Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Pochváliť
srska
witch
V Pohode mám nové políčko, okrem Dátum odpočtu pribudlo Dátum dodania. že keď sa dátum odpočtu a dodania nezhodujú, vstupuje do KV dát. dodania. Vie mi niekto uviesť príklad pre B2 - prijatú faktúru? Ja si to vysvetľujem takto: dátum dodania je uvedený na FP, napr 2.1.2014, ja si chcem uplatniť odpočet až vo februári, dám dátum odpočtu 1.2.2014 . Do DPH mi FP vstúpi vo februári a do KV v januári???
už máš najnovší update? v ňom by malo byť ešte viac zmien ( včera mi mailom došiel nový spravodaj). zatiaľ najnovší update nemám, lebo soft mám teraz v stave "standby" kvôli prevodu licencie.

mám 10505, asi najnovší. Len som na to kukla, ale toto ma zaujalo, pretože tržby budeme mať až v marci, tak aby som sa vyhla nadmernému odpočtu, dávam nákladové FP dátum odpočtu až do marca. (január, február 0 DPH) .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
witch
srska
witch
V Pohode mám nové políčko, okrem Dátum odpočtu pribudlo Dátum dodania. že keď sa dátum odpočtu a dodania nezhodujú, vstupuje do KV dát. dodania. Vie mi niekto uviesť príklad pre B2 - prijatú faktúru? Ja si to vysvetľujem takto: dátum dodania je uvedený na FP, napr 2.1.2014, ja si chcem uplatniť odpočet až vo februári, dám dátum odpočtu 1.2.2014 . Do DPH mi FP vstúpi vo februári a do KV v januári???
už máš najnovší update? v ňom by malo byť ešte viac zmien ( včera mi mailom došiel nový spravodaj). zatiaľ najnovší update nemám, lebo soft mám teraz v stave "standby" kvôli prevodu licencie.

mám 10505, asi najnovší. Len som na to kukla, ale toto ma zaujalo, pretože tržby budeme mať až v marci, tak aby som sa vyhla nadmernému odpočtu, dávam nákladové FP dátum odpočtu až do marca. (január, február 0 DPH) .
áno 10505 je najnovšia verzia z 07.01.2014 - zo spravodaja citujem:

"V súvislosti so zapracovaním Kontrolného výkazu DPH bol doplnený XML import a export dokladov o nové elementy.

Pre pole členenia KV DPH bol doplnený element classificationKVDPH na celý doklad, a tiež pre položky dokladu, do agendy Fakturácia, Pokladňa, Banka (len pre celý doklad) a Interné doklady.

Pre pole Pôvodný doklad bol doplnený element originalDocumentNumber, ktorý je možné použiť pre dobropisy a interné doklady.

Pre pole Dátum dodania bol doplnený element dateDelivery použiteľný pre prijaté faktúry, ostatné záväzky a interné doklady.

Pre pole Dátumu KV DPH v agende Interné doklady bol doplnený element dateKVDPH. Bližšie informácie o XML elementoch nájdete v konkrétnych XSD schémach v adresári InfoSK\Schema\version_2."
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
witch
V Pohode mám nové políčko, okrem Dátum odpočtu pribudlo Dátum dodania. že keď sa dátum odpočtu a dodania nezhodujú, vstupuje do KV dát. dodania. Vie mi niekto uviesť príklad pre B2 - prijatú faktúru? Ja si to vysvetľujem takto: dátum dodania je uvedený na FP, napr 2.1.2014, ja si chcem uplatniť odpočet až vo februári, dám dátum odpočtu 1.2.2014 . Do DPH mi FP vstúpi vo februári a do KV v januári???
Ja som si to vysvetlila tiež tak a myslím, že inak to ani nemôže byť...
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Pochváliť
bea
witch
V Pohode mám nové políčko, okrem Dátum odpočtu pribudlo Dátum dodania. že keď sa dátum odpočtu a dodania nezhodujú, vstupuje do KV dát. dodania. Vie mi niekto uviesť príklad pre B2 - prijatú faktúru? Ja si to vysvetľujem takto: dátum dodania je uvedený na FP, napr 2.1.2014, ja si chcem uplatniť odpočet až vo februári, dám dátum odpočtu 1.2.2014 . Do DPH mi FP vstúpi vo februári a do KV v januári???
Ja som si to vysvetlila tiež tak a myslím, že inak to ani nemôže byť...
..som rada, že mi to ešte trochu myslí, som už z tých zmien tak zblbnutá...
0 0
emanuela emanuela

emanuela je offline (nepripojený) emanuela

Pochváliť
leasingove splatky uctujem cez ID, pricom zaklad dane je rozdeleny na istinu a uroky, (kvoli smerovaniu na jednotlive ucty) pricom DPH je uvedena len jednym zapisom..

otazka: musim rozdelit DPH, aby smerovala k obom zakladom? ...podla nastavenie KV mi to tako vychadza, ze ano, len to bude dost neprakticke a pravdepodobne dojde aj k roznym zaokruhleniam....
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
witch
V Pohode mám nové políčko, okrem Dátum odpočtu pribudlo Dátum dodania. že keď sa dátum odpočtu a dodania nezhodujú, vstupuje do KV dát. dodania. Vie mi niekto uviesť príklad pre B2 - prijatú faktúru? Ja si to vysvetľujem takto: dátum dodania je uvedený na FP, napr 2.1.2014, ja si chcem uplatniť odpočet až vo februári, dám dátum odpočtu 1.2.2014 . Do DPH mi FP vstúpi vo februári a do KV v januári???

Aj ja som to takto pochopila, len čo ak je dátum dodania 2.1.2014 a FA mi prípade nejakou náhodou až niekedy v marci...tak treba podať dodatočné za 2.1.2014 (január)? Či to môžem dať do februára alebo do marca, tak ako to robíme aj s odpočtami?
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Pochváliť
kuravesele
witch
Ja si to vysvetľujem takto: dátum dodania je uvedený na FP, napr 2.1.2014, ja si chcem uplatniť odpočet až vo februári, dám dátum odpočtu 1.2.2014 . Do DPH mi FP vstúpi vo februári a do KV v januári???

Aj ja som to takto pochopila, len čo ak je dátum dodania 2.1.2014 a FA mi prípade nejakou náhodou až niekedy v marci...tak treba podať dodatočné za 2.1.2014 (január)? Či to môžem dať do februára alebo do marca, tak ako to robíme aj s odpočtami?
No to by zaujímalo aj mňa. Myslím si, že možnosť uplatnenia odpočtu DPH v ktoromkoľvek mesiaci do konca roka s KV nesúvisí, takže mi to vychádza na podanie dodatočného KV. Čiže DPH sa odpočítá vo februárovom alebo marcovom priznaní a za január sa podá dodatočný KV. Pekný mrník!
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Pochváliť
witch
No to by zaujímalo aj mňa. Myslím si, že možnosť uplatnenia odpočtu DPH v ktoromkoľvek mesiaci do konca roka s KV nesúvisí, takže mi to vychádza na podanie dodatočného KV. Čiže DPH sa odpočítá vo februárovom alebo marcovom priznaní a za január sa podá dodatočný KV. Pekný mrník!
podľa mňa do KV uvedieme FA v období v ktorom sa rozhodnem uplatniť odpočítanie


§ 78a
Kontrolný výkaz

...

2) Kontrolný výkaz musí obsahovať údaje o daňovej povinnosti a odpočítaní dane za príslušné zdaňovacie obdobie v tomto členení:
......
b) údaje z každej prijatej faktúry o dodaní tovarov a služieb,
1. pri ktorých je osobou povinnou platiť daň príjemca plnenia podľa § 69 ods. 2, 3, 6, 7 a 9 až 12 a ktoré nie sú oslobodené od dane,

2. ktoré sú alebo majú byť dodané iným platiteľom povinným platiť daň podľa § 69 ods. 1 a pri ktorých príjemca plnenia uplatňuje odpočítanie dane v príslušnom zdaňovacom období...
3 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Pochváliť
V tom prípade nechápem význam dvoch dátumov - kedy sa nezhoduje dátum dodania a dátum odpočtu....

Na stránke Finančného riaditeľstva som našla odpoveď, ktorá súvisí s dátumy:

9. Platiteľ dane nadobudol v januári 2014 tovar z iného členského štátu, pri ktorého nadobudnutí je osobou povinnou platiť daň. Zahraničný dodávateľ vyhotoví faktúru dňa 8.1.2014, na ktorej je dátum dodania tovaru 8.1.2014. Nadobúdateľ dostane faktúru až v máji 2014. V ktorom období je potrebné uviesť nadobudnutie tovaru do KV?

Ak platiteľ dane ku dňu podania KV nedostal faktúru o nadobudnutí tovaru z iného členského štátu, uvedie údaje z tejto faktúry do KV za to zdaňovacie obdobie, v ktorom dostal faktúru, čiže až v máji 2014, pričom v KV uvedie dátum dodania tovaru z faktúry, t.j. 8.1.2014.



www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kontrolny-vykaz-dph
Naposledy upravil witch : 10.01.14 at 07:03 Dôvod: zmena
1 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Pochváliť
witch
V tom prípade nechápem význam dvoch dátumov - kedy sa nezhoduje dátum dodania a dátum odpočtu....
ak je dodanie v 1/2014 a odpočet si uplatníš v 3/2014 musíš mať dva dátumy ináč si s tým soft neporadí - ale nepoznám ten program takže presne neviem...
myslím však že ak nahodíš odpočet s dátumom 3/2014 natiahne ho do KV za 3/2014 ale podľa zverejnenej štruktúry KV musí tam byť zároveň aj dátum dodania z 1/2014
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
nestresujte sa
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Pochváliť
srska
nestresujte sa
ale veď hej... nikto ma nevie lepšie vystresovať, ako ja sama!
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Pochváliť
Prosim Vas kontrolne vykazy sa podavaju az od 1.1:2014 -teda za 4.Q 2013 este nie?? dakujem
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
tibor1000
Prosim Vas kontrolne vykazy sa podavaju az od 1.1:2014 -teda za 4.Q 2013 este nie?? dakujem
1-krát sa podáva za január 2014 a za 1. štvrťrok 2014.
1 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
a viete mi ešte prosím poradiť, keď budem mať dodávku napríklad kovových predmetov nad 5 000 EUR, čiže príde mi FA na ktorej nebude DPH, v MRP dám kód 46? A pôjde to do riadkov daňového priznania 4,9,19,21? A do KV to pôjde v B1?


A ešte k tým dátumom k FA z členského štátu.

FA vystavená 16.12.2013 a vtedy bol tovar súčasne aj odoslaný, fyzicky mi prišiel tovar 7.1.2014. V MRP pribudla nová kolonka že dátum dodania. Tak aké dátumy dať na dátum zaradenia, odpočítanie dane a dátum dodania?

Ďakujem
Naposledy upravil kuravesele : 12.01.14 at 11:52
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
hmm ešte by som si chcela aj ja ujasniť, faktúry vystavené do tretích krajín a do EU, teda §47 a §43 do KV nevstupuje?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
Chrusťa
hmm ešte by som si chcela aj ja ujasniť, faktúry vystavené do tretích krajín a do EU, teda §47 a §43 do KV nevstupuje?
spravne neuvadzaju
v pouceni je to tu:

V A.1. dodávateľ neuvádza údaje o:
- dodaní tovaru a služby oslobodenej od dane s miestom dodania v tuzemsku, a to bez ohľadu na to, či sa k nim vyhotovia faktúry alebo nie, napr. poskytnutie finančných služieb platiteľovi dane v tuzemsku,
- dodaní tovaru do iného členského štátu s miestom dodania v tuzemsku s oslobodením od dane podľa § 43 zákona o DPH (tzv. intrakomunitárne dodanie tovaru),
- dodaní tovaru druhým dodávateľom s miestom dodania v inom členskom štáte v rámci trojstranného obchodu podľa § 45 zákona o DPH,
- vývoze tovaru do tretieho štátu s miestom dodania v tuzemsku s oslobodením od dane podľa § 47 zákona o DPH,
- dodaní tovaru s inštaláciou alebo montážou, ak miesto dodania je v inom členskom štáte alebo treťom štáte,
- dodaní elektriny, plynu, tepla a chladu a poskytnutí služieb, ak platiteľ dane je povinný vyhotoviť faktúru, ale miesto dodania tovaru alebo poskytnutia služby je v inom členskom štáte alebo treťom štáte.
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
ďakujem sarlotka, radšej sa opýtam, lebo človek z toho KV má normálne už paranoju hi-hi-hi
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
Chrusťa
ďakujem sarlotka, radšej sa opýtam, lebo človek z toho KV má normálne už paranoju hi-hi-hi
nie je zac ja radsej k odpovedi vzdy pricapim aj pasaz poucenia ci som si ho vylozila spravne..
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
kuravesele
a viete mi ešte prosím poradiť, keď budem mať dodávku napríklad kovových predmetov nad 5 000 EUR, čiže príde mi FA na ktorej nebude DPH, v MRP dám kód 46? A pôjde to do riadkov daňového priznania 4,9,19,21? A do KV to pôjde v B1?


A ešte k tým dátumom k FA z členského štátu.

FA vystavená 16.12.2013 a vtedy bol tovar súčasne aj odoslaný, fyzicky mi prišiel tovar 7.1.2014. V MRP pribudla nová kolonka že dátum dodania. Tak aké dátumy dať na dátum zaradenia, odpočítanie dane a dátum dodania?

Ďakujem
posúvam
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05