Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nekupujem kečap....je to sajrajt.....tento rok som prvy krat okostovala domaci kecap...dostala som od poradacky......bol dokonaly...revem
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kváskový delikates premium 405 g
Výrobok neobsahuje žiadne geneticky modifikované organizmy, ani suroviny vyrobené z geneticky modifikovaných organizmov.
https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002020000218
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kukuc....ked som sa nedavno bavila s masarkou z rodiny.....ze co je to za kura za korunu pade za kg....plne antibiotik povedala,ze darmo ma sk maso ....super a hyper ceny hraju ligu....radsej drahsie a menej casto ako "kazdy"den a humus...
Este,ze do at na skok...
O vode v mase som tu uz pisala....necele kg hovadziny 330ml vody....
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Bravčové mäso tzv. šťavnaté z Polska má bežne Tesco, ale má uvedené odspodu na obale, koľko obsahuje vody. Koľko ľudí si už len prečíta zbytok údajov, keď ich upúta najprv zľava.
Prečo je to vôbec prípustné?
Viete o filé, ktoré je normálne, resp. iných rybách?
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Kukuc....ked som sa nedavno bavila s masarkou z rodiny.....ze co je to za kura za korunu pade za kg....plne antibiotik povedala,ze darmo ma sk maso ....super a hyper ceny hraju ligu....radsej drahsie a menej casto ako "kazdy"den a humus...
Este,ze do at na skok...
O vode v mase som tu uz pisala....necele kg hovadziny 330ml vody....
http://www.biologika.sk/index/detail...n/losos-2x125g
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

korela
Bravčové mäso tzv. šťavnaté z Polska má bežne Tesco, ale má uvedené odspodu na obale, koľko obsahuje vody. Koľko ľudí si už len prečíta zbytok údajov, keď ich upúta najprv zľava.
Prečo je to vôbec prípustné?
Viete o filé, ktoré je normálne, resp. iných rybách?
Viem, ale v Pl, zariekla som sa, že u nás už nekúpim a teraz nemilé prekvapenie.
Najmä kvôli čerstvým rybám a aj hovädziemu mäsu sme chodili do ALMY v Nowom targu, bohužiaľ nás naposledy vítali poloprázdne regále, čerstvé ryby už nemali dva mesiace. Personál smutný, my tiež. Nič nevedeli, "vraj" prestavba na menšiu plochu, pribratie nového partnera.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vyššie som toho lososa uviedla iba preto, že radšej menej často, ale bez hormónov.
Momentálne fičím na morčacom z Tesca, jedno majú z PL, druhé z HU.
Akosi ešte stále verím Maďarom, že si udržujú svoju dobrú povesť pri svojich produktoch.
Morčacie sa v Tescu dá zistiť podľa toho, kde bolo balené, na etiketách to asi nie je, a síce v popise produktov.
https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002121482673
https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002016038167
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
afrikánka
buchač
korela
Tesco, ale
korela
z Tesca,
Tesco, Tesco...s ním bolo vždy težko.
A preto čo ? Preto tam nechodím.
Všade skoro rovnaká kvalita......kdeže potom nakupuješ......či vyžiješ z vody, čo načapuješ v lesnej studničke
Pre obe platí :

1. Ak neviete z jednej,dvoch viet pochopiť význam, to už nie je môj problém.
2. Ak som nespomenul iný reťazec, to neznamená, že doň chodím na mäso. Neporovnávam reťazce, ono ani niet čo.
3. V súvislosti s bodom 2 teda vyplýva, že kupujem inde.
Si predstavte, že existujú aj obchody, malé firmy. kde sa jedná o čerstvé a nie chladené, ba dokonca mrazené mäso.
Také v okolí Prievidze, či dokonca v hlavnom meste neexistujú ???
4. Ku korele si dovolím poznamenať, že nákupom z domu a následnou dodávkou z Tesca veľa vody nenamútiš ... či ? Lebo nie raz si spomenula, že takýmto spôsobom nakupuješ. Mne je síce jedno, možno máš na to svoje dôvody...ale to ešte neznamená a nikdy nebude znamenať, že Tesco je najlepší reťazec na Slovensku.
Tesco nikdy totiž nebolo a ani ním nebude !!!
Ozaj...ako je to s tým novým obchodom, čo nejaký podnikateľ v Blave otvoril, že farmárske potraviny bude mať ? Nejak ticho zavládlo.
5. Maďarské potraviny ? Tie sú v podstate fajn...počnúc chlebom a končiac konzervovanými jedlami. Občas zbehneme do HU. Ale aby sa to oplatilo aj z finančného hľadiska, tak je potrebné urobiť teda solídny nákup a to nemá (podľa mňa) nejak veľký význam.

Takže milé dámy...zdvihnúť prdelky zo stoličky, odísť od počítača a hajde na nákupy pre čerstvé mäso z domáceho chovu. Ak neviete,kde máte ísť vo svojom okolí, tak vám vyhľadám...či ?
Ja nemusím, ja totiž viem ...


...a idem do kuchyne sa realizovať :
Zajaca (z domáceho chovu od suseda) na smotane.
Maffinky s čučoriedkovým lekvárom (môj výrobok z plodov okolitých lesov).
3 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Omylom som to dala do témy, čo sa mi dnes ....

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazdu...ess-capri.html






sem pohľad na niektoré výrobky "vyzlečené do naha"

klasika
Naposledy upravil bettylou : 18.10.16 at 14:22
fitness.jpg  
NUTELA.jpg  
1/1
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazdu...ene-cukor.html

a slávne danone

hoci, ak si to prepočítame sú tam isté odchýlky v gramáži tých kociek na obrázkoch, viď diskusia
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Staci citat etikety.....ale reklama....zatemni mozog vela rodicom-ludom....
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
na tom obrázku hore je to vidieť jasnejšie. na tých etiketách nemáš napísané, koľko vzduchu je napríklad v tvojich cereáliách
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.... dobrý nápad.... budem predávať modrú vodu, prírodne zfarbenú.....
(Použijem atrament..... - inak fest svinstvo od Španielov... už za to by mali ich v EÚ kaštieli do klietky hanby posadiť....)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Navonok slovenské, vnútri poľské. Ako zistíte skutočný pôvod vajec...

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazdu...ke-polske.html
4 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

arizona
Navonok slovenské, vnútri poľské. Ako zistíte skutočný pôvod vajec...

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazdu...ke-polske.html
ja vždy drzo otvorím krabičku a pozriem na vajíčku pečiatku, zistila som, že bývajú rovnaké krabice, ale vo vnútri sú v jednej PL a v ďalšej krabici SK a sú uložené v jednom pulte
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
ja vždy drzo otvorím krabičku a pozriem na vajíčku pečiatku, zistila som, že bývajú rovnaké krabice, ale vo vnútri sú v jednej PL a v ďalšej krabici SK a sú uložené v jednom pulte
Prečo "drzo"? Normálne - ja otvorím a skontrolujem. Ty za svoje peniaze si vyberáš výrobok/produkt/tovar a MÁŠ právo na predvedenie, prezretie, skontrolovanie.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

misoft
Terezia13
ja vždy drzo otvorím krabičku a pozriem na vajíčku pečiatku, zistila som, že bývajú rovnaké krabice, ale vo vnútri sú v jednej PL a v ďalšej krabici SK a sú uložené v jednom pulte
Prečo "drzo"? Normálne - ja otvorím a skontrolujem. Ty za svoje peniaze si vyberáš výrobok/produkt/tovar a MÁŠ právo na predvedenie, prezretie, skontrolovanie.
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moj chlap na takých čo čumia..... "boli mene kurac"...pozor v preklade vulgarizmus
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať