Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
máme ju doma a je to super vec
0 0
kablika kablika

kablika je offline (nepripojený) kablika

Mame domacu pekaren cca rok a neviem si ju vynachvalit. Aj moje zname - a ich rodiny. Su tam 3 velkosti a 3stupne pecenia. Vsetko sa nasype a za cca 3,5 ho je na svete super chlebik. Treba ale urcite vyberat ten dlhsie trvajuci program.
Vrele odporucam celozrnny chlieb - zdravy, chutny, bezpecne viete co v nom je :-) a zasyti ovela lepsie, ako biele pecivo. Robim ho podla programu-olej davam olivovy a nie lyzicku ale lyzicu, pomer celozrnnej muky - tej vzdy viac ako tej chlebovej hladkej, slnecnica, sezam, a maly typ: v casti kde sa dava voda,sol,cukor davam na koncek nozika provensalske korenie. Ma to uzasnu aromu.
Dobry je aj program na vianocku.
Drozdie som si overila aj inej znacky - je to taky zltobezovy obal nazov nieco na r. v kaufl. a je lacnejsie ako oet.
0 0
kablika kablika

kablika je offline (nepripojený) kablika

a to najdolezitejsie som zabudla - typ je to mouli...x home bread,ten ma len jeden hnetak a je max na 1kg chlieb, tak ak ste 4, aby vam vydrzal aspon na 2 dni asi by bol lepsi typ s 2hnetakmi, tam sa da urobit vacsi.
Inak chlebik sa da po vychladnuti nakrajat a odlozit do mrazaku a znova pouzit po rozmrazeni a je stale chutny.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ja pečiem dneska svoj prvý biely chleb, ale ten recept sa mi zdal nejaký až príliš jednoduchý
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

Aj ja som úplná analfabetka na pečenie a od kedy máme Moulinex XXL od 2.5.08 pečiem a pečiem...a dokonca je všetko jedlé.Chlieb som začala s múkou z Lídla všetko OK ale som k polkilu pridávala asi 1 lyžicu celozrnnej múky.Zdalo sa mi cesto veľmi riedke.Potom som skúsila ten recept na chlebík od Dášky.Koluje tu dokola.Dnes som bola geroj a šup na bábovku od pekára na stránke pred nami.Tuším 86.A super všetko je jedlé,chutné ako mávnutím čarovného prútika.Nikdy som za svjich 42 rokov za mesiac nenapiekla toho toľko a hlavne dobrého,čo za tento týždeň.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
vieruš Pozri príspevok
Aj ja som úplná analfabetka na pečenie a od kedy máme Moulinex XXL od 2.5.08 pečiem a pečiem...a dokonca je všetko jedlé.Chlieb som začala s múkou z Lídla všetko OK ale som k polkilu pridávala asi 1 lyžicu celozrnnej múky.Zdalo sa mi cesto veľmi riedke.Potom som skúsila ten recept na chlebík od Dášky.Koluje tu dokola.Dnes som bola geroj a šup na bábovku od pekára na stránke pred nami.Tuším 86.A super všetko je jedlé,chutné ako mávnutím čarovného prútika.Nikdy som za svjich 42 rokov za mesiac nenapiekla toho toľko a hlavne dobrého,čo za tento týždeň.

Že je to fajn mať takúto pekárničku?
Mne sa v jeden deň už podarilo upiecť 4 chleby. A pečiem najviac tie zamiakové od Dáši s rôznymi obmenami, aj s acidkom a tiež miešam Lidlove s tým od Dášky, aj sladké, také vianočkové, ale vyskúšam aj ten od Deppa.

Fakt je to super vec. A priznám sa, že som už jeden čas? niekedy? poškuľovala aj po takej s dvoma nádobami...

tu je link na pekáreň s dvoma nádobami, jedna hranatá, druhá okrúhla

http://www.my-concept.sk/produkty/pc...na-chlieb.html

ale ja by som radšej takúto

http://domacnost.sme.sk/c/3415392/DO...a-formami.html

o takejto snívam...???
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Deppo Pozri príspevok
Ja pečiem dneska svoj prvý biely chleb, ale ten recept sa mi zdal nejaký až príliš jednoduchý
A ako sa teda vydaril? Dúfam, pridáš foto...ktorý sa ti zdá recept jednoduchý? Ten od Dáši? Veď čo na chlebíku má byť zložité? Ja najradšej pečiem tento Dášin, ale len s acidofilným mliekom a určite s dvomi zemiakmi. Najnovšie to robievam už len tak, že všetko vložím do pekárne večer a nastavím ,aby bol upečený ráno. Neskutočne krásna je tá vôňa, čo ma ráno zobúdza.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
cactus Pozri príspevok
Že je to fajn mať takúto pekárničku?
Mne sa v jeden deň už podarilo upiecť 4 chleby. A pečiem najviac tie zamiakové od Dáši s rôznymi obmenami, aj s acidkom a tiež miešam Lidlove s tým od Dášky, aj sladké, také vianočkové, ale vyskúšam aj ten od Deppa.

Fakt je to super vec. A priznám sa, že som už jeden čas? niekedy? poškuľovala aj po takej s dvoma nádobami...

tu je link na pekáreň s dvoma nádobami, jedna hranatá, druhá okrúhla

http://www.my-concept.sk/produkty/pc...na-chlieb.html

ale ja by som radšej takúto

http://domacnost.sme.sk/c/3415392/DO...a-formami.html

o takejto snívam...???
Pichliačik, ja mám tú s dvoma nádobami (hranatá + okrúhla) a je to moc fajn. Mám to tak zavedené - hranatá na chlebík a okrúhla na rôzne sladké dobroty.... nemám ju síce dlho, ale pečiem takmer denne.
0 0
Monika36 Monika36

Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac
Vrelo doporučujem kúpu domácej pekárničky. Mám ju už 4 roky, zatiaľ v pohode. Najprv som piekla z hotových zmesí, ale postupne som si zaužívala svoj recept, dávam aj celé vajíčko, mäkké maslo, môže byť aj zakysanka a samozrejme veľa semienok, momentálne preferujem ľanové a slnečnicové. Sme z toho nadšení všetci v rodine. Ale používam výlučne sušené droždie.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

DanielaSĽ Pozri príspevok
A ako sa teda vydaril? Dúfam, pridáš foto...ktorý sa ti zdá recept jednoduchý? Ten od Dáši? Veď čo na chlebíku má byť zložité? Ja najradšej pečiem tento Dášin, ale len s acidofilným mliekom a určite s dvomi zemiakmi. Najnovšie to robievam už len tak, že všetko vložím do pekárne večer a nastavím ,aby bol upečený ráno. Neskutočne krásna je tá vôňa, čo ma ráno zobúdza.
Nie nie, bol z receptov ku pekárničke, a nešlo tam dokopy nič Bohužiaľ vyfotiť som nevyfotil, kým sa dopiekol som zaspal takže som nestihol, a jak som prišiel z práce tak je po ňom Ale vraj bola kôrka troška tvrdá.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ahojte pekári a pekárky všetci tu pečiete stále len chleba, rožky ste ešte neskúšali? Ja som našla jeden recept tak som ho hned aj vyskúšala a takto sa mi podarili boli dobré a ešte teplé sa pojedli.
Rožky z pekárne
3 hrnčeky polohrubej múky
1 žltok
1 hrnček mlieka
25g čerstvého droždia
1čl kryš. cukor
štipka soli
2pl masla
tuk na vymazanie plechu
1 vajce na potretie
soľ a rasca na posypanie rožkov
Z droždia, polovice vlažného mlieka, cukru a 1PL múky pripravíme kvások. Všetky suroviny dáme do pekárničky. Cesto necháme vymiesiť, vykysnúť. Ja som ho z pekárne po vymiesení dala do kysky z tuperweru( robím tak všetky cestá) Z vykysnutého cesta vyváľkame na pomúčenej doske obdlžnik hrubý asi 5mm. Rozdelíme ho na trojuholníky a tie zrolujeme vždy od širšej strany ku špičke. Rožky môžeme ohnúťdo tvaru podkovy. Kladieme ich na tukom vymazaný plech a necháme ešte chvíľu vykysnúť. Potom ich potrieme vajíčkom, posypeme soľou a rascou. pečieme vo vyhriatej rúre asi 30 minút.( 230-250°C)
PA032536.jpg  
PA032562.jpg  
1/1
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

No tak to je neskoro,mám doma funglovku,tak čo už?Ale aj tak som spokojná.
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

Ahojte neviete mi poradiť?Nemám na pekárni program Jam,ale mám na zavárané ovocie urobí sa mi Jam aj s týmto programom?Skúšali ste to niekto?
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

Prosím ťa na akom programe si robil Jam v Moulinex XXL?Ja tam taký nemám ,ale mám zaváranie.
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

No tak asi dnes všetci pracujete.Musím sa pochváliť.Už robím druhú dávku Jamíku orange na koniec som to urobila na programe zaváranie.Žiadny želírovací cukor len pomaranče a vytlačila som aj 1 citron.Na 1/2 lyžičky/odmerky malej/kysel.citronovú-sypkú.Jam krásne hustý a vyde na pár koruniek.V lídly je akcia na pomaranče po 9,90 SK.NO NEKUP TO!!!Ale trvá len do dnes.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Vieruš ten program zavaranina je na džem, len je to nesprávne preložené. Ja mám tiež moulinex XXL
0 0
Andrea.S. Andrea.S.

Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

Caute ja mam tiez doma pekarnicku asi rok ale velmi mi ten chlebik z nej nechuti. Ma to sice svoje caro, ked je vonku chladno a vy si upeciete chlebik, ale pravda je ze aspon z mojej pekarnicky sa uz chlebik na druhy den neda jest.(rozpada sa, neda sa krajat)
Ono zavisi, ked radi peciete rozne celozrnne chlebiky asi by som to odporucala, ale ak len klasicky, skor by som preferovala potraviny....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Andrea a to si neskúšala iný recept? Chyba predsa nie je v pekárni, že sa chlebík rozpadá.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Andrea.S. Pozri príspevok
Caute ja mam tiez doma pekarnicku asi rok ale velmi mi ten chlebik z nej nechuti. Ma to sice svoje caro, ked je vonku chladno a vy si upeciete chlebik, ale pravda je ze aspon z mojej pekarnicky sa uz chlebik na druhy den neda jest.(rozpada sa, neda sa krajat)
Ono zavisi, ked radi peciete rozne celozrnne chlebiky asi by som to odporucala, ale ak len klasicky, skor by som preferovala potraviny....
Vyskúšaj si tento:

Re: Domáca pekáreň na chlieb
Citát:
Pôvodca textu príspevku: vema
Ďakujem Dáška, budem experimentovať, mohla by si napísať ako si upiekla chlebík, ktorý Vám chutil.

Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - Pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

Ten hore uvedený recept nemá chybu tie zemiaky tam také dva stredné uvarené v šupke/ošúpané/a na jemno postrúhané určite pridaj.Môj muž nemusí celozrnné tak mu pečiem tento.Píšem ti to takto preto,že ja som na pečenie ľavá a mne to takto treba písať.Ja si medzi riadkami neviem z návodu na pečenie čítať.No tak šup na to a pochváľ sa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať