého človeka, keď napríklad polícia to nevie? Alebo to aspoň nevie dôveryhodným spôsobom preukázať. Ak mu nebola tá vražda preukázaná, tak ju pravdepodobne ani nespáchal, ale v tvojich očiach je neusvedčeným vrahom.
Čo je to za myslenie, teda z morálneho a ľudského hľadiska? Skús si predstaviť, že by na teba takto pozerali tvoji susedia a kolegovia v zamestnaní. Čo by si si myslel o ich morálke?
--------------------------------------------------
Nandrolon:
ten kto vedome zaženie topiaceho Afričana od brehu (lebo asi bude nejaký terorista), alebo mu nepomôže z vody, je vrah, alebo len ochranca svojej rodiny? Ten kto ho chce zahnať do krajiny, kde ho automaticky odsúdia na smrť, ten tiež nieje vrah?
Naposledy upravil jar88 : 27.07.15 at 16:20
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
Keď bohatí okrádajú chudobu, bedač, bolo kedysi vykorisťovaním a teraz je to vraj okrádaním. Dooosť choré, nie? Ďaaalej tá chorá úvaha pokračuje, (samozrejme že logicky), že to okrádanie bedače, (zrejme o jej chudobu, lebo asi iné nemá) je vlastne biznis.
------------------------------------------------------------------------------
Keď sa chudobní bránia (predpokladám že pred tým biznisom - okrádaním a predtým vykorisťovaním) pokojným protestom spojeným s vulgárnosťou, inokedy s kameňom či tyčou v ruke, nechcú to nazývať násilím.
----------------------------------------------------
Pritom na to legálne okrádanie, ktoré je vlastne dobrým biznisom, je potrebný pracovný pomer, ktorý je možné zrušiť zo strany okrádaného jednoduchou výpoveďou pracovnej zmluvy. Dokonca aj jednostranne a bez udania dôvodu. Stačí kus papiera a je po biznise, vykorisťovaní, okrádaní a bohatý je nahratý.
Na legálne okrádanie, na legálne zabíjanie, skrátka na všetko čo má byť legálne, je potrebné prijať zákony a až potom zmluvný vzťah medzi dvoma stranami.
Aj ty by si mal denne opakovať, čo si tu komusi nedávno radil:
aha, no fakt sa potom hlúpne, nepochopil si opakuj si "som mulo, som mulo, som mulo"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
Keď bohatí okrádajú chudobu, bedač, bolo kedysi vykorisťovaním a teraz je to vraj okrádaním. Dooosť choré, nie? Ďaaalej tá chorá úvaha pokračuje, (samozrejme že logicky), že to okrádanie bedače, (zrejme o jej chudobu, lebo asi iné nemá) je vlastne biznis.
------------------------------------------------------------------------------
Keď sa chudobní bránia (predpokladám že pred tým biznisom - okrádaním a predtým vykorisťovaním) pokojným protestom spojeným s vulgárnosťou, inokedy s kameňom či tyčou v ruke, nechcú to nazývať násilím.
----------------------------------------------------
Pritom na to legálne okrádanie, ktoré je vlastne dobrým biznisom, je potrebný pracovný pomer, ktorý je možné zrušiť zo strany okrádaného jednoduchou výpoveďou pracovnej zmluvy. Dokonca aj jednostranne a bez udania dôvodu. Stačí kus papiera a je po biznise, vykorisťovaní, okrádaní a bohatý je nahratý.
Na legálne okrádanie, na legálne zabíjanie, skrátka na všetko čo má byť legálne, je potrebné prijať zákony a až potom zmluvný vzťah medzi dvoma stranami.
Aj ty by si mal denne opakovať, čo si tu komusi nedávno radil:
aha, no fakt sa potom hlúpne, nepochopil si opakuj si "som mulo, som mulo, som mulo"
sám by si na to neprišiel ak ti nenašepkám tak si bez diskusie
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Nandrolon
Mimochodom jedna extrémna otázka do pléna hlavne pre Jar88, myslím že to súvisí s touto témou.
Je človek, ktorý zavraždil druhého človeka vrahom, pokiaľ mu vražda nikdy nebola dokázaná a nikdy ani nesedel?
Z právneho hľadiska je podľa mňa bezúhonný, nakoľko je tu nejaká prezumpcia neviny.
Lenže z ľudského, spoločenského a morálneho hľadiska???
Takto uvažovať a v tomto duchu si klásť týmto spôsobom otázku, chce naozaj riadny kus charakteru. Ešte k tomu v tvojom veku a s tvojim vzdelaní to naozaj svedčí o akejsi obmedzenej schopnosti akejkoľvek reálnej úvahy.
--------------------------------------------
Ako vieš, že je niekto vrahom, že zavraždil druhého človeka, keď napríklad polícia to nevie? Alebo to aspoň nevie dôveryhodným spôsobom preukázať. Ak mu nebola tá vražda preukázaná, tak ju pravdepodobne ani nespáchal, ale v tvojich očiach je neusvedčeným vrahom.
Čo je to za myslenie, teda z morálneho a ľudského hľadiska? Skús si predstaviť, že by na teba takto pozerali tvoji susedia a kolegovia v zamestnaní. Čo by si si myslel o ich morálke?
--------------------------------------------------
Nandrolon:
ten kto vedome zaženie topiaceho Afričana od brehu (lebo asi bude nejaký terorista), alebo mu nepomôže z vody, je vrah, alebo len ochranca svojej rodiny? Ten kto ho chce zahnať do krajiny, kde ho automaticky odsúdia na smrť, ten tiež nieje vrah?
ak je to podľa platnej legislatívy tak nie ale z morálneho hľadiska áno, pilot čo zhodil na Hirošimu alebo Nagasaki bombu je hrdina lebo konal podľa platnej legislatívy a bol vo víťaznej armáde ale z hľadiska morálneho bol väčší masový vrah ako veliteľ koncentráku porazených. pochopil?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dobre vám ide (čítaj drbe)....hlavne jednému.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Dobre vám ide (čítaj drbe)....hlavne jednému.
Nahaj.... nech sa dr*ú, nech si dr*ú.... ich "názor"....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
buchač
Dobre vám ide (čítaj drbe)....hlavne jednému.
Nahaj.... nech sa dr*ú, nech si dr*ú.... ich "názor"....
Šak nahám...aj j***m ...

Len sa čudujem, že ako z jednej fotky (od Márie) sa dá také všeliaké dedukcie a myšlienkové pochody vytvoriť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

a je to tu.....

http://www.topky.sk/cl/11/1489399/Na...it-spojenectvo
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ešte dobré že to nie sú rusi, lebo už by som bol povolaný zo zálohy....
Týchto akurát bude bolieť roztiahnutý anál, od toľkého strkania sa im....
A jar88 im na svojom dvore upečie nejaké lacnejšie klobásy z poľska :-))
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

myslím, že tu ich s kyticami ako v čechách , alebo v polsku vítať nebudú....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Za chvíľu (nejakú dobu) vám to všetko jeden vysvetlí...možno aj podrobne.
Síce sa nedozvieme, čo za zamestnanie ho živí (živilo)...ani výpočet 2+2.
Aj som dumal, že mu poniektoré príspevky spred pár dní, v súvislosti s poslednými, dám vyžrať...
ALE má to význam ???
Veď by aj tak zaprel ešte krista krážom...a nie iba to,čo napísal.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Ešte dobré že to nie sú rusi, lebo už by som bol povolaný zo zálohy....
Týchto akurát bude bolieť roztiahnutý anál, od toľkého strkania sa im....
A jar88 im na svojom dvore upečie nejaké lacnejšie klobásy z poľska :-))
...prekladané z kamióna do dodávky niekde na benzínke...
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

jar88
pavol54
Na legálne okrádanie, na legálne zabíjanie, skrátka na všetko čo má byť legálne, je potrebné prijať zákony a až potom zmluvný vzťah medzi dvoma stranami.
Aj ty by si mal denne opakovať, čo si tu komusi nedávno radil:
aha, no fakt sa potom hlúpne, nepochopil si opakuj si "som mulo, som mulo, som mulo"
Zbytočné !!
Aj tak to Palo nepochopí = jennoducho nemá na to
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ktohovie ako dlho sa budú presúvať tých 700 km. My sme komplet celá mostrelená divízia so stmelenými zálohami prešli z Českých Budějovíc na Lešť počas troch nočných presunov po dvoch osách. Cudzie vojská s bojovou technikou ani náhodou na cesty
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
ktohovie ako dlho sa budú presúvať tých 700 km. My sme komplet celá mostrelená divízia so stmelenými zálohami prešli z Českých Budějovíc na Lešť počas troch nočných presunov po dvoch osách. Cudzie vojská s bojovou technikou ani náhodou na cesty
Už keď sme pri tých kolónach....
Tá motoťapťap divišjn - to je prd. Keď z ČSSR Rusi museli ísť - po ceste - kolóna 25km dlhá bola, obiehať sa nedalo....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

V článku sa píše, že sa presúvajú na cvičenie do Maďarska. Preto dosť dobre nechápem tvoju poznámku "ja je to tu....". To akože čo je tu? Tá šialená debata pod článkom v topkách?
-------------------------------
Mňa zaujal v článku výrok ich hovorcu: Spojené štáty, ani Severoatlantická aliancia nevnímajú Moskvu ako protivníka, informovala česká webstránka Lidovky.cz.
-------------------------------
Veď to je snáď každému už dnes jasné, že ruská armia nieje protivník na úrovni. Technicky sú dosť zaostalí, ale hlavne im chýba ekonomické zázemie, ktoré armáda v čase vojny tak nevyhnutne potrebuje. Naopak armáda USA má ekonomického zázemia viac ako dosť.
----------------------------------------------------------------------
V tej debate ma zas zaujal ten všeobecný odpor voči cudzím armádam a neskutočné hulvátstvo prispievateľov. Ako keby nebolo jedno koho armáda ochraňuje pokrok a mierový rozvoj našej spoločnosti.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
misoft
buchač
Dobre vám ide (čítaj drbe)....hlavne jednému.
Nahaj.... nech sa dr*ú, nech si dr*ú.... ich "názor"....
Šak nahám...aj j***m ...

Len sa čudujem, že ako z jednej fotky (od Márie) sa dá také všeliaké dedukcie a myšlienkové pochody vytvoriť.
Na tej fotke sú aj písmenka šracko.

Ale tomu zrejme ty ešte nerozumieš

---------------------------------

PS

čo by si mi vedel dať vyžrať . Že nedosahujem tvoju úroveň?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
pavol54
ktohovie ako dlho sa budú presúvať tých 700 km. My sme komplet celá mostrelená divízia so stmelenými zálohami prešli z Českých Budějovíc na Lešť počas troch nočných presunov po dvoch osách. Cudzie vojská s bojovou technikou ani náhodou na cesty
Už keď sme pri tých kolónach....
Tá motoťapťap divišjn - to je prd. Keď z ČSSR Rusi museli ísť - po ceste - kolóna 25km dlhá bola, obiehať sa nedalo....
Ja sa zas na nich pamätám, ako prišli. Otáčali sa vtedy na viadukte Bajkalská - Šmidkeho. Išli od športovej haly na Zahradnickú, ale neodbočovali priamo doprava, ale doľava smerom na Štrkovec za viaduktom. Prvé tanky sa pri otáčaní šmýkali po betónovej vozovke a tie posledné už v štrkovom podklade pod betónom.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

jar88
V článku sa píše, že sa presúvajú na cvičenie do Maďarska. Preto dosť dobre nechápem tvoju poznámku "ja je to tu....". To akože čo je tu? Tá šialená debata pod článkom v topkách?
-------------------------------
Mňa zaujal v článku výrok ich hovorcu: Spojené štáty, ani Severoatlantická aliancia nevnímajú Moskvu ako protivníka, informovala česká webstránka Lidovky.cz.
-------------------------------
Veď to je snáď každému už dnes jasné, že ruská armia nieje protivník na úrovni. Technicky sú dosť zaostalí, ale hlavne im chýba ekonomické zázemie, ktoré armáda v čase vojny tak nevyhnutne potrebuje. Naopak armáda USA má ekonomického zázemia viac ako dosť.
----------------------------------------------------------------------
V tej debate ma zas zaujal ten všeobecný odpor voči cudzím armádam a neskutočné hulvátstvo prispievateľov. Ako keby nebolo jedno koho armáda ochraňuje pokrok a mierový rozvoj našej spoločnosti.
určite sa nebudú trepať cez bratislavu kvôli cvičeniu v madarsku...to aj sami priznávajú, stačí si prečítať nadpis

a nechápeš tú poznámku ??
ved je to také jednoduché ))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
V článku sa píše, že sa presúvajú na cvičenie do Maďarska. Preto dosť dobre nechápem tvoju poznámku "ja je to tu....". To akože čo je tu? Tá šialená debata pod článkom v topkách?
-------------------------------
Mňa zaujal v článku výrok ich hovorcu: Spojené štáty, ani Severoatlantická aliancia nevnímajú Moskvu ako protivníka, informovala česká webstránka Lidovky.cz.
-------------------------------
Veď to je snáď každému už dnes jasné, že ruská armia nieje protivník na úrovni. Technicky sú dosť zaostalí, ale hlavne im chýba ekonomické zázemie, ktoré armáda v čase vojny tak nevyhnutne potrebuje. Naopak armáda USA má ekonomického zázemia viac ako dosť.
----------------------------------------------------------------------
V tej debate ma zas zaujal ten všeobecný odpor voči cudzím armádam a neskutočné hulvátstvo prispievateľov. Ako keby nebolo jedno koho armáda ochraňuje pokrok a mierový rozvoj našej spoločnosti.
určite sa nebudú trepať cez bratislavu kvôli cvičeniu v madarsku...to aj sami priznávajú, stačí si prečítať nadpis

a nechápeš tú poznámku ??
ved je to také jednoduché ))
Musím priznať, že aj keď je to podľa teba také jednoduché, aj tak naozaj nechápem. Čo, a je to tu. Tu by som predpokladal niečo, čo bolo už v minulosti predpokladane a zároveň aj niekym popierané. A teraz je to tu. Preto sa pýtam, že čo je tu? Čo mi akože ušlo?
Ešte doplním:
Viem že sa do Maďarska vedia dostať aj letecky, aj po železnici a aj cez Terchovú, Poprad, Miškolc, veď všetky cesty vedú do Maďarska Ale ak chcú ísť po diaľnici, najvhodnejšia trasa vedie cez Bratislavu. Či nie?
-----------------------
A že je dobré demonštrovať svoju prítomnosť? Samozrejme že je to dobré, vhodné a aj prospešné pre všetkých. Dokonca aj pre Rusov je to dobré.
Naposledy upravil jar88 : 29.07.15 at 10:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať